Powiat Sępoleński

Treść Główna

Podatki online. Załatw sprawę z Urzędem Skarbowym bez wychodzenia z domu

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sępólnie Krajeńskim zachęca – „Sprawdź, jakie wybrane, popularne sprawy z zakresu podatków i cła możesz załatwić online bez wychodzenia z domu”. Lista usług online oferowanych przez urzędy skarbowe jest dostępna na podatki.gov.pl .

Na stronie podatki.gov.pl/usługi-online w jednym miejscu znajdziesz m.in. linki do elektronicznych zeznań podatkowych, zaświadczeń, jednolitego pliku kontrolnego (JPK), wniosków o ustanowienie pełnomocnika czy karty podatkowej. Jeśli nie znajdziesz interesującej cię sprawy, możesz napisać pismo ogólne do urzędu przez ePUAP i podpisać je profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Można też skorzystać z Tymczasowego profilu Zaufanego, narzędzia usprawniającego w istotny sposób w czasach pandemii usługi Krajowej Administracji Skarbowej. Umożliwia on poszerzenie zakresu usług świadczonych przez organy podatkowe bez konieczności osobistego stawiennictwa w siedzibie urzędu. Podatnicy i płatnicy, którzy skorzystają z Tymczasowego Profilu Zaufanego, nie muszą przychodzić do urzędu skarbowego jak ma to miejsce w procedurze Profilu Zaufanego.

W kontekście funkcjonalnym Tymczasowy Profil Zaufany działa dokładnie tak samo jak dotychczasowy Profil Zaufany (wyjątki nie dotyczą zadań realizowanych przez jednostki KAS), a jego utworzenie nie wymaga jakichkolwiek kontaktów z KAS – cała procedura jest realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji. Szczegółowy komunikat MF w tym zakresie dostępny jest na Portalu Podatkowym https://www.podatki.gov.pl/wyjasnienia/tymczasowy-profil-zaufany-zalatwisz-online/ oraz – na stronie internetowej urzędu skarbowego (Aktualności: „Tymczasowy profil zaufany – już jest!”).

Zachęcamy do skorzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z Krajową Administracją Skarbową.

« wstecz

Linki

  • Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
  • ul. Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie,
    tel. +48 52 388 13 00, fax +48 52 388 13 03, e-mail: sepolnopow@pro.onet.pl
  • Kliknij aby aktywować mapę dojazdu!