Powiat Sępoleński

Rotator

Treść Główna

Aktualności

Najnowsze aktualności:

Otwarcie nowej siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sępólnie Krajeńskim (Otwarcie nowej siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sępólnie Krajeńskim)
Otwarcie nowej siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sępólnie Krajeńskim
2018.12.10
Otwarcie nowej siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sępólnie Krajeńskim (Otwarcie nowej siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sępólnie Krajeńskim)

7 grudnia 2018 r. odbyło się otwarcie nowej siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sępólnie Krajeńskim

„Złoty Klucz Przedsiębiorczości” – zapraszamy do składania wniosków („Złoty Klucz Przedsiębiorczości” – zapraszamy do składania wniosków)
„Złoty Klucz Przedsiębiorczości” – zapraszamy do składania wniosków
2018.12.07
„Złoty Klucz Przedsiębiorczości” – zapraszamy do składania wniosków („Złoty Klucz Przedsiębiorczości” – zapraszamy do składania wniosków)

Celem Nagrody jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu sępoleńskiego, promowanie aktywności przedsiębiorców na rynku gospodarczym, postaw proinwestycyjnych i innowacyjnych, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki oraz promocja usług rynku pracy.

Kolejny projekt z FIO zrealizowany (Kolejny projekt z FIO zrealizowany)
Kolejny projekt z FIO zrealizowany
2018.12.06
Kolejny projekt z FIO zrealizowany (Kolejny projekt z FIO zrealizowany)

W Centrum Aktywności  Społecznej  w Sępólnie Krajeńskim obyła się konferencja  podsumowująca projekt pn.: "Ale dlaczego”...? - jak rozmawiać na trudne tematy z dorosłym dzieckiem z  niepełnosprawnością intelektualną.

Comiesięczny Serwis Informacyjny Powiatu Sępoleńskiego - listopad 2018 (Comiesięczny Serwis Informacyjny Powiatu Sępoleńskiego - listopad 2018)
-
2018.12.05
Comiesięczny Serwis Informacyjny Powiatu Sępoleńskiego - listopad 2018 (Comiesięczny Serwis Informacyjny Powiatu Sępoleńskiego - listopad 2018)

Kończąca się powoli budowa 24 kilometrów dróg – to jeden z najważniejszych tematów listopadowego podsumowania wydarzeń w powiecie sępoleńskim. Oprócz tego pokażemy nowiutką, świeżo wyremontowaną siedzibę Warsztatów Terapii Zajęciowej na kilka dni przed oficjalnym otwarciem, pokażemy mieszkania chronione dla seniorów w Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu, oraz przyjrzymy się budowie 14osobowych domów dziecka w Więcborku.

Przeczytaj wszystkie aktualności

Powiat

  • Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
    Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki
  • Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego
    Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego
  • Związek Powiatów Polskich
  • kamien

Sport
i Rekreacja

 

Powiat Sępoleński cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem przez wszystkich uprawiających różne dyscypliny sportowe. W związku z tym, organizowane liczne turnieje, w których każdy znajdzie coś dla siebie m. in. Turnieje Darta, Regaty „Biały Żagiel Starosty Sępoleńskiego”, Krajeńskie Rajdy Rowerowe, Grand Prix Powiatu Sępoleńskiego w Piłce Plażowej Mężczyzn, Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego, Samorządowe Regaty Żeglarskie Krajna Cup, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Powiat sępoleński to miejsce wyjątkowe ze względu na położenie w granicach Krajny. Malownicze lasy kryjące prawdziwe skarby polskiej przyrody umożliwiają spędzanie wolnego czasu na wycieczkach pieszych, rowerowych i konnych. Wiele jezior w obrębie w parku krajobrazowego pozwala na wędkowanie oraz uprawianie różnych wodnych dyscyplin sportowych i form rekreacji.

Turystycznej penetracji powiatu oraz korzystaniu z walorów rekreacyjnych sprzyja gęsta sieć pieszych szlaków turystycznych, dzięki którym możliwe jest podejmowanie inicjatyw na rzecz krzewienia ruchu turystycznego takiego jak kajakarstwo, kolarstwo czy żeglarstwo.

Powiat zadowoli z pewnością swoją ofertą turystyczną wielbicieli przepięknych zakątków, dolin i wzniesień, zielonych lasów oraz miłośników jezior i rzek, które przyciągają swym urokiem i kolorem nieba. Liczebność jezior to 26 dużych, powyżej 20 hektarowych zbiorników i całe mnóstwo małych, cudownych akwenów wodnych a przez Krajeński Park Krajobrazowy przebiega główny wododział Polski.

W powiecie sępoleńskim krzewi się kulturę i tradycje lokalne. W ciągu całego roku dzieję się tutaj wiele, w każdej wiosce i miasteczku. Świętami, o których nigdy nie zapominamy są: Powiatowa wystawa stołów wigilijnych i wielkanocnych, Narodowe Czytanie, Dożynki Powiatowo-Gminne, Pamięć o pomordowanych w Karolewie.

NGO

Współpraca z organizacjami pozarządowymi

Serdecznie witamy na podstronach poświęconych organizacjom pozarządowym.

Na terenie Powiatu Sępoleńskiego działa ponad 100 organizacji pozarządowych, stowarzyszeń.

Ich działalność znacząco wpływa na jakość życia mieszkańców powiatu.

Organizacje pozarządowe przyczyniają się do rozwoju demokracji i kształtowania postaw obywatelskich.

Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
Wydział Organizacyjny i Spraw Obywatelskich

Kamila Jabłońska
89-400 Sępólno Krajeńskie, ul. Kościuszki 11, I piętro, pok. 40a
tel. 52-388-13-05 lub 52-388-13-00


Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Infrastruktura
drogowa

ZARZĄD DROGOWY W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM
ul. Koronowska 5
89-400 Sępólno Krajeńskie
tel. 52 3881202
dyrektor: inż. Edwin Eckert

Multimedia

NA ŻYWO *** Sesja Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim *** NA ŻYWO

Uprzejmie informujemy, że obrady rady powiatu zgodnie z art. 15 ust. 1a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz.U. z 2018r. poz. 995) są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.


 

Media

 

baner toplayer