Powiat Sępoleński

Rotator

Treść Główna

Aktualności

Najnowsze aktualności:

Konwent Powiatu Sępoleńskiego (Konwent Powiatu Sępoleńskiego)
Konwent Powiatu Sępoleńskiego
2018.10.12
Konwent Powiatu Sępoleńskiego (Konwent Powiatu Sępoleńskiego)

12 października 2018 r., o godzinie 11:00 na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbył się konwent Powiatu Sępoleńskiego.

Rada budowy (Rada budowy)
Rada budowy
2018.10.12
Rada budowy (Rada budowy)

Dnia 12 października 2018 r. o godzinie 8:00 odbyła się rada budowy dot. Przebudowy i rozbudowy budynku przy ul. Kościuszki 3

Debata poświęcona problemom osób z zaburzeniami psychicznymi (Debata poświęcona problemom osób z zaburzeniami psychicznymi)
Debata poświęcona problemom osób z zaburzeniami psychicznymi
2018.10.12
Debata poświęcona problemom osób z zaburzeniami psychicznymi (Debata poświęcona problemom osób z zaburzeniami psychicznymi)

Debata poświęcona problemom osób z zaburzeniami psychicznymi w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego przypadającego 10 października

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego (Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego)
Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego
2018.10.10
Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego (Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego)

Dnia 10 października br. w gabinecie Starosty Sępoleńskiego odbyło się VI posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego

 

Przeczytaj wszystkie aktualności

Powiat

  • Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
    Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki
  • Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego
    Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego
  • Związek Powiatów Polskich
  • kamien

Sport
i Rekreacja

 

Powiat Sępoleński cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem przez wszystkich uprawiających różne dyscypliny sportowe. W związku z tym, organizowane liczne turnieje, w których każdy znajdzie coś dla siebie m. in. Turnieje Darta, Regaty „Biały Żagiel Starosty Sępoleńskiego”, Krajeńskie Rajdy Rowerowe, Grand Prix Powiatu Sępoleńskiego w Piłce Plażowej Mężczyzn, Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego, Samorządowe Regaty Żeglarskie Krajna Cup, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Powiat sępoleński to miejsce wyjątkowe ze względu na położenie w granicach Krajny. Malownicze lasy kryjące prawdziwe skarby polskiej przyrody umożliwiają spędzanie wolnego czasu na wycieczkach pieszych, rowerowych i konnych. Wiele jezior w obrębie w parku krajobrazowego pozwala na wędkowanie oraz uprawianie różnych wodnych dyscyplin sportowych i form rekreacji.

Turystycznej penetracji powiatu oraz korzystaniu z walorów rekreacyjnych sprzyja gęsta sieć pieszych szlaków turystycznych, dzięki którym możliwe jest podejmowanie inicjatyw na rzecz krzewienia ruchu turystycznego takiego jak kajakarstwo, kolarstwo czy żeglarstwo.

Powiat zadowoli z pewnością swoją ofertą turystyczną wielbicieli przepięknych zakątków, dolin i wzniesień, zielonych lasów oraz miłośników jezior i rzek, które przyciągają swym urokiem i kolorem nieba. Liczebność jezior to 26 dużych, powyżej 20 hektarowych zbiorników i całe mnóstwo małych, cudownych akwenów wodnych a przez Krajeński Park Krajobrazowy przebiega główny wododział Polski.

W powiecie sępoleńskim krzewi się kulturę i tradycje lokalne. W ciągu całego roku dzieję się tutaj wiele, w każdej wiosce i miasteczku. Świętami, o których nigdy nie zapominamy są: Powiatowa wystawa stołów wigilijnych i wielkanocnych, Narodowe Czytanie, Dożynki Powiatowo-Gminne, Pamięć o pomordowanych w Karolewie.

NGO

Współpraca z organizacjami pozarządowymi

Serdecznie witamy na podstronach poświęconych organizacjom pozarządowym.

Na terenie Powiatu Sępoleńskiego działa ponad 100 organizacji pozarządowych, stowarzyszeń.

Ich działalność znacząco wpływa na jakość życia mieszkańców powiatu.

Organizacje pozarządowe przyczyniają się do rozwoju demokracji i kształtowania postaw obywatelskich.

Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
Wydział Organizacyjny i Spraw Obywatelskich

Kamila Jabłońska
89-400 Sępólno Krajeńskie, ul. Kościuszki 11, I piętro, pok. 40a
tel. 52-388-13-05 lub 52-388-13-00


Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Infrastruktura
drogowa

ZARZĄD DROGOWY W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM
ul. Koronowska 5
89-400 Sępólno Krajeńskie
tel. 52 3881202
dyrektor: inż. Edwin Eckert

baner toplayer