Odsłonięcie leśnego muralu z okazji 100-lecia Lasów Państwowych
23 czerwca 2024 roku odbyło się oficjalne odsłonięcie leśnego muralu, który zdobi ścianę Szkoły Podstawowej Nr 2 w Więcborku.
W tym roku przypada 100-lecie Lasów Państwowych. W związku z tym Nadleśnictwo Runowo upamiętnić ten wyjątkowy jubileusz, robiąc coś dla lokalnej społeczności. Tak oto narodził się pomysł na mural, który zostanie na długie lata i będzie ozdobą zarówno dla szkoły jak i dla samego Więcborka. Smutna, szara ściana nabrała teraz zupełnie nowych barw i nowego charakteru.
Projekt muralu został wybrany w wyniku konkursu. Musiał on nawiązywać do szeroko rozumianej gospodarki leśnej, korzyści jakie daje nam las oraz do 100-lecia Lasów Państwowych. Autorem zwycięskiej pracy, zatytułowanej „W jedności z naturą” jest znany grafik Dawid Celek, natomiast realizację tego wspaniałego projektu na ścianie budynku, zawdzięczamy firmie Wallart.
Warto wspomnieć, że mural został pokryty lakierem fotokatalitycznym, zapewniającym redukcję tlenków azotu w powietrzu (funkcja antysmogowa), samooczyszczanie ściany i zabezpieczającym przed rozwojem grzybów i porostów.
Władze samorządowe Powiatu Sępoleńskiego reprezentował Starosta Sępoleński Jarosław Tadych.
- data: 2024-06-23