Powiat Sępoleński

Treść Główna

Trzynasty Piknik Rodzinny w Kamieniu Krajeńskim

Trzynasty Piknik Rodzinny w DPS-sie odszedł do historii ale emocje oraz wrażenia pozostaną na długo w pamięci. Po długim czasie obostrzeń epidemiologicznych w końcu mogliśmy spotkać się w rodzinnym gronie. O oprawę duchową  zadbał ksiądz Marcin wraz z chórem i Panem organistą. 

Piknik był okazją do wręczenia przez Wicemarszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pana Zbigniewa Ostrowskiego w obecności Posłanki Pani Iwony Kozłowskiej medalu Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis naszej 101-latce Pani Wandzie Miłoszewskiej za zasługi dla regionu.  Nie zabrakło również wyróżnień dla aktywnych Mieszkańców. Czas umilili nam sami Mieszkańcy w przedstawieniu Kopciuszek, które było uwieńczeniem warsztatów  teatralnych, w których brali udział oraz Kapela znad Mochla. Każdy znalazł coś dla siebie. Niewątpliwą atrakcją była fotobudka, zagroda z alpakami, animacje dla dzieci w wykonaniu Adrianny Starsiak , pokazy iluzji, a dla miłośników sztuki wystawa fotografii Łukasza Gwiździela.

Piknik został sfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach projektu p.n. Kreatywni- Samodzielni.

 • autor: Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim, data: 2021-07-12

Galeria zdjęć

 • Piknik Rodzinny
  Piknik Rodzinny
 • Piknik Rodzinny
  Piknik Rodzinny
 • Piknik Rodzinny
  Piknik Rodzinny
 • Piknik Rodzinny
  Piknik Rodzinny
 • Piknik Rodzinny
  Piknik Rodzinny
 • autor: www.dpskamienkrajenski.pl, data: 2021-07-12

Kreatywni- samodzielni

Dom Pomocy Społecznej w związku z realizacją projektu ogłaszają nabór uczestników do projektu Kreatywni- samodzielni

Nabór prowadzony będzie do 28.05.2021 r.

Szczegółowe informację na temat projektu uzyskać można pod nr  tel. 52 388 60 15 oraz w siedzibie Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim, Podgórna 2

Projekt to przede wszystkim forma organizowania działań edukacyjnych – poprzez udział w warsztatach uczestnicy nabędą nowe umiejętności interpersonalne, integracyjnych – nastąpi integracja środowiskowa poprzez udział w Pikniku i kulturalnym- udział w warsztatach wpłynie na samorealizację uczestników  . W ramach projektu grupa 10 osób niepełnosprawnych, mieszkańców gminy Kamień Krajeński ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Domu Pomocy Społecznej  Kamieniu Krajeńskim zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz otoczeniem  będzie mogła uczestniczyć w cyklicznych warsztatach teatralnych obejmujących ogólnie 20 godzin , których wyniki będą zaprezentowane podczas pikniku integracyjnego, cykliczne warsztaty malarskie obejmujące ogólnie 9 godzin, których efekt zaprezentowany zostanie w formie wystawy zorganizowanej w sali kominkowej w Domu Pomocy Społecznej dla Mieszkańców DPS. Ponadto w celu włączenia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w działania na rzecz mieszkańców zaplanowano spotkanie pod nazwą „Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem i wykluczeniem społecznym”, które zostanie przeprowadzone w formie pogadanki oraz poczęstunku dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Ponadto w ramach warsztatów „las w szkle” w których wezmą udział mieszkańcy domu zostaną wykonane kompozycje w szkle. Będą one przeznaczone dla 30 mieszkańców Kamienia Krajeńskiego zagrożonych wykluczeniem społecznym w związku z podeszłym wiekiem.

 • autor: Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim, data: 2021-05-24

Pliki do pobrania

 • autor: Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim, data: 2021-05-24

Galeria

 • Tablica Projektowa
  Tablica Projektowa
 • autor: Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim, data: 2021-05-24

drukuj całą stronę

Linki