Powiat Sępoleński

Treść strony

  • 57110

III Rada Budowy

Dnia 10 czerwca br. odbyła się III Rada Budowy dotycząca realizacji zadania pn. „Kompleksowa termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej Powiatu Sępoleńskiego” Podczas spotkania instalatorzy przedstawili problem dotyczący grzejników oraz wkładów kominowych. Po 22 czerwca przystąpią do kontynuacji prac. Obecnie trwa zakup niezbędnych materiałów. Na terenie inwestycji obecnie prowadzone są  prace związane z wykonaniem podjazdu. Tego samego dnia w godzinach wieczornych została przeprowadzona ekspertyza ornitologiczna. Dalsze prace będą mogły zostać podjęte po otrzymaniu opinii ornitologa nadzorującego inwestycję.

Metryka

  • Autor Joanna Kurpik

Galeria Zdjęć

  • III Rada Budowy
    III Rada Budowy
  • III Rada Budowy
    III Rada Budowy
  • III Rada Budowy
    III Rada Budowy
  • III Rada Budowy
    III Rada Budowy

II Rada Budowy

W dniu 26.06.2026 r. odbyła się II Rada Budowy dotycząca realizacji zadania pn. „Kompleksowa termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej Powiatu Sępoleńskiego”. Obecnie trwają prace związane z wykonaniem podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami. Rozpoczęcie właściwych prac termomodernizacyjnych planowane jest po uzyskaniu opinii ornitologicznej w czerwcu. Dopracowano również zakres wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Trwa produkcja stolarki zewnętrznej, obejmującej okna oraz drzwi.

Metryka

  • Autor Joanna Kurpik

Galeria Zdjęć

  • II Rada Budowy
    II Rada Budowy
  • II Rada Budowy
    II Rada Budowy

Ruszyły prace na 600-lecia w Więcborku

Na placu budowy w Więcborku trwają intensywne prace związane z realizacją zadania pn. „Kompleksowa termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej Powiatu Sępoleńskiego”. Obecnie prowadzone są roboty ziemne z wykorzystaniem koparki, przygotowujące teren pod kolejne etapy inwestycji. 

Metryka

  • Autor Joanna Kurpik

Galeria Zdjęć

  • prace w Więcborku na 600-lecia
    prace w Więcborku na 600-lecia
  • prace w Więcborku na 600-lecia
    prace w Więcborku na 600-lecia
  • prace w Więcborku na 600-lecia
    prace w Więcborku na 600-lecia
  • prace w Więcborku na 600-lecia
    prace w Więcborku na 600-lecia

I Rada Budowy

Dnia 12 maja br. odbyła się pierwsza Rada Budowy dotycząca realizacji zadania pn. „Kompleksowa termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej Powiatu Sępoleńskiego”. Podczas spotkania omówiono wstępny harmonogram robót, przeprowadzono wizję lokalną wokół budynku oraz ustalono zakres i przebieg planowanych prac.

 

Metryka

  • Autor Joanna Kurpik

Galeria Zdjęć

  • I Rada Budowy
    I Rada Budowy
  • I Rada Budowy
    I Rada Budowy
  • I Rada Budowy
    I Rada Budowy
  • I Rada Budowy
    I Rada Budowy
  • I Rada Budowy
    I Rada Budowy
  • I Rada Budowy
    I Rada Budowy
  • I Rada Budowy
    I Rada Budowy

Uroczyste podpisanie umów na modernizację budynku przy Alei 600-lecia w Więcborku

21 kwietnia odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację zadania pn. „Kompleksowa termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej powiatu sępoleńskiego”.

Zadanie współfinansowane jest ze środków pożyczki na modernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej w ramach OPPT - Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego sp. z o.o. w ramach „Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027” Działanie 2.17 Efektywność energetyczna OPPT.

Inwestycja dotyczyć będzie modernizacji obiektu przy Alei 600-lecia 9 w Więcborku, w którym docelowo znaleźć mają się siedziby podmiotów społecznych i edukacyjnych. W pierwszym etapie prac mających zmodernizować ten budynek wybudowano windę na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

W ramach prac II etapu planowana jest m.in. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej, zmiana technologii ogrzewania wraz z wymianą instalacji, ocieplenie i odnowienie elewacji budynku.

Umowy ze strony Powiatu Sępoleńskiego podpisali: Starosta Sępoleński Jarosław Tadych, Wicestarosta Jarosław Dera i Skarbnik Powiatu Małgorzata Masiłkin.

Głównym wykonawcą robót budowlanych będzie firma P.P.U.H. HURT-TRANS, KAWIKO z Zabartowa, w imieniu której umowę podpisał właściciel, pan Władysław Szyling.

Branżą sanitarną zajmie się firma Energo-Instal z Kaczor, którą reprezentował właściciel, pan Kamil Kraska.

Nadzór nad inwestycją sprawować będzie pan Patryk Kubiszewski (branża budowlana) oraz panowie: Krzysztof Łasicki i Karol Gołębiewski.

Planowana data zakończenia prac to 30 listopada 2026 r. Cała inwestycja to koszt ponad 3,2 mln zł.

W spotkaniu uczestniczyli również:

- Andrzej Marach – Członek Zarządu Powiatu w Sępólnie Krajeńskim,

- Aleksander Atamański - Członek Zarządu Powiatu w Sępólnie Krajeńskim,

- Andrzej Chatłas – Przewodniczący Komisji Infrastruktury

- Elżbieta Maziarz-Rudnik – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

- Ewa Świerczewska-Borowiak - Przewodnicząca Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

- Sylwia Świerczewska-Łaznowska – Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

- Sławomir Kulpiński – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku

- Ewa Tomasz – Główna Księgowa Centrum Administracyjnego Domów Dla Dzieci

- Tomasz Bondarczyk – Dyrektor Wydziału Architektury, Budownictwa i Rozwoju

- Dorota Szymańczak – Dyrektor Wydziału Funduszy, Promocji i Współpracy

- Marzena Konopacka – Inspektor Wydziału Architektury, Budownictwa i Rozwoju

 

umowa 600-lecia

  • IMG_2636
  • IMG_2644
  • IMG_2652
  • IMG_2659
  • IMG_2660
  • IMG_2662
  • IMG_2664
  • IMG_2672
  • IMG_2632

Metryka

  • Autor Dorota Szymańczak - Dyrektor Wydziału Funduszy, Promocji i Współpracy
  • Data 2026-04-21

Linki