Powiat Sępoleński

Treść Główna

Młodzież z CKZiU w Wiecborku na stażu w Hiszpanii w Maladze

Sprawozdanie z trzeciego i czwartego tygodnia pobytu

Mamy już za sobą półmetek naszej przygody w Maladze- mieście urodzin i dzieciństwa Pablo Picasso, kolebce flamenco, przepięknym śródziemnomorskim kurorcie Hiszpańskiej Andaluzji.

Po dwóch tygodniach pobytu w Hiszpanii pożegnaliśmy się z panią Anną Gumińską- Bejfus oraz panią Ewą Tomaszewską i przywitaliśmy się z nowo przybyłymi opiekunami, panem dyrektorem Sławomirem Kulpinskim oraz panem Wojciechem Kołodziejkiem. W tym dniu mieliśmy też okazję obserwować gości i fanów Festiwalu Filmowego w Maladze. I tak rozpoczęliśmy trzeci tydzień naszego stażu.

W środę 20 marca spotkaliśmy się wszyscy w biurze naszego organizatora –Tribeka z miejscowym opiekunem oraz opiekunami ze szkoły. Otrzymaliśmy pakiet dokumentów do uzupełnienia przez nas i naszych pracodawców.

W kolejnych dniach odwiedzili nasze miejsca praktyk nasi nauczyciele. Przeprowadzili rozmowy z nami i naszymi opiekunami praktyk. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od naszych pracodawców.

W sobotę 23 marca udaliśmy się na kolejną wycieczkę w ramach programu kulturowego. Tym razem zwiedziliśmy przepiękne górskie miasteczko (Pueblo Blanco) Frigiliana. Przechadzaliśmy się po jego wąskich uliczkach i podziwialiśmy niesamowite widoki.

Po zwiedzaniu wyruszyliśmy chyba na najpiękniejszą plażę Costa del Sol w miejscowości Nerja. Tam udaliśmy się na tzw. Balkon Europy, czyli sięgającą w morze promenadę ze skalistym wybrzeżem i pomnikiem króla Alfonsa XII. Późnym popołudniem wróciliśmy do naszych Host families.

Następnego dnia, w niedzielę rozpoczęliśmy kolejną wycieczkową przygodę. Wyruszyliśmy mianowicie do Sewilli- stolicy Andaluzji, 700- tysięcznego miasta z bogatą historią panowania Fenicjan, Kartagińczyków, Rzymian, Arabów i Chrześcijan. Obejrzeliśmy m.in. trzecią co do wielkości w Europie Katedrę NMP z przebudowanym na dzwonnicę minaretem, mury arabskiej twierdzy Alcazar, Złotą Wieżę oraz Plac Hiszpański z przepięknym półkolistym Pałacem, na tle którego ustawiliśmy się do zdjęcia. Fanom Gry o tron i Gwiezdnych wojen nie musimy przypominać, że to właśnie w tym mieście kręcono sceny do tych filmów.

Sewillę zwiedzaliśmy wspólnie z grupą uczniów z Sierakowic, którzy odbywali podobnie jak my praktykę w Maladze.

No cóż, czas biegnie nieubłaganie. W środę 27 marca odbyliśmy spotkanie podsumowujące w biurze Tribeka, podczas którego kierownictwo organizacji goszczącej w towarzystwie naszych nauczycieli wręczyło nam Certyfikaty zaliczające praktyki. Wszyscy nas bardzo chwalili. Wypełniliśmy również ankiety ewaluacyjne oraz opowiedzieliśmy o przebiegu praktyk i życiu u rodzin goszczących. Przeprowadzono z nami wywiady w języku polskim i angielskim na temat naszych wrażeń, przeżyć i doświadczeń z pobytu i udziale w programie Erasmus+.

Nazajutrz nastąpił ostatni dzień pobytu w zakładach pracy, pożegnań i wzruszeń było co niemiara.

W ostatnim dniu od rana końcówka pakowania i na lotnisko. Stamtąd do Berlina i do Polski busem. Z „nadbagażem” wspaniałych wrażeń i doświadczeń zakończyliśmy udział w głównej części projektu „Nasza Euro-Szansa” realizowanego w programie Erasmus plus.

Dziękujemy i zapraszamy naszych młodszych kolegów do udziału w podobnych przedsięwzięciach, a my już wiemy, że będziemy chcieli jeszcze korzystać z innych działań programów europejskich.

                                                                                                                                        Uczniowie kl. IIB CKZiU w Więcborku

 • autor: Nadesłane - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku
 • IMG_20190322_110253
 • IMG_20190322_113446
 • IMG_20190322_120345
 • IMG_20190322_125046
 • IMG_20190323_104400
 • IMG_20190323_123306
 • IMG_20190324_134014
 • IMG_20190324_153559
 • IMG_20190327_094119
 • autor: Nadesłane - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku

« wstecz

Linki

 • Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
 • ul. Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie,
  tel. +48 52 388 13 00, fax +48 52 388 13 03, e-mail: sepolnopow@pro.onet.pl
 • Kliknij aby aktywować mapę dojazdu!