Powiat Sępoleński

Treść Główna

Informacja Sztabu Zarządzania Kryzysowego Powiatu Sępoleńskiego dnia 14 sierpnia 2017 godzina 10.00

O godzine 10.00 w siedzibie PSP Sępólno Kraj. odbyło się kolejne posiedzenie  Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego. W posiedzeniu uczestniczyli starostowie, burmistrzowie i wójt gminy, komendant PSP, komendant PPP policji, przedstawiciel Powiatowej Inspekcji Sanitarnej, oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Drogowego.

Informacje ze spotkania:

1. W dniu dzisiejszym w akcji ratowniczej bierze udział  140 strażaków (22 zastępy). Są to strażacy z PSP i OSP naszego powiatu. W usuwaniu szkód uczestniczą również pracownicy Powiatowego zarządu drogowego w ilości 15 osób. Czynione są starania o przyjazd zewnętrznej pomocy idzie o 3 zastępy strażaków z terenu poza powiatu. W usuwaniu szkód uczestniczą również pracownicy Powiatowego zarządu drogowego w ilości 18 osób. Na terenie powiatu są w akcji 3 podnośniki z PSP, pracują od godzin porannych.

2. Na godzinę 12/00 otrzymano do stanowiska kierowania 395 zdarzeń, pozostało do zabezpieczenia jeszcze 95 zdarzeń. Napływają dalsze zgłoszenia szkód.

3. Nieprzejezdna jest droga powiatowa z Sośna w kierunku Wierzchucina. Jest tam prowadzona akcja usuwania zwałowiska z przewróconych drzew. Akcja jest również prowadzona od strony powiatu bydgoskiego.

4. Od rana pracuje 5 ekip z Państwowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego. Na wniosek Powiatowego Inspektora NB skierowano do naszego powiatu inspektorów z terenu województwa. W pierwszej kolejności inspekcje będą prowadzone na uszkodzonych budynkach mieszkalnych.

5. Zgodnie z dyspozycją Wojewody  komisje powołane do szacowania szkód mają zająć szacowaniem szkód na gruntach uprawnych.

6. Więcej informacji na temat przywracania zasilania w energię elektryczną będzie podane po  godzinie 16.00

Informacje będziemy podawać poprzez Facebook,  oraz na naszej stronie internetowej  www.powiat-sepolno.pl.

 

Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, opublikował: Wicestarosta - Andrzej Marach

« wstecz

Linki

  • Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
  • ul. Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie,
    tel. +48 52 388 13 00, fax +48 52 388 13 03, e-mail: sepolnopow@pro.onet.pl
  • Kliknij aby aktywować mapę dojazdu!