Powiat Sępoleński

Treść Główna

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Zjawisko: burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-05-25 11:00 Do: 2020-05-25 22:00

Przebieg:  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 15 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk:  Agnieszka Drwal-Tylmann

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-05-25

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Zjawisko: burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-05-24 10:00 Do: 2020-05-24 19:30

Przebieg:  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie mały grad.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Dariusz Gimiński

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-05-24

Pożyczka Płynnościowa KPFP na pomoc przedsiębiorcom 

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy rozpoczął udzielanie specjalnej Pożyczki Płynnościowej dla firm, których płynność finansowa jest zagrożona w związku z pandemią COVID-19.

O Pożyczkę Płynnościową z Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające siedzibę w województwie kujawsko-pomorskim.
Kwota pożyczki uzależniona jest od potrzeb i możliwości przedsiębiorcy, i może wynosić do 500 tys. zł w przypadku mikro i małych przedsiębiorstw oraz do 1 mln zł w przypadku średnich przedsiębiorstw.
Na spłatę zaciągniętej pożyczki przedsiębiorca będzie miał do 6 lat. Oprocentowanie pożyczki będzie się zmieniać w kolejnych latach trwania pożyczki: w pierwszym roku wyniesie 2,09%; w drugim i trzecim roku: 2,34%, a od czwartego do szóstego: 2,84%.
Przedsiębiorca może wnioskować o karencję w spłacie rat kapitałowo-odsetkowych trwającą do 6 miesięcy (co oznacza, że przez pierwsze pół roku pożyczkobiorca może być zwolniony ze spłat rat pożyczki).
Dodatkowym udogodnieniem dla firm jest także możliwość skorzystania z tzw. „wakacji kredytowych”. Raz w pierwszym roku trwania pożyczki, i raz w drugim roku przedsiębiorca ma prawo skorzystać z dwóch miesięcy „wakacji”, w trakcie których nie musi regulować rat pożyczki.
Pożyczkę można przeznaczyć na wydatki bieżące, obrotowe lub inwestycyjne, takie jak:

 • wynagrodzenia pracowników
 • pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury
 • zatowarowanie
 • zobowiązania publiczno-prawne
 • spłata zobowiązań handlowych
 • inne wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania firmy.

Menadżerem środków, z których udzielana jest Pożyczka, jest Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Pożyczka Płynnościowa jest udzielana w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego ogłoszonego przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pana Piotra Całbeckiego.
Dokumenty pożyczkowe oraz szczegółowe informacje na temat pożyczki można znaleźć na stronie KPFP: https://kpfp.org.pl/pozyczka-plynnosciowa/
Informacji udziela Biuro Konsultantów KPFP:

Bydgoszcz: 572 572 029 oraz 502 469 468
Toruń: 737722106 oraz 56 475 62 95
Włocławek: 572 572 026 oraz 737 722 103
Grudziądz: 572 572 027
Inowrocław: 572 743 940
Brodnica: 572 743 935

 • autor: Kujawsko - Pomorski Fundusz Pożyczkowy, data: 2020-05-21

Marszałkowski pakiet antykryzysowy 

Blisko pół miliarda złotych – taka jest wartość wsparcia dla gospodarki w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego. Podstawowym instrumentem wsparcia firm są bardzo korzystne pożyczki udzielane przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy – funkcjonujące już pożyczki obrotowe oraz uruchamiane właśnie pożyczki płynnościowe (czyli pożyczki obrotowe na jeszcze korzystniejszych warunkach).
- Wspieramy przedsiębiorstwa i ratujemy miejsca pracy. To w dzisiejszej sytuacji niezbędne i skąd tak duża pomoc dla kujawsko –pomorskiej gospodarki– podkreśla marszałek Piotr Całbecki. 
Te pożyczki pozwolą przetrwać 
Bardzo korzystne pożyczki obrotowe Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy ma w ofercie cały czas. Teraz dostosował ten produkt do nowej sytuacji. 
Można wziąć do 150 tys. złotych na 2,44-2,84 proc. na 3-5 lat. 
W pakiecie bardzo uproszczona procedura składania wniosków i półroczna karencja w spłacie rat kapitałowych.
Nowa oferta to pożyczki płynnościowe, czyli jeszcze bardziej korzystne pożyczki obrotowe:   
·         do pół miliona złotych dla mikro i małych przedsiębiorstw 
·         do miliona złotych dla średnich przedsiębiorstw 
·         m.in. na wynagrodzenia 
·         oprocentowanie 2,09-2,84 proc. 
·         na 6 lat 
·         półroczna karencja spłat 
·         „wakacje kredytowe”.
Szczegóły oraz informacje o innych produktach KPFP w zestawieniu przygotowanym przez instytucję (załącznik) oraz na  www.kpfp.org.pl.
Dotacje uratują miejsca pracy
Mikrogranty to dotacje inwestycyjne w wysokości do 60 tys. złotych, adresowane do małych i średnich firm, które zadeklarują utrzymanie lub utworzenie nowych miejsc pracy. Mogą stanowić nawet 95 proc. wartości przedsięwzięcia. W ramach tego narzędzia będziemy też wspierać małe sklepy, piekarnie, punkty apteczne - za pomocą mikrodotacji w wysokości do 2 tys. złotych na zakup urządzeń filtrujących powietrze. 
Aplikowanie będzie naprawdę łatwe. Wnioski, w bardzo uproszczonej formule, będzie można składać online za pomocą dedykowanego formularza. Program mikrograntowy przygotowuje Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego (TARR). Uruchomiła już  infolinię, w połowie maja ogłosi pierwszy nabór. Lista z pierwszą grupą beneficjentów zostanie ogłoszona pod koniec czerwca.
·         Schematy wsparcia (załącznik) 
·         Dedykowana infolinia: grantycovid19@tarr.org.pl    
·         Portal TARR (https://www.tarr.org.pl/ )
E-bony – na 25 tysięcy, 100 tysięcy lub ćwierć miliona złotych, w zależności od wielkości firmy - pozwolą kujawsko-pomorskim przedsiębiorcom zorganizować pracę zdalną i obsługę klientów w sieci, a nawet zmodyfikować profil działalności. Opłaceni przez samorząd województwa fachowcy zrobią diagnozę technologiczną, zarekomendują możliwe rozwiązania, skroją na miarę i wdrożą narzędzia z wykorzystaniem usług w chmurze obliczeniowej. E-bon to także zakup licencji na usługi w chmurze – dostęp do infrastruktury i oprogramowania, administrowanie stronami www, wirtualne środowiska pracy. Zakładany na dwa lata projekt z budżetem 9 milionów złotych przygotowuje także TARR. Pierwsze e-bony trafią do firm jeszcze tego lata.
·         Dedykowana infolinia: ebony@kujawsko-pomorskie.pl. 
Marszałkowskie wsparcie tarczy
Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu udziela przedsiębiorcom wsparcia na ochronę miejsc pracy oraz koordynuje pomoc udzielaną firmom i osobom samozatrudnionym przez powiatowe urzędy pracy w całym regionie w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej. Samorząd województwa dołożył do tych instrumentów 70 milionów złotych z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO).
Powiatowe urzędy pracy proponują 
·         niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorców (do 5000 zł) 
·         świadczenia dla samozatrudnonych 
·         dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników i składek na ZUS dla małych i średnich firm 
·         dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników i składek na ZUS dla organizacji pozarządowych 
·         szczegóły w Twoim powiatowym urzędzie pracy 
·         oraz na portalu  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

https://www.gov.pl/web/rodzina/tarcza-antykryzysowa-przewodnik-po-rozwiazaniach-dla-przedsiebiorcow-i-pracownikow?fbclid=IwAR2vc0Y1xna_G00BaqvsvLh95hZFL1IPA1tiSq4qwWBcwgooPx8m44vGWtk

 • autor: Beata Krzemińska  - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego , data: 2020-05-21
 • autor: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego, data: 2020-05-21

Kolejna wideokonferencja Zarządu ZPP za nami

20 maja br. odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich w formie zdalnej. Wideokonferencji przewodniczył Prezes Zarządu ZPP Andrzej Płonka. Wśród głównych tematów znalazły się: sytuacja finansowa JST w dobie kryzysu, wypełnienie przez zarządców dróg powiatowych obowiązku przekazania informacji o drogach głównych a także sprawy bieżące, w tym związane z problemamia w PUP.

Dyskusja została rozpoczęta od omówienia sytuacji finansowej poszczególnych powiatów w obecnej sytuacji. Związek Powiatów Polskich wystąpił do Ministerstwa Finansów o udostępnienie pełnego zestawienia obrazującego jak wyglądała kwestia wypłacenia udziałów w PIT i CIT dla samorządów – w roku bieżącym w porównaniu do roku ubiegłego. Dane te niestety jeszcze nie spłynęły, a są potrzebne, by w oparciu o nie móc podejmować dalsze kroki. Członkowie Zarządu zwracali uwagę, że konieczne jest stworzenie w ramach rozwiązań osłonowych również rozwiązań dla JST. Jednocześnie apelowali, że jeśli nie nastąpi poprawa i pomoc, to część powiatów może mieć do czynienia z niewydolnością finansową już na koniec tego roku.

Prezes ZPP Andrzej Płonka podkreślił, że Związek cały czas monitoruje sytuację i wysyła stosowne pisma z prośbą o interwencję do rządu. Z danych wynika bowiem, że w Polsce za kwiecień do samorządów słynęło o 40 procent mniej wpływów z udziałów w podatkach niż rok wcześniej. – W sytuacji, jaka obecnie panuje, nie ma szans na utrzymanie się. Konieczne będzie branie kredytów, co nie załatwi sprawy – mówił Andrzej Płonka.

Członkowie Zarządu podkreślali, że konieczne jest sformułowanie konkretnych postulatów i oczekiwań strony samorządowej. W wyniku sytuacji kryzysowej już teraz niektóre gminy i powiaty wycofują się z uczestniczenia w inwestycjach, gdyż brakuje im środków. Taka sytuacja będzie się pogłębiać powodując kryzys inwestycyjny. Członkowie Zarządu zgodzili się co do tego, że sytuacja nie jest jednoznaczna i w pierwszej kolejności konieczne jest zgromadzenie rzetelnych danych finansowych z poszczególnych powiatów.

Wiceprezes ZPP, Starosta Poznański Jan Grabkowski zwrócił również uwagę na wciąż trwający problem powiatowych urzędów pracy – ilość nałożonych na nich zadań w związku z obsługą Tarczy Antykryzysowej jest tak duża, że tracą one swoją wydolność.

Podczas wideokonferencji Zarządu ZPP omówiona została też perspektywa pokrycia kosztów podwyżek pensji nauczycieli. Wnioski z analizy części oświatowej subwencji ogólnej w prezentacji przedstawił Zastępca Dyrektora Biura ZPP, Grzegorz Kubalski. Zwrócił on uwagę, że kwotowo część oświatowa subwencji ogólnej wzrosła, ale standard A spadł. W subwencji nie wskazano również, jak wzrost środków na podwyżki da nauczycieli szkół resortowych wpłynie na pokrycie kosztów tych podwyżek. Dane pokazują, że istnieje też bardzo duże zróżnicowanie między województwami. 1/3 powiatów otrzymała mniejszą kwotę z subwencji ogólnej niż oczekiwano, a mimo to muszą one pokryć jeszcze podwyżki dla nauczycieli. Grzegorz Kubalski zwrócił uwagę, że Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego odmówiła zaopiniowania projektu z uwagi na niedobór środków. Także zmiany w algorytmie podziału części oświatowej subwencji ogólnej zyskały negatywną opinię strony samorządowej Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu KWRiST.

Podczas wideokonferencji Zarządu ZPP zaprezentowano także wyniki ankiety dotyczącej nowych obowiązków zarządców dróg wynikających z ustawy – Prawo ochrony środowiska. Sporym problemem było samo poinformowanie przez GIOŚ o nowych obowiązkach – informację przesłano mailowo, dwukrotnie, co rodziło problemy z odbiorem wiadomości. Zabrakło także odpowiedniego poinformowania o ewentualnych konsekwencjach. Nakładane kary, czyli tysiąc złotych za jeden dzień zwłoki to w ocenie Prezesa Zarządu ZPP skandal.

Podczas wideokonferencji Zarządu ZPP omówiono też korespondencję Unii Metropolii Polskich i Związku Powiatów Polskich, jaką wspólnie kierują do Premiera w sprawie Powiatowych Urzędów Pracy. Panująca sytuacja wymaga bowiem wprowadzenia pilnych zmian, szczególnie w dużych miastach. Ilość kierowanych do urzędów wniosków powoduje bowiem, że pracownicy nie są w stanie im sprostać. Do tego dochodzi również ciążąca na nich odpowiedzialność. Zdaniem UMP i ZPP sytuację może poprawić decyzja o skierowaniu do rozpatrywania wniosków dodatkowych pracowników. W piśmie (któego treść dostępna jest tutaj) wnioskują zatem o wprowadzenie pilnych zmian proceduralnych.

Ostatnim punktem wideokonferencji Zarządu ZPP było omówienie najistotniejszych spraw bieżących dotyczących powiatów i miast na prawach powiatu.

 • autor: www.zpp.pl, data: 2020-05-21
 • 1806
 • autor: www.zpp.pl, data: 2020-05-21

Rekrutacja do szkół powiatowych

 • INFORMATOR 2020

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Zjawisko: przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-05-21 02:00 Do: 2020-05-22 07:00

Przebieg:  Prognozuje się spadek temperatury od 1°C do 4°C, przy gruncie do około -2°C. Temperatura maksymalna w dzień od 14°C do 16°C.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Agata Wojtkiewicz

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-05-20

Spotkaniez Panią Poseł Iwoną Kozłowską

Dnia 19 maja br. w gabinecie Starosty Sępoleńskiego odbyło się spotkanie z Panią Poseł Iwoną Kozłowską. Tematyką tego spotkania były sprawy związane z ogólnym funkcjonowaniem powiatu w czasie pandemii.

 • data: 2020-05-20
 • 98364627_2649672191972354_2402907053900169216_n

28 posiedzenie zarządu powiatu

18 maja 2020 r. o godz. 8.30 odbyło się 28 posiedzenie zarządu powiatu z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. Posiedzenie odbyło się zgodnie z planowanym porządkiem obrad.
1.    Otwarcie posiedzenia i przedstawienie porządku obrad.
2.    Zatwierdzenie protokołu z posiedzenia Zarządu Powiatu Nr 27/2020.
3.    Informacja Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy ad. sytuacji na rynku pracy w Powiecie.
4.    Analiza funkcjonowania placówek oświatowych w powiecie sępoleńskim.

5.    Przyjęcie informacji w zakresie:
1)    stanu sanitarnego obiektów powiatu sępoleńskiego;
2)    stanowiska Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w sprawie wsparcia jednostek samorządu terytorialnego związanego z ubytkiem dochodów w wyniku pandemii COVID-19;
3)    pisma Ministra Zdrowia ad. możliwości dostosowania godzin pracy aptek do sytuacji epidemiologicznej;
4)    działań podjętych przez Dyrektora CKZiU w związku z likwidacją stołówki;
5)    sytuacji w Domach dla Dzieci w Więcborku i w Małej Cerkwicy w związku ze stanem epidemii. 

6.    Stanowisko Zarządu Powiatu w sprawie:
1)    wniosku mieszkańca Więcborka ad. rewitalizacji linii kolejowych;
2)    wydzierżawienia pomieszczenia w budynku przy ul. Mickiewicza 27 w Więcborku. 

7.    Zatwierdzenie materiałów i projektów uchwał na sesję Rady Powiatu.
8.    Sprawy wniesione. 
9.    Wolne wnioski.
10.  Zakończenie.    


 

 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-05-19
 • Starosta

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Zjawisko: przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-05-15 00:00 Do: 2020-05-15 06:00

Przebieg:  Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -1°C, a przy gruncie do -3°C.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk:  Rafał Szewczyk

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-05-14

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Zjawisko: przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-05-14 00:00 Do: 2020-05-14 07:00

Przebieg:  Prognozuje się miejscami spadek temperatury do -1°C, a przy gruncie do -4°C.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85 %

Dyżurny synoptyk:  Agnieszka Drwal-Tylmann

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-05-13

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

 • PIELĘGNIARKI

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki oraz opady śniegu

Zjawisko: przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-05-11 23:00 Do: 2020-05-12 06:00

Przebieg:  Prognozuje się lokalnie spadek temperatury przy gruncie do -1°C.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk:  Maria Poświata

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.


Zjawisko:  Opady śniegu

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-05-11 21:00 Do: 2020-05-12 04:00

Przebieg:  Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 5 cm. Jednoczesny spadek temperatury przy gruncie do -1°C spowoduje lokalnie oblodzenie nawierzchni dróg. Ślisko!

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk:  Maria Poświata

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-05-11

Przywracamy dostęp bezpośredni do Urzędu Skarbowego

Z uwagi na ogłoszony stan epidemii Krajowa Administracja Skarbowa cały czas zapewnia stałą obsługę podatników pomimo ustanowionego do tej pory czasowego ograniczenia dostępu do urzędu skarbowego.

Począwszy jednak od miesiąca maja br. tj. od piątku 08.05.2020 r. w każda środę i piątek w sytuacjach wyjątkowych, w których nie można załatwić spraw przez e-usługi, Urząd Skarbowy będzie bezpośrednio dostępny w godzinach: 

 • środa 9:00-15:00
 • piątek 9:00-13:00

Przy zachowaniu obowiązujących wymogów bezpieczeństwa zapraszamy do sali obsługi bezpośredniej – parter budynku.

                Jednocześnie jeżeli nie występuje taka potrzeba, zachęcamy do pozostania w domu i skorzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu.

                Twój e-PIT i e-Deklaracje, dostępne na podatki podatki.gov.pl, pozwalają na sprawne rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym. W serwisie biznes.gov.pl znajdują się, opisy elektronicznych usług świadczonych przez urzędy skarbowe.

                W każdym dniu natomiast do dyspozycji Państwa w przedsionku urzędu pozostają wyłożone drugi oraz wystawiona urna, na składane wnioski, pisma, deklaracje itd.

Kontakt telefoniczny do urzędu skarbowego:

PIT – nr telefonu:

 • (52) 388 83 18
 • (52) 388 83 35
 • (52) 388 83 45

VAT – nr telefonu:

 • (52) 388 83 16

CIT – nr telefonu:

 • (52) 388 83 18

spadki/darowizny – nr telefonu:

 • (52) 388 83 32

rejestracja podatników – nr telefonu:

 • (52) 388 83 13

egzekucja administracyjna – nr telefonu:

 • (52) 388 83 47
 • (52) 388 83 30

rachunkowość podatkowa i komórka wierzycielska – nr telefonu:

 • (52) 388 83 24
 • autor: Monika Szczygieł-Janke, data: 2020-05-07

Nowe zasady kwarantanny po przekroczeniu granicy

Od 4 maja obowiązkowej kwarantanny nie muszą przechodzić osoby, które przekroczyły polską granicę w celach zawodowych, służbowych, zarobkowych albo w celu pobierania nauki w naszym kraju lub w państwie sąsiednim (nie dotyczy to jednak osób wykonujących zawód medyczny i zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej).

Nowe zasady wyłączające kwarantannę dotyczą osób, które przekroczyły granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją, Litwą, Szwecją i Danią. Przy wjeździe do naszego kraju muszą one jednak udokumentować funkcjonariuszom Straży Granicznej fakt przejazdu w celach zawodowych, zarobkowych, służbowych lub w celu pobierania nauki.

Nowe zasady dotyczące obowiązku kwarantanny wprowadziło rozporządzenie Rady Ministrów z 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Przypominamy, że kontrola graniczna na granicy wewnętrznej UE została przedłużona do 13 maja br. Granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Nadal będą prowadzone kontrole w portach morskich i na lotniskach.

Kierowcy zawodowi wykonujący międzynarodowy transport towarów, przekraczający granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą, są zwolnieni z kontroli. Dotyczy to zarówno z kontroli granicznej, jak i - za zgodą Głównego Inspektora Sanitarnego - kontroli sanitarnej. Ci kierowcy nie podlegają również obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie po przyjeździe do Polski.

Obowiązku kwarantanny nie stosuje się także w przypadku przekraczania granicy Polski w celu prac w gospodarstwie rolnym, które znajduje się po obu stronach granicy RP.

 • autor: www.gov.pl, data: 2020-05-06

”KRAJEŃSKI ANIOŁ” – przedłużenie terminu naboru kandydatur do Nagrody Starosty Sępoleńskiego do dnia 31 sierpnia 2020 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sępólnie Krajeńskim z siedzibą w Więcborku informuje, że do dnia 31 sierpnia 2020r. istnieje możliwość zgłaszania Kandydatur do Nagrody Starosty Sępoleńskiego pn. „Krajeński Anioł” za rok 2019.

Nagroda  pn. „Krajeński Anioł” została ustanowiona w celu uhonorowania tych, którzy w istotny sposób niosą bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka.

Nagroda może zostać przyznana w jednej z czterech kategorii : przedsiębiorca, organizacja pozarządowa, osoba indywidualna, instytucja.

Kandydatury do nagrody mogą zgłaszać przedstawiciele urzędów, instytucji, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców a także osoby fizyczne. Regulamin przyznawania nagrody pn. „Krajeński Anioł” oraz druki wniosków dostępne na stronie internetowej  www.bip.pcprwiecbork.pl (w zakładce Nagroda „KRAJEŃSKI ANIOŁ”)  oraz w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sępólnie Krajeńskim z siedzibą w Więcborku, ul. Starodworcowa 8.

Wnioski należy przesłać – w zaklejonych kopertach  z dopiskiem „Krajeński Anioł” na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sępólnie Krajeńskim z siedzibą w Więcborku, ul. Starodworcowa 8, 89-410 Więcbork w terminie do 31 sierpnia 2020r.

 • autor: Monika Lipecka - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie , data: 2020-05-05

Podatki online. Załatw sprawę z Urzędem Skarbowym bez wychodzenia z domu

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sępólnie Krajeńskim zachęca – „Sprawdź, jakie wybrane, popularne sprawy z zakresu podatków i cła możesz załatwić online bez wychodzenia z domu”. Lista usług online oferowanych przez urzędy skarbowe jest dostępna na podatki.gov.pl .

Na stronie podatki.gov.pl/usługi-online w jednym miejscu znajdziesz m.in. linki do elektronicznych zeznań podatkowych, zaświadczeń, jednolitego pliku kontrolnego (JPK), wniosków o ustanowienie pełnomocnika czy karty podatkowej. Jeśli nie znajdziesz interesującej cię sprawy, możesz napisać pismo ogólne do urzędu przez ePUAP i podpisać je profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Można też skorzystać z Tymczasowego profilu Zaufanego, narzędzia usprawniającego w istotny sposób w czasach pandemii usługi Krajowej Administracji Skarbowej. Umożliwia on poszerzenie zakresu usług świadczonych przez organy podatkowe bez konieczności osobistego stawiennictwa w siedzibie urzędu. Podatnicy i płatnicy, którzy skorzystają z Tymczasowego Profilu Zaufanego, nie muszą przychodzić do urzędu skarbowego jak ma to miejsce w procedurze Profilu Zaufanego.

W kontekście funkcjonalnym Tymczasowy Profil Zaufany działa dokładnie tak samo jak dotychczasowy Profil Zaufany (wyjątki nie dotyczą zadań realizowanych przez jednostki KAS), a jego utworzenie nie wymaga jakichkolwiek kontaktów z KAS – cała procedura jest realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji. Szczegółowy komunikat MF w tym zakresie dostępny jest na Portalu Podatkowym https://www.podatki.gov.pl/wyjasnienia/tymczasowy-profil-zaufany-zalatwisz-online/ oraz – na stronie internetowej urzędu skarbowego (Aktualności: „Tymczasowy profil zaufany – już jest!”).

Zachęcamy do skorzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z Krajową Administracją Skarbową.

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

 • dzień strażaka
 • data: 2020-05-04

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Zjawisko: burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność: Od: 2020-05-01 12:00 Do: 2020-05-01 22:00

Przebieg:  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85 %

Dyżurny synoptyk: Sławomir Guzek

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • autor: Wydział Zarządzania Kryzysowego (...), data: 2020-05-01

4 maja ruszą hotele, centra handlowe i rehabilitacja lecznicza

Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzamy także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?

 

Powrót do normalności został podzielony na etapy. Całkowite odmrożenie gospodarki i życia codziennego Polaków zależy od rozwoju epidemii w kraju. Stale obserwujemy sytuację epidemiczną, analizujemy dynamikę przyrostu zachorowań, a także monitorujemy wydolność służby zdrowia. Na tej podstawie podejmujemy decyzję.

Właśnie dlatego 4 maja 2020 r. przyspieszamy niektóre zmiany.

Działalność gospodarcza – otwarte centra handlowe i hotele

Od poniedziałku 4 maja 2020 roku znosimy istotne ograniczenia w handlu.

 • Centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe otwarte, ale z limitem osób i bez spożywania posiłków

Obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 – czyli centra handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe – zostaną otwarte.

Wprowadzamy jednak limit osób. Na 1 osobę musi przypadać 15m2 powierzchni handlowej. Co ważne – do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy.

Uwaga! W centrach handlowych nie mogą funkcjonować jednak kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw). Nie mogą funkcjonować także miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu (tzw. food court).

 • Hotele i noclegi ruszą, ale bez basenów i siłowni

Do tej pory hotele co do zasady nie przyjmowały gości – z wyjątkiem osób w delegacji i w kwarantannie. Znosimy ten zakaz. Usługi hotelarskie i noclegowe będą mogły być świadczone pod warunkiem, że zachowane będą szczególne zasady bezpieczeństwa.

Ważne! W hotelach i obiektach noclegowych ograniczona zostaje nadal działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych – np. siłowni, sal pobytu, basenów.

 • Sklepy budowlane czynne w weekendy

Uchylamy dotychczasowy zakaz handlu w weekendy dla wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych.

Życie społeczne – pójdziesz na rehabilitację leczniczą i do muzeum

Po weekendzie majowym do większej normalności wróci również życie społeczne.

 • Biblioteki i muzea

Uchylamy zakaz działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą.

Ważne! Instytucje kultury będą otwierane stopniowo i w różnym czasie. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.

 • Rowery miejskie

Po weekendzie majowym będziemy mogli jeździć rowerami miejskimi.

 • Rehabilitacja lecznicza

Osoby chore i cierpiące na dolegliwości bólowe będą mogły od 4 maja korzystać z rehabilitacji leczniczej.

Uwaga! Salony masażu nadal pozostają zamknięte!

6 maja otwieramy żłobki i przedszkola – w wyjątkowych sytuacjach samorządy mogą je zamknąć

Dzieci pracujących rodziców będą mogły wrócić do żłobków lub przedszkoli. Od środy 6 maja organy prowadzące te placówki mogą je otworzyć, mając na uwadze wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ważne! Ze względu na sytuację epidemiologiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach.

Ważne! Jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest wypłacany rodzicom, gdy:

 • przedszkole i żłobek są zamknięte na mocy decyzji jednostki samorządu terytorialnego,
 • gdy żłobek lub przedszkole nie może zapewnić opieki ze względu na ograniczenia spowodowane COVID-19.

Podstawy nowej normalności – najważniejsze stałe zasady bezpieczeństwa

Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania. O czym należy pamiętać szczególnie?

 • Zachowuj 2-metrową odległość od innych w przestrzeni publicznej.
 • Obowiązkowo zasłaniaj nos i usta w miejscach publicznych.
 • Pracuj i ucz się zdalnie, jeśli tylko jest to możliwe.
 • Ściśle przestrzegaj zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu).
 • Kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.

 

 • autor: www.gov.pl, data: 2020-04-29

Odwołanie otwartego konkursu ofert

Zarząd Powiatu w Sępólnie Krajeńskim informuje iż, w związku zaistniałą sytuacją wprowadzenia w Polsce stanu epidemii, związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz wprowadzeniem przepisów uniemożliwiających organizacji zorganizowanych imprez, odwołuje ogłoszony uchwałą Nr 23/84/2020 z dnia 6 marca 2020 roku otwarty konkurs ofert wsparcie realizacji zadań z zakresu:

 1. wspierania i upowszechniania turystyki i krajoznawstwa,
 2. wspierania i upowszechniania kultury fizycznej,
 3. wspierania i upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Nowy otwarty konkurs ofert zostanie ogłoszony w najbliższym możliwym terminie umożliwiającym organizowanie powyższych przedsięwzięć.

 • data: 2020-04-29

26. posiedzenie Zarządu Powiatu

Dnia 28 kwietnia 2020 r. z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej odbyło się 26. posiedzenie Zarządu Powiatu.

Podczas obrad podjęto następujące uchwały:

 • w sprawie uchwalenia zmian w budżecie Powiatu Sępoleńskiego na 2020 rok;
 • w sprawie ustalenia wysokości dodatków motywacyjnych dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sępoleński;
 • w sprawie zmiany uchwały w sprawia uchwalenia Regulaminu Nagrody Starosty Sępoleńskiego pn. „Krajeński Anioł”;
 • w sprawie odwołania otwartych konkursów ofert na wsparcie zadań Powiatu Sępoleńskiego w zakresie: wspierania i upowszechniania turystyki i krajoznawstwa, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz wspierania i upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Zarząd Powiatu zapoznał się z informacją Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy ad. sytuacji na rynku pracy w Powiecie oraz zatwierdził materiały i projekty uchwał na sesję Rady Powiatu.

 • data: 2020-04-29
 • IMG_3606
 • data: 2020-04-29

ZUS zwróci nadpłacone składki za marzec

Przedsiębiorca, który złożył wniosek o zwolnienie ze składek za trzy miesiące od marca do maja 2020 r. i opłacił składkę za marzec, może wnioskować do ZUS o wypłatę nadpłaconych środków. Musi to jednak zrobić najpóźniej przed upływem terminu opłacenia składek za kwiecień.

Dzięki tzw. tarczy antykryzysowej możliwe jest zwolnienie z opłacania składek za marzec, kwiecień i maj 2020r. Zwolnienie można uzyskać dla całości należności lub dla 50% ich łącznej kwoty. Z pełnego zwolnienia ze składek mogą skorzystać prowadzący działalność z przychodem do 15 681 zł, spółdzielnie socjalne, duchowni oraz przedsiębiorcy, którzy zgłaszają do ubezpieczeń do 9 osób. W przypadku większych firmy, które zgłaszają do ubezpieczeń od 10 do 49 osób zwolnieniem zostanie objęte 50 proc. kwoty wykazanej w deklaracjach rozliczeniowych. Co ważne za osoby prowadzące pozarolniczą działalność i osoby z nimi współpracujące oraz duchownych zwolnieniu będą podlegać składki od najniższej podstawy ich wymiaru - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Zwolnienie z opłacania składek, co do zasady dotyczy składek nieopłaconych. Wyjątek stanowią składki za marzec. Przedsiębiorca, który opłacił składkę za marzec, po czym skorzystał ze zwolnienia ze składek za ten miesiąc, może zdecydować, co zrobić z tak powstałą nadpłatą. Może wystąpić do ZUS o zwrot nadpłaty składając wniosek najpóźniej przed upływem terminu opłacenia składek za kwiecień. Wniosek ten może złożyć elektronicznie przez PUE ZUS (wniosek EZS-P), przekazać w postaci papierowej za pośrednictwem poczty lub osobiście w placówce ZUS (wniosek RZS-P) – wyjaśnia Krystyna Michałek.

Oczywiście prowadzący działalność nie może mieć zaległości wobec ZUS za okresy wcześniejsze. Jeśli przedsiębiorca nie zawnioskuje o zwrot środków, to nadpłata za marzec rozliczy się na składki za kwiecień. Należy pamiętać, że za kwiecień i maj podlegają zwolnieniu tylko składki jeszcze nieopłacone - dodaje rzeczniczka.

 • data: 2020-04-28

Pomoc od Firm z Powiatu Sępoleńskiego

Po raz kolejny firmy i przedsiębiorcy działający na terenie Powiatu Sępoleńskiego udowodnili, że w obliczu nieprzewidzianych zdarzeń losowych, zawsze można na nich liczyć. Pomogą!

W dobie rozprzestrzeniającego się na terenie świata wirusa COVID-19, związanych z tym ograniczeń i niedoborów niektórych produktów pierwszej (w takiej sytuacji) potrzeby, z pomocą i wsparciem dla mieszkańców naszego powiatu przyszły lokalne firmy i przedsiębiorstwa.  Firma Gabi-Bis sp. z o.o.  z Więcborka przekazała łącznie blisko 10 tysięcy maseczek ochronnych, firma Duko sp. z o.o. z Sępólna Krajeńskiego przekazała 1200 maseczek i ponad 100 fartuchów ochronnych, firma pana Krzysztofa Seydaka z Sępólna ofiarowała płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, 850 kilogramów mąki powiat otrzymał od Good Mills Polska sp. z o.o.- Młyn Kamionka a firma MART pana Tomasza Wysockiego przekazała  50 maseczek i 28 fartuchów ochronnych. Wszystkie w.w produkty przekazane zostały do starostwa powiatowego oczywiście nieodpłatnie i bezinteresownie a trafiły według zapotrzebowania m.in. do: szpitala powiatowego NOVUM-MED  Sp. z o.o. w Więcborku, Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Kamieniu Krajeńskim, Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Suchorączku, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Kamieniu Krajeńskim, do dzieci mieszkających w placówkach opiekuńczo wychowawczych w Więcborku i Małej Cerkwicy, Rodzinnego Domu Dziecka w Wąwelnie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku, Ośrodka Pomocy Społecznej  w Sępólnie Krajeńskim, Centrum Medycznego Spamed w Sępólnie Krajeńskim, Gabinetu Rehabilitacji i Terapii Manualnej p. Lucyny Suchomskiej w Sępólnie Krajeńskim, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sępólnie Krajeńskim, Stacji Opieki Długoterminowej CARITAS w Sępólnie Krajeńskim, Zarządu Drogowego, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz gmin Kamień Krajeński, Sośno, Sępólno Krajeńskie i Więcbork, NZOZ "Doktór" oraz NZOZ "Bonus Plus".

Warto podkreślić, że powiat wspomogły także osoby fizyczne, które przekazały samodzielnie uszyte maseczki ochronne.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za życzliwość. Niech słowa Cycerona:  
”… pewnego przyjaciela poznaje się w niepewnej sytuacji…”
wyrażą nasze uznanie za podejmowanie tak ofiarnych działań.

 • data: 2020-04-28
 • loga pasek
 • IMG_8149
 • IMG_8151
 • 94779577_764613414311390_563509845358018560_n
 • 95095464_301102037546154_1375552504489574400_n

Tymczasowy profil zaufany

Tymczasowy profil zaufany: ważny trzy miesiące, możliwy do założenia online nawet bez konta w banku, weryfikowany poprzez videorozmowę - to nowa e-usługa wdrażana przez Ministerstwo Cyfryzacji. Spotkanie z urzędnikiem przenieśliśmy do internetu – mówi szef MC Marek Zagórski.

Pełny profil zaufany (PZ) ma już ponad 6,2 mln Polaków. Jego założenie wymaga jednak posiadania konta w banku lub udania się do punktu potwierdzającego PZ. By ominąć tę procedurę można powstał tymczasowy profil zaufany.

"Tymczasowy PZ, tak samo jak zwykły, pozwala załatwiać większość spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Różni się jednak tym, że jest ważny trzy miesiące" – wyjaśnia minister cyfryzacji Marek Zagórski. 

Pierwszym krokiem na drodze do posiadania tymczasowego profilu zaufanego jest wizyta na portalu www.gov.pl Tam należy wybrać e-usługę „Załóż profil zaufany”, a w niej – tymczasowy profil zaufany. Od momentu kliknięcia przycisku „Załóż tymczasowy profil zaufany” system poprowadzi nas przez kolejne kroki. Weryfikacja złożonego wniosku odbywa się poprzez videorozmowę z urzędnikiem, który oddzwoni do wnioskującego. Rozmowa odbędzie się za pomocą aplikacji wskazanej we wniosku np. Skype. W jej trakcie urzędnik poprosi o potwierdzenie, że dane we wniosku są prawdziwe i aktualne, przedstawi zasady korzystania z tymczasowego profilu zaufanego i poprosi o okazanie dowodu tożsamości w taki sposób, by mógł przeczytać jego treść.

Jeśli cały proces przebiegnie pomyślnie, profil zaufany zostanie potwierdzony przez urzędnika. Potwierdzenie założenia PZ otrzymamy na swój adres e-mail.

"Możliwość założenia tymczasowego profilu zaufanego to rozwiązanie przygotowane na czas pandemii. Osobom, które są klientami banków umożliwiających zaleca się założenie standardowego PZ.

Tymczasowy profil zaufany jest ważny przez trzy miesiące, standardowy – 3 lata.

Standardowy PZ najprościej jest założyć poprzez bank, w którym mamy elektroniczne konto – możliwość założenia i jednoczesnego potwierdzenia PZ daje 10 największych banków w Polsce. Ich lista znajduje się na stronie www.pz.gov.pl. 

 

 • autor: www.samorzad.pap.pl, data: 2020-04-24

XXI Sesja Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim

Dnia 21 kwietnia 2020 roku o godz. 15:30 za pomocą środków porozumiewania się na odległość odbyła się XXI sesja Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim.

1. Otwarcie sesji

2. Przyjęcie protokołu z obrad XIX i XX sesji Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim

3. Informacje i oświadczenia radnych.

4. Zgłaszanie interpelacji i zapytań przez radnych.

5. Informacje Przewodniczącego Rady Powiatu o udzielonych odpowiedziach na interpelacje i zapytania złożone na ostatniej sesji i w okresie międzysesyjnym.

6. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu o czynnościach w okresie między sesjami.

7. Sprawozdanie Starosty Sępoleńskiego z prac Zarządu Powiatu w Sępólnie Krajeńskim w okresie międzysesyjnym oraz informacja o złożonych przez radnych wnioskach i sposobie ich załatwienia.

8. Informacja dotycząca sytuacji powiatu w związku z przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 .

9. Ocena zasobów pomocy społecznej.

10. Podjęcie uchwał w sprawach:

a) przyjęcia programu postępowania naprawczego dla Powiatu Sępoleńskiego na lata 2020 – 2022,

b) ustalenia zasad udzielania dofinansowań osobom niepełnosprawnym oraz  uprawnionym podmiotom ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, do zadań powiatu z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych w 2020r.,

c) określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu  Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dla Powiatu Sępoleńskiego, wraz  ze wskazaniem wysokości tych środków na rok 2020,

11. Wnioski, informacje i oświadczenia radnych i gości.

12. Zakończenie obrad.

Nagranie z Sesji Rady Powiatu - [Kliknij Tutaj]         

 • autor: Wojciech Bilski, data: 2020-04-24
 • 2020-04-21_sesja Powiatu_001
 • autor: Marcin Jarski, data: 2020-04-21

Komputery do nauki zdalnej

70 tysięcy złotych, to kwota jaką Powiat Sępoleński pozyskał na zakup komputerów dla uczniów szkół „powiatowych”, które posłużą do realizowania nauki zdalnej.

Dotychczas udało się zakupić laptopy z niezbędnym oprogramowaniem wyposażone dodatkowo
w zestawy słuchawkowe. W najbliższym czasie, planowany jest jeszcze zakup tabletów. Sprzęt przekazany został dzisiaj do szkół, a te użyczą go uczniom.

Środki finansowe pochodzą z Ministerstwa Cyfryzacji, są bezzwrotne, a Powiat nie poniósł żadnych kosztów w związku z ich pozyskaniem.

Uczniom do których trafiły komputery życzymy bezproblemowego korzystania!

 • data: 2020-04-22
 • IMG_3574
 • IMG_3579
 • IMG_3580
 • autor: Wojciech Bilski, data: 2020-04-22

Raport o #koronawirus w Powiecie Sępoleńskim

Dzienny raport o #koronawirus w Powiecie Sępoleńskim 22/04 godz. 10:00

0 – liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

0 – osoby hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia

106– liczba objętych kwarantanną (od początku pandemii 592)

3 – liczba objętych nadzorem epidemiologicznym (od początku pandemii 242)

1 - osoba ozdrowiona

97 - Liczba pobranych testów w Powiecie Sępoleńskim od początku pandemii - (w tym jedna próba dodatnia, a reszta ujemna).

Komunikat - Targowiska miejskie

W trosce o umożliwienie konsumentom dostępu do dobrej, polskiej żywności oraz roślin z dniem 24 kwietnia 2020 r. (piątek)  nastąpi wznowienie funkcjonowania Targowiska Miejskiego „Mój Rynek w Sępólnie Krajeńskim”.

Handel ograniczony zostaje do artykułów SPOŻYWCZYCH, OGRODNICZYCH oraz CHEMICZNYCH.Na terenie Targowiska obowiązują takie same zasady jak w przypadku sklepów:

1.Zachowanie bezpiecznej odległości (klient – klient, klient- sprzedawca, sprzedawca – sprzedawca) – minimum 2 metry

2. Obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych oraz zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki.

3.Przed wejściem i po wyjściu z targowiska będzie prowadzona dezynfekcja rąk.

Maksymalna ilość kupujących, przebywających jednocześnie na targowisku to 68 osób.

Wejście i wyjście na targowisko tylko w miejscu wyznaczonym.


W trosce o umożliwienie konsumentom dostępu do dobrej, polskiej żywności oraz roślin z dniem 21 kwietnia 2020 r. (wtorek) nastąpi wznowienie funkcjonowania Targowiska „Mój Rynek” w Sośnie.

Handel ograniczony zostaje do artykułów spożywczych, rolniczych, ogrodniczych oraz chemicznych.

Na terenie Targowiska obowiązują takie same zasady jak w przypadku sklepów:

- zachowanie bezpiecznej odległości klient – klient, klient - sprzedawca, sprzedawca – sprzedawca (min. 2 metry);

- obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych oraz zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki.


W trosce o umożliwienie konsumentom dostępu do dobrej, polskiej żywności oraz roślin z dniem 23 kwietnia 2020 r. (czwartek) nastąpi wznowienie funkcjonowania Targowiska Miejskiego „Mój Rynek w Więcborku”.

Handel ograniczony zostaje do artykułów spożywczych, ogrodniczych oraz chemicznych.

Na terenie Targowiska obowiązują takie same zasady jak w przypadku sklepów:

Zachowanie bezpiecznej odległości klient – klient, klient- sprzedawca, sprzedawca – sprzedawca (min. 2 metry).

Obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych oraz zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki.

Przed wejściem i po wyjściu z targowiska będzie prowadzona dezynfekcja rąk.

Maksymalna ilość kupujących, przebywających jednocześnie na targowisku to 125 osób.

Wejście i wyjście tylko główną bramą.

 

 • data: 2020-04-22

Nabór Kandydatów do Nagrody Starosty Sępoleńskiego pn. "KRAJEŃSKI ANIOŁ" za rok 2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sępólnie Krajeńskim z siedzibą w Więcborku informuje, że do dnia 30 kwietnia 2020r. istnieje możliwość zgłaszania Kandydatur do Nagrody Starosty Sępoleńskiego pn. „Krajeński Anioł” za rok 2019.

Nagroda  pn. „Krajeński Anioł” została ustanowiona w celu uhonorowania tych, którzy w istotny sposób niosą bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka.

Nagroda może zostać przyznana w jednej z czterech kategorii : przedsiębiorca, organizacja pozarządowa, osoba indywidualna, instytucja.

Kandydatury do nagrody mogą zgłaszać przedstawiciele urzędów, instytucji, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców a także osoby fizyczne. Regulamin przyznawania nagrody pn. „Krajeński Anioł” oraz druki wniosków dostępne na stronie internetowej  www.bip.pcprwiecbork.pl (w zakładce Nagroda „KRAJEŃSKI ANIOŁ”)  oraz w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sępólnie Krajeńskim z siedzibą w Więcborku, ul. Starodworcowa 8.

Wnioski należy przesłać – w zaklejonych kopertach  z dopiskiem „Krajeński Anioł” na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sępólnie Krajeńskim z siedzibą w Więcborku, ul. Starodworcowa 8, 89-410 Więcbork w terminie do 30 kwietnia 2020r.

 • autor: Monika Lipecka - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie , data: 2020-04-22

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Zjawisko: przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-04-13 23:00 Do: 2020-04-14 08:00

Przebieg:  Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -1°C, a przy gruncie do -4°C.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Agnieszka Drwal-Tylmann

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-04-13

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Zjawisko: przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-04-11 00:00 Do: 2020-04-11 08:00

Przebieg:  Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -2°C, a przy gruncie do -4°C.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Krzysztof Woźniak

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-04-10

Koronawirus-działania UE

Życzenia Wielkanocne

 • życzenia wielkanoc 2020

Zakaz wstepu do lasu

 • Kominikat7 dyrektor RDLP w Toruniu
 • Komunikat
 • Nadleśnictwo Lutóko - zakaz wstępu do lasu - Zarządzenie...

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Zjawisko: przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-04-03 22:00 Do: 2020-04-05 08:00

Przebieg: Lokalnie, w nocy i wcześnie rano prognozuje się spadek temperatury do -2°C, a przy gruncie do -4°C. Temperatura maksymalna w ciągu dnia około 10°C.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Dariusz Gimiński

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • autor: Irena Miczko - Wydział Zarządzania Kryzysowego (...), data: 2020-04-03

Komunikat Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

WAŻNOŚĆ ORZECZEŃ i KART PARKINGOWYCH WYDŁUŻONA.

31 marca 2020r. weszła w życie ustawa, która określa, o ile i w jakich przypadkach przedłużone zostaną orzeczenia oraz karty parkingowe.

Nowe przepisy określają, że:

 1. jeśli ważność orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, wydanego na czas określony, upłynęła do 90 dni przed wejściem w życie ww. ustawy, to zachowuje ono ważność (pod warunkiem złożenia w trakcie ważności tego orzeczenia kolejnego wniosku o wydanie orzeczenia) przez 60 dni od odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii (nie dłużej jednak niż do dnia wydania nowego orzeczenia) – przepis ten wchodzi w życie z mocą od 9 grudnia 2019r.;
 2. jeśli ważność orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, wydanego na czas określony upływa po wejściu w życie tej ustawy, to zachowuje ono ważność przez 60 dni od odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii (nie dłużej jednak niż do dnia wydania nowego orzeczenia) – przepis ten wchodzi w życie z mocą od 8 marca 2020r.;
 3. w związku z zachowaniem ważności orzeczeń na powyższych warunkach, także karty parkingowe zachowują ważność przez 60 dni od odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii (nie dłużej jednak niż do dnia wydania nowego orzeczenia);
 4. także karty parkingowe wydane placówkom zachowują ważność przez 60 dni od odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii;
 5. jeśli od kończącego się orzeczenia uzależniona była wydana wcześniej decyzja przyznająca świadczenie z pomocy społecznej, to okres wskazany w decyzji także ulega przedłużeniu tak jak orzeczenie (nie wymaga to wywiadu środowiskowego)

 

Powiatowy Zespół będzie realizował zadania niezbędne do zapewnienia pomocy osobom niepełnosprawnym w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę.

 

 • komisje orzekające będą wydawały orzeczenia na podstawie złożonego wniosku i dokumentacji medycznej bez bezpośredniego badania osoby, która o nie wnioskuje (bez konieczności przyjazdu);
 • lekarz, przewodniczący komisji orzeczniczej, może ocenić stan zdrowia osoby występującej o orzeczenie na podstawie dokumentacji medycznej dołączonej do wniosku, jeśli uzna ją za wystarczającą;
 • komisje orzekające będą pracowały zgodnie z ustalonymi terminami, a wydane orzeczenia o niepełnosprawności, stopniu niepełnosprawności będą przesyłane do Państwa na piśmie pocztą;
 • wszystkie wnioski należy przesyłać pocztą (druki do pobrania na stronie www.pcprwiecbork.pl lub będą wysyłane na prośbę osób pocztą lub email’em);

Wszelkich informacji udzielają pracownicy:

Marta Chart (sekretarz) – tel. 52 3896-790, e-mail: poczta@pzoonwiecbork.pl

Ewa Świerczewska-Borowiak (przewodniczący) – tel. 52 3896-790, e-mail: przewodniczacy@pzoonwiecbork.pl

 

Podstawa prawna:

 1. Ustawa z dnia 31. Marca 2020r.o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych
  z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw
  (Dz. U. poz. 568).
 2. Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 marca 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności (Dz. U. poz. 534).
 • autor: Ewa Świerczewska-Borowiak, data: 2020-04-03

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniamy zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszamy działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce, jesteśmy zmuszeni podjąć kolejne kroki. Większość Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia. Przykłady z innych krajów pokazują, że kluczem do ograniczenia zakażeń jest maksymalne ograniczenie kontaktów. Za wszelką cenę musimy zahamować tempo, w jakim dochodzi do dalszej transmisji wirusa. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad!
Zwłaszcza, że największa fala zachorowań przed nami.
Zwłaszcza, że za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości od 5 tys. do 30 tysięcy złotych.

Ograniczenia w liczbie klientów w sklepach, na targach, na poczcie (od 1.04.2020 r.)

 • Sklepy i punkty usługowe – 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia

Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3.

PRZYKŁAD To znaczy, że jeśli w sklepie jest 5 kas, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów.

PRZYKŁAD Jeśli w banku są 3 stanowiska obsługi, to w jednym momencie na terenie banku może przebywać 9 osób. 

Ważne! Liczy się ogólna liczba kas, a nie tych, które są czynne.

 • Targowisko – 3 klientów na 1 punkt handlowy

Podobne zaostrzenia dotkną także targów, straganów i bazarków. Z tą różnicą, że liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych.

PRZYKŁAD Jeśli więc na osiedlowym bazarze jest 20 takich punktów, to na jego terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie 60 klientów.

 • Placówki pocztowe – 2 osoby na 1 okienko pocztowe

Na terenie poczty może przebywać w jednym momencie tyle osób, ile wynosi liczba okienek pocztowych pomnożona przez 2.

PRZYKŁAD Jeśli w placówce jest 5 okienek, wówczas w jednym momencie na jej terenie może przebywać 10 osób. 

Ograniczenie funkcjonowania sklepów budowlanych i nowe obowiązki dla wszystkich sklepów

W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte.

Natomiast wszystkie sklepy będą się musiały dostosować do nowych, ostrzejszych zasad bezpieczeństwa:

 • od 2 kwietnia (czwartek) wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach,
 • w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia.  W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia.

Zamknięte hotele i inne miejsca noclegowe

Hotele i inne miejsca noclegowe (działające na zasadzie wynajmu krótkoterminowego) zostają zamknięte. Mogą one funkcjonować tylko i wyłącznie wtedy, gdy przebywają w nich osoby w kwarantannie lub izolacji, a także gdy przebywa w nich personel medyczny.

Ważne! Goście, którzy przebywają w tych obiektach w momencie wejścia w życie nowych przepisów, muszą się wykwaterować do czwartku, 2 kwietnia 2020 roku. 

Nie dotyczy to jednak osób, które są w delegacji i korzystają z usług noclegowych w ramach wykonywania obowiązków służbowych. Dla tych osób hotele pozostają otwarte.

Automatyczna kwarantanna dla bliskich osób w kwarantannie (1.04.2020 r.)

Rozszerzamy listę osób, która będzie podlegała obowiązkowej kwarantannie domowej. Będą nią objęci wszyscy, którzy mieszkają z osobą kierowaną na kwarantannę. Zasady będą obowiązywały osoby, które przebywają w jednym mieszkaniu z osobami kierowanymi na kwarantannę od środy 1 kwietnia 2020.

PRZYKŁAD Jeśli więc jeden z Twoich domowników (współlokatorów) poddany zostanie kwarantannie od 1 kwietnia 2020 z powodu:

 • powrotu z zagranicy
 • kontaktu z zarażonym

– Ty również będziesz musiał ją odbyć.

Zawieszenie rehabilitacji i zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich 

Zamknięte zostają bez wyjątków wszystkie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu. Tych usług nie będzie można realizować również poza salonami – np. wizyty w domach nie wchodzą w grę.

Zawieszamy również wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych i masaży – zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych. Wyjątkiem są sytuacje, w których rehabilitacja jest bezwzględnie wymagana stanem zdrowia pacjenta.

Zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego

Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie będą mogły wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy. 

W mocy nadal jednak pozostają ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:

 • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
 • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
 • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich

Wprowadzamy także do odwołania zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się ludzi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.

Z tego też powodu ograniczamy możliwość korzystania z rowerów miejskich.

2 metry – minimalna odległość między pieszymi

Wprowadzamy obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą: 

 • rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia), 
 • a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.  

Urzędy na pracy zdalnej

Instytucje publiczne swoje obowiązki będą wykonywały zdalnie. Wyjątek mogą stanowić jedynie czynności, w których praca zdalna nie gwarantuje możliwości realizacji ich kluczowych obowiązków.

Limit pasażerów również w pojazdach 9+ (od 2.04.2020 r.)

W zbiorowym transporcie publicznym obowiązuje już zasada „tyle pasażerów, ile połowa miejsc siedzących w pojeździe”. Rozszerzamy ten wymóg także na pojazdy, które mają więcej niż 9 miejsc siedzących, w tym transport niepubliczny – np. dowożących do pracy w zorganizowany sposób, czy prywatnych przewoźników.

PRZYKŁAD Jeśli w busie jest 20 miejsc, to na pokład pojazdu może jednorazowo wejść maksymalnie 10 osób.

Ważne! Ograniczenie wejdzie w życie w czwartek, 2 kwietnia 2020 roku i nie dotyczy samochodów osobowych.

Miejsca pracy – dodatkowe zabezpieczenia dla pracowników (od 2.04.2020 r.)

Pracodawcy będą musieli zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa swoim pracownikom. I tak:

 • stanowiska pracy poszczególnych osób muszą być oddalone od siebie o co najmniej 1,5 metra.
 • pracownicy mają obowiązek używania rękawiczek, a także mieć dostęp do płynów dezynfekujących.

Ważne! Pracodawca musi zapewnić te środki bezpieczeństwa od czwartku, 2 kwietnia 2020 roku.

 • autor: www.gov.pl/koronawirus, data: 2020-03-31

Komunikat Starosty Sępoleńskiego - skrzynka podawcza

Z uwagi na aktualną sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem i związane z tym  trudności w zakresie dostarczania pism przez mieszkańców do tutejszego Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim i Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Sępólnie Krajeńskim wystawiono skrzynkę, do której można wrzucać wnioski, podania, deklaracje, zwrotne potwierdzenia odbioru pism itp.

Skrzynka znajduje się w pomieszczeniu wejścia bocznego Urzędu Miejskiego -  od strony Centrum Medycznego SPAMED.

 • data: 2020-03-31

Ostrzeżenie meteorologiczne - oblodzenie

Zjawisko: oblodzenie

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-03-30 21:00 Do: 2020-03-31 09:00

Przebieg:  Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna do -4°C, temperatura minimalna gruntu około -6°C.

Uwag:  brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Dyżurny synoptyk: Maria Poświata

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-03-30

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Zjawisko: przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-03-29 17:00 Do: 2020-04-01 08:00

Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury do -4°C, lokalnie -5°C, a przy gruncie do -6°C. Temperatura maksymalna w dzień od 3°C do 5°C.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85 %

Dyżurny synoptyk: Sławomir Guzek

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • autor: Irena Miczko - Wydział Zarządzania Kryzysowego (...), data: 2020-03-29

Starosta Sępoleński gościem "Rozmowy Dnia" na antenie TVP3 Bydgoszcz

 • autor: www.kanal10.pl, data: 2020-03-27

Koronawirus - komunikat

 • data: 2020-03-26

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Zjawisko: przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-03-26 05:57 Do: 2020-03-28 09:00

Przebieg: Nocami nadal prognozowane są przymrozki. Spadek temperatury minimalnej do -1°C, przy gruncie do -3°C. Temperatura maksymalna w czwartek od 9°C do 11°C, w piątek od 11°C do 13°C.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Agnieszka Drwal-Tylmann

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • autor: Irena Miczko - Wydział Zarządzania Kryzysowego (...), data: 2020-03-26

Informacja o możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sępólnie Krajeńskim

 • POMOC PPP 001

Komunikat dot. ograniczania zagrożeń ze strony owadów szkodliwych

 • SKM_C258200326093501
 • SKM_C258200326093502
 • SKM_C258200326093503
 • SKM_C258200326093504
 • SKM_C258200326093505
 • SKM_C258200326093506

Komunikat Starosty Sępoleńskiego

 • zalecenia starosty w zw. z ropzp. mz - z podpisem

Komunikat Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowej w Toruniu

 • KOMUNIKAT- Dyrektor RDLP w Toruniu
 • Zał. Infografika_turystyka_zasady bezpiecznego korzystania

Aplikacja Kwarantanna Domowa

 • ulotka z QR_stan epidemii_jpg

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Zjawisko: przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-03-21 20:30 Do: 2020-03-26 09:00

Przebieg:  Prognozuje się spadek temperatury od -5°C do -3°C, a przy gruncie lokalnie do -8°C. W nocy ze środy na czwartek od -3°C do -1°C. Maksymalna temperatura w opisanym okresie od 4°C do 7°C.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Marcin Czeczatka

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • autor: Irena Miczko - Wydział Zarządzania Kryzysowego (...), data: 2020-03-21

KOMUNIKAT POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

W dalszym ciągu apelujemy o rozsądek i stosowanie się do zaleceń higienicznych zamieszczonych na stronach internetowych. Prosimy o unikanie spotkań w większych grupach, ograniczenie podróżowania. Jeśli masz wątpliwości i podejrzewasz u siebie koronawirusa to skontaktuj się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną

e-mail: psse.sepolnokrajenskie@pis.gov.pl

tel.: 52 388 12 30 – Sekretariat

fax: 52 388 12 31– Fax

Telefon alarmowy czynny od 15:00-07:00 oraz dni wolne od pracy: 606-425-137

 

Koronawirus - Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi [Kliknij tutaj]

 

STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

Został ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego w kraju. Oznacza to:

 • Ograniczenia w działaniu galerii handlowych. Otwarte będą w nich tylko sklepy spożywcze, drogerie, apteki, pralnie.
 • Restauracje, kluby, kawiarnie, zostają zamknięte! Możliwy będzie zakup na wynos.
 • Zawieszone są imprezy, targi, wystawy, konferencje, koncerty i seanse w kinach.
 • Zakazane są zgromadzenia powyżej 50 osób – dot. tych o charakterze publicznym, państwowym i religijnym.
 • Wszystkie sklepy, banki, bankomaty będą funkcjonować.
 • Zamknięte są wszystkie pływalnie, sauny i siłownie (w tym obiekty przyszkolne i należące do jednostek organizacyjnych), a także Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Domy Kultury – do odwołania.
 • Przywrócono kontrole na wszystkich polskich granicach od 15 marca na 10 dni.
 • Czasowo wstrzymano międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe oraz krajowe połączenia lotnicze.
 • Wewnątrzkrajowy ruch kolejowy pozostaje bez zmian.
 • Od niedzieli obowiązuje zakaz wjazdu do kraju dla cudzoziemców. Przewidziane są odstępstwa, ale będzie obowiązkowa kwarantanna.
 • Polacy wracający zza granicy zostaną objęci obligatoryjnie 14-dniową kwarantanną domową, bądź w miejscu wskazanym przez wojewodę.
 • Granice kraju pozostają otwarte dla przepływu towarów.

 

SPRAWY URZĘDOWE

Apelujemy do mieszkańców, żeby nie przychodzili do urzędów. Jeżeli sprawa nie jest terminowa – prosimy o załatwienie jej później. Jeśli sprawa jest pilna i wymaga wizyty w urzędzie – umów się na konkretny dzień i godzinę telefonicznie. Przypominamy, że wiele spraw urzędowych można załatwić elektronicznie, za pośrednictwem tzw. profilu zaufanego (epuap.gov.pl). Dokumenty elektroniczne podpisane profilem zaufanym mają moc dokumentu urzędowego. Można więc tą drogą składać oficjalne pisma i wnioski do urzędu. Część spraw można załatwić zwykłym emailem. 

Wnioski o udzielenie pomocy finansowej z zakresu świadczeń rodzinnych, m.in.: świadczenie wychowawcze (500+), świadczenie „Dobry start” (300+), zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny, fundusz alimentacyjny można składać za pośrednictwem portalu empatia.
Co ważne, jeśli na etapie składania wniosku wybierzemy elektroniczny sposób komunikacji, to cała procedura (np. decyzje, wezwania) zostanie przeprowadzona w ten sposób, bez konieczności osobistych wizyt w urzędzie czy odbioru pism na poczcie. Do złożenia wniosku wystarczy profil zaufany. :

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym osoby, które nie dokonają w terminie 30 dniowym rejestracji pojazdu sprowadzonego z kraju Unii Europejskiej albo nie zgłoszą w takim samym terminie nabycia/zbycia pojazdu nie będą podlegać karze pieniężnej, o której mowa w art. 140mb Prawo o ruchu drogowym, jeśli nie miały możliwości dokonania takiego zgłoszenia.

SENIORZY – POMOC SĄSIEDZKA

Ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem powinniśmy ograniczać wyjścia z domu. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych i z obniżoną odpornością, w tym przewlekle chorych. Dlatego zachęcamy mieszkańców naszego Powiatu do pomocy osobom, które najpilniej potrzebują wsparcia.

 

Na czas zagrożenia koronawirusem szczególnie osoby starsze i samotne mogą potrzebować wsparcia w zrobieniu codziennych zakupów, wykupieniu recept czy wyprowadzeniu psa. Dbajmy o siebie nawzajem! Wsparcie powinno się opierać na sąsiedzkich relacjach i wzajemnym zaufaniu – osoby zdrowe, z zachowaniem zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, mogą pomagać najbardziej potrzebującym mieszkańcom niezakażonym i nieobjętym kwarantanną domową. Zapytaj sąsiada-seniora czy nie potrzebuje Twojego wsparcia!

 

ZALECENIA DLA MIESZKAŃCÓW

Chroń się przed zakażeniem:

Często myj ręce, używając mydła i wody lub środków dezynfekujących na bazie alkoholu. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos. Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom telefonicznie o tym stację sanitarno-epidemiologiczną. Unikaj zatłoczonych miejsc

Jeśli masz pytania dotyczące koronawirusa zadzwoń na bezpłatną infolinię 800 190 590 lub wejdź na stronę www.gov.pl/web/koronawirus lub https://gis.gov.pl/

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Zamknięte żłobki, przedszkola i szkoły oznaczają, że przez najbliższy czas spędzicie ze swoimi dziećmi dużo czasu. Zwłaszcza, że możecie korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, jeśli Wasze pociechy nie ukończyły ósmego roku życia. Pamiętajcie jednak, że plac zabaw to nie jest dobre miejsce na wspólne spędzanie czasu z dziećmi!

Rząd zdecydował o zawieszeniu zajęć, żeby najmłodsi nie byli narażeni na kontakt z dużymi skupiskami ludzi. Dlatego też chodzenie na plac zabaw, czy w miejsca, gdzie przebywają inne dzieci, nie jest dobrym pomysłem.  Jeśli chcecie zapewnić Waszym dzieciom porcję świeżego powietrza, pójdźcie do lasu. Spacerujcie, ale tam, gdzie nie ma ludzi!

 • autor: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, data: 2020-03-20

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Zjawisko: przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-03-20 22:00 Do: 2020-03-21 08:00

Przebieg:  Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -1°C, a przy gruncie do -3°C.

Uwag: Ostrzeżenie będzie kontynuowane przez kolejne doby.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85 %

Dyżurny synoptyk: Agnieszka Drwal-Tylmann

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-03-20

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla branży handlowej w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

 • SKM_C25820032009330
 • data: 2020-03-20

Ostrzeżenie meteorologiczne - oblodzenie

Zjawisko: oblodzenie

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-03-19 23:00 Do: 2020-03-20 09:00

Przebieg:  Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -1°C, a przy gruncie do -3°C.

Uwag:  brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85 %

Dyżurny synoptyk: Krzysztof Woźniak

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-03-19

Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego - Infolinia

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 Starosta Sępoleński informuje że od dnia 18.03.2020 została uruchomiona całodobowa infolinia dla Mieszkańców Powiatu Sępoleńskiego pod numerem telefonu 52-388-13-04. 

Natomiast od 03.04.2020 nastąpi zmiana tzn. numer telefonu 52-388-13-04 czynny będzie w godzinach pracy urzędu od 7:30 do 15:30.
 

Od 15:30 do 7:00 oraz dni wolne od pracy będzie obowiązywał numer telefonu 607-904-200.

Koronawirus - Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi [Kliknij tutaj]

 • autor: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, data: 2020-03-18

Koronawirus. Niezbędne informacje i zalecenia

Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat dotyczący koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę o nazwie COVID-19, która objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus znajdziesz aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.

800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

52-388-13-04 – całodobowa infolinia dla Mieszkańców Powiatu Sępoleńskiego

Koronawirus - Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi [Kliknij tutaj]

+48 22 250 01 16 – kontakt z Ministerstwem Spraw Zagranicznych

+48 22 523 88 80 – numer infolinii dla Polaków przebywających za granicą (MSZ)

Czym jest koronawirus?
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Jak często występują objawy?
Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?
Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

(Źródło: Ministerstwo Zdrowia, GIS, NFZ)


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sępólnie Kraj. apeluje o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach:

 oraz dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590

Pod wyżej wymienionymi adresami znajdują się aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich. Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych.

 

POWIATOWA STACJA SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNA W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

ul. Kościuszki 28

89-400 Sępólno Krajeńskie

e-mail: psse.sepolnokrajenskie@pis.gov.pl

tel.: 52 388 12 30 – Sekretariat

fax: 52 388 12 31– Fax

Telefon alarmowy czynny od 15:00-07:00 oraz dni wolne od pracy: 606-425-137

Godziny Urzędowania

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sępólnie Krajeńskim jest czynna w dni robocze w godzinach 7:00 – 15:00 we wtorki od 7:00-16:00


Z uwagi na wprowadzony przez Premiera Mateusza Morawieckiego stan zagrożenia epidemicznego, związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. mając na uwadze ochronę mieszkańców naszego Powiatu Starosta Sępoleński wstrzymuje do odwołania osobiste przyjmowanie interesantów  Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych podległych Powiatowi. Budynek Starostwa Powiatowego od dnia 16 marca 2020 roku zostanie zamknięty.

Prosimy o załatwianie spraw urzędowych za pośrednictwem platformy e-PUAP, pocztą elektroniczną lub telefonicznie.

W sprawach pilnych, prosimy o umówienie wizyty w Starostwie Powiatowym tel. 52-388-13-00.

Apelujemy o śledzenie bieżących komunikatów na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Powiatu Sępoleńskiego.

www.gis.gov.pl

www.powiat-sepolno.pl

www.facebook.com/powiatsepolenski

STAROSTWO POWIATOWE W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

ul. T. Kościuszki 11
89-400 Sępólno Kraj.
tel. 52 388 13 00
fax. 52 388 13 03
NIP: 561-13-27-106
REGON: 092350926
e-mail: sepolnopow@pro.onet.pl

adres skrzynki na EPUAP: SEPOLNOSP/skrytka
strona www: www.powiat-sepolno.pl
strona BIP: www.bip.powiat-sepolno.pl


Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku

ul. Mickiewicza 22A,

89-410 Więcbork,

tel. 52 389 53 50

fax 52 389 53 51

sekretariat@mgopswiecbork.pl

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku, w związku z ogłoszeniem Burmistrza Więcborka (kliknij tutaj, by przeczytać ogłoszenie), informuje iż od 16 marca 2020 r. do odwołania Ośrodek będzie zamknięty dla klientów.  

W tym okresie MGOPS będzie realizował zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę klientów.

Prosimy o załatwianie spraw urzędowych za pośrednictwem platformy e-PUAP, pocztą elektroniczną lub telefonicznie.

Kontakt do sekretariatu Ośrodka:

tel. 52 3895350

e-mail: sekretariat@mgopswiecbork.pl

W przypadku konieczności bezpośredniego złożenia pisma, wniosku itp. należy kierować się do tylnego wejścia do budynku MGOPS (od strony baraku) i postępować zgodnie z zamieszczoną instrukcją.


 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim

ul. Szkolna 8

89-400 Sępólno Krajeńskie

tel: 52 388 84 50

fax: 52 388 84 51

e_mail: ops@ops-sepolno.pl

 

KOMUNIKAT DYREKTORA OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

Z uwagi na wprowadzony przez Premiera Mateusza Morawieckiego stan zagrożenia epidemicznego, związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. mając na uwadze ochronę mieszkańców Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim wstrzymuje do odwołania osobiste przyjmowanie interesantów.

Budynek Ośrodka Pomocy Społecznej od dnia 16 marca 2020 roku zostaje zamknięty. W sprawach pilnych, prosimy o umówienie wizyty w Ośrodku Pomocy Społecznej tel. 52-388-84-50.

Prosimy o załatwianie spraw urzędowych za pośrednictwem platformy e-PUAP, pocztą elektroniczną lub telefonicznie.

Dane kontaktowe:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim, ul. Szkolna 8, 89-400 Sępólno Krajeńskie

tel. 52 388 84 50

ops@ops-sepolno.pl

ePUAP: OŚRODEK PMOCY SPOŁECZNEJ  (/w4uop48b87/SkrytkaESP)

 


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnie

ul. Parkowa 4,

89-412 Sośno

tel.: (52) 389 12 17

fax: (52) 389 11 17

tel. komórkowy 500 414 604

adres e-mail:  gops.sosno@neostrada.pl

skrytka ePUAP: GOPS-Sosno

W związku z narastającym zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośnie prosi mieszkańców Gminy Sośno o ograniczenie osobistych wizyt w tut. Ośrodku i załatwianie spraw telefonicznie, mailowo lub przez ePUAP.

Bezpośredni kontakt mieszkańców z pracownikami GOPS prosimy ograniczyć tylko do spraw pilnych i wymagających osobistego stawiennictwa.

Tel.:  52 389 12 17

Fax: 52 389 11 17

e-mail: gops.sosno@neostrada.pl


Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim

Plac Odrodzenia 3

89-430 Kamień Krajeński

TELEFON 52 3894526

E-MAIL sekretariat@mgops.kamienkr.pl

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim w związku z decyzją Burmistrza Kamienia Krajeńskiego o wstrzymaniu do odwołania osobistego przyjmowania interesantów prosi mieszkańców Gminy o załatwienie spraw za pośrednictwem platformy e-PUAP, mailowo lub telefonicznie.

W sprawach pilnych, w których istnieje konieczność osobistego stawiennictwa prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty w Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej pod numerami telefonu:

52 389 45 18

52 389 45 26

52 389 45 27

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego Burmistrz Kamienia Krajeńskiego informuje, że dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych została uruchomiona specjalna linia telefoniczna.

Pod numerem telefonu 52 389 45 26  lub 609 448 011 mogą zgłaszać się osoby, które potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów lub nabyciu leków. Zgłoszenia przyjmowane będą przez pracowników Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.00. W wyjątkowych sytuacjach w godzinach popołudniowych i w weekendy proszę dzwonić pod nr tel. 609 448 011.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przypominam, że najważniejsze jest przestrzeganie zasad higieny oraz zachowanie spokoju. W szczególności apeluję o unikanie miejsc oraz sytuacji, w których mieszkańcy spotykają się w większych grupach.

 • data: 2020-03-19
 • 90168415_2964651916889544_3549924417289060352_n
 • mycie_rąk
 • dezynfekcja_rąk
 • kwarantanna
 • 89775091_2733411920061561_4615214007643537408_o
 • Seniorzy
 • infolinia
 • KV_plakat_A3-jak-zapobiegać-zakażeniu
 • ...
 • ...

#pomoc sąsiedzka

Ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem powinniśmy ograniczać wyjścia z domu. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych i z obniżoną odpornością, w tym przewlekle chorych. Dlatego powiat zachęca mieszkańców do pomocy osobom, które najpilniej potrzebują wsparcia.

Na czas zagrożenia koronawirusem szczególnie osoby starsze i samotne mogą potrzebować wsparcia w zrobieniu codziennych zakupów, wykupieniu recept czy wyprowadzeniu psa. Ruszamy z akcją, która ma zachęcać do opieki nad naszymi sąsiadami-seniorami. Dbajmy o siebie nawzajem!

Kampania opiera się na sąsiedzkich relacjach i wzajemnym zaufaniu – osoby zdrowe, z zachowaniem zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, mogą pomagać najbardziej potrzebującym mieszkańcom niezakażonym i nieobjętym kwarantanną domową.

Zapytaj sąsiada-seniora czy nie potrzebuje Twojego wsparcia!

Zachęcamy mieszkańców Powiatu do wspierania sąsiadów, w tym seniorów i osób, które w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 potrzebują pomocy w zaspokajaniu codziennych potrzeb, bez narażania ich na zbędne wychodzenie z domu. Mieszkańcy mogą wywieszać plakaty z ofertą osobistej pomocy na klatkach schodowych i tablicach informacyjnych.

Plakat do pobrania poniżej.
 

 • data: 2020-03-19
 • pomocsasiedzka

Komunikat Starosty Sępoleńskiego

w sprawie zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem, wywołującym chorobę o nazwie COVID-19.

 

Z uwagi na aktualną sytuację w Polsce i na świecie Starosta Sępoleński mając na uwadze ochronę mieszkańców naszego Powiatu podjął decyzję o ograniczeniu do odwołania osobistego przyjmowania interesantów w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej podległych Powiatowi.

 

Jeżeli jest taka możliwość porady udzielane będą drogą elektroniczną lub telefonicznie.

Pracownik Starostwa Powiatowego ustali z Państwem możliwą formę porady, w tym celu prosimy o kontakt tel. 52-388-13-05

 

Informacji w sprawie udziela Pan Wojciech Bilski tel. 52-388-13-05

 

W razie komunikacji za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość osoba potrzebująca pomocy przed jej udzieleniem składa za pośrednictwem e-mail wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, zawierający oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej (art. 4 ust. 2 ustawy nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej).

W wyjątkowej sytuacji uzasadnionej brakiem dostępu do Internetu osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej lub  porady obywatelskiej może złożyć wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z oświadczeniem - ustnie przez telefon.

Fakt ten powinien zostać niezwłocznie odnotowany przez osobę odbierającą oświadczenie w formie notatki służbowej. W notatce tej należy zamieścić następujące dane osoby potrzebującej pomocy: imię, nazwisko, adres, numer PESEL (w przypadku braku numeru PESEL - numer paszportu albo innego dokumentu stwierdzającego tożsamość) oraz datę złożenia oświadczenia. W notatce należy również wskazać przyczyny uzasadniające odstąpienie od pisemnej formy oświadczenia.

 • autor: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, data: 2020-03-13

Ogłoszenia Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności

 • OGLOSZENIE PZOON 18.03.2020

Pomoc osobom w kwarantannie

Jeżeli w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj - nie jesteś pozostawiony sam sobie. Otrzymasz wsparcie z wielu miejsc.

Co możesz zrobić?

Zadzwoń do ośrodka pomocy społecznej w miejscowości, w której mieszkasz. 

W tym szczególnym okresie ośrodki pomocy społecznej powinny skupić się na pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym - szczególnie potrzebującym wsparcia w związku z kwarantanną. To one znajdują się w najtrudniejszej sytuacji i nierzadko nie są w stanie radzić sobie same.

Uwaga! Każda osoba, która ma informację o tym, że osoby poddane kwarantannie potrzebują pomocy, powinna ją także przekazać do ośrodka pomocy społecznej. 

Policjant pomoże!

Funkcjonariusze policji, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy przebywasz w domu, szczególną uwagę będą zwracać na osoby samotne, starsze czy niepełnosprawne. Informacje o takich osobach przekażą do ośrodka pomocy społecznej.

Ważne! Pracownik socjalny ośrodka pomocy społecznej skontaktuje się z Tobą w miarę możliwości telefonicznie. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich i możliwe ograniczenie ryzyka dalszego rozwoju epidemii.

Ciepły posiłek w domu

W sytuacji, kiedy osoba  starsza, samotna czy niepełnosprawna, bądź rodzina - nie jest w stanie sama zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, takiej pomocy udzieli gmina

Posiłki i produkty żywnościowe będą dostarczana przez osoby wyznaczone w danej gminie, we współpracy z wolontariuszami organizacji pozarządowych. Ośrodek pomocy społecznej współpracuje także z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, Strażą Miejską, Policją, Wojskiem Obrony Terytorialnej. Te służby także mogą rozwozić posiłki i produkty żywnościowe dla Ciebie.

Potrzebujesz pomocy psychologa? 

Zadzwoń do właściwego ośrodka pomocy społecznej w swojej gminie bądź powiatowego centrum pomocy rodzinie w powiecie. 

Uwaga! Osoby po leczeniu szpitalnym wymagającym choćby czasowego wsparcia w postaci usług opiekuńczych czy specjalistycznych usług opiekuńczych powinny mieć usługi przyznane w trybie pilnym.

Pomoc dla potrzebujących

Nie możesz wychodzić z domu i potrzebujesz pomocy takiej jak np. zrobienie zakupów
Skontaktuj się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Twojej okolicy.

Chcesz bezinteresownie pomagać osobom potrzebującym?
Zadzwoń do Ośrodka Pomocy Społecznej .

 • data: 2020-03-18

KOMUNIKAT - LOKALE GASTRONOMICZNE

Mając na uwadze stan bezpieczeństwa naszych mieszkańców oraz konieczność podejmowania działań zmniejszających rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego podaje informację o przedsiębiorcach, którzy świadczą usługi gastronomiczne z dowozem do klienta.

l.p.

Nazwa lokalu:

telefon:

adres:

1.

Binkowska Bożena
Usługi gastronomiczne

(052) 388 45 35

ul. Szkolna nr 1
Sępólno Krajeńskie

2.

Borczyński Jacek
Pizzeria "MILANO"

(052) 388 57 39

ul. Tadeusza Kościuszki nr 2a
Sępólno Krajeńskie

3.

Grzegrzółka Jacek
"Fabryka smaków"

530 095 006

ul. Plac Wolności nr 5
Sępólno Krajeńskie

4.

Mróz Krystyna
"Bar Krystyna"

600 821 230

ul. Koronowska nr 3
Sępólno Krajeńskie

5.

Piekut Andrzej
RESTAURACJA  "SŁONECZNA"

(052)3882168                                     604 429 319

ul. Kamila Baczyńskiego nr 4
Sępólno Krajeńskie

6.

Piekut Waldemar
Usługi gastronomiczne

667 609 090

ul. Młyńska nr 42
Sępólno Krajeńskie

7.

Piotrowski Wojciech
"ZACISZE"

603 609 971                       601933381

ul. Słoneczna nr 2
Sępólno Krajeńskie

8.

Plata Anna
Bar Mleczny STOKROTKA

503 612 008

ul. Średnia nr 12
Sępólno Krajeńskie

11.

Rzeczkowski Mateusz
Pizzeria "SOPRANO"

792 004 312

ul. Młyńska nr 11
Sępólno Krajeńskie

9.

Węsierska Amelia
"BAR BASTEK"

782 205 429

ul. Tadeusza Kościuszki nr 2h
Sępólno Krajeńskie

10.

Woliński Krystian
PIZZERIA "HVARSKA"

667 049 816

ul. Tadeusza Kościuszki nr 22b
Sępólno Krajeńskie

11. Pasha Kebab 574 825 264

ul. Plac Wolności 16

Sępólno Krajeńskie

 
 
 • data: 2020-03-18

Telefoniczna Informacja Pacjenta

Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Konsultanci poinformują Cię:

 • czym jest koronawirus
 • jak się zabezpieczyć przed koronawirusem
 • co zrobić, gdy wracasz z kraju, w którym zdarzyły się przypadki zakażenia koronawirusem i masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia
 • gdzie znajdziesz najbliższą placówkę inspekcji sanitarnej lub oddział zakaźny szpitala oraz dowiesz się jak się z nimi skontaktować
 • gdy będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości związane z postępowaniem w sytuacji podejrzenia zakażania koronawirusem.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami porozmawiasz przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

 • data: 2020-03-17
 • Seniorzy
 • mycie_rąk
 • dezynfekcja_rąk
 • kwarantanna

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Zjawisko: przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność: Od: 2020-03-14 18:00 Do: 2020-03-15 08:00

Przebieg: Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -6°C, a przy gruncie do -8°C.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Agnieszka Drwal-Tylmann

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-03-14

Komunikat Starosty Sępoleńskiego

Komunikat Starosty Sępoleńskiego

Z uwagi na wprowadzony przez Premiera Mateusza Morawieckiego stan zagrożenia epidemicznego, związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. mając na uwadze ochronę mieszkańców naszego Powiatu Starosta Sępoleński wstrzymuje do odwołania osobiste przyjmowanie interesantów  Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych podległych Powiatowi. Budynek Starostwa Powiatowego od dnia 16 marca 2020 roku zostanie zamknięty.

 

Prosimy o załatwianie spraw urzędowych za pośrednictwem platformy e-PUAP, pocztą elektroniczną lub telefonicznie.

 

W sprawach pilnych, prosimy o umówienie wizyty w Starostwie Powiatowym tel. 52-388-13-00.

 

Apelujemy o śledzenie bieżących komunikatów na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Powiatu Sępoleńskiego.

www.gis.gov.pl

www.powiat-sepolno.pl

www.facebook.com/powiatsepolenski

 • autor: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, data: 2020-03-14

Ostrzeżenie meteorologiczne - oblodzenie

Zjawisko: oblodzenie

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność: Od: 2020-03-14 02:00 Do: 2020-03-14 08:00

Przebieg:  Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna -2°C do 0°C, temperatura minimalna gruntu -4°C do -2°C.

Uwag:  brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Rafał Szewczyk

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-03-13

Dzienny raport o koronawirusie w województwie kujawsko-pomorskim

Stan na dzień 12.03.2020 r.:

W województwie kujawsko-pomorskim 15 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2,
Osoby poddane kwarantannie – 69,
Czynnym nadzorem epidemiologicznym objętych jest obecnie 451 osób z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.
Przypominamy, że osoby, które podejrzewają u siebie zakażanie wirusem SARS-CoV-2, powinny skontaktować się telefonicznie z przychodnią, a nie przychodzić do niej osobiście.

Instrukcję postępowania można uzyskać, dzwoniąc na specjalną infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia 800-190-590 lub pod 112, gdzie można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

 

 • autor: źródło: KPUW w Bydgoszczy, data: 2020-03-13

Komunikat Powiatowego Urzędu Pracy

Komunikat dotyczący tymczasowych zmian w zakresie obsługi osób bezrobotnych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sępólnie Krajeńskim.

 • Komunikat_Strona_1
 • Komunikat_Strona_2
 • autor: PUP Sępólno Krajeńskie, data: 2020-03-13

Uwaga! Pilne! Odwołane kwalifikacje wojskowe!

Komunikat Starosty

Z dniem 13 marca 2020 roku na terenie Powiatu Sępoleńskiego zostały odwołane kwalifikacje wojskowe.

 

 • autor: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, data: 2020-03-13

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej

E-usługa zamiast wizyty w urzędzie skarbowym

E-usługa zamiast wizyty w urzędzie skarbowym
Zdecydowaliśmy się na czasowe ograniczenie dostępu do Urzędu Skarbowego w Sępólnie Krajeńskim ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa
 
od 13 do 27 marca 2020 r.

PODATKI BĘDZIESZ MÓGŁ ROZLICZYĆ NA 2 SPOSOBY
•   On-line poprzez Twój e-PIT, 
e-Deklaracje, e-PUAP
•    W urzędzie – poprzez wrzucenie deklaracji, pism, innych dokumentów do wystawionych urn. W tym przypadku bez potwierdzenia wpływu do urzędu.

Kontakt telefoniczny do urzędu skarbowego:
PIT – nr telefonu 052 388 83 18
                              052 388 83 45
               052 388 83 35
VAT – nr telefonu 052 388 83 16
CIT – nr telefonu 052 388 83 18
podatek akcyzowy – nr telefonu ----------------
spadki/darowizny – nr telefonu 052 388 83 32
rejestracja podatników – nr telefonu 052 388 83 13
egzekucja administracyjna – nr telefonu 052 388 83 47
rachunkowość podatkowa i komórka wierzycielska – nr telefonu 052 388 83 24
Adres e-mail urzędu skarbowego: US.Sepolno-Krajenskie@mf.gov.pl
Informacje podatkowe oraz usługa Twój e-PIT znajdziesz na www.podatki.gov.pl
 

 • autor: Urząd Skarbowy w Sępólnie Krajeńskim, data: 2020-03-13

Komunikat Powiatowego Inspektora Weterynarii

Poniżej publikujemy komunikat Powiatowego Inspektora Weterynarii w sprawie ograniczenia do minimum bezpośredniego załatwiania spraw w inspektoracie.

 • autor: INSPEKCJA WETERYNARYJNA - Powiatowy Inspektorat Weterynarii, data: 2020-03-13

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-03-13 13:00 Do: 2020-03-14 00:00

Przebieg:  Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h z zachodu i północnego zachodu, w nocy przejściowo z północy.

Uwag:  brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Maria Poświata

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-03-13

Informacja nt. zawieszenia połączeń PKS

Informujemy że od poniedziałku 16 marca br. Powiat Sępoleński jako organizator transportu publicznego na terenie powiatu zawiesza połączenia autobusowe realizowane przez operatora PKS Chojnice na 19 liniach komunikacyjnych na czas przerwy w zajęciach lekcyjnych.

Poniżej informacja dotycząca realizacji połączeń przez PKS Bydgoszcz.

Zarządzenie Nr 59/2020 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w sprawie: zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych

Informacja o czasowym zawieszeniu działalności

Informacje dla mieszkańców przekazane na konferencji prasowej

W czwartek, 12 marca br. o godz. 9:00 na sali sesyjnej w Sępólnie Krajeńskim odbyła się konferencja prasowa z udziałem starosty  i wicestarosty sępoleńskiego, burmistrzów, wójta oraz Prezesa Spółki Novum – Med prowadzącej szpital powiatowy w Więcborku.
Głównym tematem konferencji prasowej była szczegółowa informacja Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotycząca koronawirusa i możliwego zagrożenia epidemiologicznego związane z tą chorobą.
Na żywo przekazano również informacje o działaniach podjętych przez lokalne samorządy w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa na terenie powiatu sępoleńskiego.
Starosta podkreślił, że na dzień 12 marca na godzinę 8:00 nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa w Województwie Kujawsko – Pomorskim i w Powiecie Sępoleńskim.  
Starosta – Jarosław Tadych wyznaczył Wicestarostę – Andrzeja Maracha jako rzecznika prasowego – osobę upoważnioną przez Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego do udzielania informacji na temat koronawirusa mediom.

Prosi się mieszkańców o nie korzystanie z niesprawdzonych informacji. Wiarygodne źródła informacji to strony:

Ministerstwa Zdrowia -  www.gov.pl/web/zdrowie/wiadomosci   www.gov.pl/web/koronawirus  
Głównego Inspektoratu Sanitarnegowww.gis.gov.pl  
Państwowego Zakładu Higieny - www.pzh.gov.pl

Starosta podkreślił, że WHO ogłosiło pandemię wirusa, co oznacza, że dotyczy to każdego z nas na całym świecie. 
Burmistrz Sępólna Krajeńskiego  - Waldemar Stupałkowski przedstawił sytuację panującą w szkolnictwie na terenie powiatu. Czasowe ograniczenie w funkcjonowaniu placówek oświatowych każdego szczebla potrwa od 12 do 25 marca włącznie.  Burmistrz prosi o śledzenie przez rodziców i uczniów e-dzienników. 
Burmistrz Więcborka – Waldemar Kuszewski – przedstawił informację nt. zamknięcia do odwołania obiektów targowych w Więcborku, Sępólnie Krajeńskim i Sośnie. 
Wójt Sośna – Leszek Stroiński – poinformował o odwołaniu na terenie powiatu wszelkich imprez  w tym kulturalnych, sportowych, spotkań ogólnych, zebrań wiejskich. 
Burmistrz Kamienia Krajeńskiego – Wojciech Głomski – poinformował o zawieszeniu do odwołania działalności świetlic wiejskich.

Wicestarosta – Andrzej Marach – wyjaśnił, że na dzień dzisiejszy nie ma osób objętych kwarantanną czy chorych na terenie powiatu. Poinformował, że w przypadku zauważenia u siebie objawów (wysoka gorączka, kaszel) należy zadzwonić do Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sępólnie Krajeńskim na nr tel. 52-388-12-30 a po 15:00 na nr tel. 606-425-137


Ponadto Starosta Sępoleński mając na uwadze ochronę mieszkańców naszego Powiatu podjął decyzję o wstrzymaniu do odwołania osobistego przyjmowania interesantów Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych podległych Powiatowi. Jeżeli jest taka możliwość prosimy o załatwianie spraw urzędowych za pośrednictwem platformy e-PUAP, drogą elektroniczną lub telefonicznie. W sprawach pilnych, w których istnieje konieczność osobistego stawiennictwa prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty w Starostwie Powiatowym tel. 52-388-13-00.

Starosta – Jarosław Tadych  poinformował także o zamknięciu dla odwiedzających Domów Pomocy Społecznej na terenie powiatu oraz Domów Dziecka. Podkreślił, że dwa tygodnie wolne od szkoły to nie są wakacje – tylko kwarantanna domowa i aby rodzice i dzieci podeszli do sprawy poważnie. 

Prezes Spółki Novum – Med. – Maria Kiełbasińska – przedstawiła  sytuację szpitala powiatowego w Więcborku. Szpital funkcjonuje normanie. Został tylko wprowadzony zakaz odwiedzin. Osoby chore są przyjmowane normalnie – (z wyjątkiem osób z objawami mogącymi sugerować koronawirusa – wysoka temperatura, kaszel).

Na koniec Starosta zaapelował do mieszkańców o potraktowanie tematu poważnie i odpowiedzialne podejście do sprawy przede wszystkim zalecił bezwzględne stosowanie zasad zapobiegawczych, które istotnie wpływają na ograniczenie ryzyka zakażenia. W tym celu dla dobra osób starszych i chorych zaleca się otoczenie ich szczególną opieką oraz zaleca się nie przebywanie w otoczeniu dużej ilości osób.

 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-03-12

Konferencja prasowa starosty sępoleńskiego, burmistrzów oraz wójta

 • autor: www.kanal10.pl, data: 2020-03-12
 • IMG_8100
 • IMG_8113
 • IMG_8119
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-03-12

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-03-12 10:00 Do: 2020-03-12 20:00

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h z południowego zachodu i zachodu. Istnieje prawdopodobieństwo 30% wystąpienia lokalnie porywów do 100 km/h.

Uwag:  Ze względu na dynamiczną sytuację meteorologiczną istnieje możliwość podwyższenia stopnia ostrzeżenia.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90 %

Dyżurny synoptyk: Krzysztof Woźniak

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • autor: Irena Miczko - Inspektor Zarządzania Kryzysowego (...), data: 2020-03-12

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

poradni psychologiczno-pedagogicznych;
specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.


Dyrektorze,

zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;  
12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze; od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;
poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni; od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy, natomiast pracownicy administracji i obsługi normalnie świadczą pracę;
poinformuj niezwłocznie rodziców i nauczycieli o ograniczeniu funkcjonowania placówki. Wykorzystaj do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Wywieś informację o zawieszeniu zajęć w widocznym miejscu;
możesz poprosić nauczycieli o to, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu;
uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;
od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;
śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Sprawdzaj również komunikaty wysyłane przez System Informacji Oświatowej.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

Rodzicu,

ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.


Uczniu,

pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

dziennik elektroniczny;
strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

 

 • autor: Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej, data: 2020-03-11

Spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych

Dziś o godzinie 13:00 w gabinecie Starosty odbyło się spotkanie z Dyrektorami placówek oświatowych, dla których powiat sępoleński jest organem prowadzącym. Tematem spotkania było omówienie informacji zawartych w rozporządzeniu do tzw. specustawy przygotowanym przez MEN, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski. Czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek to zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych od 12.03.2020 – do 25.03.2020. Dotyczy to zarówno placówek publicznych jak i niepublicznych. Wszystkie te działania maja na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa, ochronę zdrowia i życia obywateli. 
W spotkaniu uczestniczyli: Starosta, Wicestarosta, Dyrektor LO Sępólno Kraj., Dyrektor LO Więcbork, Dyrektor ZSP Sępólno Kraj., Dyrektor ZS nr 2 Sępólno Kraj., Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Sępólno Kraj., Dyrektor CKZiU Więcbork, Główna Księgowa Biura ds. obsługi placówek oświatowych powiatu, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa.

 • autor: Lidia Sokolska-Tłok - Dyrektor Wydziału Edukacji (...), data: 2020-03-11
 • IMG_8082
 • IMG_8086
 • IMG_8093
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-03-11

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

11 marca 2020 o godzinie 8:00 miało miejsce posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez Starostę Sępoleńskiego.

W związku z dynamicznie rozwijającą się niekorzystną sytuacją w kraju i na świecie spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa, włodarze zarówno powiatu sępoleńskiego jak i gmin wchodzących w jego skład, podejmują wszelki działania zmierzające do ograniczenia możliwości wystąpienia koronowairusa na terenie naszego powiatu.  Podejmowane rozmowy dotyczyły: wstrzymania odwiedzin w Szpitalu Powiatowym w Więcborku, wyznaczenia ewentualnych miejsc do odbywania kwarantanny, ochrony osób, które są decyzyjne, ochrony osób przeszkolonych do udzielania pomocy w razie wystąpienia sytuacji zagrażającej życiu (funkcjonariusze straży pożarnej, policji, ratownicy pomocy przedmedycznej). Wskazywano również na konieczność utrzymywania solidnej i należytej czystości w budynkach użyteczności publicznej. Podczas spotkania określono wskazania do ograniczania osobistego obsługiwania interesantów. Jeżeli to tylko możliwe zaleca się korzystanie z drogi telefonicznej czy elektronicznej. Na naradzie zostały podjęte decyzje o odwołaniu kolejnych planowanych na terenie powiatu imprez, wydarzeń. 


W posiedzeniu zespołu uczestniczyli: Burmistrz Kamienia Kraj. wraz z Przewodniczącym Rady i pracownikiem merytorycznym w zakresie obrony cywilnej, Burmistrz Sępólna Kraj. wraz z Przewodniczącym Rady, Burmistrz Więcborka wraz z Wiceprzewodniczącym Rady, Wójt Sośna, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej, Komendant Powiatowy Policji, Powiatowy Inspektor Sanitarny, Przewodniczący Rady Powiatu, Starosta, Wicestarosta, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Inspektor ds. Zarządzania Kryzysowego, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

 • IMG_8011
 • IMG_8017
 • IMG_8025
 • IMG_8026
 • IMG_8032
 • IMG_8036
 • IMG_8037
 • IMG_8039
 • IMG_8043
 • IMG_8045
 • IMG_8046
 • IMG_8047
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-03-11

Spotkanie z dyrektorami wydziałów starostwa

Dzisiaj 11 marca 2020 roku w gabinecie Starosty miało miejsce spotkanie z dyrektorami wydziałów starostwa powiatowego.

Głównym tematem spotkania była sytuacja w Polsce i na świecie w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem. Starosta przedstawił dyrektorom podjęte przez rząd działania profilaktyczne – kwarantanna domowa – zamkniecie szkół, przedszkoli oraz żłobków na okres dwóch tygodni oraz sposób postępowania w przypadku pojawienia się objawów. Na dzień 11 marca na terenie Powiatu Sępoleńskiego nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Działania, które są podejmowanie są działaniami profilaktycznymi.  
Starosta Sępoleński mając na uwadze ochronę mieszkańców naszego Powiatu podjął decyzję o wstrzymaniu do odwołania osobistego przyjmowania interesantów Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych podległych Powiatowi. Jeżeli jest taka możliwość prosi o załatwianie spraw urzędowych za pośrednictwem platformy e-PUAP, drogą elektroniczną lub telefonicznie. 
W sprawach pilnych, w których istnieje konieczność osobistego stawiennictwa Starosta prosi o wcześniejsze umówienie wizyty w Starostwie Powiatowym tel. 52-388-13-00.
Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców powiatu Starosta odwołał wszystkie wydarzenia, imprezy, konferencje wewnętrzne i zewnętrzne organizowane przez Powiat.
Powyższe decyzje są podyktowane narastającym zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem.
 

 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-03-11
 • IMG_8050
 • IMG_8062
 • IMG_8063
 • IMG_8065
 • IMG_8075
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-03-11

Spotkanie z dyrektorami jednostek organizacyjnych pomocy społecznej

Wczoraj 10 marca 2020 roku w gabinecie Starosty miało miejsce spotkanie z dyrektorami jednostek szeroko rozumianej pomocy społecznej powiatu sępoleńskiego. Głównym tematem spotkania była sytuacja w Polsce i na świecie w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem. 
Starosta Sępoleński mając na uwadze ochronę mieszkańców naszego Powiatu podjął decyzję o wstrzymaniu do odwołania odwiedzin w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej podległych powiatowi.
Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców domów pomocy, Starosta odwołuje wszystkie wydarzenia, imprezy, konferencje wewnętrzne i zewnętrzne organizowane przez jednostki pomocy społecznej. 
Powyższe decyzje są podyktowane narastającym zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem.
 

 • autor: Kamila Jabłońska na podstawie informacji od Starosty , data: 2020-03-11
 • IMG_7996
 • IMG_8000
 • IMG_8006
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-03-11

Komunikat Starosty Sępoleńskiego w sprawie zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem

Komunikat Starosty Sępoleńskiego w sprawie zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem, wywołującym chorobę o nazwie COVID-19.

Z uwagi na aktualną sytuację w Polsce i na świecie Starosta Sępoleński mając na uwadze ochronę mieszkańców naszego Powiatu podjął decyzję o wstrzymaniu do odwołania osobistego przyjmowania interesantów Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych podległych Powiatowi.

Jeżeli jest taka możliwość prosimy o załatwianie spraw urzędowych za pośrednictwem platformy e-PUAP, drogą elektroniczną lub telefonicznie.

W sprawach pilnych, w których istnieje konieczność osobistego stawiennictwa prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty w Starostwie Powiatowym tel. 52-388-13-00.

Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo odwołuję wszystkie wydarzenia, imprezy, konferencje wewnętrzne i zewnętrzne organizowane przez Powiat.

Powyższe decyzje są podyktowane narastającym zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem.

Prosimy Mieszkańców Powiatu powracający do Polski z wyjazdów zagranicznych - bez względu na miejsce pobytu za granicą oraz cel wyjazdu -  do odbycia 14- dniowej kwarantanny domowej, licząc od dnia powrotu do Polski, z uwagi na narastające zagrożenie epidemiologiczne wywołane koronawirusem COVID-19, stwarzającym bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia ludzi oraz tym samym konieczność podjęcia działań mających na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się choroby. Z uwagi na fakt, że sytuacja jest dynamiczna i trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa, apelujemy o śledzenie bieżących komunikatów na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 • autor: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, data: 2020-03-11

Spotkanie u Wojewody

Wczoraj 10 marca w Urzędzie Wojewódzkim Wojewoda Kujawsko – Pomorski – Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotrem Całbeckim, prezydentami miast i starostami. Powiat Sępoleński reprezentował Starosta Sępoleński – Jarosław Tadych. Następnie wojewoda spotkał się z burmistrzami i wójtami z regionu oraz przedstawicielami szpitali. Wszystkie spotkania dotyczyły omówienia sytuacji związanej z dynamicznie rozwijającą się sytuację zdrowotną w Polsce w zakresie zakażeń koronawirusem SARS-CoV oraz planowanych działań na terenie województwa.

 • autor: Kamila Jabłońska na podstawie informacji od Starosty , data: 2020-03-11
 • 88971597_2634331196797064_4122858297067831296_o
 • 89020469_2634331076797076_7096384436647755776_o
 • 89039444_2634331270130390_4224158755761160192_o
 • autor: strona Facebook - Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, data: 2020-03-10

Informacja w związku z występowaniem koronawirusa w Polsce

Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację zdrowotną w zakresie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 Starosta Sępoleński wraz z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Sępólnie Kraj. apeluje o monitorowanie  aktualnych, oficjalnych i wiarygodnych informacji na temat tej jednostki chorobowej.        
Gwarancją rzetelnej wiedzy jest korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach:

             www.gov.pl/web/koronawirus

 oraz dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590

Pod wyżej wymienionymi adresami znajdują się nie tylko informacje na temat nowego koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, ale również wytyczne jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich. Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych.

Sępólno Krajeńskie; 10 marca 2020 roku;

 • autor: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych oraz Elżbieta Estkowska - PPIS w Sępólnie Kraj., data: 2020-03-10
 • strona
 • autor: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych oraz Elżbieta Estkowska - PPIS w Sępólnie Kraj., data: 2020-03-10

Szkolenie dla KGW z terenu powiatu

Dziś rano w C.A.S. w Sępólnie Krajeńskim odbyło się szkolenie dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Sępoleńskiego. Szkolenie organizowało Powiatowe Biuro ARiMR w Sępólnie Krajeńskim wraz z Urzędem Skarbowym w Sępólnie Krajeńskim. Wszystkich przybyłych przywitała Pani Żaneta Śrubkowska- Kierownik ARiMR w Sępólnie Krajeńskim.

Temat szeroko omówili pracownicy merytoryczni ARiMR oraz Urzędu Skarbowego w Sępolnie Krajeńskim Celem szkolenia było przede wszystkim zapoznanie się ze szczegółami prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez Koła Gospodyń Wiejskich, Wypełnianie CIT-8 oraz szczegółowa informacja dotycząca rejestracji Kół Gospodyń Wiejskich w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. Na koniec gościnnie głos w temacie możliwości pozyskania dotacji z różnych źródeł zabrał przedstawiciel Starostwa Powiatowego.

 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-03-09
 • 87262655_679092072865450_2065479085798195200_n
 • 88173953_625436018189386_1590906305059487744_n
 • 88281202_2619791884970591_4675176445494951936_n
 • 88301479_2486341721471750_4890360139590139904_n
 • 88320787_193497391917833_8539986853946720256_n
 • 89088595_514496302810338_2629613075803668480_n
 • 89775662_211276746898595_5962059569201938432_n
 • 89789538_505327840156071_1383004242683363328_n
 • 89839887_232738627897539_4766469114992525312_n
 • ostatnie
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-03-09

Kwalifikacja wojskowa – 2020

Zgodnie z Obwieszczeniem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 16 stycznia 2020 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. w dniach od 9 do 23 marca 2020r. na terenie Powiatu Sępoleńskiego odbywa się kwalifikacja wojskowa.

Powiatowa Komisja Lekarska mieści się w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim przy ul. Młyńskiej 42.

Osoby podlegające kwalifikacji wojskowej są zobowiązane do osobistego stawiennictwa w w.w. miejscu na godzinę 8:00 wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem tożsamości pozwalający na ustalenie tożsamości, aktualną fotografią o wymiarach 3 x 4 cm (bez nakrycia głowy), posiadaną dokumentacją medyczną oraz dokumentację potwierdzającą poziom wykształcenia lub pobieranie nauki. (np. legitymacja szkolna)

 • IMG_7960
 • IMG_7963
 • IMG_7974
 • IMG_7980
 • IMG_7988
 • IMG_7990

Z okazji Dnia Kobiet

Aktywne, przedsiębiorcze, pełne wigoru, chęci i pomysłów – takie są kobiety zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich.  8 marca w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy z okazji święta wszystkich pań odbyło się spotkanie kobiet z kujawsko-pomorskiej wsi. Życzenia mieszkankom regionu złożyli marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. Powiat Sępoleński reprezentował Starosta Sępoleński Jarosław Tadych oraz Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski.

Podczas spotkania zgromadzone panie oraz zaproszeni goście obejrzeli występ kabaretu EWG „Zrozumieć Kobietę”, także wysłuchali koncertu studentów bydgoskiej Akademii Muzycznej i zespołów ludowych Jezioranie i Polskie Kwiaty. Na zakończenie wspólnie śpiewali piosenki okazjonalne i patriotyczne. Spotkanie zorganizował Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy. Samorząd województwa reprezentowali również członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i wiceprzewodnicząca sejmiku Agnieszka Kłopotek.

KGW w regionie

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego funkcjonuje blisko 800 kół gospodyń wiejskich. W każdej gminie działa od kilku do kilkunastu takich organizacji. Koła zrzeszają od 10 do 100 pań. Dzięki ich zaangażowaniu społeczność ma możliwość bliższego poznania tradycji swojego regionu. To one pielęgnują lokalną tradycję i kulturę, integrują mieszkańców, występują w ludowych zespołach. To dzięki nim tożsamość i bogata kultura kujawsko-pomorskiej wsi są wciąż żywe.

Samorząd województwa od lat współpracuje z tymi organizacjami. Członkinie KGW co roku przygotowują wystawę stołów wigilijnych, która towarzyszy organizowanej przez Urząd Marszałkowski wigilii samorządowej. Włączają się też aktywnie w obchody wojewódzkich dożynek. Są również głównymi inicjatorkami wytwarzania promujących nasz region produktów i potraw lokalnych.

 • autor: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
 • foto_02
 • foto_03
 • foto_04
 • foto_05
 • foto_06
 • foto_07
 • foto_08
 • foto_09
 • foto_10
 • foto_11
 • foto_12
 • foto_13
 • foto_16
 • foto_17

Zarząd Powiatu ogłosił konkursy ofert dla organizacji pozarządowych!

Zarząd Powiatu ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań w zakresie wspierania i upowszechniania turystyki i krajoznawstwa, kultury fizycznej, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Zapraszamy organizacje pozarządowe do składnia ofert. 

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert

 • autor: Zarząd Powiatu Sępoleńskiego w osobach: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, Wicestarosta - Andrzej Marach, Iwona Sikorska, Katarzyna Kolasa, Tomasz Fifielski, data: 2020-03-06

Dokumenty do pobrania

 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-03-07

Uwaga! Wstrzymanie odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitala w Więcborku

Decyzją Zarządu NOVUM-MED. Sp. z o.o. oraz w porozumieniu z Koordynatorami oddziałów szpitalnych, w dniu 04.03.2020 r. podjęto decyzję o wstrzymaniu odwiedzin we wszystkich oddziałach, aż do odwołania. Decyzja ta wynika z obecnej sytuacji epidemiologicznej związanej ze zwiększoną zachorowalnością na grypę i choroby grypopodobne.

 • autor: nadesłane - NOVUM-MED Sp. z o.o. prowadząca Szpital Powiatowy im dr Adama Gacy i dr Józefa Łaskiego NZOZ w Więcborku, data: 2020-03-06
 • autor: nadesłane - NOVUM-MED Sp. z o.o. prowadząca Szpital Powiatowy im dr Adama Gacy i dr Józefa Łaskiego NZOZ w Więcborku, data: 2020-03-06

AUTORSKIE SPOTKANIE PROMOCYJNE - WIĘCBORK

 • logo

5 marca br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku odbyło się kolejne spotkanie autorskie promujące wydaną w tym roku monografię „Powiat Sępoleński 1920-2020”. Zgromadzonych mieszkańców przywitał Wicestarosta Pan Andrzej Marach, który zainicjował i koordynował wszystkie prace związane z wydaniem tej pozycji. Podobnie jak poprzednio, w  ramach spotkania odbyły się projekcje dwóch  filmów, w tym przygotowanego we współpracy z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dotyczącego historycznych rysów naszego regionu.  Wykład ukazujący początki i kulisy powstania powiatu sępoleńskiego wygłosił jeden z czterech autorów monografii i zarazem jej redaktor, pan Leszek Skaza. Po zakończeniu wykładu i krótkiej dyskusji, każdy z przybyłych otrzymał egzemplarz monografii.

Wydanie monografii było możliwe dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Projekt:  Organizacja szeregu imprez pn. „100 lat dziedzictwa historyczno-kulturowego powiatu sępoleńskiego”.

 • autor: Dorota Szymańczak - Stanowisko ds. opracowywania i koordynowania projektów unijnych, data: 2020-03-06
 • 20200305_165740
 • 20200305_171454
 • 20200305_171501
 • 20200305_171544
 • 20200305_173901
 • 20200305_174003
 • 20200305_174914
 • autor: Dorota Szymańczak - Stanowisko ds. opracowywania i koordynowania projektów unijnych, data: 2020-03-05

23 posiedzenie zarządu powiatu

6 marca o 8:00 rano w gabinecie Starosty odbyło się 23 posiedzenie Zarządu Powiatu w Sępólnie Krajeńskim.
Zarząd obradował zgodnie z następującym porządkiem obrad: 
1.    Otwarcie posiedzenia i przedstawienie porządku obrad.
2.    Zatwierdzenie protokołu z posiedzenia Zarządu Powiatu Nr 22/2020

3.    Podjęcie uchwał w sprawie:
1)    udzielenia pełnomocnictwa dyrektorowi Zarządu Drogowego w Sępólnie Krajeńskim;
2)    udzielenia Dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim pełnomocnictwa do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych powiatu;
3)    uchwalenia zmian w budżecie Powiatu Sępoleńskiego na 2020 rok;
4)    wyrażenia zgody na używanie herbu Powiatu Sępoleńskiego na sztandarze Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.
4.    Stanowisko Zarządu Powiatu w sprawie:
1)    pisma Dyrektor PCPR ad. wniosku Warsztatu Terapii Zajęciowej ad. przeznaczenia 3 % środków Funduszu (…);
2)    wniosków Komisji Rady Powiatu przekazanych pismem RP.0012.1.5.2020;
3)    projektu ogłoszenia o przetargu na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Sępoleńskiego położonej w miejscowości Zamarte.
5.    Przyjęcie informacji w sprawie:
1)    decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego sygn. DOZ-OAiK.650.1317.2019.KS ad. rozpatrzenia odwołania Powiatu Sępoleńskiego od decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków;
2)    pisma Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Departament Porządku Publicznego ad. ułatwienia procedury przepadku na rzecz powiatu pojazdu usuniętego z drogi. 

Na koniec zarząd w związku z uchwaleniem budżetu powiatu na 2020 rok, podjął uchwałę o ogłoszeniu otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych dla organizacji pozarządowych w zakresie wspierania i upowszechniania turystyki i krajoznawstwa, kultury fizycznej oraz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. 


 

 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-03-06
 • IMG_7944
 • IMG_7950
 • IMG_7951
 • IMG_7957
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-03-06

Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Dnia 5 marca w biurze rady odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie zwołał Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych w celu przekazania informacji od Wojewody Kujawsko – Pomorskiego  - Mikołaja Bogdanowicza związanych z sytuacją zagrożenia koronawirusem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. 

Starosta przedstawił powiatowemu zespołowi informację nt. organizacji i sposobu funkcjonowania służb medyczno – sanitarnych oraz kryzysowych w warunkach zagrożenia epidemią/wystąpienia epidemii 2019-nCoV (COVID-19) na obszarze woj. Kujawsko – Pomorskiego. Omówił działanie Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz organizację i sposób funkcjonowania sieci szpitali kluczowych. Omówił kwestię transportu w warunkach wymaganego podwyższonego poziomu ochrony biologicznej. Przedstawił także powiatowemu zespołowi podstawowe dane obrazujące stan gotowości i potrzeb szpitali kluczowych a także plan zmiany organizacji i sposobu funkcjonowania szpitali kluczowych w warunkach zagrożenia epidemią.   

W spotkaniu na zaproszenie Starosty Sępoleńskiego udział wzięli:

1. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sępólnie Krajeńskim;
2. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim;
4. Przewodniczący Rady Powiatu;
5. Z-ca Burmistrza Sępólna Krajeńskiego;
6. Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim;
7. Burmistrz Więcborka;
8. Burmistrz Kamienia Krajeńskiego;
9. Wójt Gminy Sośno;
10. Novum - Med Sp. z o.o. prowadząca Szpital Powiatowy w Więcborku;
11. Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sporu, Turystyki i Promocji;
12. Inspektor Zarządzania Kryzysowego;

 

 • autor: Kamila Jabłońska na podstawie informacji od Starosty , data: 2020-03-06
 • IMG_7917
 • IMG_7921
 • IMG_7924
 • IMG_7928
 • IMG_7932
 • IMG_7935
 • IMG_7938
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-03-06

Spotkanie Wojewody z samorządowcami z regionu

Dnia 5 marca br Wojewoda Kujawsko – Pomorski – Mikołaj Bogdanowicz przewodniczył spotkaniu z samorządowcami: prezydentami miast i starostami, podczas którego przekazał aktualne informacje związane z sytuacją zagrożenia koronawirusem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Samorządowcy zostali także poinformowani o stanie przygotowań służb do walki z koronawirusem. Powiat Sępoleński reprezentował Starosta Sępoleński – Jarosław Tadych.

 • autor: strona Facebook - Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, data: 2020-03-06
 • 1
 • 2
 • 3
 • autor: strona Facebook - Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, data: 2020-03-06

Spotkanie Wojewody z przedstawicielami szpitali z regionu

Dnia 5 marca br Wojewoda Kujawsko – Pomorski – Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z przedstawicielami szpitali z województwa Kujawsko – Pomorskiego i Państwowego Ratownictwa Medycznego. Omówiono organizację i sposób funkcjonowania służb medyczno-sanitarnych oraz kryzysowych w przypadku wystąpienia epidemii koronawirusa 2019-nCoV na terenie województwa. Wszystkie służby są przygotowane do walki z koronawirusem.

 

 • autor: strona Facebook - Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, data: 2020-03-06
 • 89239609_2630285587201625_1483618060660113408_o
 • 88186005_2630285730534944_2618030785956937728_o
 • 88183201_2630285917201592_4913120799084249088_o
 • autor: strona Facebook - Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, data: 2020-03-06

W Kancelarii Premiera o rozwoju Województwa Kujawsko - Pomorskiego

Wczoraj w Kancelarii Premiera Minister – Łukasz Schreiber  zorganizował spotkanie z samorządowcami z województwa kujawsko-pomorskiego. Tematem rozmów były potrzeby i możliwości rozwoju regionu, a także o perspektywy finansowe i inwestycyjne ze szczególnym naciskiem na rozwój infrastruktury drogowej i sportowej. Spotkanie rozpoczęto jednak od rozmowy na temat przygotowania rządowych i samorządowych instytucji na nadejście koronawirusa.

W spotkaniu wzięli udział Starostowie: pełniący tę funkcję Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, Nakielski Tadeusz Sobol, Mogileński Bartosz Nowacki, Tucholski Michał Mróz, Żniński Zbigniew Jaszczuk, Inowrocławski Wiesława Pawłowska, Sępoleński Jarosław Tadych, Wicestarosta Bydgoski Zbigniew Łuczak oraz Przewodniczący Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała, Wicestarosta Świecki - Franciszek Koszowski.
 

 • autor: strona facebook - Łukasz Schreiber - Poseł na Sejm, data: 2020-03-05
 • 87590560_2145375558942487_7399692776528412672_o
 • 87490858_2145375752275801_492676432963567616_o
 • 88180712_2145375918942451_1288393625050284032_o
 • 89242361_2145398825606827_65465901570326528_o
 • 89358229_2145398538940189_5395977128627929088_o
 • autor: Adam Guz/KPRM, data: 2020-03-05

Rada Powiatowa Kujawsko - Pomorskiej Izby Rolniczej

Dnia 3 marca 2020 roku w Gminnym Domu Kultury w Sośnie odbyła się Rada Powiatowa Kujawsko – Pomorskiej Izby Rolniczej.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.

2. Informacja dotycząca możliwości składania wniosków na budowę, renowację zbiorników retencyjnych.

3. Wolne wnioski, zakończenie.

Władze samorządowe Powiatu Sępoleńskiego reprezentował Starosta Sępoleński Jarosław Tadych oraz Przewodniczący Rady Powiatu Marek Chart.

 

 • data: 2020-03-05
 • 88307160_2537538829839860_4644687537812537344_o
 • 88220522_2537538906506519_5709007139867983872_o
 • 88184749_2537539013173175_4928480400998662144_o
 • 88347045_2537538756506534_7302552169754918912_o

KORONAWIRUS A PRAWA PASAŻERÓW

 • Prezes UOKiK Tomasz Chróstny przypomina, że w przypadku nadzwyczajnych okoliczności konsument ma prawo odstąpić od umowy zawartej z biurem podróży.
 • Również linie lotnicze powinny monitorować obecną sytuację, tak aby nie narażać zdrowia pasażerów.
 •  W przypadku wątpliwości dotyczących swoich umów konsumenci mogą skorzystać z pomocy miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów

[Warszawa, 02 marca 2020 r.] W związku z wykryciem przypadków zarażenia koronawirusem w Europie wielu konsumentów zastanawia się, czy może zrezygnować z wykupionej w biurze podróży wycieczki lub zwrócić bilet lotniczy. Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje o prawach konsumentów i obowiązkach przedsiębiorców w takich przypadkach.

Koronawirus a rezygnacja z wycieczki

Zgodnie z ustawą o imprezach turystycznych podróżny może bezpłatnie odstąpić od umowy o udział w  wycieczce lub wczasach w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności, które mają znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej lub przewóz podróżnych do miejsca docelowego. Konsument rezygnując z wycieczki może żądać wyłącznie zwrotu dokonanych wpłat i nie może ubiegać się o dodatkowe zadośćuczynienie czy odszkodowanie.

- W przypadku każdego wniosku o odstąpienie od umowy biuro podróży musi sprawdzić czy zaszły przesłanki do takiego odstąpienia. Innymi słowy czy w miejscu, do którego konsument planował lecieć, istnieje realne zagrożenie jego zdrowia. Jeżeli tak, biuro ma obowiązek uznać roszczenie podróżnego. W przypadku wątpliwości dotyczących indywidualnych umów z biurami podróży zachęcam do korzystania z darmowej pomocy prawnej świadczonej przez miejskich i powiatowych rzeczników konsumenta – mówi prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

W przypadku szacowania ryzyka kraju destynacji pomocne są informacje dostarczane przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych czy Światową Organizację Zdrowia (WHO) – komunikaty te mogą dla konsumenta stanowić uzasadnienie wystąpienia owych nagłych i nieprzewidzianych okoliczności, w tym związanych z zagrożeniem zdrowotnym w kraju podróży.

Bilety lotnicze

Przy zakupie biletów lotniczych nie ma szczególnych przepisów w zakresie możliwości odstąpienia w przypadku „nadzwyczajnych okoliczności”. Do czasu wykonania usługi można – co do zasady – dokonać zmiany terminu lotu lub nawet zwrócić bilet lotniczy.  Przewoźnik może jednak zastrzec, że pasażer ponosi konsekwencje finansowe takich zmian.  Kwestie te – ponieważ nie reguluje ich prawo lotnicze – określają regulaminy przewoźników oraz stosowane przez nich taryfy.

- Kwestia zwrotu biletów lotniczych nie jest tak szczegółowo uregulowana jak odstąpienia od wycieczki z biurem podróży. Nie ulega jednak wątpliwości, że linie lotnicze także powinny zachować się odpowiedzialnie i monitorować bieżącą sytuację aby uniknąć zagrożenia dla zdrowia pasażerów – dodaje prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

W przypadku wątpliwości natury prawnej zachęcamy do korzystania z darmowych porad konsumenckich świadczonych przez miejskich i powiatowych rzeczników konsumentów.

 • data: 2020-03-04

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Wczoraj na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie zwołał Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z występowaniem koronawirusa w Europie.

Temat szczegółowo omówiła Pani Elżbieta Estkowska- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. 
Przedstawiła sytuację epidemiologiczną zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie Unii Europejskiej. 
Przekazała informację o zakresie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dla szpitali, placówek oświatowych, hoteli, portów lotniczych, Inspekcji Transportu Drogowego.
Omówiła definicję przypadku na potrzeby nadzoru nad zakażeniami ludzi nowym koronawirusem oraz przedstawiła algorytm klasyfikacji do dalszego postępowania. 
Przekazała informacje na temat laboratoriów wykonujących badania koronawirusa.
Omówiła również projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych  oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Podała nr telefonu na infolinię NFZ – 800-190-590
Przedstawiła informacje o wzroście zachorowań na grypę i choroby grypopodobne na terenie  Powiatu Sępoleńskiego w okresie ostatnich dwóch tygodni.

Telefon alarmowy Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej dotyczący koronawirusa czynny w godzinach pracy stacji (7:00 - 15:00) - tel. 52-388-12-30

Telefon alarmowy Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej dotyczący koronawirusa czynny w godzinach  (15:00 - 7:00 rano) oraz w dni wolne od pracy, w nocy i w święta  - 606-425-137

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji:

1. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sępólnie Krajeńskim;

2. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim;

3. Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim;

4. Przewodniczący Rady Powiatu;

5. Burmistrz Sępólna Krajeńskiego;

6. Burmistrz Więcborka;

7. Burmistrz Kamienia Krajeńskiego;

8. Wójt Gminy Sośno;

9. Novum - Med Sp. z o.o. prowadząca Szpital Powiatowy w Więcborku;

10. NZOZ "DOKTÓR" Sępólno Krajeńskie;

11. ZD-L BONUS PLUS Sępolno Krajeńskie;

12. Centrum Medyczne SPAMED Sępólno Krajeńskie;

13. Samodzielna Publiczna Miejsko - Gminna Przychodnia w Kamieniu Krajeńskim;

14. NZOZ "ZDROWIE" w Sośnie;

15. NZOZ "PROVITA" Sp. z o.o. Więcbork;

16. Centrum Medyczne "Familia" Sp. z o.o. Więcbork

Podmioty lecznicze z terenu powiatu sępoleńskiego biorące udział w posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiły stan przygotowania swoich jednostek w razie pojawienia się koronawirusa. 

 

 • autor: Kamila Jabłońska na podstawie informacji od PPIS oraz Ireny Miczko, data: 2020-03-04
 • IMG_7873
 • IMG_7877
 • IMG_7882
 • IMG_7889
 • IMG_7892
 • IMG_7893
 • IMG_7899
 • IMG_7905
 • IMG_7907
 • IMG_7908
 • IMG_7909
 • IMG_7910
 • IMG_7912
 • IMG_7914
 • IMG_7916
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-03-04
 • 39078

Uwaga! Zmiana terminu składania wniosków - Konkurs Nr 2/2020

Ogłoszenie o naborze wniosków, 14.02.2020 R.
Nr konkursu LGD2/2020

Stowarzyszenie NASZA KRAJNA

informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantu w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016 – 2023

Stowarzyszenia NASZA KRAJNA

Typ projektu:

Projekty grantowe w zakresie : wsparcie inwestycyjne mikro i małych przedsiębiorstw – projekty inwestycyjne poprawiające konkurencyjność przedsiębiorstwa, związane z unowocześnieniem sposobu działania jak i oferty.

ZAKRES TEMATYCZNY PROJEKTU: WSPARCIE INWESTYCYJNE MIKRO I MAŁYCH PRZEDSIĘBIORSTW

Przedsięwzięcie: Przedsiębiorcza NASZA KRAJNA

Cel ogólny: Zwiększenie atrakcyjności lokalnego rynku pracy

Cel szczegółowy: Rozwój przedsiębiorczości oraz wzrost aktywności zawodowej i społecznej mieszkańców obszaru

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko Pomorskiego na lata 2014-2020

Oś Priorytetowa 7: Rozwój lokalny kierowany przez społeczność

Cel szczegółowy działania: Ożywienie społeczne i gospodarcze na obszarach objętych Lokalnymi Strategiami Rozwoju

Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Termin składania wniosków: 02/03/2020 r. – 16/03/2020 r.
Miejsce składania wniosków:
Stowarzyszenie NASZA KRAJNA, ul. Jeziorna 6, 89-400 Sępólno Krajeńskie, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.30
Podmiot ubiegający się o grant składa wniosek osobiście lub przez osobę wyznaczoną, w miejscu i terminie wskazanym w ogłoszeniu.
Tryb składania wniosków:
Wnioski wraz z załącznikami należy składać na odpowiednich formularzach w 1 egzemplarzu, w wersji papierowej oraz wniosek w formie dokumentu elektronicznego, zapisany na informatycznym nośniku danych.
Forma wsparcia: REFUNDACJA
Wysokość maksymalna grantu wynosi do 70 000 zł i stanowi nie więcej niż 70% środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na wydatki kwalifikowalne w projekcie objętym grantem.

Całkowita wartość grantu współfinasowanego ze środków EFRR wynosi minimum 10 000 zł i maksymalnie 100 000 zł.

Grantobiorca zobowiązany jest do wniesienia wkładu własnego - w wysokości nie mniejszej niż 30% wydatków kwalifikowalnych projektu objętego grantem.

Obowiązujące w ramach naboru zasady udzielenia wsparcia – zostały określone w załączniku nr  13 do ogłoszenia.
Obowiązujące w ramach naboru kryteria oceny i wyboru Grantobiorców – stanowią załącznik nr 1 do ogłoszenia.

Minimalna wymagana liczba punktów w ramach oceny wg lokalnych kryteriów wyboru – 20,00 pkt.
/spełnienie powyższego minimum punktowego  jest niezbędne do wyboru grantu przez Radę LGD/
Całkowita kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w danym naborze wynosi 1 644 154,88 zł
Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, formularz wniosku o udzielenie wsparcia, formularz wniosku o płatność, formularz umowy o udzielenie wsparcia a także opis kryteriów wyboru operacji oraz zasad przyznawania punktów za spełnienie danego kryterium znajdują się w siedzibie Stowarzyszenia NASZA KRAJNA oraz na stronie internetowej:
www.naszakrajna.org
Szczegółowe informacje udzielane są dodatkowo w biurze LGD Stowarzyszenie NASZA KRAJNA od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Z pytaniami należy zgłaszać się osobiście lub kierować na adres email: biuro@naszakrajna.org lub telefonicznie: 531 089 577, 884 001 997
Poniżej link do ogłoszenia o naborze wniosków, znajdującego się na stronie Stowarzyszenia - konkurs nr 2/2020.

http://www.naszakrajna.org/konkursy.html

 

 • autor: nadesłane - LGD Nasza Krajna, data: 2020-03-03

Platforma żywnościowa

http://platformazywnosciowa.com.pl/

 • Załącznik__Ulotka-strony-1-obrócony-scalone1
 • Załącznik__Ulotka-strony-1-obrócony-scalone2

70 lat koła PZW 121 w Sępólnie

W dniu 01.03.2020 odbylo się uroczyste walne zebranie koła PZW nr 121 w Sępólnie Kraj., z okazji 70-lecia powstania koła.
W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, Prezes OPZW w Bydgoszczy Leszek Orzechowski, Burmistrzowie Sępólna Kraj. - Waldemar Stupałkowski i Marek Zieńko, Burmistrz Kamienia Kr. Wojciech Głomski.
Za wieloletnią pracę na rzecz koła odznaczono złotą odznaką PZW  kol. Marka Rzepinskiego i kol. Tadeusza Telickiego, brązową odznaką PZW kol. Mariana Skibę, oraz trzydziestu wędkarzy wyróżniono dyplomami i medalami okolicznościowymi z okazji 70-lecia koła.

 • autor: nadesłane - sekretarz koła nr 121 Zenon Swakowski, data: 2020-03-03
 • IMG_9110
 • IMG_9115
 • IMG_9126
 • IMG_9127
 • IMG_9132
 • IMG_9133
 • IMG_9136
 • IMG_9147
 • IMG_9150
 • IMG_9156
 • IMG_9196
 • IMG_9198
 • IMG_9224
 • autor: nadesłane - PZW 121, data: 2020-03-03

Autorskie spotkanie promocyjne

 • logo

2 marca br. w Wiejskim Domu Kultury w Wałdowie odbyło się pierwsze z 6-częściowego cyklu spotkanie autorskie promujące wydaną w tym roku monografię „Powiat Sępoleński 1920-2020”. Zgromadzonych mieszkańców przywitał Starosta Sępoleński Pan Jarosław Tadych. W ramach spotkania odbyła się m.in. projekcja filmu przygotowanego we współpracy z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dotyczącego historycznych rysów naszego regionu. Jeden z autorów monografii, dr Tomasz Fiałkowski, wygłosił wykład ukazujący powstanie i początki działalności struktur powiatu sępoleńskiego oraz przedstawił literaturę, dzięki której można bardziej szczegółowo zapoznać się z historią Krajny. Spotkanie promocyjne było świetną okazją do  kilku ciekawych dyskusji, a zainteresowani mogli otrzymać egzemplarze monografii z dedykacją autora.

Wydanie monografii było możliwe dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Projekt:  Organizacja szeregu imprez pn. „100 lat dziedzictwa historyczno-kulturowego powiatu sępoleńskiego”.

 • autor: Dorota Szymańczak - Stanowisko ds. opracowywania i koordynowania projektów unijnych, data: 2020-03-03
 • 20200302_170047
 • 20200302_172146
 • 20200302_172215
 • 20200302_174007
 • 20200302_181309
 • 20200302_181554
 • 20200302_181645
 • 20200302_181657
 • autor: Dorota Szymańczak - Stanowisko ds. opracowywania i koordynowania projektów unijnych, data: 2020-03-03

5 Targi Pracy i Edukacji odwołane

Powołując się na stanowisko Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej dotyczące redukowania możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 oraz sytuacją epidemiologiczną grypy na terenie powiatu sępoleńskiego STAROSTA SĘPOLEŃSKI ODWOŁUJE 5 TARGI PRACY I EDUKACJI zaplanowane na dzień 11.03.2020 r.

 

 • PLAKAT 2020 MEDIA ODWOŁANIE
 • KV_174 x 229,3mm

Uwaga! Oblodzenie!

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po występujących opadach deszczu, a miejscami deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, ślisko. Temperatura minimalna około 0°C, temperatura minimalna gruntu około -2°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia 80%.

IMGW-PIB OSTRZEGA: OBLODZENIE/1 kujawsko-pomorskie (wszystkie powiaty) od 22:00/28.02 do 4:00/29.02.2020 temp. min. około 0 st., przy gruncie do -2 st., ślisko.

IMGW-PIB OSTRZEGA - OBLODZENIE / 1 

kujawsko-pomorskie (wszystkie powiaty) 
od godz. 22:00 dnia 28.02.2020 do godz. 4:00 dnia 29.02.2020, 

Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty. 

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po występujących opadach deszczu, a miejscami deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, ślisko. Temperatura minimalna około 0°C, temperatura minimalna gruntu około -2°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia 80%.

 • autor: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, data: 2020-02-28

Informacja Wojewody Kujawsko– Pomorskiego w sprawie afrykańskiego pomoru świń

W związku z pismem z dnia 03.02.2020 r. (data wpływu: 14.02.2020 r.) (znak: WIWz.913.7.5.2020(6) Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Bydgoszczy w sprawie realizacji i rozpowszechnienia w sposób zwyczajowo przyjęty rozporządzenia Nr 1/2020 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 13 lutego 2020 r. w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego,  rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego, żnińskiego udostępniam do publicznej wiadomości ww. rozporządzenie.

ROZPORZĄDZENIE Nr 1/2020 WOJEWODY KUJAWSKO – POMORSKIEGO z dnia 13 lutego  2020 r.

w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego,  rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego, żnińskiego.

Na podstawie art. 46 ust. 3 pkt 1, pkt 8, pkt 8b, pkt 8c, pkt 10, ust. 3a i ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt  (Dz.U. z 2018 r. poz. 1967 oraz z 2020 r. poz. 148) oraz art. 59 ust. 1 ustawy z dnia 23 stycznia 2009 r. o wojewodzie i administracji rządowej w województwie (Dz.U. z 2019 r. poz. 1464 t.j.) zarządza się, co następuje:

§1. Za obszar, na którym występuje zagrożenie wystąpienia choroby zakaźnej – afrykańskiego pomoru świń, uznaje się teren wchodzący w skład obwodów łowieckich określonych  w załączniku do niniejszego rozporządzenia, zawierających się w granicach administracyjnych województwa kujawsko – pomorskiego, z wyłączeniem  rezerwatów przyrody.

§2.1. Na obszarze zagrożonym wystąpieniem choroby, o którym mowa w § 1, nakazuje się dzierżawcom lub zarządcom obwodów łowieckich wykonanie odstrzału sanitarnego wolno żyjących dzików w terminie do dnia 30 czerwca 2020 r. na warunkach określonych w ust. 2.

2. Szczegółową liczbę dzików przeznaczonych do odstrzału sanitarnego w poszczególnych obwodach łowieckich określa załącznik do niniejszego rozporządzenia.

§3. Nakazuje się dzierżawcom lub zarządcom obwodów łowieckich, działających na obszarze wskazanym w § 1, niezwłoczne zgłaszanie właściwemu miejscowo powiatowemu lekarzowi weterynarii każdego przypadku padnięcia dzika lub podejrzenia wystąpienia afrykańskiego pomoru świń.

§4. Pozyskane w ramach odstrzału sanitarnego tusze dzików winny zostać przeznaczone do produkcji mięsa na użytek własny myśliwego bądź utylizacji.

§5. Nakazuje się dzierżawcom lub zarządcom obwodów łowieckich, działających na obszarze wskazanym w § 1, niezwłoczne zgłaszanie właściwemu miejscowo powiatowemu lekarzowi weterynarii trudności z wykonaniem odstrzału sanitarnego, celem uruchomienia doraźnych zgrupowań zadaniowych sformowanych z policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej       lub funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania polowania, z zamiarem ich użycia do odstrzału sanitarnego zwierząt wolno żyjących (dzikich) na określonych obszarach.

§6. Rozporządzenie podaje się do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty na terenie powiatów aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego, żnińskiego.

§7. Rozporządzenie podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

§8. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem podania do wiadomości publicznej w sposób zwyczajowo przyjęty na danym terenie.

 


                                                                             

 • autor: Wojewoda Kujawsko-Pomorski - Mikołaj Bogdanowicz, data: 2020-02-26

Omawiano kierunki rozwoju naszego regionu - Strategia Przyspieszenia 2030+

25 lutego o 10:00 na Przystani Powiat Nakielski odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie planowania Strategii Rozwoju Województwa Kujawsko Pomorskiego do 2030 roku – planowany dokument będzie nazwany Strategią Przyspieszenia 2030+.

Urząd Marszałkowski w Toruniu na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego organizuje spotkania konsultacyjne skierowane do przedstawicieli samorządów lokalnych oraz przedstawicieli środowisk społecznych i gospodarczych (przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, instytucji branżowych). Spotkania konsultacyjne są jednym z istotnych etapów formułowania nowej strategii. Wczoraj to właśnie Powiat Nakielski wraz z Powiatem Sępoleńskim współrealizował jedno z takich spotkań. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele gmin obu powiatów, jednostek administracyjnych i samorządowych oraz szkół, a także lokalni przedsiębiorcy.

Omówiono założenia i zakres Strategii Przyspieszenia oraz szacowane założenia budżetowe Polityki Spójności UE w latach 2021 – 2027 Projekt Regionalnego Programu Operacyjnego. Przeanalizowano zasygnalizowane przez władze samorządowe potrzeby rozwojowe Powiatu Nakielskiego oraz Sępoleńskiego, którymi okazały się przede wszystkim – poprawa stanu dróg lokalnych, działania na rzecz osób starszych (animacje, infrastruktura) czy poprawa połączeń komunikacyjnych ze szczególnym podkreśleniem roli transportu kolejowego.

Ponadto ważnymi i wzbudzającymi emocje tematami okazały się te związane z wodą, a dokładniej mówiąc z suszami, będącymi wielkim problemem dla rolników, opieką osób niesamodzielnych w zakresie m.in. Domów Pomocy Społecznej czy Warsztatów Terapii Zajęciowej, pozyskiwaniem alternatywnych, nieemisyjnych źródeł energii oraz przyszłością Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Swój głos zabrali także obecni przedsiębiorcy, m.in. Gerard Reijers – dyrektor firmy HSF Logistics Polska czy Robert Ćwiok – Dyrektor ds. Utrzymania Majątku i Rozwoju ZNTK Paterek, którzy skupili się na potrzebach poprawy możliwości transportowych zarówno kolejowych, jak i samochodowych.

Opisane wyżej potrzeby oraz wiele innych zostały przedstawione przed delegacją Urzędu Marszałkowskiego -  Dyrektorowi Departamentu Planowania Strategicznego i Rozwoju Gospodarczego Adamowi Stańczykowi oraz Kierowniczce Biura ds. Środowiska i Transportu w Wydziale Zarządzania RPO Elizie Kaczmarek. Obecny był również Radny Sejmiku Województwa, przewodniczący Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Tadeusz Pogoda.

Powiat Sępoleński na w/w spotkaniu reprezentowali:

1. Przewodniczący Rady Powiatu – Marek Chart;

2. Starosta Sępoleński – Jarosław Tadych;

3. Inspektor ds. opracowywania i koordynowania projektów unijnych – Dorota Szymańczak

 • autor: Nadesłane - Powiat Nakielski, data: 2020-02-26
 • IMG_1238
 • IMG_1242
 • IMG_1248
 • IMG_1267
 • IMG_1282
 • IMG_1283
 • autor: Nadesłane - Powiat Nakielski, data: 2020-02-26

Prezentacje przedstawione przez Urząd Marszałkowski na spotkaniu konsultacyjnym w sprawie założeń Strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego w Nakle nad Notecią

 • autor: Nadesłane - Powiat Nakielski, data: 2020-02-26

Informacja

Uprzejmie informujemy, że punkt potwierdzający profil zaufany w dniach  26-28 lutego 2020 roku będzie nieczynny

Pozostałe punkty potwierdzania profilu zaufanego w Sępólnie Krajeńskim:

Urząd Skarbowy w Sępólnie Krajeńskim
ul. Tadeusza Kościuszki 22
89-400 Sępólno Krajeńskie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Biuro Terenowe ZUS Sępólno Krajeńskie

ul. Tadeusza Kościuszki 16
89-400 Sępólno Krajeńskie

 

ZA NIEDOGODNOŚCI  PRZEPRASZAMY

Szkolenia organizacji pozarządowych za nami

25 lutego br. (wtorek) w godzinach od 11:00 do 15:30 na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbył się cykl szkoleń  informacyjnych – warsztatów -„Wniosek i sprawozdanie wg nowego wzoru w praktyce”. Wszystkich przybyłych w imieniu Starosty przywitała Sekretarz Powiatu - Anna Deja-Dobrowolska.

Pierwsze szkolenie przeprowadził pracownik merytoryczny Starostwa Powiatowego – Kamila Jabłońska.
Następnie ofertę dla organizacji pozarządowych przedstawiła Pani Anna Antoszak - reprezentująca Kujawsko - Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Bydgoszczy. O 13:30 odbyła się II część spotkania ,które poprowadziła Pani Anna Szatkowska  ze Stowarzyszenia Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica. Stowarzyszenie to wraz z Stowarzyszeniem Kujawsko- Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK realizuje projekt „Inicjuj z FIO 2.0”, w ramach którego przyznawane są mikrodotacje na oddolne działania mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego do 5 tyś zł.

Wysoka frekwencja na szkoleniu organizacji pozarządowych i grup nieformalnych chcących uzyskać dotacje na swoje działania świadczy o dużej potrzebie szkoleń i warsztatów w szczególności w związku ze zmieniającymi się przepisami i wzorami dokumentów konkursowych.

 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-02-26
 • IMG_7808
 • IMG_7816
 • IMG_7817
 • IMG_7825
 • IMG_7827
 • IMG_7831
 • IMG_7832
 • IMG_7834
 • IMG_7844
 • IMG_7846
 • IMG_7847
 • IMG_7853
 • IMG_7857
 • IMG_7859
 • IMG_7863
 • IMG_7864
 • IMG_7867
 • IMG_7868
 • IMG_7871
 • na newsa
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-02-26

Starostowie z całego województwa zawitali do Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego

Pierwsze w tym roku posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego miało miejsce w dniu 21 lutego br. w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim, a dokładniej w Osadzie Karbówko, w gminie Ciechocin. Gospodarzem posiedzenia był Starosta Golubsko-Dobrzyński Franciszek Gutowski. W spotkaniu uczestniczyli Starostowie z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, oraz zaproszeni goście m.in. Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Sosnowski, Radny Wojewódzki Paweł Zgórzyński oraz dyrektor Sławomir Kozłowski z Departamentu Cyfryzacji, Wojewodę reprezentowało dwóch dyrektorów Urzędu Wojewódzkiego, tj. Krzysztof Poskrop z Wydziału Skarbu Państwa i Nieruchomości oraz Rafał Rewoliński z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Wśród gości przybyli również m.in.: Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków Sambor Gawiński i Emanuel Okoński Miejski Konserwator Zabytków, Wojewódzki Lekarz Weterynarii Jerzy Dymek,  Dyrektor Wydziału Ochrony Ludności Krzysztof Mitręga oraz dr Wiesława Gierańczyk z Głównego Urzędu Statystycznego w Toruniu i Artur Rosiński z firmy NewsMap. W posiedzeniu uczestniczyli również: Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Grabowski, Wicestarosta Danuta Malecka, wójt Gminy Ciechocin Andrzej Okruciński oraz pracownicy Starostwa Powiatowego. Tak szeroki wachlarz znamienitych gości spowodowała poważna tematyka zwołanego posiedzenia.

Obrady otworzył Przewodniczący Konwentu Powiatów, Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz witając przybyłych uczestników. Gospodarz spotkania, Starosta Golubsko-Dobrzyński Franciszek Gutowski przedstawił gościom  prezentację dotyczącą struktury, rozwoju i historii Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, natomiast wójt Gminy Ciechocin Andrzej Okruciński zapoznał ich z walorami gminy Ciechocin.

W głównej części obrad  głównym tematem spotkania była aktualna informacja o zagrożeniu afrykańskim pomorem świń (ASF) na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a przede wszystkim zadania jakie ustawowo przypisane są włodarzom szczebla powiatowego w zakresie prewencji jak i w czasie wystąpienia już ognisk ASF-u. Prelegenci przypomnieli również jakie zadania należą do powiatów w zakresie ochrony zabytków, a także w jaki sposób sprawnie korzystać z danych statystycznych w zarządzaniu swoim regionem jakim jest powiat. Starostowie zapoznali się również z możliwościami promocyjnymi jakie stwarza mapa interaktywna Powiatu.

W części roboczej uczestnicy Konwentu omówili bieżące problemy, z jakimi na co dzień zmagają się samorządy powiatowe. Rozmawiano m.in. o wycenie nieruchomości należących do Skarbu Państwa, realizacji projektu Infostrada Kujaw i Pomorza oraz o środkach jakie do zadań zleconych muszą dokładać samorządy (oświata, geodezja).

Kolejne posiedzenie Konwentu odbędzie się w maju na terenie Powiatu Grudziądzkiego, gdzie planowane jest dyskutowanie m.in. na temat Państwowego Funduszu Rozwoju Osób Niepełnosprawnych, spółek energetycznych, oraz ochrony danych osobowych w zakresie ksiąg wieczystych. 

Powiat Sępoleński reprezentował Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych.

 

 • autor: (kk), data: 2020-02-26
 • 14042
 • 14044
 • 14047
 • 14048
 • 14052
 • 14053
 • 14055
 • 14056
 • 14058
 • 14067
 • 14073
 • 14085
 • 14087
 • 14089
 • 14090
 • 14095
 • 14105
 • 14109
 • 14121
 • 14124
 • 14130
 • 14133
 • 14143
 • 14147
 • 14159
 • autor: Powiat Golubsko - Dobrzyński, data: 2020-02-26

Informacja GIS dla osób powracających z pół. Włoch

(Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO)
Warszawa, 24.02.2020 r.
W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.
Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:
1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to: 
•    bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
•    lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
2) nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel). 
a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę. 
b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to: 
•    bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
•    lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 
to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. 
Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.
Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą 
z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.
Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej.
Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej. 

Więcej na https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 • autor: nadesłane - PSSE w Sępólnie Kraj., data: 2020-02-25
 • jak myć ręce
 • autor: nadesłane - PSSE w Sępólnie Kraj., data: 2020-02-25

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów z powiatu wręczone

WRĘCZENIE LISTÓW GRATULACYJNYCH STYPENDYSTOM SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Podobnie jak w roku ubiegłym, mniej więcej o tej samej porze, na lutowej sesji Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim zebrała się liczna grupa młodzieży. To uczniowie szkół ponadpodstawowych, dla których powiat sępoleński jest organem prowadzącym, którzy są stypendystami. To Ci, którzy godnie reprezentują NASZ POWIAT. Zdobywają wiedzę i umiejętności zawodowe, osiągając przy tym bardzo dobre wyniki w nauce. Angażują się w życie szkoły, swoją postawą pozytywnie wpływają na swoich kolegów, swoje koleżanki. To Oni przywracają wiarę w sens pracy nauczyciela. To dzięki Nim słychać o dobrym poziomie nauczania w szkołach powiatu sępoleńskiego. 
Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2019/2020 otrzymują więcej niż jedno STYPENDIUM:
KRYSTIAN PANKAU – uczeń kl. III branżowej szkoły 
I stopnia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim,  który otrzymał stypendium zarówno STAROSTY SĘPOLEŃSKIEGO jak i MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO w ramach projektu „Prymusi zawodu Kujaw i Pomorza”
BARTOSZ MIKOŁAJ ŚNIEG – uczeń kl. IV technikum, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego                w Więcborku,  który otrzymał stypendium zarówno STAROSTY SĘPOLEŃSKIEGO jak i MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO w ramach projektu „Prymusi zawodu Kujaw i Pomorza”
MATEUSZ ZAPALSKI – uczeń kl. IV technikum, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku, który otrzymał stypendium zarówno PREZESA RADY MINISTRÓW jak i MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO w ramach projektu „Prymusi zawodu Kujaw i Pomorza”

LAUREACI STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW:
NATALIA DUBER – uczennica kl. III Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim 
NATANIEL OWCZARSKI – uczeń kl. III Liceum Ogólnokształcącego w Więcborku 
oraz PIOTR FURMAGA – uczeń kl. IV Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim 

STYPENDYŚCI MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
MAGDALENA GAPPA – uczennicę kl. III Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim – stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 
WERONIKA REMBELSKA – uczennica kl. III Liceum Ogólnokształcącego w Więcborku - stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 
KATARZYNA KLUNDER - uczennica kl. IV technikum, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku - stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 
 

STYPENDYŚCI Starosty Sępoleńskiego

ZUZANNA WYSOCKA– uczennicę kl. II Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim 
KLAUDIA WERONIKA LEDA - uczennicę kl. III Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim 
KAMILA ZABOROWSKA - uczennicę kl. III Liceum Ogólnokształcącego w Więcborku 
KACPRER WIESE - uczenia kl. II Liceum Ogólnokształcącego w Więcborku 
KATARZYNA KOZEK – uczennicę kl. III technikum Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku 
JAKUB DZIARNOWSKI – uczenia kl. III technikum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim 


PRYMUSI ZAWODU KUJAW I POMORZA, a są nimi:

MARTA BARBARA BONIN – uczennica kl. III branżowej szkoły I stopnia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim – laureatka stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach projektu „Prymusi zawodu Kujaw i Pomorza”

AGATA MARIKA DWORAK – uczennica kl. III branżowej szkoły I stopnia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim – laureatka stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach projektu „Prymusi zawodu Kujaw i Pomorza”

MAGDA MAJEWSKA – uczennica kl. III branżowej szkoły I stopnia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim – laureatka stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach projektu „Prymusi zawodu Kujaw i Pomorza”

KAROLINA RYBAK – uczennica kl. III branżowej szkoły I stopnia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim – laureatka stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach projektu „Prymusi zawodu Kujaw i Pomorza”

ADRIAN SZEMRYK – uczeń kl. III branżowej szkoły I stopnia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim – laureat stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach projektu „Prymusi zawodu Kujaw i Pomorza”
KLAUDIUSZ ŁAZNOWSKI – uczeń kl. IV technikum Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku – laureat stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach projektu „Prymusi zawodu Kujaw i Pomorza”
KAROL SENSKE – uczeń kl. IV technikum Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku – laureat stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach projektu „Prymusi zawodu Kujaw i Pomorza”


Wszystkim stypendystom składamy szczere i serdeczne gratulacje życząc spełnienia planów naukowych, zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. 


 

 • autor: Wydział Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji, data: 2020-02-24
 • IMG_7557
 • IMG_7558
 • IMG_7564
 • IMG_7573
 • IMG_7582
 • IMG_7583
 • IMG_7587
 • IMG_7590
 • IMG_7594
 • IMG_7600
 • IMG_7602
 • IMG_7605
 • IMG_7612
 • IMG_7614
 • IMG_7617
 • IMG_7621
 • IMG_7625
 • IMG_7628
 • IMG_7630
 • IMG_7632
 • IMG_7636
 • IMG_7640
 • IMG_7645
 • IMG_7649
 • IMG_7654
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-02-24

XIX Sesja Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim

Dnia 24 lutego 2020 roku o godz. 9:00 w sali Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się XIX sesja Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim.
Sesja odbyła się zgodnie z planowanym porządkiem obrad.
1.    Otwarcie sesji: 
a)    stwierdzenie quorum, 
b)    przedstawienie porządku obrad.
2.    Wręczenie listów  gratulacyjnych stypendystom szkół dla których powiat sępoleński jest organem prowadzącym – oddzielna relacja w dodatkowym artykule.
3.    Wręczenie Nagrody Starosty Sępoleńskiego  „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” - oddzielna relacja w dodatkowym artykule.
4.    Przyjęcie protokołu z obrad XVIII sesji Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim.
5.    Informacje i oświadczenia radnych.
6.    Zgłaszanie interpelacji i zapytań przez radnych. 
7.    Informacje Przewodniczącego Rady Powiatu o udzielonych odpowiedziach na interpelacje i zapytania złożone na ostatniej sesji i w okresie międzysesyjnym.
8.    Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu o czynnościach w okresie między sesjami.
9.    Sprawozdanie Starosty Sępoleńskiego z prac Zarządu Powiatu w Sępólnie Krajeńskim w okresie międzysesyjnym oraz informacja o złożonych przez radnych wnioskach i sposobie ich załatwienia. 
10.    Informacja o sytuacji na rynku pracy.
11.    Podjęcie uchwał w sprawach:
a)    zamiaru   przekształcenia  Zespołu  Szkół  nr 2   w Sępólnie  Krajeńskim  w Specjalny   Ośrodek  Szkolno-Wychowawczy  w  Sępólnie Krajeńskim, 
b)    wyrażenia zgody na wydzierżawienie i zawarcie kolejnej umowy dzierżawy tej  samej nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Sępoleńskiego oraz zezwolenia na odstąpienie od obowiązku zastosowania drogi przetargowej przed  oddaniem  nieruchomości  w dzierżawę  na  okres  dłuższy niż  3 lata, 
c)    przyjęcia „Programu ochrony środowiska dla Powiatu Sępoleńskiego na lata 2020 – 2023, z perspektywą na lata 2024 – 2027”  wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko. 
12.    Wnioski, informacje i oświadczenia radnych i gości.
13.    Zakończenie obrad.              
 

 • autor: Biuro Rady Powiatu, data: 2020-02-24
 • IMG_7565
 • IMG_7567
 • IMG_7570
 • IMG_7584
 • IMG_7732
 • IMG_7769
 • IMG_7770
 • IMG_7773
 • IMG_7777
 • IMG_7781
 • IMG_7783
 • IMG_7784
 • IMG_7788
 • IMG_7790
 • IMG_7792
 • IMG_7795
 • IMG_7798
 • IMG_7799
 • IMG_7802
 • IMG_7806
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-02-24

Złoty Klucz Przedsiębiorczości dla firmy Eggersmann

Nagroda Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” została ustanowiona w 2014 roku. Celem Nagrody jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu sępoleńskiego, promowanie aktywności przedsiębiorców na rynku gospodarczym, postaw proinwestycyjnych i innowacyjnych, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki oraz promocja usług rynku pracy. Nagroda ma charakter honorowy jest przyznawana przedsiębiorcom działającym na terenie powiatu sępoleńskiego za wybitne osiągnięcia na polu działalności gospodarczej. Ma wyłonić te firmy, które wyróżniają się jakością usług i produktów oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Jej celem jest uhonorowanie firm, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarki, osiągają znaczące sukcesy biznesowe oraz działają na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej w naszym powiecie.
Kapitułę przyznającą Nagrodę Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” tworzą:
1)    Jarosław Tadych - Starosta Sępoleński - Przewodniczący,
2)    Waldemar Stupałkowski - Burmistrz Sępólna Krajeńskiego,
3)    Wojciech Głomski - Burmistrz Kamienia Krajeńskiego,
4)    Waldemar Kuszewski - Burmistrz Więcborka,
5)    Leszek Stroiński - Wójt Gminy Sośno,
6)    Artur Żychski - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy

Laureaci nagrody to firmy innowacyjne pod względem zarządzania, linii technologicznych – stawiające na jakość produktów. Znane i cenione nie tylko na lokalnym rynku, ale także na rynkach krajowych i międzynarodowych.
W roku 2020 - w roku obchodów 100-lecia powstania Powiatu Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” otrzymała Eggersmann Polska Spółka z o.o. Nagrodę z rak Starosty Sępoleńskiego odebrali: Pan Waldemar Witkowski, Członek Zarządu Spółki oraz  Pan Krzysztof Fiedler, Dyrektor Zakładu w Sępólnie Krajeńskim. 
Eggersmann Polska Sp. z o.o. zajmuje się produkcją maszyn mobilnych i stacjonarnych do recyklingu oraz projektowaniem i budową instalacji do obróbki mechanicznej i biologicznej odpadów komunalnych. Grupa Eggersmann, którą założono w 1951 roku oznacza dzisiaj zgrupowanie samodzielnych przedsiębiorstw zaangażowanych w segmencie budownictwa i architektury oraz rozwoju i realizacji nowych technologii sprzyjających ochronie środowiska na rzecz międzynarodowego grona odbiorców.
Spółka w minionych latach zrealizowała szereg inwestycji związanych z rozbudową Zakładu Produkcyjnego m.in. dostosowano Zakład do produkcji maszyn i urządzeń, zmodernizowano hale produkcyjne, zakupiono nowe maszyny i urządzenia, wybudowano halę do obróbki skrawaniem, magazyn wysokiego składowania, zmodernizowano lakiernię, wybudowano halę magazynową i montażu końcowego. Spółka wdraża nowe technologie w zakresie pracy z laserem oraz obróbki skrawaniem. 
Ze Spółką od 2018 roku współpracuje Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim. Współpraca dotyczy działalności dydaktycznej oraz rozwojowo-innowacyjnej. Szczególny nacisk położono na kształcenie młodzieży i pracowników młodocianych w zawodach mechatronik, ślusarz, technik mechatronik. Szkoła wspólnie ze Spółką opracowuje plany i programy nauczania oraz organizuje praktyki i egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Szkoła realizuje we współpracy z Firmą Eggersmann projekt pn. „Mój start w życie zawodowe IV”. Uczniowie zdobywają uprawnienia operatorów wózków jezdniowych, spawacza, a także uczestniczą w kursach przygotowujących do egzaminów zawodowych kwalifikacji M.20. Ważnym elementem współpracy szkoły i firmy Eggersmann jest udział młodzieży technikum mechatronicznego w części zajęć organizowanych z wykorzystaniem bazy zakładu w Sępólnie Krajeńskim, co wpływa korzystnie na rozwój i wiedzę praktyczną uczniów technikum. 
Nagroda wypełnia misję wspierania, rozwoju i promocji najbardziej wartościowych firm działających na terenie powiatu sępoleńskiego. „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” jest świadectwem, potencjału gospodarczego jaki jest w naszym powiecie. 
Gratulujemy.
 

 • autor: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, data: 2020-02-24

Film promujący firmę Eggersmann

 • autor: Krajna.TV, data: 2020-02-24
 • IMG_7555
 • IMG_7560
 • IMG_7569
 • IMG_7579
 • IMG_7664
 • IMG_7666
 • IMG_7668
 • IMG_7673
 • IMG_7676
 • IMG_7680
 • IMG_7685
 • IMG_7686
 • IMG_7688
 • IMG_7691
 • IMG_7692
 • IMG_7700
 • IMG_7706
 • IMG_7707
 • IMG_7709
 • IMG_7713
 • IMG_7714
 • IMG_7715
 • IMG_7717
 • IMG_7721
 • IMG_7725
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-02-24

27 luty 2020 - zmiana godzin dyżuru NPP

Informujemy, że dnia 27 lutego br. (czwartek)

Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Sępólnie Krajeńskim

zlokalizowany w Inkubatorze Przedsiębiorczości

ul. Przemysłowa 7A, 89-400 Sępólno Krajeńskie

będzie czynny w godzinach 8.00 – 12.00

Za utrudnienia przepraszamy 

Dyżur pełni - Radca Prawny Przemysław Przybylski

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Tytuł obiektu: Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-02-22 11:00 Do: 2020-02-22 20:00

Przebieg:  Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h.

Wiatr południowo-zachodni i zachodni.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Anna Zielińska-Szefka

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Komisje rady powiatu

W ostatnim tygodniu w biurze rady powiatu odbyły się posiedzenia komisji rady powiatu.
18 lutego br. (wtorek) od godz. 14.30 obradowała Komisja Infrastruktury i Gospodarki.
Komisja obradowała zgodnie z planowanym porządkiem obrad:
•    Informacja dotycząca działalności Powiatowego Urzędu Pracy na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych w 2019 r.
•    Informacja o sytuacji na rynku pracy z uwzględnieniem obcokrajowców.
19 lutego (środa) 2020 r.  od godz. 09.30 pracowała Komisja Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Rady Powiatu. Komisja obradowała zgodnie z planowanym porządkiem obrad:
•    Informacja Dyrektorów szkół zawodowych o istniejących i planowanych kierunkach kształcenia.
•    Informacja dotycząca sposobu działania stołówki i internatu w CKZiU w Więcborku.
•    Opiniowanie projektów uchwał na sesję.
W kolejnym dniu 21 lutego 2020 r. o godz. 09.00 odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu. Komisja obradowała zgodnie z planowanym porządkiem obrad:
•    Informacja o sytuacji na rynku pracy z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych i obcokrajowców.
•    Analiza funkcjonowania Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sępólnie Kraj.
Tego samego dnia o 11:30 odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów. Komisja obradowała zgodnie z planowanym porządkiem obrad:
•    Analiza kosztów działalności internatu przy CKZiU w Więcborku
•    Zaopiniowanie pozostałych uchwał na sesję. 
 

 • autor: Kamila Jabłońska na podstawie informacji z Biura Rady, data: 2020-02-21
 • IMG_7504
 • IMG_7509
 • IMG_7511
 • IMG_7518
 • IMG_7521
 • IMG_7527
 • IMG_7531
 • IMG_7533
 • IMG_7541
 • IMG_7545
 • IMG_7546
 • IMG_7548
 • IMG_7552
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-02-21

5 Targi Pracy i Edukacji w Sępólnie Krajeńskim

Serdecznie zapraszamy mieszkańców regionu na 5 Targi Pracy i Edukacji w Sępólnie Krajeńskim.

 • PLAKAT POZIOM
 • autor: Artur Juhnke, data: 2020-02-21

Uwaga!!! 25 lutego pakiet szkoleń dla organizacji!!

Z szacunku do czasu liderów organizacji pozarządowych, udało się zblokować szkolenia dla organizacji pozarządowych. Już 25 lutego 2020 roku od 11:00 rozpocznie się cykl szkoleń dla organizacji. 
Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom, pragniemy zorganizować spotkanie informacyjne – warsztaty -„Wniosek i sprawozdanie wg nowego wzoru w praktyce”. Pierwsze szkolenie (warsztaty) przeprowadzi pracownik merytoryczny – Kamila Jabłońska.
Jest ono niezbędne w związku ze zmianą wzorów wniosków, umów i sprawozdań wynikających z rozporządzenia. Co to w praktyce oznacza dla stowarzyszeń? Konieczność rozliczania się z rezultatów na praktycznie nowych wzorach i zasadach.


Następnie ofertę dla organizacji pozarządowych przedstawi Kujawsko - Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Bydgoszczy.


O 13:30 II część spotkania poprowadzi Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica wraz z Stowarzyszeniem Kujawsko- Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK realizuje projekt „Inicjuj z FIO 2.0”, w ramach którego przyznawane są mikrodotacje na oddolne działania mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Cykl szkoleń - spotkań informacyjnych odbędzie się 25 lutego br. (wtorek) od 11:00 do 15:00 na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego (II piętro).

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Zgłoszenia na spotkanie prosimy dokonać na adres: kamila.jablonska@powiat-sepolno.pl lub telefonicznie pod numerem: 523881305
 

 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-02-18

Uwaga! Granty dla mikro i małych przedsiębiorstw!

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW, 14.02.2020 R. Nr konkursu LGD: 2/2020

Stowarzyszenie NASZA KRAJNA informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantu w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016 – 2023  Stowarzyszenia NASZA KRAJNA 

Typ projektu: 
Projekty grantowe w zakresie : wsparcie inwestycyjne mikro i małych przedsiębiorstw – projekty inwestycyjne poprawiające konkurencyjność przedsiębiorstwa, związane z unowocześnieniem sposobu działania jak i oferty. 

 ZAKRES TEMATYCZNY PROJEKTU: WSPARCIE INWESTYCYJNE MIKRO I MAŁYCH PRZEDSIĘBIORSTW 

Przedsięwzięcie: Przedsiębiorcza NASZA KRAJNA

Cel ogólny: Zwiększenie atrakcyjności lokalnego rynku pracy
Cel szczegółowy: Rozwój przedsiębiorczości oraz wzrost aktywności zawodowej i społecznej mieszkańców obszaru
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa 7: Rozwój lokalny kierowany przez społeczność 
Cel szczegółowy działania: Ożywienie społeczne i gospodarcze na obszarach objętych Lokalnymi Strategiami Rozwoju
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Termin składania wniosków: 02/03/2020 r. – 09/03/2020 r.

Miejsce składania wniosków:
Stowarzyszenie NASZA KRAJNA, ul. Jeziorna 6, 89-400 Sępólno Krajeńskie, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.30

Podmiot ubiegający się o grant składa wniosek osobiście lub przez osobę wyznaczoną, w miejscu i terminie wskazanym w ogłoszeniu.

Tryb składania wniosków:
Wnioski wraz z załącznikami należy składać na odpowiednich formularzach w 1 egzemplarzu, w wersji papierowej oraz wniosek w formie dokumentu elektronicznego, zapisany na informatycznym nośniku danych.

Forma wsparcia: REFUNDACJA

Wysokość maksymalna grantu wynosi do 70 000 zł i stanowi nie więcej  niż 70% środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na wydatki kwalifikowalne w projekcie objętym grantem. 
Całkowita wartość grantu współfinasowanego ze środków EFRR wynosi minimum 10 000 zł i maksymalnie 100 000 zł.
Grantobiorca zobowiązany jest do wniesienia wkładu własnego - w wysokości nie mniejszej niż 30% wydatków kwalifikowalnych projektu objętego grantem. 
Obowiązujące w ramach naboru zasady udzielenia wsparcia – zostały określone w załączniku nr  13 do ogłoszenia.
Obowiązujące w ramach naboru kryteria oceny i wyboru Grantobiorców – stanowią załącznik nr 1 do ogłoszenia.

Minimalna wymagana liczba punktów w ramach oceny wg lokalnych kryteriów wyboru – 20,00 pkt.
/spełnienie powyższego minimum punktowego  jest niezbędne do wyboru grantu przez Radę LGD/

Całkowita kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w danym naborze wynosi 1 644 154,88 zł

Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, formularz wniosku o udzielenie wsparcia, formularz wniosku o płatność, formularz umowy o udzielenie wsparcia a także opis kryteriów wyboru operacji oraz zasad przyznawania punktów za spełnienie danego kryterium znajdują się w siedzibie Stowarzyszenia NASZA KRAJNA oraz na stronie internetowej:
www.naszakrajna.org
Szczegółowe informacje udzielane są dodatkowo w biurze LGD Stowarzyszenie NASZA KRAJNA od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Z pytaniami należy zgłaszać się osobiście lub kierować na adres email: biuro@naszakrajna.org lub telefonicznie: 531 089 577, 884 001 997
Poniżej link do ogłoszenia o naborze wniosków, znajdującego się na stronie Stowarzyszenia - konkurs nr   2/2020.
http://www.naszakrajna.org/konkursy.html

 

SZKOLENIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Stowarzyszenie NASZA KRAJNA wkrótce ogłosi nabór wniosków na projekty grantowe dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko Pomorskiego na lata 2014-2020.
Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem grantu zapraszamy na  szkolenie pt. „Projekty grantowe na  wsparcie inwestycyjne mikro i małych przedsiębiorstw – projekty inwestycyjne poprawiające konkurencyjność przedsiębiorstwa, związane z unowocześnieniem sposobu działania jak i oferty”.

Całkowita wartość grantu współfinasowanego ze środków EFRR wynosi minimum 10 000 zł i maksymalnie 100 000 zł
Forma wsparcia: refundacja
Wysokość wkładu własnego -  nie mniej niż 30% wydatków kwalifikowalnych projektu objętego grantem. 
Termin szkolenia: 19.02.2020 r., godz. 10:00 – 14:00
Miejsce: Sala Konferencyjna Centrum Aktywności Społecznej (II p.), ul. Jeziorna 6, Sępólno Krajeńskie.

Prosimy o zgłoszenie udziału w szkoleniu do dnia 18.02.2020 r.
  
Zgłoszenia można dokonać telefonicznie nr tel. 531 089 577 lub 884 001 997 mailowo: biuro@naszakrajna.org lub osobiście w biurze Stowarzyszenia NASZA KRAJNA, ul. Jeziorna 6, 89-400 Sępólno Kraj. 
Zgodnie z kryteriami oceny wyboru wniosków do dofinansowania, udział w szkoleniu premiowany jest przyznaniem punktów!
 

 • autor: nadesłane - LGD Nasza Krajna, data: 2020-02-18

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-02-16 18:00 Do: 2020-02-17 03:00

Przebieg:  Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h z południowego-zachodu.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Grzegorz Pietrucha

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-02-16

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego


W dniu 13 lutego 2020 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzeniu przewodniczył Starosta Sępoleński- Jarosław Tadych.

W spotkaniu uczestniczyli: Przewodniczący Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Powiatowy Inspektor Sanitarny, Komendant Powiatowy Policji, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele Nadleśnictw: Lutówko, Runowo Krajeńskie i Zamrzenica, przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego Zarząd Okręgu w Bydgoszczy, Kół Łowieckich działających na terenie powiatu sępoleńskiego, Burmistrzowie gmin powiatu, wójt Sośna wraz z merytorycznymi pracownikami poszczególnych urzędów oraz przewodnicząca oraz członek gminnej Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Sępólnie Krajeńskim. 
Spotkanie poświęcone było bieżącej sytuacji w zakresie zagrożenia wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) oraz zasad bezpieczeństwa przed koronawirusem. W temacie ASF analizie poddano wykonanie planów łowieckich przez poszczególne Koła Łowieckie w zakresie odstrzału dzika, które wg stanu na koniec stycznia br. wyniósł 1037 szt. odstrzelonych dzików. Przypomniano również o zasadach bioasekuracji i sposobach przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa.  
W załączeniu sprawozdanie PZŁ Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy z pozyskania dzików w obwodach łowieckich z terenu Powiatu  Sępoleńskiego z ostatnich czterech lat. W tym sezon 2019/2020 wg. stanu na dzień 31.01.2020 r., (dojdą jeszcze odstrzały z kolejnych 2 miesięcy).

W drugim punkcie posiedzenia pani Elżbieta Estkowska - Powiatowy Inspektor Sanitarny przedstawiła krótką prezentację na temat zachorowań na koronawirusa.  
 


4 lutego w urzędzie wojewódzkim odbyła się narada ze służbami, w związku z podpisaną przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawą, która wprowadza regulacje prawne służące zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, w szczególności ASF (afrykańskiego pomoru świń). Zebraniu przewodniczył wicewojewoda Józef Ramlau.

W spotkaniu udział wzięli: Wojewódzki Lekarz Weterynarii Jerzy Dymek, p.o. Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu bryg. Jacek Kaczmarek, przedstawiciele wojska, Lasów Państwowych i pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego KPUW w Bydgoszczy.

Nowa ustawa wprowadza szereg ułatwień w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń. W tym w zakresie koniecznej redukcji populacji dzików. Wojewoda zwracał uwagę, że województwo kujawsko-pomorskie jest liderem w działaniach zwalczających ASF.

- Bardzo dziękuję za to co już zostało zrobione. Teraz zależy nam na tym, aby ten stan aktywności podtrzymać. Jeżeli nasze działania będziemy nadal prowadzili na takim poziomie, to będziemy minimalizowali ryzyko wystąpienia ASF w regionie – mówił Józef Ramlau.

Najważniejsze zmiany wynikające z ustawy, to:

 • wprowadzenie do Prawa łowieckiego regulacji dotyczącej odstrzału sanitarnego, wykonywanego na podstawie przepisów ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych;

 • wprowadzenie regulacji prawnej umożliwiającej wystąpienie przez zarządcę lub dzierżawcę obwodu łowieckiego do organów Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej lub Inspekcji Weterynaryjnej z wnioskiem o udzielenie pomocy niezbędnej do przeprowadzenia czynności związanych ze zwalczaniem chorób zakaźnych;

 • wprowadzenie regulacji prawnej dotyczącej przestrzeganie zasad bioasekuracji podczas polowania lub odstrzału sanitarnego;

 • wprowadzenie przepisu zabraniającego celowego utrudniania lub uniemożliwiania polowania;

 • umożliwienie wykonywania odstrzału sanitarnego przy użyciu broni palnej wyposażonej w tłumik huku;

 • rozszerzenie zakresu nakazów, jakie może nałożyć, na zarządców dróg publicznych, powiatowy lekarz weterynarii lub wojewoda, w przypadku zagrożenia wystąpieniem lub wystąpienia choroby zakaźnej zwierząt;

 • rozszerzenie zakresu czynów zabronionych w przepisie karnym ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt o udaremnianie lub utrudnianie wykonania odstrzału sanitarnego nakazanego przez powiatowego lekarza weterynarii lub wojewodę;

 • uchylenie przepisów stanowiących o ograniczeniu, polegającym na możliwości wprowadzania na rynek, tylko na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, produktów pochodzenia zwierzęcego z zakładów korzystających z krajowych środków dostosowujących, o których mowa w art. 10 ust. 3, rozporządzenia nr 853/2004 ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego;

 • wprowadzenie regulacji stanowiącej, w przypadku wydania nakazu odstrzału sanitarnego, podstawę prawną przekazania, przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, do dyspozycji wojewody, doraźnych zgrupowań funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej lub Państwowej Straży Pożarnej, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania polowania, w celu udziału funkcjonariuszy w odstrzale sanitarnym. Dodatkowo, jeżeli w sytuacji kryzysowej środki są niewystarczające, Minister Obrony Narodowej, na wniosek wojewody, może przekazać do dyspozycji wojewody doraźne zgrupowania żołnierzy posiadających uprawnienia do wykonywania polowania, w celu ich udziału w odstrzale sanitarny;

 • nowy tryb powoływania i odwoływania Łowczego Krajowego oraz łowczego okręgowego;

 • Ustawa przedłuża okres wyznaczony na dokonanie nowego podziału województw na obwody łowieckie i zaliczenie tych obwodów do poszczególnych kategorii oraz okres ważności umów dzierżawy obwodów łowieckich, obowiązujących w dniu jej wejścia w życie, do dnia 31 marca 2021 r. Termin dotychczasowy upływa w dniu 31 marca 2020 r.

 • autor: PZŁ Bydgoszcz, data: 2020-02-19

Sposoby ograniczania ryzyka zarażenia koronawirusem

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • data: 2020-02-13
 • IMG_7389
 • IMG_7390
 • IMG_7396
 • IMG_7398
 • IMG_7400
 • IMG_7402
 • IMG_7405
 • IMG_7408
 • IMG_7414
 • IMG_7418
 • IMG_7426
 • IMG_7427

Zabawa Walentynkowa DPS Suchorączek

Dnia 13 lutego 2020r w świetlicy wiejskiej w Suchorączku odbyła się „ Zabawa Walentynkowa” zorganizowana przez Dom Pomocy Społecznej w Suchorączku dla Mieszkańców Domu oraz zaproszonych gości.

Tym razem w zabawie uczestniczyły Domy Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią, Chlebno, Falmierowo, Gołyszyce, a także DPS w Kamieniu Krajeńskim, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim oraz Klub Senior + z Więcborka nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych między innymi:
Andrzeja Maracha – Wicestarosty Powiatu Sępoleńskiego
Elżbiety Maziarz Rudnik - Dyrektor PCPR w Sępólnie Krajeńskim z siedzibą w Więcborku
Tomasza Siekierki Dyrektor MGOPS w Więcborku

Przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Więcborku z przewodniczącą Zofią Najdowską, wiceprzewodniczącą - Danutą Kaplar oraz Leona Najdowskiego a także dyrektorów przybyłych placówek.

Na początku dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku Justyna Krzysztofek powitała zebranych gości, złożyła życzenia, podziękowała wszystkim za przybycie oraz za pomoc w zorganizowaniu imprezy a Mieszkańcy Domu obdarowali zebranych drobnymi upominkami. Następnie zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy. Były tańce, konkursy i mnóstwo jedzenia ufundowanego przez sponsorów między innymi przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wspierania Osób Niepełnosprawnych Suchorączek, Gospodarstwo Rolne Piotr Koselczuk, Sklep Rybno – Spożywczy Katarzyna Kotwica z Więcborka, Darchem Gwóźdź Dariusz z Więcborka, Gospodarstwo Rolno – Drobiarskie Jacek Jankowski Dębówko Stare, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska z Sośna, Stek Oddział Chojnice. Wszyscy bawili się do późnych godzin wieczornych. Szczęśliwi wracali do swoich domów.
 

 • autor: Izabela Białczyk - DPS Suchorączek, data: 2020-02-14
 • DSC01288
 • DSC01290
 • DSC01291
 • DSC01292
 • DSC01313
 • DSC01322
 • DSC01340
 • DSC01352
 • DSC01384
 • autor: Izabela Białczyk - DPS Suchorączek, data: 2020-02-14

II część 22 posiedzenia zarządu

Dziś rano (14 lutego) w gabinecie Starosty odbyła się II część 22 posiedzenia zarządu.

Zarząd obradował zgodnie z porządkiem obrad.

1.    Podjęcie uchwał w sprawie:
1)  w sprawie ustalenia wysokości dodatków motywacyjnych dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat sępoleński;
2) zasad przyznawania osobom niepełnosprawnym z terenu Powiatu Sępoleńskiego dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2020 r.;
2. Rozpatrzenie pisma Dyrektora Zarządu Drogowego w Sępólnie Krajeńskim w sprawie uregulowania stanu prawnego działek.
3. Zatwierdzenie projektów uchwał na sesję Rady Powiatu, w tym:

 • projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Programu ochrony środowiska dla Powiatu Sępoleńskiego (…);
 • projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie i zawarcie kolejnej umowy dzierżawy tej samej nieruchomości (…);
 • projektu uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia ZS Nr 2 w Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy;

4.    Sprawy wniesione. 
5.    Wolne wnioski.
6.    Zakończenie.


 

 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...) na podstawie informacji od Sekretarz, data: 2020-02-14
 • IMG_7460
 • IMG_7464
 • IMG_7472
 • IMG_7474
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-02-14

Turniej Steel Darta na 100-lecie Powiatu Sępoleńskiego

W sobotę 8 lutego rozegrano pierwszy w 2020 r. turniej darta. Zawodnicy rywalizowali w zawodach związanych z obchodami 100-lecia istnienia Powiatu Sępoleńskiego. Warto podkreślić fakt, że do zawodów przystąpili przedstawiciele niemal wszystkich gmin powiatu sępoleńskiego, a byli to zawodnicy z Więcborka, Runowa, Sośna oraz Sępólna Krajeńskiego. Wraz z nimi rywalizowali darterzy z Czaplinka, Wrzosowa, Olszewki, Bydgoszczy, Nakła nad Notecią, Inowrocławia, Paterka, Występu oraz Chojnic. Wśród 36 zgłoszonych uczestników znalazła się jedna kobieta, a była nią Joanna Popiel.

            Otwarcia turnieju oraz oddania pierwszych rzutów do tarczy dokonał Starosta Sępoleński Jarosław Tadych, a towarzyszyli mu Przewodniczący Rady Powiatu Sępoleńskiego Marek Chart, zastępca burmistrza Sępólna Krajeńskiego Marek Zieńko oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Sępólna Krajeńskiego Franciszek Lesiński.  Pierwszą fazą turnieju była rywalizacja grupowa. Zawodników podzielono na osiem grup, w pierwszych czterech znalazło się po pięciu zawodników a w kolejnych czterech po czterech zawodników. Do kolejnego etapu awans uzyskiwało dwóch zawodników z każdej z grup. Ciekawie zapowiadała się grupa numer dwa, do której wylosowano trzech zawodników z Sępólna Krajeńskiego oraz po jednym z Runowa i Chojnic (awansowali J.Warmiński oraz M.Rybka). Na wyrównane wyglądały grupy numer cztery (ostatecznie awansowali T.Zielke oraz M.Frohlke), numer pięć (awans K.Lauer oraz R.Pieńkowski) oraz grupa numer siedem - awansowali R.Tomczak oraz R.Szałkowski, odpadł N.Jagieniak zawsze dobrze radzący sobie w sępoleńskich turniejach. W grupie numer 8 znaleźli się przyszły zwycięzca oraz jeden z półfinalistów. Po zakończeniu rozgrywek grupowych nastąpiła chwila przerwy w trakcie, której wręczona została nagroda przygotowana przez jednego z mieszkańców powiatu dla zawodnika, który najszybciej zakończy lega podczas starć grupowych. Szczęśliwym zwycięzcą został K.Rypina dokonując tego w 14 lotkach.

Następnie przyszedł czas na pojedynki w 1/8 finału. Niestety nie były to udane mecze dla przedstawicieli powiatu sępoleńskiego, którzy w komplecie przegrali swoje pojedynki kończąc turniej na miejscu dziewiątym (R.Warmiński, M.Frohlke, J.Warmiński oraz M.Rybka). Niespodziewanie w tej fazie odpadł A.Adamczyk, który w grupie nie stracił nawet lega, po porażce z R.Szałkowskim. Najciekawszym meczem było spotkanie pomiędzy T.Michalskim a R.Pieńkowskim zakończone w stosunku 3-2 dla bydgoszczanina. Kolejne pojedynki były toczone w ramach 1/4 finału a spotkali się w nich

m.in. triumfator Turnieju Steel Darta pod Patronatem Starosty Sępoleńskiego R.Tomczak, który po bardzo dobrym spotkaniu uległ R.Knioła - obaj zawodnicy rzucili po 180 punktów w trakcie spotkania czy zwycięzca III Otwartych Mistrzostw Powiatu Sępoleńskiego K.Lauer, który również zakończył turniej na 1/4 finału po porażce z T.Stopą w stosunku 2-3. Kolejno przyszedł czas na półfinały - oba zakończone w stosunku 4-2 dla K.Rypina oraz T.Michalskiego. Przed meczem finałowym rozegrano mecz o 3 miejsce, w którym spotkali się T.Stopa oraz R.Knioła. Lepszy okazał się bydgoszczanin T.Stopa zwyciężając 4-2. Przed finałem zdania wśród kibiców były podzielone co do tego kto zwycięży. Po dwóch pierwszych legach wynik układał się remisowo, lecz następnie K.Rypina wszedł na poziom przy którym T.Michalski nie był w stanie mu zagrozić wygrywając wszystkie pozostałe legi zwyciężając w spotkaniu 5-1 oraz w całym turnieju. W trakcie finału obaj zawodnicy rzucili po max’ie (180 punktów) a K.Rypina dołożył do tego zakończenie lega w 16, 18 oraz 15 lotkach.

            Po zakończeniu zawodów najlepsza „8” turnieju została nagrodzona pucharami, medalami, monografią „Powiat sępoleński 1920-2020” przygotowaną przez Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim oraz okolicznościowymi książkami przygotowanymi przez organizatorów.

            Organizatorzy bardzo gorąco pragną podziękować za pomoc w organizacji turnieju oraz wsparcie Panu Staroście Sępoleńskiemu Jarosławowi Tadychowi, właścicielom i obsłudze Baru Zacisze, Panu Jerzemu Grochowskiemu oraz zawodnikom za tak liczny udział i stworzenie świetnej atmosfery. Dodatkowo, organizatorzy już teraz pragną zaprosić do udziału w kolejnych turniejach, które z pewnością odbędą się w tym roku. Do zobaczenia przy tarczy!

Klasyfikacja generalna

 1. Krzysztof Rypina (Wrzosowo)
 2. Tomasz Michalski (Bydgoszcz)
 3. Tomasz Stopa (Bydgoszcz)
 4. Roman Knioła (Paterek)
 5. Robert Szałkowski (Bydgoszcz)
 6. Krzysztof Lauer (Inowrocław)
 7. Jakub Janaszkiewicz (Bydgoszcz)
 8. Roman Tomczak (Czaplinek)
 9. Arkadiusz Adamczyk
 10. Mateusz Rybka
 11. Rafał Warmiński
 12. Tomasz Zielke
 13. Radosław Pieńkowski
 14. Michał Frohlke
 15. Piotr Kamiński
 16. Jacek Warmiński
 17. Adrian Połczyński
 18. Leszek Dalecki
 19. Roman Proc
 20. Asia Popiel
 21. Maciej Topoliński
 22. Bartosz Murek
 23. Norbert Jagieniak
 24. Łukasz Brodowski
 25. Michał Starczewski
 26. Piotr Kriese
 27. Tomasz Kriese
 28. Robert Puła
 29. Maciej Rzepecki
 30. Damian Przemyłski
 31. Łukasz Banach
 32. Mateusz Mikietyński
 33. Marcin Żychski
 34. Radosław Noga
 35. Artur Janieszewski
 36. Arek Wawrzyniak
 • autor: nadesłane - Mateusz Rybka, data: 2020-02-14
 • IMG_2617
 • IMG_2626
 • IMG_2629
 • IMG_2640
 • IMG_2643
 • IMG_2644
 • IMG_2648
 • IMG_2649
 • IMG_2654
 • IMG_2664
 • IMG_2671
 • IMG_2672
 • IMG_2675
 • IMG_2681
 • IMG_2682
 • IMG_2690
 • IMG_2694
 • IMG_2698
 • IMG_2703
 • IMG_2707
 • IMG_2709
 • IMG_2716
 • IMG_2724
 • IMG_2726
 • IMG_2729
 • IMG_2736
 • IMG_2738
 • IMG_2739
 • IMG_2745
 • IMG_2749
 • IMG_2750
 • IMG_2754
 • IMG_2757
 • IMG_2759
 • IMG_2762
 • IMG_2764
 • IMG_2765
 • IMG_Finalici wraz z sdziami
 • Najlepsi zawodnicy turnieju
 • Wsplne zdjcie wszystkich uczestnikw
 • autor: Nadesłane - Mateusz Rybka, data: 2020-02-08

Sposoby ograniczania ryzyka zarażenia koronawirusem

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • data: 2020-02-13

Konwent Powiatu Sępoleńskiego

12 lutego 2020 r.,  na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbył się Konwent Powiatu Sępoleńskiego. Tematem spotkania było omówienie bieżącej problematyki samorządowej w powiecie, w tym m.in.:

1. Organizacja wspólnych imprez organizowanych przez gminy i powiat w roku 2020.

2. Podsumowanie obchodów 100-lecia powstania Powiatu Sępoleńskiego, które odbyły się 24 stycznia 2020 roku.

3. Organizacja V Targów Pracy i Edukacji „Twoja przyszłość w Twoim regionie”, które odbędą się 11 marca 2020 roku.

4. Honorowy Społeczny Komitet Ufundowania Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

5. Sprawy wniesione:

- Zebrania sołeckie na terenie Gmin,

- Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy Więcborka,

- Sesja rady powiatu która odbędzie się 24 lutego 2020,

- Informacja Starosty Sępoleńskiego odnośnie obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego,

- Ustalenie terminu następnego konwentu który odbędzie się w Gminie Więcbork.

 

W spotkaniu udział wzięli m.in.:

Przewodniczący Rady Powiatu  - Marek Chart;

Starosta Sępoleński  - Jarosław Tadych;

Wicestarosta Sępoleński  - Andrzej Marach;

Zastępca Burmistrza Sępólna Krajeńskiego  - Marek Zieńko;

Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim - Franciszek Lesinski;

Burmistrz Kamienia Krajeńskiego  - Wojciech Głomski;

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim - Kazimierz Warylak;

Burmistrz Więcborka  - Waldemar Kuszewski;

Wójt Gminy Sośno  - Leszek Stroiński;

Prezes Gminnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych – Bogumił Szpojda;

Barbara Stasierowska – KGW Sępólno Krajeńskie;

Leokadia Ruhnke – KGW Kamień Kajeński;

Danuta Bernasiewicz – KGW Więcbork;

Teresa Bettin – KGW Sośno;

Sekretarz Powiatu – Anna Deja-Dobrowolska;

Skarbnik Powiatu - Władysław Rembelski;

Dyrektor Wydziału Edukacji – Lidia Sokulska-Tłok;

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Artur Żychski;

Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim - Julita Maciaszek ;

Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska - Barbara Wiśniewska.

 • data: 2020-02-13
 • IMG_7434
 • IMG_7442
 • IMG_7445
 • IMG_7456
 • IMG_7457
 • medal

ZBIERAMY NA SZTANDAR DLA POLICJI

Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim ma szansę otrzymać własny sztandar. Wszystko jednak zależy od hojności mieszkańców powiatu oraz efektów zorganizowanej w tym celu zbiórki pieniędzy.

15 stycznia 2020 roku z inicjatywy Starosty Sępoleńskiego Jarosława Tadycha został powołany  HONOROWY SPOŁECZNY KOMITET UFUNDOWANIA SZTANDARU DLA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM.

W skład Komitetu weszli:

Przewodniczący:

Jarosław Tadych – Starosta Sępoleński

Zastępca Przewodniczącego:

Marek Chart – Przewodniczący Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim

Członkowie:

Andrzej Marach  - Wicestarosta Sępoleński;

Władysław Rembelski – Skarbnik Powiatu;

Waldemar Stupałkowski – Burmistrz Sępólna Krajeńskiego;

Waldemar Kuszewski – Burmistrz Więcborka;

Wojciech Głomski – Burmistrz Kamienia Krajeńskiego;

Leszek Stroiński – Wójt Gminy Sośno.

Przedstawiciele samorządów jednomyślnie podjęli decyzję o potrzebie powołania społecznego komitetu oraz aktywnego włączenia się w całą inicjatywę, której zwieńczeniem będzie ufundowanie sztandaru i przekazanie go sępoleńskim policjantom w trakcie Święta Policji. Ufundowanie sztandaru będzie uhonorowaniem jednostki oraz dotychczasowej trudnej i odpowiedzialnej służby funkcjonariuszy i pracowników komendy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sępoleńskiego, a także wyrazem uznania i zaufania. Ponadto do tej pory Komenda nie posiadała własnego sztandaru. Jego brak był odczuwalny szczególnie w sytuacji gdy nowo przyjęci do służby policjanci nie mogliby składać na sztandar roty ślubowania, a także uczestniczyć w uroczystościach państwowych poprzez wystawienie pocztu sztandarowego. Na nowy sztandar dla sępoleńskich stróży prawa potrzeba ok. 25 tys. zł.

W tym celu Komitet  organizuje zbiórkę publiczną, której środki przeznaczone zostaną na ufundowanie sztandaru. Zbiórka prowadzona jest w formie dobrowolnych wpłat na konto założone specjalnie w tym celu.

Wszyscy, którzy zechcą wnieść swój udział w uhonorowanie policjantów, strzegących naszego bezpieczeństwa na terenie powiatu mogą dokonywać dobrowolnych wpłat na konto:

Powiat Sępoleński

Bank Spółdzielczy w Więcborku

31 8162 0003 0000 0114 2000 0560

W tytule wpłaty należy wpisać:
Sztandar dla KPP w Sępólnie Krajeńskim

 

 • autor: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, data: 2020-02-13

Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

Dnia 11 lutego 2020 r. w gabinecie dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Tematyka posiedzenia:
1. Sprawozdanie z realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Bezrobociu w 2019 roku

2. Przedstawienie planów działania Powiatowego Urzędu Pracy w Sępolnie Krajeńskim oraz propozycji podziału środków Funduszu Pracy na 2020 rok

3. Sprawy wniesione

W posiedzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz gminnych, Powiatowego Urzędu Pracy w Sępólnie Krajeńskim oraz Starosta Sępoleński Jarosław Tadych.

 • data: 2020-02-12
 • P1030286
 • P1030287
 • P1030289
 • P1030285
 • data: 2020-02-12

Zebranie wiejskie w Sołectwie Włościbórz

Na terenie Gminy Sępólno Krajeńskie w miejscowości Włościbórz odbyło się zebranie sołeckie.

Podczas spotkania mieszkańcy zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności Rady Sołeckiej. Mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje, które można sfinansować w 2020 roku w ramach Funduszu sołeckiego.

W spotkaniu uczestniczył Starosta Sępoleński Jarosław Tadych oraz Przewodniczący Rady Powiatu Marek Chart.

 

 • data: 2020-02-12
 • foto_010
 • foto_014
 • foto_030
 • foto_033
 • foto_041
 • data: 2020-02-12

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-02-12 08:00 Do: 2020-02-12 20:00

Przebieg:  Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h. Wiatr południowo-zachodni i zachodni.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Dariusz Gimiński

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-02-11

Informacja nt. obowdnicy Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego

Ostrzeżenie meteorologiczne - wiatr

Zjawisko: Silny wiat

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-02-10 10:00 Do: 2020-02-10 21:00

Przebieg:  Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 75 km/h z południowego zachodu i zachodu.

Uwag: Ostrzeżenie może być kontynuowane z niższym stopniem.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70 %

Dyżurny synoptyk:  Krzysztof Woźniak

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-02-10
 • ranking-ZPP-2019

Powiat Sępoleński laureatem Rankingu Powiatów 2019

Z satysfakcją informujemy, że Powiat Sępoleński zajął 8. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin 2019 do 60 tys. mieszkańców. W stosunku do  lat ubiegłych, jest to najlepszy wynik (w roku 2018 powiat zajął 15. miejsce, natomiast w roku 2017 19.).           

Warto wspomnieć, że Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów prowadzony jest przez Związek Powiatów Polskich. Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów Związku Powiatów Polskich w następujących kryteriach: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów w podziale na poszczególne rodzaje jednostek samorządu terytorialnego:

Powiaty do 60 tys. mieszkańców:

 1. Powiat Augustowski - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2019
 2. Powiat Przasnyski    
 3. Powiat Drawski
 4. Powiat Świdwiński
 5. Powiat Bielski (podlaskie)    
 6. Powiat Łobeski
 7. Powiat Gołdapski
 8. Powiat Sępoleński
 9. Powiat Elbląski
 10. Powiat Wałecki ex equo Powiat Lubański

Powiaty do 120 tys. mieszkańców:

 1. Powiat Ostródzki - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2019
 2. Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski
 3. Powiat Tomaszowski (lubelskie)
 4. Powiat Toruński
 5. Powiat Malborski
 6. Powiat Niżański    
 7. Powiat Chojnicki
 8. Powiat Świecki    
 9. Powiat Piotrkowski
 10. Powiat Stalowowolski
 11. Powiat Słupski
 12. Powiat Lęborski
 13. Powiat Szczecinecki
 14. Powiat Jędrzejowski
 15. Powiat Biłgorajski

Powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców:

 1. Powiat Kielecki - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2019
 2. Powiat Poznański
 3. Powiat Kartuski ex equo Powiat Cieszyński
 4. Powiat Wodzisławski
 5. Powiat Bielski (śląskie)
 6. Powiat Myślenicki
 7. Powiat Żywiecki
 8. Powiat Starogardzki
 9. Powiat Chrzanowski
 10. Powiat Wejherowski

Miasta na prawach powiatu:

 1. Nowy Sącz - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2019
 2. Legnica
 3. Łomża
 4. Rzeszów
 5. Dąbrowa Górnicza
 6. Słupsk
 7. Tarnów
 8. Jelenia Góra        
 9. Kalisz
 10. Chełm

Gminy miejskie i miejsko-wiejskie:

 1. Miasto Bolesławiec - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2019
 2. Miasto Biłgoraj
 3. Miasto Płońsk
 4. Miasto Czechowice-Dziedzice    
 5. Miasto Sochaczew
 6. Miasto Barcin    
 7. Miasto Lądek-Zdrój    
 8. Miasto Stronie Śląskie
 9. Miasto Brwinów
 10. Miasto Siewierz

Gminy wiejskie:

 1. Gmina Chełmiec - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2019
 2. Gmina Kobylnica    
 3. Gmina Wielka Wieś    
 4. Gmina Tomaszów Lubelski
 5. Gmina Korzenna
 6. Gmina Zabierzów
 7. Gmina Postomino
 8. Gmina Ustka
 9. Gmina Ruda-Huta
 10. Gmina Gręboszów

 • data: 2020-02-10

Ostrzeżenie meteorologiczne - wiatr

Zjawisko: Silny wiat

Stopień zagrożenia: 2

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-02-09 19:00 Do: 2020-02-10 21:00

Przebieg:  Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 95 km/h, z południa i południowego-zachodu. Najsilniejsze porywy w nocy, rano wiatr przejściowo osłabnie.

Uwag: Ostrzeżenie może być kontynuowane z niższym stopniem.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90 %

Dyżurny synoptyk:  Rafał Szewczyk

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-02-09

Narada ze służbami o nowych regulacjach prawnych przy zwalczaniu ASF

W urzędzie wojewódzkim odbyła się dziś narada ze służbami, w związku z podpisaną przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawą, która wprowadza regulacje prawne służące zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, w szczególności ASF (afrykańskiego pomoru świń). Zebraniu przewodniczył wicewojewoda Józef Ramlau.

W spotkaniu udział wzięli: Wojewódzki Lekarz Weterynarii Jerzy Dymek, p.o. Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu bryg. Jacek Kaczmarek, przedstawiciele wojska, Lasów Państwowych i pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego KPUW w Bydgoszczy.

Nowa ustawa wprowadza szereg ułatwień w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń. W tym w zakresie koniecznej redukcji populacji dzików. Wojewoda zwracał uwagę, że województwo kujawsko-pomorskie jest liderem w działaniach zwalczających ASF.

- Bardzo dziękuję za to co już zostało zrobione. Teraz zależy nam na tym, aby ten stan aktywności podtrzymać. Jeżeli nasze działania będziemy nadal prowadzili na takim poziomie, to będziemy minimalizowali ryzyko wystąpienia ASF w regionie – mówił Józef Ramlau.

Najważniejsze zmiany wynikające z ustawy, to:

 • wprowadzenie do Prawa łowieckiego regulacji dotyczącej odstrzału sanitarnego, wykonywanego na podstawie przepisów ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych;

 • wprowadzenie regulacji prawnej umożliwiającej wystąpienie przez zarządcę lub dzierżawcę obwodu łowieckiego do organów Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej lub Inspekcji Weterynaryjnej z wnioskiem o udzielenie pomocy niezbędnej do przeprowadzenia czynności związanych ze zwalczaniem chorób zakaźnych;

 • wprowadzenie regulacji prawnej dotyczącej przestrzeganie zasad bioasekuracji podczas polowania lub odstrzału sanitarnego;

 • wprowadzenie przepisu zabraniającego celowego utrudniania lub uniemożliwiania polowania;

 • umożliwienie wykonywania odstrzału sanitarnego przy użyciu broni palnej wyposażonej w tłumik huku;

 • rozszerzenie zakresu nakazów, jakie może nałożyć, na zarządców dróg publicznych, powiatowy lekarz weterynarii lub wojewoda, w przypadku zagrożenia wystąpieniem lub wystąpienia choroby zakaźnej zwierząt;

 • rozszerzenie zakresu czynów zabronionych w przepisie karnym ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt o udaremnianie lub utrudnianie wykonania odstrzału sanitarnego nakazanego przez powiatowego lekarza weterynarii lub wojewodę;

 • uchylenie przepisów stanowiących o ograniczeniu, polegającym na możliwości wprowadzania na rynek, tylko na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, produktów pochodzenia zwierzęcego z zakładów korzystających z krajowych środków dostosowujących, o których mowa w art. 10 ust. 3, rozporządzenia nr 853/2004 ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego;

 • wprowadzenie regulacji stanowiącej, w przypadku wydania nakazu odstrzału sanitarnego, podstawę prawną przekazania, przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, do dyspozycji wojewody, doraźnych zgrupowań funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej lub Państwowej Straży Pożarnej, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania polowania, w celu udziału funkcjonariuszy w odstrzale sanitarnym. Dodatkowo, jeżeli w sytuacji kryzysowej środki są niewystarczające, Minister Obrony Narodowej, na wniosek wojewody, może przekazać do dyspozycji wojewody doraźne zgrupowania żołnierzy posiadających uprawnienia do wykonywania polowania, w celu ich udziału w odstrzale sanitarny;

 • nowy tryb powoływania i odwoływania Łowczego Krajowego oraz łowczego okręgowego;

 • Ustawa przedłuża okres wyznaczony na dokonanie nowego podziału województw na obwody łowieckie i zaliczenie tych obwodów do poszczególnych kategorii oraz okres ważności umów dzierżawy obwodów łowieckich, obowiązujących w dniu jej wejścia w życie, do dnia 31 marca 2021 r. Termin dotychczasowy upływa w dniu 31 marca 2020 r.

 • autor: Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki
 • d6889408-5f4b-44a8-a2ea-6eae3e2a372c
 • 9711b156-42d6-432e-92c4-93d6084973c7

Harmonogram wiejskich i osiedlowych

Harmonogram wiejskich i osiedlowych zebrań w 2020 r. w Gminie Sępólno Krajeńskie

     Lp.

 Nazwisko i imię

     Sołtysa/Przewodniczącego Zarządu

Sołectwo

Data zebrania

Miejsce zebrania

Godzina zebrania

1.

BARŁÓG Antoni

Włościbórz

11.02.2020r.

Świetlica Wiejska Włościbórz

17:30

2.

PAWEŁEK Marzena

Wiśniewka

12.02.2020r.

Świetlica Wiejska

18:00

3.

RAKOWSKI Mateusz

Radońsk

13.02.2020r.

Świetlica Wiejska w Radońsku

18:00

4.

SZOPIŃSKA Lidia

Zboże

14.02.2020r.

Szkoła Podstawowa

18:00

5.

BINGER Ewa

Skarpa

17.02.2020r.

Świetlica Wiejska Skarpa

18:00

6.

TARLACH Krzysztof

Wałdówko

18.02.2020r.

Świetlica Wiejska

18:00

7.

STRÓŻYŃSKI Stanisław

Zalesie

21.02.2020r.

Świetlica Wiejska

19:30

8.

SIEG Robert

Jazdrowo

25.02.2020r.

Świetlica Wiejska

19:30

9.

BASIŃSKA- CZACHOR Elżbieta

Wysoka Krajeńska

26.02.2020r.

Świetlica Wiejska Wysoka Kraj.

18:00

10.

LÜDTKE Magdalena

Kawle

27.02.2020r.

Świetlica Wiejska w Kawlach

18:00

11.

KALLA Beata

Piaseczno

28.02.2020r.

Świetlica Wiejska Piaseczno

18:00

12.

MOSIĄDZ-ŚMIGIEL Mariola

Osiedle Nr 1

03.03.2020r.

Szkoła Podstawowa nr 1

17:30

13.

WESTFAL Robert

Dziechowo

06.03.2020r.

Świetlica Wiejska Dziechowo

18:00

14.

HELENIAK Małgorzata

Teklanowo

10.03.2020r.

Świetlica Wiejska Teklanowo

18:00

15.

THEUS Lidia

Wilkowo

11.03.2020r.

Świetlica Wiejska Wilkowo

18:00

16.

PUKOWNIK Marian

Wałdowo

12.03.2020r.

WOK Wałdowo

18:00

17.

MICHNIACKA Grażyna

Sikorz

13.03.2020r.

Świetlica Wiejska

18:00

18.

GUSTYN Stanisław

Osiedle Nr 2

17.03.2020r.

CKiS Sępólno Kraj.

17:00

19.

SKULSKI Ryszard

Lutówko

19.03.2020r.

Świetlica Wiejska

18:00

20.

MUREK Jan

Wiśniewa

20.03.2020r.

Świetlica Wiejska

19:00

21.

POWROŹNIK Lech

Niechorz

23.03.2020r.

Świetlica Wiejska

18:00

22.

BOCZULA Maria

Komierowo

24.03.2020r.

Świetlica Wiejska Komierowo

18:30

23.

SZYDEŁ Joanna

Lutowo

25.03.2020r.

WOK Lutowo

18:00

24.

PAŁUBICKI Stanisław

Iłowo

27.03.2020r.

Świetlica Wiejska

18:00

25.

ROHDE Donata

Świdwie

30.03.2020r.

Świetlica Wiejska Świdwie

17:30

26.

GAPA Tadeusz

Trzciany

31.03.2020r.

Świetlica Wiejska Trzciany

19:00

 

Harmonogram zebrań na terenie Gminy Kamień Krajeński - 2020 rok

 

Lp.

Miejscowość

Data

Dzień

Godzina

Miejsce

1.

Dąbrowa

17.02.2020 r.

Poniedziałek

1700

Świetlica

2.

Orzełek

17.02.2020 r.

Poniedziałek

1900

Świetlica

3.

Nowa Wieś

18.02.2020 r.

Wtorek

1700

Świetlica

4.

Niwy

18.02.2020 r.

Wtorek

1830

Świetlica

5.

Jerzmionki

19.02.2020 r.

Środa

1700

Świetlica

6.

Zamarte

19.02.2020 r.

Środa

1900

Świetlica

7.

Płocicz

20.02.2020 r.

Czwartek

1800

Świetlica (WDK)

8.

Radzim

21.02.2020 r.

Piątek

1700

Świetlica

9.

Mała Cerkwica

21.02.2020 r.

Piątek

1900

Świetlica

10.

Witkowo

22.02.2020 r.

Sobota

1800

Świetlica

11.

Duża Cerkwica

24.02.2020 r.

Poniedziałek

1700

Świetlica

12.

Obkas

24.02.2020 r.

Poniedziałek

1900

Świetlica – osiedle

13.

Dąbrówka

25.02.2020 r.

Wtorek

1800

Świetlica (WDK)

14.

Kamień Krajeński

27.02.2020 r.

Czwartek

1800

Urząd Miejski (sala posiedzeń)

 

HARMONOGRAM ZEBRAŃ SOŁECKICH SPRAWOZDAWCZYCH

W GMINIE WIĘCBORK W LUTYM I MARCU 2020 R.

 

Lp.

 

SOŁECTWO

 

DATA

 

GODZ.

 

MIEJSCE

 

 

1.

 


WYMYSŁOWO


17.02.2020 r.


18.00


Świetlica wiejska

 

2.

 


LUBCZA


19.02.2020 r.


18.30


Świetlica wiejska

 

3.

 


DALKOWO


20.02.2020 r.


16.00


Dom p. Sołtys


4.

 

PUSZCZA

 


24.02.2020 r.


13.00


Świetlica wiejska

 

5.

 


JELEŃ


27.02.2020 r.


18.00


Świetlica wiejska

 

6.

 


ZGNIŁKA


27.02.2020 r.


9.00


Dom p. Sołtysa

 

7.

 


WITUNIA


28.02.2020 r.


18.00


Świetlica wiejska

 

8.

 


FRYDRYCHOWO


02.03.2020 r.


11.00


Remiza OSP Sypniewo

 

9.

 


ADAMOWO


02.03.2020 r.


18.00


Remiza OSP Sypniewo

 

10.

 


ZAKRZEWSKA OSADA


04.03.2020 r.


9.00


Świetlica wiejska

 

11.

 


NOWY DWÓR


04.03.2020 r.


17.00


Świetlica wiejska


12.

 

GÓROWATKI

 


09.03.2020 r.

 

10.00


Dom p. Sołtys

 

13.

 


ZABARTOWO


09.03.2020 r.


17.00


Świetlica wiejska

 

14.

 


BORZYSZKOWO


11.032020 r.


11.00


Świetlica wiejska

 

15.

 


ZAKRZEWEK

11.03.2020 r.


17.00


Świetlica wiejska


16.

 

CZARMUŃ


12.03.2020 r.


10.30


Świetlica wiejska

 

17.

 


SYPNIEWO


12.03.2020 r.


18.00


Remiza OSP Sypniewo

 

18.

 

 

SUCHORĄCZEK


16.03.2020 r.


10.00


Świetlica wiejska

 

19.

 


PĘPERZYN


18.03.2020 r.


16.00


Świetlica wiejska

 

20.

 


JASTRZĘBIEC


20.03.2020 r.


11.00


Świetlica wiejska

 

21.

 


ŚMIŁOWO


20.03.2020 r.


13.00


Świetlica wiejska

 

22.

 


SAMORZĄD MIESZKAŃCÓW


27.03.2020 r.


16.00


Centrum Aktywności Seniora CAS (budynek
przy Urzędzie Miejskim)

 

23.

 


RUNOWO KRAJEŃSKIE


27.03.2020 r.


18.30


Świetlica wiejska

 

 

 

 

I część 22 posiedzenia zarządu powiatu

5 lutego 2020 r. w gabinecie Starosty odbyła się I cześć 22 posiedzenia Zarządu Powiatu  w Sępólnie Krajeńskim.
Zarząd obradował zgodnie z planowanym porządkiem obrad: 
1.    Otwarcie posiedzenia i przedstawienie porządku obrad.
2.    Zatwierdzenie protokołu z posiedzenia Zarządu Powiatu Nr 20/2020 i 21/2020
3.    Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości dodatków motywacyjnych dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat sępoleński - procedowanie punktu przeniesione na II część posiedzenia;
4.    Stanowisko Zarządu Powiatu w sprawie pisma pracownicy Zespołu Szkół Nr 2 w Sępólnie Krajeńskim ad. zatrudnienia.
5.    Przyjęcie informacji ad. sytuacji w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat sępoleński, w tym m.in.:
       1)    kosztów funkcjonowania internatu przy CKZiU w Więcborku;
       2)    opieki zdrowotnej nad uczniami w zakresie zapewnienia w szkołach profilaktyki zdrowotnej oraz opieki stomatologicznej.
6.    Decyzja Zarządu Powiatu w sprawie likwidacji stołówki przy CKZiU w Więcborku.
7.    Zatwierdzenie materiałów i projektów uchwał na sesję Rady Powiatu.
8.    Sprawy wniesione - procedowanie punktu przeniesione na II część posiedzenia;
9.    Wolne wnioski  - procedowanie punktu przeniesione na II część posiedzenia;

10.    Zakończenie.    
 

 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-02-07
 • IMG_7364
 • IMG_7369
 • IMG_7373
 • IMG_7376
 • IMG_7380
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-02-05

Turniej Darta z okazji 100-lecia powstania Powiatu Sępoleńskiego

 • Plakat prawidłowy Dart

Informacja o o działalności Związku Powiatów Polskich

Mikrodotacje do wysokości 5 000 zł

Jesteście organizacją pozarządową i chcecie rozwinąć skrzydła?
Macie pomysł jak ze znajomymi zagospodarować czas wolny dzieciom?
Mikrodotacje są dla Ciebie!
Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica wraz z Stowarzyszeniem Kujawsko- Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK realizuje projekt „Inicjuj z FIO 2.0”, w ramach którego przyznawane są mikrodotacje na oddolne działania mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to kontynuacja programu grantowego realizowanego od 2014 roku. W ramach „Inicjuj z FIO 2.0” w 2020 roku przewidywany jest jeden konkurs. 

W ramach projektu przyznawane będą mikrodotacje do wysokości 5 000 zł.
O mikrodotacje mogą ubiegać się:
•    młode organizacje pozarządowe – działające nie dłużej niż 30 miesięcy
•    grupy nieformalne – składające się z min. 3 osób, realizujących działania społecznie użyteczne
•    grupy samopomocowe – sąsiedzkie, osiedlowe itp.
Dotację można przeznaczyć m.in. na realizację działań w każdej ze sfer pożytku publicznego, sprzęt związany z obszarem działań młodej organizacji pozarządowej, podniesienie kwalifikacji pracowników/wolontariuszy organizacji, opracowanie merytorycznych planów rozwoju, adaptację lokalu.
Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej!
Ogłoszenie konkursu i nabór wniosków planowane jest na marzec.
Dokumentacja konkursowa dostępną będzie na stronie internetowej www.trgp.org.pl

Spotkanie informacyjno-promocyjne dla powiatu sępoleńskiego odbędzie się dnia 25.02.2020 r. (wtorek), Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim, ul. Kościuszki 11, sala sesyjna nr 11A, godz. 13:30.

Zgłoszenia przyjmowane będą pod adresem trgp@trgp.org.pl lub pod numerem telefonu 726-088-405. W treści zgłoszenia proszę podać: imię i nazwisko, numer telefonu, datę i miejsce spotkania oraz nazwę reprezentowanej organizacji pozarządowej/grupy nieformalnej lub samopomocowej.


Serdecznie zapraszamy!
 

 • autor: nadesłane - Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica , data: 2020-02-05

Ostrzeżenie meteorologiczne - oblodzenie

Zjawisko: oblodzenie

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-02-05 00:00 Do: 2020-02-05 09:00

Przebieg:  Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90 %

Dyżurny synoptyk:  Marcin Czeczatka

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-02-04

XVIII Sesja Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim

31 stycznia 2020 roku o godz. 09:00 w sali im. Lucjana Prądzyńskiego Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się XVIII sesja Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim.

Sesja odbyła się zgodnie z planowanym porządkiem obrad.

1. Otwarcie sesji

2. Przyjęcie protokołu z obrad XVI i XVII  sesji Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim.

3. Informacje i oświadczenia radnych.

4. Zgłaszanie interpelacji i zapytań przez radnych.

5. Informacje Przewodniczącego Rady Powiatu o udzielonych odpowiedziach na interpelacje i zapytania złożone na ostatniej sesji i w okresie międzysesyjnym.

6. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu o czynnościach w okresie między sesjami.

7. Sprawozdanie Starosty Sępoleńskiego z prac Zarządu Powiatu w Sępólnie Krajeńskim w okresie międzysesyjnym oraz informacja o złożonych przez radnych wnioskach i sposobie ich załatwienia.

8. Przedstawienie Informacji   Starosty     Sępoleńskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa Porządku Publicznego.

9. Sprawozdanie z prac Komisji stałych.

10. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Sępoleńskiego:

11. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Sępoleńskiego na rok 2020:

12. Podjęcie uchwał w sprawach:

 • zatwierdzenia planów pracy stałych Komisji  Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim na 2020 r.,
 • rozpatrzenia petycji w części dotyczącej poparcia petycji skierowanej do Konferencji Episkopatu Polski o dokonanie pełnej Intronizacji  Jezusa Chrystusa na Króla Polski,
 • wyrażenia zgody na użyczenie części nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Sępoleńskiego oraz zezwolenia na odstąpienie od obowiązku zastosowania drogi przetargowej.,
 • zwiększenia zryczałtowanej kwoty przeznaczonej na utrzymanie dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego pn.:”Rodzinny Dom Dziecka w Wąwelnie”, 

13. Wnioski, informacje i oświadczenia radnych i gości.

14. Zakończenie obrad.             

 • IMG_7312
 • IMG_7316
 • IMG_7326
 • IMG_7333
 • IMG_7335
 • IMG_7336
 • IMG_7340
 • IMG_7342
 • IMG_7345
 • IMG_7348
 • IMG_7351
 • IMG_7354
 • IMG_7357
 • IMG_7358
 • IMG_7362

Podziękowania

W imieniu władz samorządowych Powiatu Sępoleńskiego dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów 100-lecia powstania Powiatu Sępoleńskiego oraz przyłączenia ziemi krajeńskiej do macierzy.

 

Wyrażam wdzięczność za Państwa udział we Mszy Świętej, odsłonięciu tablicy pamiątkowej na budynku Starostwa Powiatowego, przemarszu pod Pomnik Wdzięczności Ku Czci Chrystusa Króla, Pomnik Walki i Męczeństwa, oraz w nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu.

 

Dziękuję za przygotowanie uroczystej oprawy pocztom sztandarowym,

dzieciom z Przedszkola Nr 1 w Sępólnie Krajeńskim,

Gromadzie Zuchowej „Czarne Jagódki” z Przedszkola Nr 2 w Sępólnie Krajeńskim,

XIII Drużynie Harcerskiej z Wałdowa, młodzieży szkolnej ze szkół powiatowych,

Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu w Sępólnie Krajeńskim,

Grupie Rekonstrukcyjno - Historycznej Ziemi Krajeńskiej,

pracownikom Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim,

pracownikom Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim,  

oraz Strażakom i Policji za zapewnienie bezpiecznego przemarszu.

 

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy w przygotowaniu uroczystości.

Dziękuję za wystawienie wart honorowych i złożenie wiązanek kwiatów.

Cieszę się, że razem potrafimy dzielić się wspólną historią.

To wydarzenie pokazało, że potrafimy,

być razem i razem cieszyć się 100-leciem naszego Powiatu.

 

Dziękuję Wszystkim Państwu.

Jarosław Tadych

        Starosta Sępoleński

 • SKM_C25820020309320
 • SKM_C25820020309321
 • SKM_C25820020309322
 • SKM_C25820020309330
 • SKM_C25820020309331
 • SKM_C25820020309340
 • SKM_C25820020309350
 • SKM_C25820020309351
 • SKM_C25820020309390
 • SKM_C25820020309400
 • SKM_C25820020309401
 • SKM_C25820020309410
 • SKM_C25820020309411
 • SKM_C25820020309420
 • SKM_C25820020309421
 • SKM_C25820020309430
 • SKM_C25820020309440
 • SKM_C25820020309441
 • SKM_C25820020309550
 • SKM_C25820020310040
 • SKM_C25820020310190
 • SKM_C25820020310191
 • SKM_C25820020310220
 • IMG_3236
 • IMG_3234

Ostrzeżenie meteorologiczne - wiatr

Zjawisko: wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-02-02 13:00 Do: 2020-02-02 17:00

Przebieg:  Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk:  Agnieszka Drwal-Tylmann

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-02-02

75 Rocznica Wyzwolenia Sępólna

W 75 rocznicę wyzwolenia Sępólna przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Sępoleńskiego złożyli wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Walk i Męczeństwa oddając hołd pomordowanym oraz tym którzy oddali swoje życie dla naszej wolności i niepodległości.

 • IMG_3211
 • IMG_3213

III Otwarte Zawody Halowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Dnia 25.01.2020 roku odbyły się III Otwarte Zawody Halowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Starosty Sępoleńskiego. Jak co roku zawody odbyły się na hali w Szkole Podstawowej w Sośnie, gdzie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze zmagały się z przeszkodami na torze.

Drużyny uplasowały się na następujących miejscach:


Kategoria Dziewcząt:
I miejsce Wola Wapowska
II miejsce Samsieczynek
III miejsce Drążno
IV miejsce Unilever
V miejsce Sitno


Kategoria Chłopców:
I miejsce Sitno I
II miejsce Wola Wapowska
III miejsce Sędzin I
IV miejsce Drzewianowo
V miejsce Sitno II
VI miejsce Drążno
VII miejsce Samsieczynek
VIII miejsce Sędzin II

 • autor: Facebook OSP Sitno, data: 2020-01-30
 • Sosno2020_066
 • Sosno2020_119
 • Sosno2020_138
 • Sosno2020_154
 • Sosno2020_168
 • autor: Facebook OSP Sitno, data: 2020-01-25

Ostrzeżenie meteorologiczne - oblodzenie

Zjawisko: oblodzenie

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  2020-01-29 19:00 Do: 2020-01-30 04:00

Przebieg:  Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie mokrego śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, temperatura minimalna gruntu od -1°C do 0°C.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85 %

Dyżurny synoptyk:  Sławomir Guzek

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-01-29

Obchody setnej rocznicy powstania Powiatu Sępoleńskiego

 • unia

Kilkuset zaproszonych gości, a wśród nich m.in. posłowie, wojewoda kujawsko-pomorski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego, samorządowcy, mieszkańcy – wszyscy świętowali w piątek (24 stycznia) 100-lecie powstania Powiatu Sępoleńskiego oraz  powrót ziemi krajeńskiej do macierzy.

Uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia na gmachu starostwa powiatowego tablicy upamiętniającej obchody. Spod gmachu starostwa, licznie przybyłe delegacje przeszły pod Pomnik Ku Czci Wdzięczności Chrystusa Króla a później pod Pomnik Walki i Męczeństwa, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów. Po uroczystej mszy świętej w intencji mieszkańców Powiatu, odprawionej w kościele p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Sępólnie Krajeńskim, wydarzenie przeniosło się do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie, gdzie odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu.

W czasie trwania sesji, okolicznościowe referaty wygłosili: dr Tomasz Fiałkowski- „Pokojowe włączenie powiatu sępoleńskiego do II Rzeczypospolitej oraz Stanisław Drozdowski- „Reaktywowanie Powiatu Sępoleńskiego”.

Okolicznościowe wystąpienia, listy gratulacyjne i życzenia złożyli m.in.:
- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pani Iwona Kozłowska, która przekazała również na ręce Starosty życzenia od Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, pana prof. Tomasza Grodzkiego,
- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pan Jan Szopiński,
- Wojewoda Kujawsko-Pomorski, pan Mikołaj Bogdanowicz,
- Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pan Zbigniew Ostrowski,
- Starosta Brodnicki, pan Piotr Boiński (w imieniu Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego),
- Wicestarosta Człuchowski, pan Zdzisław Rachubiński,
- Starosta Złotowski, pan Ryszard Goławski,
- Starosta Żniński, pan Zbigniew Jaszczuk (w imieniu Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego).

Kluczowym wystąpieniem był wykład prof. Jerzego Stępnia, byłego sędziego i prezesa Trybunału Konstytucyjnego, współtwórcy reformy administracyjnej. W swoim wystąpieniu, prof. Stępień podkreślał istotną rolę samorządu terytorialnego w funkcjonowaniu kraju.

Każdy uczestnik uroczystej sesji, otrzymał monografię powiatu sępoleńskiego. To ok. 500 stronicowa publikacja pod redakcją Leszka Skazy, dokumentująca wydarzenia i ludzi na przestrzeni 100 lat historii Powiatu Sępoleńskiego. Jej autorami są Leszek Skaza, dr hab. Zdzisław Biegański, prof. dr hab. Włodzimierz Jastrzębski i dr Tomasz Fiałkowski.

Kulminacyjnym momentem uroczystej sesji, było uhonorowanie medalami mieszkańców powiatu przyznanymi przez prezydenta oraz Medalami Bene Meritus stu osobom wybranym przez kapitułę komitetu obchodów.

Medale przyznane przez prezydenta RP wręczone przez wojewodę kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza zasłużonym mieszkańcom powiatu sępoleńskiego.

Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości odznaczeni zostali:
1. Stanisław Drozdowski
2. Edwin Eckert
 
Medalem Złotym za Długoletnią Służbę
odznaczeni zostali:
1. Jerzy Biskupski
2. Irena Miczko
3. Hanna Nikel
4. Hanka Roszińska-Obst
 
Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę
odznaczeni zostali:
1. Wojciech Bruski
2. Sławomir Kotecki
3. Marlena Zabrocka

Medale Bene Meritus przyznane przez Kapitułę Honorowego Komitetu Obchodów 100-lecia Powstania Powiatu Sępoleńskiego:

1. ADAM GACA
2. JÓZEF ŁASKI
3. ROMAN KOMIEROWSKI
4. LUCJAN PRĄDZYŃSKI
5. BOLESŁAW KRZYŻANOWSKI
6. ZYGMUNT NIEGOLEWSKI
7. TADEUSZ SUSZYŃSKI
8. JAN ORNASS
9. EDWARD SZLEZER
10. ALEKSANDER BRANDT
11. MIECZYSŁAW DROBOSZEWSKI
12. KAJETAN BĄGORSKI
13. KAZIMIERZ FIAŁKOWSKI
14. CECYLIA ŚMIESZALSKA
15. IGNACY KUKAWSKI
16. TADEUSZ MAJEWSKI
17. WITOLD KANTAK
18. JANINA SZYMAŃSKA, JERZY SZYMAŃSKI
19. GENOWEFA ZIEMNIAK
20. BARBARA KRYSTYNA STASIEROWSKA
21. BERNARD ORŁOWSKI
22. KS. ROMAN BUZAŁA
23. KS. FRANCISZEK KONRAD RYDZIEWSKI
24
. PROF. JERZY ADAM STĘPIEŃ PRAWNIK - WSPÓŁTWÓRCA REFORMY SAMORZĄDOWEJ, JAKO WICESZEF MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI WDRAŻAŁ REFORMĘ ADMINISTRACYJNĄ Z 1999 ROKU, SENATOR I I II KADENCJI, SĘDZIA TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO W STANIE SPOCZYNKU, PREZES TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO W LATACH 2006-2008
25. RYSZARD BREJZA - POSEŁ NA SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. W 1998 ROKU WRĘCZYŁ KOMISJI SEJMOWEJ I SAMORZĄDOWEJ WNIOSEK O UMIESZCZENIE POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO NA MAPIE ADMINISTRACYJNEJ POLSKI

26. STANISŁAW DROZDOWSKI - BYŁY STAROSTA SĘPOLEŃSKI, DZIAŁAŁ NA RZECZ REAKTYWACJI POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO
27. WALDEMAR STUPAŁKOWSKI - BURMISTRZ SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO, DZIAŁAŁ NA RZECZ REAKTYWACJI POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO
28. STEFAN KRÓL- POSEŁ NA SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ I KADENCJI, DZIAŁAŁ NA RZECZ REAKTYWACJI POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO
29. ADAM FLORCZAK- WIELOLETNI RADNY RADY MIEJSKIEJ I RADY POWIATU, DZIAŁAŁ NA RZECZ REAKTYWACJI POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO
30. EUGENIUSZ SPYCHAŁA - WIELOLETNI RADNY I PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM, DZIAŁAŁ NA RZECZ REAKTYWACJI POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO
31.EWA ZYGMUNT LORBIECKA- WIELOLETNI PRACOWNIK SAMORZĄDOWY, DZIAŁAŁ NA RZECZ REAKTYWACJI POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO
32. JAN KRÓL- WIELOLETNI SAMORZĄDOWIEC, DZIAŁAŁ NA RZECZ REAKTYWACJI POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO
33. ZBIGNIEW WOJTASZ- WIELOLETNI PRACOWNIK SAMORZĄDOWY, DZIAŁAŁ NA RZECZ REAKTYWACJI POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO
34. TERESA RUTHENDORF-PRZEWOSKA- LEKARZ MEDYCYNY, LOKALNY SPOŁECZNIK, DZIAŁAŁA NA RZECZ REAKTYWACJI POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO
35. JÓZEF BUŁAWA- PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU 1998-2002
36. ANNA SZUCA- PRZEWODNICZĄCA RADY POWIATU 2002-2006
37. HENRYK DĄBROWSKI - PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU 2006-2010
38. DARIUSZ KRAKOWIAK - PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU 2010-2014
39. HENRYK PAWLINA - STAROSTA SĘPOLEŃSKI 1998-2002
40. TOMASZ CYGANEK -STAROSTA SĘPOLEŃSKI 2010-2014
41. KAZIMIERZ WARYLAK - PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ W KAMIENIU KRAJEŃSKIM
42. FRANCISZEK LESINSKI- PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM
43. KRYSTYNA WĄSIK- PRZEWODNICZĄCY RADY GMINY SOŚNO
44. ANNA ŁAŃSKA- PRZEWODNICZĄCA RADY MIEJSKIEJ W WIĘCBORKU
45. WOJCIECH GŁOMSKI - BURMISTRZ KAMIENIA KRAJEŃSKIEGO
46 LESZEK STROIŃSKI - WÓJT SOŚNA
47. WALDEMAR KUSZEWSKI - BURMISTRZ WIĘCBORKA
48. RONET SP Z O.O. - BOGUMIŁ ZACH WŁAŚCICIEL -LAUREAT ZŁOTEGO KLUCZA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
49. GOODMILLS POLSKA SP Z O.O. - SŁAWOMIR MORAWSKI, DYR. SPRZEDAŻY REGIONU PÓŁNOC - LAUREAT ZŁOTEGO KLUCZA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
50. FABRYKA MEBLI BIUROWYCH MDD SP Z O.O. – MAREK SIKORSKI, DYR. DS. PRODUKCJI - LAUREAT ZŁOTEGO KLUCZA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
51. PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE BEMIX - BENEDYKT MIESZCZAK, WŁAŚCICIEL -LAUREAT ZŁOTEGO KLUCZA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
52. HODOWLA ZIEMNIAKA ZAMARTE SP Z O.O. GRUPA IHAR - PIOTR KAMIŃSKI, PREZES ZARZĄDU - LAUREAT ZŁOTEGO KLUCZA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
53. GABIBIS SP. Z O. O. - ANNA GROCHOWSKA, PEŁNOMOCNIK ZARZĄDU - LAUREAT ZŁOTEGO KLUCZA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
54. DUKO SP. Z O. O.- TADEUSZ DUDEK, WSPÓŁWŁAŚCICIEL - LAUREAT ZŁOTEGO KLUCZA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
55. ADAM TRZOS - PREZES ZARZĄDU BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W WIĘCBORKU
56. STANISŁAW DROGOŚ - WIELOLETNI RADNY, SAMORZĄDOWIEC, DZIAŁACZ NA RZECZ ROLNICTWA
57. WŁADYSŁAW DOBBER -NAUCZYCIEL, RADNY, PRACOWNIK SAMORZĄDOWY I DZIAŁACZ SPOŁECZNY
58. BOGUSŁAW SZWOCHERT -NAUCZYCIEL, RADNY, PRACOWNIK SAMORZĄDOWY I DZIAŁACZ SPOŁECZNY W DZIEDZINIE SPORTU
59. BARBARA LETKA - WIELOLETNI PRACOWNIK SAMORZĄDOWY
60. EDWARD WĘGLEWSKI - RADNY I DZIAŁACZ SAMORZĄDOWY
61. JÓZEF DOBER - NACZELNIK OSP ORZEŁEK, KOMENDANT GMINNY, SPOŁECZNIK
62. JÓZEF SZCZEPANIK -DZIAŁACZ SPOŁECZNY I WIELOLETNI PREZES STOWARZYSZENIA EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW ZIEMI KRAJEŃSKIEJ
63.ZYGMUNT THEUS - DZIAŁACZ SPOŁECZNY, WIELOLETNI PREZES OSP DĄBROWA
64. GRAŻYNA KĘDZIERSKA -DYREKTOR BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SĘPÓLNIE KRAJ, PEDAGOG, ANIMATOR KULTURY, SPOŁECZNIK
65. KS HENRYK LESNER - ZASŁUŻONY PROBOSZCZ PARAFII PW. ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM
66. JULITA MACIASZEK- DYREKTOR CENTRUM KULTURY I SZTUKI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM. DWUKROTNIE NAGRODZONA PRZEZ MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO ODZNAKĄ ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ ORAZ WYRÓŻNIENIEM NARODOWEGO INSTYTUTU DZIEDZICTWA
67 -DANUTA SKRZYŃSKA- DZIAŁACZ SPORTOWY, TRENER, ZAWODNIK SEKCJI WARCABÓW MLKS KRAJNA. NA STAŁE ZWIĄZANA Z LOKALNYM SPORTEM
68. HENRYK SOBOTA - WIELOLETNI NAUCZYCIEL W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH NA TERENIE POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO, WIELOLETNI PREZES ODDZIAŁU REJONOWEGO POLSKIEGO ZWIĄZKU EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW W SĘPÓLNIE
69. WIESŁAWA STAFIEJ - KIEROWNIK WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ W SĘPOLNIE KRAJEŃSKIM, SPOŁECZNIK ODDANY LUDZIOM MARGINALIZOWANYM I WYKLUCZONYM. PRACUJE Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI
70. -JÓZEFA SZMYTKOWSKA - SPOŁECZNIK, DZIAŁACZ UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM, WSPIERA OSOBY UBOGIE I NIEPEŁNOSPRAWNE
71. ANNA NIEMCZYK - PRZEWODNICZĄCA ODDZIAŁU ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO W SĘPÓLNIE, WIELOLETNI NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
72. JERZY WĘSEK - BUDOWNICZY DRÓG POWIATOWYCH DO KOŃCA LAT 60-TYCH
73. KS PRAŁAT ANDRZEJ JASKUŁA -DYREKTOR CHRZEŚCIJAŃSKIEJ SZKOŁY POD ŻAGLAMI, KAPŁAN DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ, KAPITAN JACHTOWY
74. PIOTR DOBRZAŃSKI - WIELOLETNI SEKRETARZ GMINY SOŚNO, PRZEDSTAWICIEL ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ I SAMORZĄDOWEJ
75. TERESA BETTIN- PRZEDSTAWICIEL ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
76. STANISŁAW PASZYLK - WIELOLETNI RADNY, CZŁONEK ZARZĄDU GMINY, PRZEWODNICZĄCY GMINY W SOŚNIE
77. ZYGMUNT SZULC - PRZEDSTAWICIEL OŚWIATY GMINNEJ W LATACH 60-TYCH
78. BOGDAN OLSZAK - PRZEDSTAWICIEL SŁUŻB ROLNYCH, PRACOWNIK DORADZTWA ROLNICZEGO, RADNY
79. HENRYK DURA -ZASŁUŻONY DZIAŁACZ SPORTOWY NA TERENIE GMINY SOŚNO OD LAT 70-TYCH
80. ANDRZEJ DOBBER -URODZONY W WIĘCBORKU ŚPIEWAK OPEROWY (BARYTON) CIESZĄCY SIĘ MIĘDZYNARODOWĄ SŁAWĄ, LAUREAT PRESTIŻOWYCH KONKURSÓW WOKALNYCH, WYSTĘPUJĄCY NA DESKACH NAJWIĘKSZYCH TEATRÓW OPEROWYCH ŚWIATA
81. JÓZEF WALCZAK - ZNANY I CENIONY W POLSCE RZEŹBIARZ SZTUKI LUDOWEJ
82. BOGUMIŁA DROGOŚ-MIERZEJEWSKA -LEKARZ PEDIATRA, SPOŁECZNIK, SAMORZĄDOWIEC. BYŁA CZŁOWIEKIEM Z MISJĄ, DLA KTÓREGO NAJWAŻNIEJSZE BYŁO DOBRO DRUGIEGO CZŁOWIEKA
83. STANISŁAW SCHWARTZ - WIELOLETNI SOŁTYS WSI PĘPERZYN, SAMORZĄDOWIEC I SPOŁECZNIK
84. STANISŁAW PIŁKA -WIELOLETNI SOŁTYS WSI BORZYSZKOWO, SAMORZĄDOWIEC SPOŁECZNIK
85. JAN ANTCZAK - WIELOLETNI SOŁTYS WSI RUNOWO KRAJEŃSKIE, SAMORZĄDOWIEC I SPOŁECZNIK
86. PIOTR KOSELCZUK - WIELOLETNI SOŁTYS WSI SUCHORĄCZEK, SAMORZĄDOWIEC I SPOŁECZNIK
87. KS. PRAŁAT FRANCISZEK GABOR -WIELOLETNI PROBOSZCZ PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY I ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA W WIĘCBORKU, CZŁOWIEK WIELKIEGO PATRIOTYZMU, OPTYMIZMU I POGODY DUCHA
88. LESZEK SKAZA - AUTOR WIELU WYDAWNICTW HISTORYCZNYCH ZWIĄZANYCH Z ZIEMIĄ KRAJEŃSKĄ
89. STEFANIA WARYLAK - WIELOLETNIA SEKRETARZ POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO ORAZ SEKRETARZ GMINY SOŚNO
90. WŁADYSŁAW REMBELSKI - WIELOLETNI SKARBNIK POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO I GMINY WIĘCBORK
91. BARBARA WIŚNIEWSKA - WIELOLETNI PRACOWNIK STAROSTWA POWIATOWEGO, WICESTAROSTA III KADENCJI
92. ANDRZEJ CHATŁAS - WIELOLETNI RADNY RADY MIEJSKIEJ W WIĘCBORKU I RADY POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO
93. KS. PRAŁAT ZENON SKIERKA - WIELOLETNI PROBOSZCZ PARAFII PW. ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA W SĘPÓLNIE, INICJATOR DZIAŁALNOŚCI STACJI OPIEKI DŁUGOTERMINOWEJ CARITAS W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM, PIERWSZY LAUREAT NAGRODY ŚW. WAWRZYŃCA
94. KS. MARIAN KOTEWICZ - WIELOLETNI PROBOSZCZ PARAFII PW. ŚW WAWRZYŃCA W LUTOWIE. NIESTRUDZONY BUDOWNICZY, ANIMATOR RUCHU PIELGRZYMKOWEGO, LAUREAT NAGRODY ŚW. WAWRZYŃCA
95 LIDIA SOKULSKA - TŁOK - WIELOLETNI PRACOWNIK STAROSTWA POWIATOWEGO W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM
96. TOMASZ BONDARCZYK - WIELOLETNI PRACOWNIK STAROSTWA POWIATOWEGO W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM
97. ANDRZEJ MARACH - WIELOLETNI SAMORZĄDOWIEC, DZIAŁAŁ NA RZECZ REAKTYWACJI POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO
98. MAREK CHART - PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU
99. JAROSŁAW TADYCH - STAROSTA SĘPOLEŃSKI
100.IWONA KOZŁOWSKA -POSEŁ NA SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ VII I IX KADENCJI

Z okazji jubileuszu, listy gratulacyjne i życzenia przesłali:
- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pani Ewa Kozanecka,
- Senator Rzeczypospolitej Polskiej, pan Krzysztof Brejza,
- Prezydent Miasta Inowrocławia, pan Ryszarda Brejza,
- Starosta Bydgoski, Pan Wojciech Porzych,
- Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sępólnie Krajeńskim, pan Krzysztof Węckowski,
- Dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej, pani Kamila Krzanik–Dworanowska.

 

 

Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania:

19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”
 

XVII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim -100lecie powstania Powiatu Sępoleńskiego

 • autor: Wojciech Bilski, data: 2020-01-24

Obchody setnej rocznicy powstania Powiatu Sępoleńskiego

 • autor: www.kanal10.pl, data: 2020-01-24

100. Rocznica Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski - odc. 5 Sępólno Krajeńskie

 • data: 2020-01-24

100 lecie powiatu sępoleńskiego

 • autor: KrajnaTV, data: 2020-01-24
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 50
 • 51
 • 52
 • 53
 • 54
 • 55
 • 56
 • 57
 • 58
 • 59
 • 60
 • 61
 • 62
 • 63
 • 64
 • 65
 • 66
 • 67
 • 68
 • 69
 • 70
 • 71
 • 72
 • 73
 • 74
 • 75
 • 76
 • 77
 • 78
 • 79
 • autor: Kamila Jabłońska, data: 2020-01-24
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_001
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_019
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_023
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_026
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_030
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_032
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_041
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_044
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_046
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_048
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_049
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_051
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_054
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_055
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_060
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_061
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_063
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_064
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_068
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_070
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_075
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_082
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_084
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_086
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_088
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_093
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_095
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_096
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_097
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_098
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_104
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_107
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_120
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_122
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_123
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_124
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_125
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_126
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_128
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_135
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_138
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_140
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_144
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_179
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_180
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_185
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_188
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_199
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_201
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_204
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_208
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_211
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_213
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_214
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_217
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_220
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_230
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_240
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_242
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_245
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_250
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_252
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_255
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_259
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_262
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_269
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_281
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_287
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_291
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_303
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_307
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_310
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_314
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_318
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_326
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_331
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_338
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_339
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_345
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_352
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_357
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_366
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_368
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_373
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_375
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_377
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_383
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_387
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_395
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_399
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_405
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_406
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_410
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_413
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_414
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_418
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_420
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_422
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_423
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_428
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_434
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_437
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_445
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_447
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_448
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_450
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_454
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_460
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_463
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_467
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_475
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_477
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_478
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_481
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_484
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_486
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_488
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_493
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_498
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_500
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_503
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_506
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_507
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_517
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_522
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_525
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_530
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_535
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_537
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_538
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_544
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_550
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_554
 • mini_20200124_100-leciePowiatu_mj_558
 • autor: Marcin Jarski - Gmina Sępólno Krajeńskie, data: 2020-01-24

Ostrzeżenie meteorologiczne - opady marznące

Zjawisko: opady marznące

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność: Od: 2020-01-26 12:00 Do: 2020-01-27 10:00

Przebieg:  Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź.

Uwag: brak

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Maria Poświata

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-01-26

21 posiedzenie zarządu powiatu

Dnia 21 stycznia o 13:00 w gabinecie Starosty odbyło się 21 posiedzenie zarządu.

Głównym tematem posiedzenia omówionym przez Skarbnika był budżet powiatu na 2020 rok. Radni otrzymali projekt budżetu na 2020 rok. W związku z niezłożeniem autopoprawek przez radnych, zarząd ich nie procedował.

 

 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-01-23
 • IMG_7295
 • IMG_7300
 • IMG_7307
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-01-23

Obchody 100-lecia powrotu Więcborka do granic Rzeczypospolitej Polskiej

W całym regionie trwają obchody stulecia powrotu tych ziem do Macierzy. W niedzielę uroczystości rocznicowe odbyły się m.in. w Więcborku. Wśród uczestników więcborskich obchodów byli parlamentarzyści - Iwona Kozłowska i Bartosz Kownacki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, organizacji społecznych, partii politycznych oraz mieszkańcy Więcborka.

Obchody rozpoczął przemarsz ulicami miasta na Plac Jana Pawła II, gdzie przy Pomniku Orła Białego odbyły się główne uroczystości: krótka inscenizacja przekazania władzy przez gen. Józefa Hallera cywilnym władzom Więcborka, odśpiewanie Hymnu Polski i podniesienie flagi na maszt, salwa honorowa, przemówienia i odczytanie listów od Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Po złożeniu wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Orła Białego uczestnicy uroczystości udali się do kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia NMP i Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, gdzie pod przewodnictwem ks. Adama Andrzejczaka odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie mieszkańcy mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji, które specjalnie na to święto przygotowały dla nich Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Więcborku.

Władze samorządowe Powiatu Sępoleńskiego reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu Marek Chart, Starosta Sępoleński Jarosław Tadych, Wicestarosta Andrzej Marach, Członek Zarządu Powiatu Tomasz Fifielski oraz Radna Rady Powiatu Agnieszka Seydak.

 • autor: www.e-krajna.pl, data: 2020-01-20
 • 50977_b
 • 50978_b
 • 50981_b
 • 50987_b
 • 50988_b
 • 50989_b
 • 50991_b
 • 50993_b
 • 50996_b
 • 51001_b
 • 51006_b
 • 51007_b
 • 51008_b
 • 51018_b
 • 51019_b
 • 51024_b
 • 51038_b
 • 51042_b
 • autor: www.e-krajna.pl, data: 2020-01-20

Komunikat

 • komunikat2
 • autor: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, data: 2020-01-20

Nabór wniosków o dofinansowanie - LGD Nasza Krajna

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW, 31.12.2019 R.

Stowarzyszenie NASZA KRAJNA (dalej: LGD) informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie na projekty realizowane przez podmioty inne niż LGD, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (dalej: RPO WK-P)

Numer konkursu nadany przez Instytucję Zarządzającą RPO WK-P:RPKP.07.01.00-IZ.00-04-354/19
Numer konkursu nadany przez LGD: 11/2019

ZAKRES TEMATYCZNY PROJEKTU:
Typ projektu w ramach Szczegółowego opisu osi priorytetowych RPO WK-P na lata 2014-2020 (dalej: SZOOP):
Działania infrastrukturalne przyczyniające się do rewitalizacji społeczno-gospodarczej miejscowości wiejskich - w szczególności o dużej koncentracji negatywnych zjawisk społecznych - zmierzające do ożywienia społeczno-gospodarczego danego obszaru i poprawy warunków uczestnictwa osób zamieszkujących obszary problemowe w życiu społecznym i gospodarczym.
Cel ogólny Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (dalej: LSR):
Rozwój lokalnych inicjatyw na rzecz budowania kapitału społecznego

Cel szczegółowy LSR:
Pobudzenie aktywności społecznej mieszkańców
Przedsięwzięcie LSR:
Rozwój lokalnej infrastruktury
Oś Priorytetowa 7
Działanie 7.1 Rozwój lokalny kierowany przez społeczność (dalej: RLKS)
Cel szczegółowy SZOOP:
Ożywienie społeczne  i gospodarcze na obszarach  objętych Lokalnymi  Strategiami  Rozwoju

WSTĘP
Ogłoszenie o naborze wniosków (dalej: Ogłoszenie) oraz pozostała dokumentacja konkursowa została opracowana w oparciu o zapisy ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (Dz.U. 2019 poz. 1167), zwanej dalej: ustawą o RLKS.
Więcej aktów prawnych oraz dokumentów, niezbędnych do realizacji projektów w ramach RPO WK-P zostało wskazanych w „Zasadach wsparcia projektów realizowanych przez podmioty inne niż LGD ze środków EFRR w ramach Osi Priorytetowej 7 Rozwój lokalny kierowany przez społeczność, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego” (dalej: Zasady wsparcia), stanowiących Załącznik nr 3 do Ogłoszenia. W Zasadach wsparcia znajdują się również informacje uzupełniające/uszczegóławiające zapisy znajdujące się w niniejszym Ogłoszeniu. Ponadto informacje uzupełniające/uszczegóławiające zapisy Ogłoszenia znajdują się w:
• Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) Lokalnej Grupy Działania oraz
• „Procedurze wyboru i oceny operacji w ramach LSR dla przedsięwzięć rewitalizacyjnych” (dalej: Procedura wyboru i oceny),
stanowiących odpowiednio załącznik nr 12 i 13 do Ogłoszenia.

I. INFORMACJE O NABORZE:
Stowarzyszenie NASZA KRAJNA ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Działania 7.1 Rozwój lokalny kierowany przez społeczność (Nr konkursu nadany przez LGD: 11/2019).

II. TERMINY:
Termin, od którego można składać wnioski – 30.01.2020 r.
Termin, do którego można składać wnioski – 31.03.2020 r.
Termin rozstrzygnięcia konkursu (poziom LGD oraz IZ) – IV  kw. 2020 r.


Szczegółowe informacje udzielane są dodatkowo w biurze LGD Stowarzyszenie NASZA KRAJNA od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Z pytaniami należy zgłaszać się osobiście lub kierować na adres email: biuro@naszakrajna.org lub telefonicznie: 531 089 577, 884 001 997.

Pełna treść ogłoszenia o naborze wniosków, znajduje się na stronie Stowarzyszenia - konkurs nr 11/2019.
http://www.naszakrajna.org/konkursy.html

 • autor: nadesłane - LGD Nasza Krajna, data: 2020-01-17

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy 2020!

Celem konkursu organizowanego jest wsparcie projektów, które będą rozwijały kompetencje społeczne młodych ludzi przydatne zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu. Chcemy, by dzięki aktywnemu udziałowi w projekcie młodzi ludzie rozwinęli swoje umiejętności.

APLIKUJ O DOTACJĘ DO 40 000 PLN!

Kto może aplikować do konkursu?

O dotacje na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy 1 lipca 2020 r.  a 30 listopada 2021 r. mogą ubiegać się:

Organizacje pozarządowe (stowarzyszenia zarejestrowane w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów i fundacje) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców),
Domy kultury i biblioteki, które otrzymały od 2007 roku co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse.

Do kogo skierowany jest projekt?

Projekt ma być prowadzony ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat (uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz  uczniów szkół średnich), z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców. 

Struktura konkursu

Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie konkursu wnioskujący przygotowują diagnozę środowiska lokalnego, w drugim (do którego zakwalifikują się laureaci pierwszego etapu) organizacje przygotują plan 15-miesięcznych działań zgodnych z celem konkursu.

Bezpośredni link:

https://rownacszanse.pl/2020/okg_ogloszenie_I_etap

 • autor: Artur Łęga - Kierownik Programu Równać Szanse Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, data: 2020-01-17

II część 20 posiedzenia zarządu

Dziś rano o 8:00 w gabinecie Starosty odbyła się II. część 20. posiedzenia Zarządu Powiatu. Zarząd obradował zgodnie z planowanym porządkiem obrad.

1. Otwarcie posiedzenia i przedstawienie porządku obrad.

2. Zatwierdzenie protokołu z posiedzenia Zarządu Powiatu Nr 18/2019 i Nr 19/2019.

3. Podjęcie uchwał w sprawie:

1) udzielenia Dyrektorowi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku pełnomocnictwa do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych powiatu - „Nasz Euro-staż” ;
2) udzielenia Dyrektorowi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku pełnomocnictwa do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych powiatu - „Professional practice is your chance!”;
3) udzielenia Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim pełnomocnictwa do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych powiatu - „Staże zagraniczne kluczem do sukcesu na rynku pracy”.
4. Stanowisko Zarządu Powiatu w sprawie:

1) pisma Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim ad. obniżenia dodatku funkcyjnego i motywacyjnego;
2) pisma Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim ad. obniżenia dodatku motywacyjnego;
3) pisma Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku ad. obniżenia dodatku funkcyjnego i motywacyjnego.
5. Zatwierdzenie projektów uchwał na sesję RP.
6. Sprawy wniesione.
7. Wolne wnioski.
8. Zakończenie.    

 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-01-16
 • IMG_7273
 • IMG_7274
 • IMG_7281
 • IMG_7286
 • IMG_7292
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-01-16

Konwent Powiatu Sępoleńskiego

15 stycznia 2020 r.,  w gabinecie Starosty Sępoleńskiego odbył się Konwent Powiatu Sępoleńskiego. Tematem spotkania było omówienie bieżącej problematyki samorządowej w powiecie, w tym m.in.:

 1. Podsumowanie funkcjonowania transportu publicznego w Powiecie Sępoleńskim
  za okres od 1 września 2019 do 31 grudnia 2019.
 2. ASF – informacja Starosty Sępoleńskiego na temat sytuacji w Powiecie Sępoleńskim.
 3. Obchody 100-lecia powstania Powiatu Sępoleńskiego.
 4. Organizacja wspólnych imprez organizowanych przez gminy i powiat w roku 2020.
 5. Złoty Klucz Przedsiębiorczości za rok 2019.
 6. Powołanie honorowego społecznego komitetu ufundowania sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.
 7. Sprawy wniesione.
 8. Zakończenie.

W spotkaniu udział wzięli m.in.:

Przewodniczący Rady Powiatu  - Marek Chart

Starosta Sępoleński  - Jarosław Tadych

Wicestarosta Sępoleński  - Andrzej Marach

Burmistrz Sępólna Krajeńskiego  - Waldemar Stupałkowski

Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim - Franciszek Lesinski

Burmistrz Kamienia Krajeńskiego  - Wojciech Głomski

Burmistrz Więcborka  - Waldemar Kuszewski

Wójt Gminy Sośno  - Leszek Stroiński

Dyrektor Wydziału Komunikacji i Dróg - Roman Krzysztofek

Inspektor Stanowiska Zarządzania Kryzysowego,Ochrony Ludności i Spraw Obronnych - Irena Miczko

 • data: 2020-01-15
 • IMG_7266
 • IMG_7271
 • autor: Wojciech Bilski, data: 2020-01-15

Z wizytą w sejmie

8 stycznia 2020 roku grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim uczestniczyła w zorganizowanym przez nauczycieli Karolinę Pliszkę i Arkadiusza Ziołeckiego wyjeździe do Sejmu RP. Wizyta była odpowiedzią na zaproszenie Pani Poseł na Sejm RP - Ewy Kozaneckiej.
Podczas wizyty uczniowie poznali historię i strukturę gmachu Sejmu oraz zasady jego działania. Osobiście doświadczyli również obowiązujących w parlamencie procedur bezpieczeństwa. Uczestnicy wycieczki mieli także okazję obserwować z wysokości galerii Sali Posiedzeń toczące się obrady. Bardzo miłym akcentem było powitanie młodzieży sępoleńskiego liceum przez Panią Wicemarszałek Małgorzatę Gosiewską, która uczyniła to właśnie trakcie prowadzonych obrad.
Czas spędzony w budynku Sejmu utwierdził nas w przekonaniu, że to co widzimy na ekranach telewizorów, to tak naprawdę niewielki fragment rzeczywistości sejmowej. Czujne oko pozwoliło również wypatrzeć polityków z pierwszych stron gazet, m.in. Janusza Korwina - Mikke, Ryszarda Terleckiego, Sławomira Neumanna czy też Małgorzatę Wassermann.
Wizytę w Warszawie zakończyło zwiedzanie stolicy oraz pobyt i zakupy w słynnych Złotych Tarasach.

 • autor: Arkadiusz Ziołecki, data: 2020-01-13
 • 81635171-1254407594748764-6119074962134269952-o
 • received-761642497679994
 • received-2351691771626379
 • received-1457166317782175
 • 81834826-1254407634748760-7004035497253142528-n
 • autor: http://www.losepolno.szkolnastrona.pl/, data: 2020-01-13

Wielki sukces- Technikum w CKZiU w Więcborku z tytułem „Srebrnej Szkoły”

Rokrocznie tygodnik Perspektywy ogłasza ranking najlepszych szkół w Polsce. Wielokrotnie nasze Technikum zajmowało miejsce w pierwszej 50-tce najlepszych techników w naszym województwie. Z wielką radością informujemy, że w Rankingu Techników 2020 nasza szkoła została sklasyfikowana na 11 miejscu w województwie i 165 miejscu w Polsce, na ponad 1700 sklasyfikowanych techników. Uzyskała tym samym tytuł „Srebrnej Szkoły”. Gratulujemy zeszłorocznym Absolwentom, którzy osiągnęli wysokie wyniki z egzaminu maturalnego i egzaminów  zawodowych oraz Nauczycielom. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym możliwa było osiągnięcie tego sukcesu. Miejsce w następnym rankingu w rękach tegorocznych uczniów klas czwartych. Życzymy powodzenia na egzaminach.

Kryteria Rankingu Techników 2020 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Ranking opublikowany został 9 stycznia 2020 roku na łamach miesięcznika Perspektywy i na stronie www.perspektywy.pl

 • data: 2020-01-13

I część 20 posiedzenia zarządu

Dziś rano w gabinecie Starosty odbyła się I część 20 posiedzenia zarządu powiatu. Zarząd rozpatrzył i przeanalizował następujące sprawy:

1.    Otwarcie posiedzenia i przedstawienie porządku obrad.
2.    Analiza sytuacji w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat sępoleński.
3.    Stanowisko Zarządu Powiatu w sprawie:
1)    pisma ad. przedłużenie umowy najmu lokalu mieszkalnego położonego w Sypniewie;
2)    pisma mieszkanki Więcborka ad. wymiany nieruchomości oraz wykupu lokalu.
4.    Rozpatrzenie wniosku:
1)    Kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej ad. zmiany uchwały Rady Powiatu w Sępólnie krajeńskim w sprawie wyrażenia zgody na najem części nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Sępoleńskiego oraz zezwolenia na odstąpienie od obowiązku zastosowania drogi przetargowej;
2)    Dyrektora „Rodzinnego Domu Dziecka w Wąwelnie” ad. zwiększenia kwoty przeznaczonej na utrzymanie dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej (…).  
5.    Przyjęcie informacji dotyczącej zakończenia procesu montażu i uruchamiania aparatu RTG w Szpitalu Powiatowym.

Ponadto w sprawach wniesionych zarząd podjął uchwałę i pozytywnie zaopiniował zmianę kategorii drogi na wniosek rady miejskiej w Więcborku.

 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-01-10
 • IMG_7252
 • IMG_7253
 • IMG_7256
 • IMG_7258
 • IMG_7263
 • autor: Kamila Jabłońska - Inspektor Wydziału Organizacyjnego (...), data: 2020-01-10

Informacja w sprawie realizacji w 2020 roku „Programu wyrównywania różnic między regionami III”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sępólnie Kr. z siedzibą w Więcborku uprzejmie informuje, że PFRON przyjął „Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2020 roku.

Obszary programu,  które będą realizowane  w  2020r. :

Obszar B - likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania.

Dofinansowanie obejmuje część kosztów likwidacji barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania.

Maksymalna wysokość dofinansowania ze środków PFRON dla projektu składanego w ramach obszaru B programu wynosi do 150.000,00 zł.

Adresatami programu w w/w obszarze mogą być: gminy, powiaty lub podmioty, które prowadzą placówki edukacyjne lub środowiskowe domy samopomocy.

Obszar C - tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych.

Dofinansowanie obejmuje część kosztów utworzenia spółdzielni socjalnych w zakresie adaptacji pomieszczeń oraz wyposażenia stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych.

Maksymalna wysokość dofinansowania ze środków PFRON wynosi do 34.000,00 zł na każde nowoutworzone stanowisko pracy w spółdzielni socjalnej osób prawnych, proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy osoby niepełnosprawnej zatrudnionej na tym stanowisku.

Adresatami programu w w/w obszarze mogą być: gminy, powiaty, organizacje pozarządowe.

Obszar D - likwidacja barier transportowych.

Dofinansowanie obejmuje część kosztów zakupu lub przystosowania pojazdów przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Dofinansowaniem objęty jest zakup fabrycznie nowych pojazdów przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych lub przystosowanie posiadanych pojazdów do potrzeb osób niepełnosprawnych (zakup i montaż windy, pojazdu lub innego urządzenia dostosowującego pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych).

Adresatami programu w w/w obszarze mogą być:

 1. placówki służce rehabilitacji osób niepełnosprawnych prowadzone przez: organizacje pozarządowe, gminy lub powiaty, (tj. placówki działające co najmniej rok, licząc od daty złożenia wniosku, w której udzielane jest wsparcie osobom niepełnosprawnym świadczone w sposób ciągły, tzn. co najmniej 5 dni w tygodniu, przez co najmniej 10 miesięcy w roku),
 2. jednostki prowadzące warsztaty terapii zajęciowej.

Maksymalna kwota dofinansowania ze środków PFRON wynosi:

   1. do 90.000,00 zł dla samochodów osobowych, zwanych dalej „mikrobusami”, które w wersji standardowej są samochodami 9-cio miejscowymi, specjalnie przystosowanymi do przewozu osób na wózkach inwalidzkich,
   2. do 80.000,00 zł dla pozostałych samochodów osobowych, zwanych dalej „mikrobusami”, które w wersji standardowej są samochodami 9-cio miejscowymi,
   3. do 270.000,00 zł dla autobusów.

Obszar E - dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych.

Maksymalna wysokość dofinansowania ze środków PFRON wynosi do 15.000,00 zł na każdą osobę niepełnosprawną, która będzie w sposób stały korzystała z rezultatów projektu, przy czym osoby niepełnosprawne muszą stanowić co najmniej 30% beneficjentów tego projektu.

Adresatami programu w w/w obszarze mogą być: gminy, powiaty oraz organizacje pozarządowe.

Obszar F-tworzenie warsztatów terapii zajęciowej oraz przeciwdziałanie degradacji infrastruktury istniejących warsztatów terapii zajęciowej.

Dofinansowanie wynosi do 70% kosztów realizacji projektu nie więcej niż 15.000,00 zł na każde miejsce dla osoby niepełnosprawnej w warsztacie terapii zajęciowej, tworzone w wyniku realizacji programu lub do 80% kosztów realizacji projektu nie więcej niż 160.000,00 zł na remont bądź modernizację przeciwdziałającą degradacji infrastruktury istniejącego warsztatu terapii zajęciowej.

Warunkiem przystąpienia do programu w tym obszarze jest brak na terenie powiatu warsztatu terapii zajęciowej lub w przypadku gdy występuje zagrożenie degradacją infrastruktury istniejących warsztatów terapii zajęciowej.

Adresatami programu w w/w obszarze mogą być: jednostki samorządu terytorialnego lub organizacje pozarządowe.

Wnioski w obszarach B, C, D, F i G programu należy składać do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sępólnie Kr. z siedzibą w Więcborku, ul. Starodworcowa 8 89-410 Więcbork  w terminie do dnia 14 lutego 2020r. (druki dostępne na stronie internetowej:www.pcprwiecbork.pl)

W przypadku obszaru E programu projektodawcy składają wnioski bezpośrednio do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Kujawsko-Pomorski, ul. Szosa Chełmińska 30 87-100 Toruń w terminie do dnia 30 listopada 2020r.

Procedury realizacyjne programu dostępne na stronie:www.pfron.org.pl

 • data: 2020-01-08

Ostrzeżenie meteorologiczne - opady marznące

Zjawisko: Opady marznące

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-01-06 00:00  Do: 2020-01-06 07:00

Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Uwag: Brak.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Dyżurny synoptyk: Rafał Szewczyk

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-01-05

Ostrzeżenie meteorologiczne - oblodzenie

Zjawisko: oblodzenie

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiat sępoleński

Ważność:  Od: 2020-01-04 16:00 Do: 2020-01-05 07:00

Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C.

Uwag: Brak.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90 %

Dyżurny synoptyk: Marcin Czeczatka

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

 • data: 2020-01-04

Wykaz linii komunikacyjnych na terenie Powiatu Sępoleńskiego o charakterze użyteczności publicznej

Lp.

Nr linii

Nazwa linii komunikacyjnej (relacja)

  1.

22705

6.35 Mała Cerkwica - Radzim - Duża Cerkwica - Kamień Kr.- Sępólno Kr -Więcbork - Sypniewo - Sępólno Kr. 8.32

  2.

22709

14.05 Więcbork – Wysoka Krajeńska – Zboże - Więcbork - Zakrzewek -Sypniewo - Sępólno Kr. - Kamień Kr. - Radzim - Mała Cerkwica 16.05

  3.

22704

6.15 Sośno –Wąwelno – Tuszkowo -Wąwelno - Sitno -  Pęperzyn - Więcbork- Sypniewo -Więcbork - Sępólno Kr. 8.16

  4.

22703

6.00 Sępólno Kr. - Obodowo - Sośno – Jastrzębiec – Ostrówek - Wielowicz –Suchorączek - Więcbork - Borzyszkowo – Klarynowo –Więcbork  7.50

  5.

22707

6.50 Szynwałd - Wielowicz - Sośno – Obodowo- Komierowo - Sępólno Kr. 7.46

  6.

22702

14.20 Sępólno Kr. - Sypniewo - Więcbork -  Borzyszkowo – Klarynowo –Więcbork -Pęperzyn - Sitno -Wąwelno - Tuszkowo- Wąwelno -Mierucin- Sośno – Dębiny  16.47

  7.

22708

15.40 Sępólno Kr. – Komierowo -  Obodowo - Sośno -Wąwelno -Sitno – Pęperzyn -Śmiłowo – Więcbork 17.05

  8.

22711

6.05 Sępólno Kr. - Sypniewo - Lubcza - Zakrzewek – Nowy Dwór – Więcbork 7.20

  9.

22710

15.40 Sępólno Kr. – Jazdrowo - Sypniewo - Lubcza – Więcbork 16.41

 10.

22713

13.15 Sępólno Kr. - Sypniewo - Lubcza –Więcbork- Sępólno Kr. 14.55

 11.

22714

6.25 Więcbork - Zakrzewek - Lubcza - Sypniewo – Jazdrowo -Sępólno Kr. 7.38

 12.

22712

15.40 Sępólno Kr. Trzciany - Wałdowo - Teklanowo - Zalesie -Skarpa - Sępólno Kr. 16.24

 13.

22706

6.00 Sępólno Kr. Trzciany - Wałdowo - Teklanowo - Zalesie -Skarpa - Sępólno Kr. - Kamień Kr. 6.51

 14.

22700

15.50 Sypniewo - Więcbork - Jastrzębiec – Ostrówek –Jastrzębiec -Wielowiczek – Płosków - Wielowicz – Szynwałd 17.00

 15.

22701

Sępólno Kr. – Więcbork 12.45-13.07;Więcbork –Sępólno 12.20-12.41; 13.40-14.05

 16.

22719

14.25 Sępólno Kr. – Więcbork 15.05  – Nowy Dwór 15.11 – Więcbork – Sępólno Kr. 15.35

 

 17.

22718

9.00 (12.00) Sępólno Kr. – Wiśniewka – Lutowo – Radońsk – Wiśniewa – Sępólno Kr.9.30 (12.30) powrót w kierunku odwrotnym

 

 18.

22720

9.30 (13.00) Sępólno Kr. – Trzciany – Włościbórz – Wilkowo – Wałdówko – Przepałkowo – Komierowo – Niechorz – Sępólno Kr. 10.26 (13.56) powrót w kierunku odwrotnym

 

 19.

22721

8.30 (12.00) Więcbork – Jastrzębiec – Karolewo – Ostrówek – Jastrzębiec – Więcbork 9.09 (12.39)

 

Rozkład Jazdy

Ogłoszenie o naborze wniosków o powierzenie grantów

Stowarzyszenie NASZA KRAJNA informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020

Numer konkursu LGD: 10/2019
ZAKRES TEMATYCZNY PROJEKTU:
Cel ogólny:
Zwiększenie atrakcyjności lokalnego rynku pracy
Cel szczegółowy:
LSR: Rozwój przedsiębiorczości oraz wzrost aktywności zawodowej i społecznej mieszkańców obszaru
SzOOP Oś 11: Wzrost aktywizacji społeczno-zawodowej mieszkańców objętych Lokalnymi Strategiami Rozwoju
Przedsięwzięcie/typ projektu: Aktywizacja zawodowa mieszkańców obszaru/ TYP1 e) aktywizacja społeczno-zawodowa (w tym szkolenia i podnoszące kompetencje i/lub dające nowe umiejętności zawodowe i społeczne


Termin, od którego można składać wnioski –  13.01.2020 r.
Termin, do którego można składać wnioski – 31.01.2020 r.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w biurze Lokalnej Grupy Działania:
Stowarzyszenie NASZA KRAJNA
Adres: ul. Jeziorna 6
89-400 Sępólno Krajeńskie

Wniosek o  powierzenie grantu może zostać złożony przez uprawnionego wnioskodawcę, tj.: Wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie odrębnych przepisów).

Maksymalny poziom dofinansowania ze środków EFS wynosi 95 % wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu. Wnioskodawca zobowiązany jest do wniesienia wkładu własnego w wysokości co najmniej 5% wydatków kwalifikowalnych projektu objętego grantem.
Wysokość maksymalna grantu wynosi 150.000,00 zł
Minimalna wartość dofinansowania projektu współfinasowanego ze środków EFS wynosi 80 000,00 zł
Maksymalna wartość projektu (dotacja i wkład własny) w przeliczeniu na jednego uczestnika (osobę zagrożoną ubóstwem lub wykluczeniem społecznym) w ramach danego projektu nie może przekroczyć na uczestnika, który weźmie udział w działaniach społecznych i zawodowych 12.000,00 zł, na uczestnika który weźmie udział tylko w działaniach społecznych  3800,00 zł.
Uwaga! Wkład własny niefinansowy może zostać wniesiony do projektu wyłącznie w formie nieodpłatnej pracy ustalonej jako iloczyn liczby przepracowanych godzin oraz ilorazu przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w drugim roku poprzedzającym rok, w którym złożono wniosek o przyznanie grantu i liczby 168.
Forma wsparcia: zaliczka, refundacja
Całkowita kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 450 000,00 PLN.

Pełna treść ogłoszenia o naborze wniosków znajduje się na stronie Internetowej www.naszakrajna.org w zakładce konkursy

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O POWIERZENIE GRANTÓW
Stowarzyszenie NASZA KRAJNA informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020

Numer konkursu LGD: 9/2019
ZAKRES TEMATYCZNY PROJEKTU:
Cel ogólny:
Rozwój lokalnych inicjatyw na rzecz budowania kapitału społecznego
Cel szczegółowy:
LSR: Pobudzenie aktywności społecznej mieszkańców
SzOOP Oś 11: Wzrost aktywizacji społeczno-zawodowej mieszkańców objętych Lokalnymi Strategiami Rozwoju
Przedsięwzięcie/typ projektu: Obszar LGD NASZA KRAJNA aktywny kulturalnie i społecznie
Typ projektu SZOOP RPO WK-P: Działania wspierające rozwiązania w zakresie organizowania społeczności lokalnej i animacji społecznej z wykorzystaniem m.in.:
a) usług wzajemnościowych, samopomocowych,
b) lidera lub animatora aktywności lokalnej oraz obywatelskiej,
c) i inne rozwiązania w zakresie organizowania społeczności lokalnej
i animacji społecznej.


Termin, od którego można składać wnioski –  13.01.2020 r.
Termin, do którego można składać wnioski – 31.01.2020 r.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w biurze Lokalnej Grupy Działania:
Stowarzyszenie NASZA KRAJNA
Adres: ul. Jeziorna 6
89-400 Sępólno Krajeńskie

Wniosek o  powierzenie grantu może zostać złożony przez uprawnionego wnioskodawcę, tj.: Wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie odrębnych przepisów).

Maksymalny poziom dofinansowania ze środków EFS wynosi 95 % wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu. Wnioskodawca zobowiązany jest do wniesienia wkładu własnego w wysokości co najmniej 5% wydatków kwalifikowalnych projektu objętego grantem.
Wysokość maksymalna grantu wynosi 50.000,00 zł
Minimalna wartość dofinansowania projektu współfinasowanego ze środków EFS wynosi 20 000,00 zł
Maksymalna wartość projektu (dotacja i wkład własny) w przeliczeniu na jednego uczestnika (osobę zagrożoną ubóstwem lub wykluczeniem społecznym) w ramach danego projektu nie może przekroczyć 6000,00 zł.
Uwaga! Wkład własny niefinansowy może zostać wniesiony do projektu wyłącznie w formie nieodpłatnej pracy ustalonej jako iloczyn liczby przepracowanych godzin oraz ilorazu przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w drugim roku poprzedzającym rok, w którym złożono wniosek o przyznanie grantu i liczby 168.
Forma wsparcia: zaliczka, refundacja
Całkowita kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 350 000,00 PLN.

Pełna treść ogłoszenia o naborze wniosków znajduje się na stronie Internetowej www.naszakrajna.org w zakładce konkursy

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O POWIERZENIE GRANTÓW, 

Stowarzyszenie NASZA KRAJNA informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020

Numer konkursu LGD: 8/2019
ZAKRES TEMATYCZNY PROJEKTU:

Cel ogólny:
Rozwój lokalnych inicjatyw na rzecz budowania kapitału społecznego
Cel szczegółowy:
LSR: Pobudzenie aktywności społecznej mieszkańców
SzOOP Oś 11: Wzrost aktywizacji społeczno-zawodowej mieszkańców objętych Lokalnymi Strategiami Rozwoju
Przedsięwzięcie/typ projektu: Obszar LGD NASZA KRAJNA aktywny kulturalnie i społecznie
TYP 1. Działania na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w zakresie wdrożenia rozwiązań z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym takich jak:
TYP c) kluby młodzieżowe (w tym z programem rówieśniczym obejmujące m.in.: rówieśnicze doradztwo, edukacje, liderowanie, coaching rówieśniczy), TYP f) i inne z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym.


Termin, od którego można składać wnioski –  13.01.2020 r.
Termin, do którego można składać wnioski – 31.01.2020 r.


Wnioski o dofinansowanie należy składać w biurze Lokalnej Grupy Działania:
Stowarzyszenie NASZA KRAJNA
Adres: ul. Jeziorna 6
89-400 Sępólno Krajeńskie


Wniosek o  powierzenie grantu może zostać złożony przez uprawnionego wnioskodawcę, tj.: Wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie odrębnych przepisów).

Maksymalny poziom dofinansowania ze środków EFS wynosi 95 % wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu. Wnioskodawca zobowiązany jest do wniesienia wkładu własnego w wysokości co najmniej 5% wydatków kwalifikowalnych projektu objętego grantem.
Wysokość maksymalna grantu wynosi 50.000,00 zł
Minimalna wartość dofinansowania projektu współfinasowanego ze środków EFS wynosi 20 000,00 zł
Maksymalna wartość projektu (dotacja i wkład własny) w przeliczeniu na jednego uczestnika (osobę zagrożoną ubóstwem lub wykluczeniem społecznym) w ramach danego projektu nie może przekroczyć 6000,00 zł.
Uwaga! Wkład własny niefinansowy może zostać wniesiony do projektu wyłącznie w formie nieodpłatnej pracy ustalonej jako  iloczyn liczby przepracowanych godzin oraz ilorazu przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w drugim roku poprzedzającym rok, w którym złożono wniosek o przyznanie grantu i liczby 168.
Forma wsparcia: zaliczka, refundacja
Całkowita kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 400.000,00 PLN.
Pełna treść ogłoszenia o naborze wniosków znajduje się na stronie Internetowej www.naszakrajna.org w zakładce konkursy.


SZKOLENIE 
Szkolenie w zakresie naborów  nr 8/2019, 9/2019 i 10/2019 w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego odbędzie się 10.01.2020 r. o godzinie 10:00 w Centrum Aktywności Społecznej, przy  ul. Jeziornej 6  w  Sępólnie Krajeńskim.

 • autor: nadesłane - LGD Nasza Krajna, data: 2020-01-02

Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego

  12 grudnia 2019 roku w Chełmnie odbył się Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, którego gospodarzem był Starosta Chełmiński Zdziaław Gamański. W spotkaniu uczestniczyli Starostowie i Prezydenci z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, oraz zaproszeni goście m.in. Senator RP Ryszard Bober, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Sosnowski,Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Agnieszka Kłopotek.
  Obrady otworzył Przewodniczący Konwentu, Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz. Gospodarz spotkania, Starosta Chełmiński Zdziaław Gamański przedstawił gościom  prezentację dotyczącą struktury rozwoju i historii Powiatu Chełmińskiego. Z rąk Przewodniczącego Konwentu Starota Chełmiński otrzymał odznaczenie Związku Powiatów Polskich Bene Meritus Powiatom za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój samorządności Polskich Powiatów, a także w uznaniu zasług na rzecz Związku Powiatów Polskich. Wyróżnienie to Starosta dedykował współpracownikom, z którymi ma przyjemność współpracować od lat. Wielu projektów nie udałoby się zrealizować bez dużego zaangażowania oraz profesjonalizmu pracowników starostwa oraz jednostek Powiatu.
    W dalszej części obrad  Dyrektor Departamentu  Funduszy Europejskich Rafał Pietruceń przedstawił prezentację dotyczącą założenia nowej perspektywy spójności na lata 2021-2027 z uwzględnieniem polityki terytorialnej. Adam Stańczyk Dyrektor Departamentu Planowania Strategicznego i Rozwoju Gospodarczego w Toruniu oraz Andrzej Potoczek Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego w Toruniu  przedstawili informację o rozpoczęciu prac nad strategią rozwoju województwa na lata 2021-2030. Na temat działań w zakresie proekologicznych programów dotacyjnych „Agro Energia”, „Energia”, „Czyste Powietrze” i „ Mój Prąd” mówili Tomasz Zabrocki Prezes Fundacji Grupy GlobalECO oraz Tomasz Lewkowicz Koordynator ds. Projektów Unijnych.   
    Na zakończenie uczestnicy Konwentu omówili sprawy bieżące, z jakimi zmagają się samorządy powiatowe. Ustalono, że na kolejnych spotkaniach konsultacyjnych zostaną podjęte dalsze działania związane z opracowaniem strategii rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2021-2030 związanych z Funduszem Europejskim.

 • autor: www.powiat-chelmno.pl, data: 2020-01-02

Informacja Związku Powiatów Polskich odnośnie zdrowia i oświaty

Podczas obrad Zarządu Związku Powiatów Polskich jakie miały miejsce 6 grudnia br. w Nowym Sączu szczegółowo omówione zostały kwestie związane z coraz trudniejszą sytuacją finansową w jakiej znalazły się jednostki samorządu terytorialnego, w tym w sposób szczególny poruszone zostały kwestie finansowania oświaty oraz sektora ochrony zdrowia.
W związku z powyższym ZPP w ramach swojej codziennej pracy wykonuje szereg różnego rodzaju działań mających na celu doprowadzanie do takich zmian w prawie, aby minimalizować lub neutralizować niebezpieczne zapędy legislacyjne. Udaje nam się to w wielu przypadkach. Dobrym przykładem jest chociażby fakt, że dzięki interwencji przedstawiciela ZPP Zespół ds. Systemu Finansów Publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego przy uzgadnianiu propozycji podziału rezerwy subwencji ogólnej (rezerwy określonej w art. 36 ust. 4 pkt 1 ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialne) zwiększył o połowę kwotę przeznaczoną dla jednostek poziomu powiatowego. Dzięki temu jeszcze w tym roku do powiatów, które otrzymują dotację na realizację bieżących zadań własnych z zakresu domów pomocy społecznej, trafi łącznie nie 50 mln zł, a 75 mln zł. Takich sytuacji w skali każdego roku jest wiele.
Niemniej jednak obserwujemy, że sytuacja finansowa samorządów terytorialnych i jednostek od nich zależnych staje się trudna, a wiedza o tym nie jest wystarczająco powszechna w środowisku samorządowym. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą, aby podczas posiedzenia Komisji lub Sesji
Rady Powiatu/Miasta zapoznali Państwo wszystkich członków tych gremiów z materiałami jakie przedstawione zostały na ostatnim posiedzeniu Zarządu ZPP.
W załączeniu przedstawiamy prezentacje oraz raporty, które w sposób szczegółowy przedstawiają obecną sytuację. Dzięki tym materiałom radni będą mogli mieć komplementarną wiedzę o sytuacji w jakiej znajdują się jednostki samorządu terytorialnego, a przez co będą mogli podejmować racjonalne decyzje w ramach sprawowanego mandatu.

 • autor: nadesłane - Związek Powiatów Polskich, data: 2020-01-02
 • autor: nadesłane - Związek Powiatów Polskich, data: 2020-01-02

Linki

 • Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
 • ul. Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie,
  tel. +48 52 388 13 00, fax +48 52 388 13 03, e-mail: sepolnopow@pro.onet.pl
 • Kliknij aby aktywować mapę dojazdu!