Powiat Sępoleński

Treść Główna

32. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym

Artur Grela i Katarzyna Węgrzyn zostali w Sępólnie Krajeńskim młodzieżowymi mistrzami Polski w grze pojedynczej. Turniej w niedzielę zakończył się w Sępólnie Krajeńskim.

Rozstawiony z „dwójką” Grela w spotkaniu finałowym pokonał Kamila Nalepę z zielonogórskiego ZKS-u 4:1. Na najniższym stopniu podium zmagania w grze pojedynczej mężczyzn zakończyli Jakub Witkowski (Ostródzianka Ostróda) i Łukasz Wachowiak (ZKS Zielona Góra).

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła najwyżej rozstawiona zawodniczka w imprezie – Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław), która w spotkaniu o złoty medal okazała się lepsza od swojej siostry bliźniaczki Anny. Z brązowymi medalami z Sępólna Krajeńskiego wyjechały Julia Szymczak (KU AZS UE Wrocław) i Agata Zakrzewska (KTS Tarnobrzeg)

Młodzieżowymi mistrzami Polski w grze podwójnej zostali Kamil Nalepa i Łukasz Wachowiak w gronie mężczyzn oraz Katarzyna i Anna Węgrzyn wśród kobiet. Zielonogórzanie w finałowym starciu okazali się lepsi od Kacpra Petasia i Przemysława Walaszka, a siostry Węgrzyn orały Agatę Zakrzewską i Gabrielę Dyszkiewicz. Na trzecim miejscu zmagania w grupie mężczyzn zakończyli Jakub Witkowski i Jakub Miszkurka oraz Artur Grela i Jan Zandecki, a wśród kobiet Zuzanna Błażejewicz i Agata Szczuka oraz Maja Miklaszewska i Julia Ślązak.

Pierwsze miejsce w grze mieszanej przypadło w udziale Łukaszowi Wachowiakowi i Katarzynie Węgrzyn, którzy w decydującej grze w trzech setach uporali się z Arturem Grelą i Aleksandrą Michalak. Brązowe medale wywalczyli Przemysław Walaszek i Anna Węgrzyn oraz Kacper Petaś i Agata Zakrzewska.

32. Indywidualne i Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Sępólnie Krajeńskim rozgrywane były od czwartku. Turniej w województwie kujawsko-pomorskim był pierwszą w naszym kraju imprezą rangi mistrzowskiej rozegraną po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Władze samorządowe Powiatu Sępoleńskiego reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Marek Chart oraz Starosta Sępoleński Jarosław Tadych.

Oficjalne wyniki mistrzostw

  • autor: www.pzts.pl, data: 2020-09-06

32. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym - ceremonia dekoracji

  • autor: www.kanal10.pl, data: 2020-09-06

« wstecz

Linki

  • Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
  • ul. Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie,
    tel. +48 52 388 13 00, fax +48 52 388 13 03, e-mail: sepolnopow@pro.onet.pl
  • Kliknij aby aktywować mapę dojazdu!