Powiat Sępoleński

Treść Główna

Rodzynki z pozarządówek z nagrodami

21 czerwca 2022 roku w Kujawsko Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu odbyło się wręczenie nagród laureatom XV edycji Konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizoawane przez organizacje pozarządowe pod nazwą: Rodzynki z Pozarządówki.

Na uroczystości, obecni byli m.in. członkowie kapituły konkursu. Nagrody finansowe po 3 tysiące 750 złotych każda, wraz z tytułami „Rodzynki z pozarządówki” trafiły do ośmiu organizacji: „Kuźni Talentów. Peron 9 i 3/4” z Aleksandrowa Kujawskiego, Stowarzyszenia „Porozumienie Chełmińskie”, Unisławskiego Towarzystwa Historycznego, Klubu Żeglarskiego Kormoran z Janikowa (powiat inowrocławski), Ochotniczej Straży Pożarnej w Rachcinie (w powiecie lipnowskim), Fundacji Profesora Ciekawskiego z Bydgoszczy, Stowarzyszenia Miłośników Szkoły „Kubusiowi Przyjaciele” z Wszednia (powiat mogileński) i Stowarzyszenia „Jesteśmy tacy sami” z Sępólna Krajeńskiego (powiat sępoleński).

Współpraca samorządu i organizacji pozarządowych

W Kujawsko-Pomorskiem współpracę ngo-sów z samorządem województwa budujemy w oparciu o Radę Działalności Pożytku Publicznego oraz Sejmik Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego – gremium tworzone przez reprezentantów sektora ngo-sów z całego województwa. Oba zespoły współpracują ściśle z działającym w strukturach Urzędu Marszałkowskiego Biurem Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i spełniają ważną rolę konsultacyjną.

Każdego roku samorząd województwa przekazuje miliony złotych na wsparcie realizacji projektów organizacji pozarządowych w wielu dziedzinach. W tym roku środki w wysokości 7 mln złotych zostały rozdysponowywane w ramach 22 konkursów. Prowadzimy też kampanię zachęcającą do przekazania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego z województwa kujawsko-pomorskiego.

 • autor: www.kujawsko-pomorskie.pl, data: 2022-06-22

Galeria zdjęć

 • „Rodzynki z pozarządówki”
  „Rodzynki z pozarządówki”
 • „Rodzynki z pozarządówki”
  „Rodzynki z pozarządówki”
 • „Rodzynki z pozarządówki”
  „Rodzynki z pozarządówki”
 • „Rodzynki z pozarządówki”
  „Rodzynki z pozarządówki”
 • „Rodzynki z pozarządówki”
  „Rodzynki z pozarządówki”
 • autor: www.kujawsko-pomorskie.pl, data: 2022-06-21

« wstecz

Linki

 • Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
 • ul. Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie,
  tel. +48 52 388 13 00, fax +48 52 388 13 03, e-mail: sepolnopow@pro.onet.pl
 • Kliknij aby aktywować mapę dojazdu!