Powiat Sępoleński

Treść Główna

VI Puchar Starosty Sępoleńskiego

W sobotę 20. stycznia w „Barze Zacisze” odbyła się już szósta odsłona Pucharu Starosty Sępoleńskiego w darta. Poprzednia edycja tego turnieju odbyła się we wrześniu 2019 roku. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 6 Pań oraz 72 Panów. Zwycięzcami zostali Magda Jasek oraz Jakub Janaszkiewicz, oboje z Bydgoszczy. Do Sępólna zjechali zawodnicy i zawodniczki z m.in. Bydgoszczy, Torunia, Chełmna, Inowrocławia, Nakła nad Notecią, Chojnic, Łubianki, Raciążka, Piły czy Szczecinka. Nie zabrakło również zawodników z gmin Więcbork, Kamień oraz Sępólno.

Po otwarciu turnieju oraz oddaniu pierwszych tradycyjnych rzutów do tarczy przez Starostę Sępoleńskiego Jarosława Tadycha rozpoczęto zmagania grupowe. Zawodników podzielono na 16 grup pięcio- i czteroosobowych, a dwóch najlepszych zawodników uzyskiwało awans do 1/16 finału. Panie zostały rozlosowane do dwóch trzyosobowych grup w celu wyłonienia półfinalistek. Mecze w grupach rozgrywano do 3 wygranych legów. Najciekawiej zapowiadała się rywalizacja w grupach nr 8, 11 i 14. Do grupy nr 8 trafili bowiem Jakub Musiał oraz Krzysztof Lauer, a więc finaliści z 2022 roku, a obsadę grupy uzupełnili Mateusz Kordyla, Mateusz Rybka oraz Kacper Grebin. Faworyci jednak nie zawiedli i podzielili między siebie pierwsze dwa miejsca dające awans z grupy. Z grupy 11 awansowali Dominik Wawrzyniak i Rafał Leis pozostawiając w tyle Pawła Zająca, a z grupy 14 Jacek Oskwarek i Norbert Jagieniak pokonując Pawła Pożerskiego. W turnieju Pań awans do półfinału wywalczyły Oliwia Pietrzak i Magda Jasek z grupy 1, natomiast z grupy 2 Joanna Popiel oraz Marta Oskwarek. Największą niespodzianką było pożegnanie z turniejem ubiegłorocznej zwyciężczyni VI Mistrzostw Powiatu Sępoleńskiego Pauliny Gawrońskiej już w zmaganiach grupowych.

Po zakończeniu rozgrywek grupowych wyłoniono pary 1/16 finału. W większości spotkań typowani faworyci wygrali swoje mecze, a najciekawiej zapowiadał się mecz Tomka Kriese z Dominikiem Wawrzyniakiem. Ostatecznie Tomek gładko pokonał Dominika w stosunku 3-0 i zameldował się w 1/8 finału. Tutaj już doszło do kilku ciekawych pojedynków i chyba największej niespodzianki turnieju, bowiem świetnie dysponowany tego dnia Kamil Hałabuza pokonał faworyta do finału Krzysztofa Lauera 3-1. W innym ciekawie zapowiadającym się spotkaniu Tomek Kriese zwyciężył ponownie 3-0, tym razem z Bartkiem Ruteckim. Również w 1/8 pozostali zawodnicy zaczęli zwracać uwagę na grę 19-letniego Jakuba Pisowodzkiego, który pokonał Norberta Jagieniaka 3-2. W ćwierćfinałach zameldowało się trzech graczy z Powiatu Sępoleńskiego, a byli nimi bracia Piotr i Tomasz Kriese oraz Jakub Musiał. Starszy z braci nie sprostał Kamilowi Hałabuzie, który w tym meczu rzucił 3 x 180 czym włączył się do walki o nagrody dodatkowe w kategorii największa ilość 180 w trakcie turnieju. Tomek trafił na rozpędzonego Jakuba Janaszkiewicza, któremu uległ w stosunku 1-4. Natomiast Jakub Musiał pokonał Piotra Długozimę 4-1. Wspomniany wcześniej Jakub Pisowodzki pokonał w ćwierćfinale Romana Kniołę 4-3. Tym sposobem w półfinałach zameldowało się trzech Jakubów oraz Kamil. Dwóch z nich spotkało się w finale, a byli to Jakub Janaszkiewicz i Jakub Pisowodzki. Pokonali odpowiednio Jakuba Musiała 4-1 oraz Kamila Hałabuzę 4-2. Równolegle rozegrano półfinały turnieju Pań, a spotkały się w nich Oliwia Pietrzak z Martą

Oskwarek oraz Magda Jasek z Joanną Popiel. W pierwszym półfinale zwyciężyła Marta 3-1, a w drugim Magda 3-0. W meczu o 3 miejsce zwyciężyła Oliwia w stosunku 3-2. W turnieju Panów w meczu o 3 miejsce spotkali się Hałabuza z Musiałem, minimalnie lepszy okazał się ten drugi wygrywając 4-3. Ozdobą tego meczu jak i całego turnieju był high finish Kamila, który zakończył lega na 3-3 w meczu ze 160 punktów. Dzięki temu zwyciężył w klasyfikacji na najwyższy finisz turnieju i otrzymał zestaw akcesoriów firmy Cuesoul Sports INC przekazany przez Bullseye Brigade. W finale u Pań lepsza okazała się Magda Jasek pokonując Martę Oskwarek, a u Panów Jakub Janaszkiewicz, powtarzając osiągnięcie Kamila Hałabuzy z wcześniejszej rundy rzucił 3 x 180 i pokonał Jakuba Pisowodzkiego 5-2.

Dla zawodników, którym nie udało się awansować ze swoich grup przewidziano turniej Lucky Loser. Wzięło w nim udział 17 osób, a najlepszym “szczęśliwym przegranym” został Konrad Rudnik z Sępólna Krajeńskiego. Pokonał on w finale tego turnieju Adama Muellera z Runowa Krajeńskiego.

W klasyfikacjach dodatkowych zwyciężyli Jakub Janaszkiewicz (5 x 180, 13 lotka) oraz Kamil Hałabuza (high finish 160). Panowie odebrali akcesoria firmy Cuesoul Sports INC przekazane przez Bullseye Brigade.

Organizatorzy bardzo gorąco pragną podziękować za pomoc w organizacji turnieju oraz wsparcie Panu Staroście Sępoleńskiemu Jarosławowi Tadychowi, partnerom wydarzenia firmie Eurotechnik, Drukarni Daniel, ZGK oraz ZTiU, Bullseye Brigade, Cuesoul Sports INC, właścicielom i obsłudze Baru Zacisze, stowarzyszeniu Darts Polska za udostępnienie dodatkowych stanowisk do gry oraz zawodnikom za tak liczny udział oraz sprawny przebieg turnieju. Już teraz pragniemy zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnych turniejach organizowanych w Sępólnie Krajeńskim. Do zobaczenia przy tarczy!