Powiat Sępoleński

Treść Główna

V Otwarty Turniej Darta o Puchar Starosty Sępoleńskiego

Drugi tegoroczny turniej odbył się w piątek 13 września w „Barze Zacisze”. Zawodnicy rywalizowali w V Edycji Otwartego Turnieju Darta o Puchar Starosty Sępoleńskiego. W zawodach udział wzięło 29 zawodników z Bydgoszczy, Morąga, Nakła nad Notecią, Występu, Torunia, Inowrocławia, Elbląga, Dąbrowy, Sośna i Sępólna Krajeńskiego - wielu z nich udanie radziło sobie na zakończonych niedawno Mistrzostwach Europy w Słowenii. Do rywalizacji przystąpiła również jedna kobieta, a była nią 88 - letnia Józefa Szmytkowska.

Organizatorzy zdecydowali się podzielić zawodników na osiem grup czteroosobowych oraz trzyosobowych. W grupach 1-5 znajdowało się po czterech zawodników natomiast w grupach 6-8 po trzech zawodników. Z rozgrywek grupowych awans do kolejnej fazy turnieju (1/8 finału) uzyskiwało po dwóch najlepszych zawodników z każdej z grup. Najciekawiej zapowiadała się rywalizacja w grupie szóstej w której rywalizowali N.Jagieniak, T.Michalski i K.Markowski. Przypuszczenia okazały się zgodne z formą prezentowaną tego wieczoru, gdyż zawodnicy uzyskujący awans z tej grupy zajęli drugie oraz trzecie miejsce w turnieju. Najbardziej wyrównana okazała się grupa czwarta w której trójka zawodników wygrała po dwa mecze i o awansie do kolejnej fazy decydowały bezpośrednie pojedynki. W nich lepsi okazali się A.Sklepowicz oraz Z.Piwoński pozostawiając w pokonanym polu jednego z lokalnych zawodników M.Frohlke. W kolejnej fazie turnieju doszło do kilku ciekawych pojedynków m.in. D.Wawrzyniak pokonuje dobrze radzącego sobie w sępoleńskich turniejach A.Adamczyka w stosunku 3-2 czy T.Michalski nie bez problemów pokonuje A.Sklepowicza również w stosunku 3-2 prezentując w decydującym legu iście mistrzowski poziom kończąc rozgrywkę w 15 lotkach oraz ze 134 punktów. Niestety w 1/8 finału swój udział zakończyli ostatni zawodnicy z powiatu Sępoleńskiego kończąc zawody na 9 miejscu (R.Noga, M.Spirka oraz M.Rybka). W 1/4 finału D.Wawrzyniak pokonał J.Janaszkiewicza 3-1, B.Wieczorek również 3-1 zwyciężył w pojedynku z D.Nica. Pozostałą dwójką półfinalistów została para bydgoszczan, a więc N.Jagieniak i T.Michalski po kolejnym pojedynku toczonym na pełnym dystansie. Po chwili odpoczynku zawodnicy rozpoczęli zmagania półfinałowe w których B.Wieczorek pokonał N.Jagieniaka 4-1, a T.Michalski wygrał z D.Wawrzyniakiem w stosunku 4-2 kończąc jednego lega w 15 lotkach oraz ze 100 punktów. Równolegle z meczem finałowym rozgrywano mecz o 3 miejsce. Dzięki zwycięstwu w stosunku 4-2 nad D.Wawrzyniakiem to N.Jagieniak uplasował się na najniższym stopniu podium. Ostatni mecz turnieju z początku toczył się pod  dyktando T.Michalskiego, który potrafił wypracować sobie dwu-trzy legowe prowadzenie. Mimo to B.Wieczorek zdołał doprowadzić do stanu 4-4 w meczu a ponadto wygrać ostatnią rozgrywkę co pozwoliło mu się cieszyć z triumfu w całym turnieju. Po zakończeniu zawodów najlepsza „4” została nagrodzona pucharami oraz medalami. Organizatorzy bardzo gorąco pragną podziękować za pomoc w organizacji turnieju oraz wsparcie Panu Staroście Sępoleńskiemu Jarosławowi Tadychowi, właścicielom i obsłudze Baru Zacisze, Panu Jerzemu Grochowskiemu oraz zawodnikom za tak liczny udział i stworzenie świetnej atmosfery. Dodatkowo, organizatorzy już teraz pragną zaprosić do udziału w kolejnych turniejach, które z pewnością odbędą się w kolejnym roku. Do zobaczenia przy tarczy!

Klasyfikacja generalna V Otwartego Turnieju Darta o Puchar Starosty Sępoleńskiego