Powiat Sępoleński

Treść Główna

Konferencja „ja@online”

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Sępólnie Krajeńskim informuje, że Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną „j@ online”, która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 

Celem  szkolenia jest edukowanie w zakresie bezpiecznego korzystania z urządzeń, zwrócenie uwagi na zagrożenie jakim jest phishing, jak bezpiecznie wykorzystać potencjał Internetu w obszarach takich jak bankowość elektroniczna czy zakupy on-line.

14 kwietnia 2021 o godz. 11:00 odbędzie się  konferencję online z udziałem ekspertów, którzy opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa w sieci.

 

Prelegentami będą przedstawiciele Rzecznika Finansowego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Politechniki Wrocławskiej, Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz eksperci, którzy badają m.in. potrzeby osób starszych oraz dzieci i młodzieży.

 

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube UKE (https://www.youtube.com/user/UKEregulator).

  • autor: Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów - Katarzyna Niepiekło - Theil, data: 2021-04-07

Program konferencji

  • JA_ONLINE_program konferencji UKE
  • autor: Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów - Katarzyna Niepiekło - Theil, data: 2021-04-07

« wstecz

Linki

  • Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
  • ul. Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie,
    tel. +48 52 388 13 00, fax +48 52 388 13 03, e-mail: sepolnopow@pro.onet.pl
  • Kliknij aby aktywować mapę dojazdu!