Powiat Sępoleński

Treść Główna

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenia roku szkolnego, które odbyły się 19 czerwca, rozpoczęły okres dwumiesięcznych wakacji.

Wyróżniający się uczniowie ze szkół dla których Powiat Sępoleński jest organem prowadzącym, otrzymali z rąk przedstawicieli samorządu powiatowego listy gratulacyjne podpisane przez Starostę  Sępoleńskiego Jarosława Tadycha. W sępoleńskim liceum była to Natalia Duber, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim: Piotr Furmaga (technikum) oraz Krystian Pankau (branżowa szkoła I stopnia) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku: Mateusz Zapalski (technikum) i Martyna Borlik (branżowa szkoła I stopnia) a w Liceum im. Janusza Korczaka w Więcborku: Nataniel Owczarski. Za wybitne osiągnięcia sportowe w Zespole Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim wyróżnieni zostali: Monika Wyrobek i Eryk Mróz.

Wszystkim wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy a absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów zapraszamy do rozpoczęcia nauki w szkołach Powiatu Sępoleńskiego.Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim. Wyróżnionym uczniom listy gratulacyjne wręcza Skarbnik Powiatu Władysław Rembelski.

 • 2
 • 4

W Liceum ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku Powiat Sępoleński reprezentował Wicestarosta Andrzej Marach.

 • DSC02876
 • DSC02880
 • 23-DSC_0396
 • 25-DSC_0401

Lidia Sokulska-Tłok, inspektor Wydziału edukacji Starostwa Powiatowego, przekazuje list gratulacyjny wyróżnionej uczennicy Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim.

 • DSC_1788
 • DSC_1844
 • autor: Artur Juhnke, data: 2019-06-21

Wyróżnionym uczniom z Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim, listy gratulacyjne wręczył Przewodniczący Rady Powiatu- Marek Chart.

 • IMG_0078
 • IMG_0084

 

Nominacje dyrektorskie

Realizując uchwałę Zarządu Powiatu, Starosta Sępoleński Jarosław Tadych, powierzył stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim panu Tomaszowi Cygankowi oraz stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim, panu Mariuszowi Czerwińskiemu.  

Mariusz Czerwiński, zastępuje na stanowisku dyrektora szkoły, pełniącą tę funkcje  od 1991 roku panią Mirosławę Niemyjską, która przechodzi na emeryturę. Dla dyrektora Tomasza Cyganka jest to kolejna kadencja. Panowie swoje funkcje pełnić będą od 1 września br. przez okres 5 lat szkolnych.

Uroczyste przekazanie aktów nominacyjnych odbyło się w gabinecie Starosty 19 czerwca br., a oprócz wymienionych wyżej dyrektorów wzięli w nim udział: Starosta Sępoleński Jarosław Tadych, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Chart,  Sekretarz Powiatu Anna Deja-Dobrowolska, Skarbnik Powiatu Władysław Rembelski, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim Mirosława Niemyjska oraz reprezentant Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim Artur Juhnke.

 • autor: Artur Juhnke, data: 2019-06-21
 • IMG_4265
 • IMG_4279
 • IMG_4293
 • IMG_4297
 • IMG_4308
 • autor: Kamila Jabłońska, data: 2019-06-19

 

Mamy to! – staże zawodowe w Portugalii dla uczniów CKZiU w Więcborku

„Nasz Euro-start” to nazwa kolejnego projektu w ramach akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+, który został przygotowany przez nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku  i w wyniku postępowania konkursowego został oceniony pozytywnie.  Szkolnym koordynatorem projektu jest Anna Gumińska – Bejfus. W projekcie wezmą udział dwie 20-osobowe grupy uczniów obecnych klas pierwszych kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik informatyk i technik logistyk. Młodzież odbędzie swoje staże zawodowe w Portugalii w Lizbonie  (grupa pierwsza: maj 2020r, grupa druga: październik 2020r.). Jesteśmy szczęśliwi,  że kolejni uczniowie zdobędą umiejętności branżowe, podniosą kompetencje zawodowe i językowe,  zaznajomią  się z  nowymi technologiami a dzięki udziałowi  w programie kulturowym poszerzą  wiedzę krajoznawczą i realioznawczą o Portugalii, zwiększą świadomość międzykulturową, umocnią poczucie tożsamości narodowej oraz wykształcą postawę otwartości i tolerancji wobec innych kultur i religii. Całkowita kwota dofinansowania wynosi 99 144,00 euro. Naszym partnerem w projekcie jest portugalska organizacja CASA DA EDUCAÇÃO, która posiada duże doświadczenia w realizacji programów edukacyjnych. Funkcjonując od 2012 roku instytucja nawiązała bardzo dobre relacje i utworzyła partnerstwo z najlepszymi lokalnymi organizacjami, szkołami, centrami kształcenia zawodowego, przedsiębiorstwami, instytucjami publicznymi i prywatnymi.

 • autor: Zespół ds projektów - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku, data: 2019-06-05
 • FLAGA0000
 • autor: Jakub Baranowski, data: 2019-06-05

 

Reklama Szkoły - Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim

 • data: 2019-05-10

 

Młodzież z CKZiU w Wiecborku na stażu w Hiszpanii w Maladze

Sprawozdanie z trzeciego i czwartego tygodnia pobytu

Mamy już za sobą półmetek naszej przygody w Maladze- mieście urodzin i dzieciństwa Pablo Picasso, kolebce flamenco, przepięknym śródziemnomorskim kurorcie Hiszpańskiej Andaluzji.

Po dwóch tygodniach pobytu w Hiszpanii pożegnaliśmy się z panią Anną Gumińską- Bejfus oraz panią Ewą Tomaszewską i przywitaliśmy się z nowo przybyłymi opiekunami, panem dyrektorem Sławomirem Kulpinskim oraz panem Wojciechem Kołodziejkiem. W tym dniu mieliśmy też okazję obserwować gości i fanów Festiwalu Filmowego w Maladze. I tak rozpoczęliśmy trzeci tydzień naszego stażu.

W środę 20 marca spotkaliśmy się wszyscy w biurze naszego organizatora –Tribeka z miejscowym opiekunem oraz opiekunami ze szkoły. Otrzymaliśmy pakiet dokumentów do uzupełnienia przez nas i naszych pracodawców.

W kolejnych dniach odwiedzili nasze miejsca praktyk nasi nauczyciele. Przeprowadzili rozmowy z nami i naszymi opiekunami praktyk. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od naszych pracodawców.

W sobotę 23 marca udaliśmy się na kolejną wycieczkę w ramach programu kulturowego. Tym razem zwiedziliśmy przepiękne górskie miasteczko (Pueblo Blanco) Frigiliana. Przechadzaliśmy się po jego wąskich uliczkach i podziwialiśmy niesamowite widoki.

Po zwiedzaniu wyruszyliśmy chyba na najpiękniejszą plażę Costa del Sol w miejscowości Nerja. Tam udaliśmy się na tzw. Balkon Europy, czyli sięgającą w morze promenadę ze skalistym wybrzeżem i pomnikiem króla Alfonsa XII. Późnym popołudniem wróciliśmy do naszych Host families.

Następnego dnia, w niedzielę rozpoczęliśmy kolejną wycieczkową przygodę. Wyruszyliśmy mianowicie do Sewilli- stolicy Andaluzji, 700- tysięcznego miasta z bogatą historią panowania Fenicjan, Kartagińczyków, Rzymian, Arabów i Chrześcijan. Obejrzeliśmy m.in. trzecią co do wielkości w Europie Katedrę NMP z przebudowanym na dzwonnicę minaretem, mury arabskiej twierdzy Alcazar, Złotą Wieżę oraz Plac Hiszpański z przepięknym półkolistym Pałacem, na tle którego ustawiliśmy się do zdjęcia. Fanom Gry o tron i Gwiezdnych wojen nie musimy przypominać, że to właśnie w tym mieście kręcono sceny do tych filmów.

Sewillę zwiedzaliśmy wspólnie z grupą uczniów z Sierakowic, którzy odbywali podobnie jak my praktykę w Maladze.

No cóż, czas biegnie nieubłaganie. W środę 27 marca odbyliśmy spotkanie podsumowujące w biurze Tribeka, podczas którego kierownictwo organizacji goszczącej w towarzystwie naszych nauczycieli wręczyło nam Certyfikaty zaliczające praktyki. Wszyscy nas bardzo chwalili. Wypełniliśmy również ankiety ewaluacyjne oraz opowiedzieliśmy o przebiegu praktyk i życiu u rodzin goszczących. Przeprowadzono z nami wywiady w języku polskim i angielskim na temat naszych wrażeń, przeżyć i doświadczeń z pobytu i udziale w programie Erasmus+.

Nazajutrz nastąpił ostatni dzień pobytu w zakładach pracy, pożegnań i wzruszeń było co niemiara.

W ostatnim dniu od rana końcówka pakowania i na lotnisko. Stamtąd do Berlina i do Polski busem. Z „nadbagażem” wspaniałych wrażeń i doświadczeń zakończyliśmy udział w głównej części projektu „Nasza Euro-Szansa” realizowanego w programie Erasmus plus.

Dziękujemy i zapraszamy naszych młodszych kolegów do udziału w podobnych przedsięwzięciach, a my już wiemy, że będziemy chcieli jeszcze korzystać z innych działań programów europejskich.

                                                                                                                                        Uczniowie kl. IIB CKZiU w Więcborku

 • autor: Nadesłane - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku
 • IMG_20190322_110253
 • IMG_20190322_113446
 • IMG_20190322_120345
 • IMG_20190322_125046
 • IMG_20190323_104400
 • IMG_20190323_123306
 • IMG_20190324_134014
 • IMG_20190324_153559
 • IMG_20190327_094119
 • autor: Nadesłane - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku

 

Buenos dias!

Właśnie tymi słowami powitaliśmy Malagę 2 marca. Jesteśmy tu już tydzień i wciąż zachwyca nas cudowne słońce i lazur nieba. 16 z nas pracuje w firmach gastronomicznych, a 4 w administracji. Zakwaterowani jesteśmy u hiszpańskich rodzin, gdzie poznajemy ich styl życia i zwyczaje. Praktycznie każdy z nas mieszka tuż przy plaży, na której delektujemy się słońcem w czasie wolnym od pracy. Możemy tu spacerować i uprawiać różne sporty.

W Maladze jest co zwiedzać. W niedzielę większość atrakcji i muzeów można odwiedzić za darmo. Chociaż jesteśmy tu już tydzień, to wciąż odkrywamy nowe, ciekawe miejsca. Ludzie tutaj żyją inaczej niż w Polsce, co podyktowane jest przede wszystkim wysokimi temperaturami. Po południu większość firm jest zamkniętych, bo Hiszpanie odpoczywają na tzw. sjeście. Natomiast wieczorem znowu budzą się do życia. Ulice i promenady przepełnione są rodzinami z dziećmi, które przychodzą do restauracji i barów na wspólny posiłek. Jest głośno, wesoło i kolorowo. Malaga to również centrum turystyki. Można tu spotkać ludzi z całego świata. My również pracujemy w międzynarodowych zespołach.

W minioną niedzielę odbyliśmy grupową wycieczkę do Cordoby. W planach mamy jeszcze wyjazd do miejscowości Nerja i Sevilla. Jesteśmy zauroczeni tym kawałkiem Hiszpanii, ludźmi i atmosferą.

Beneficjenci projektu „Nasza Euro-szansa” realizowanego w programie Erasmus+

A oto kilka naszych osobistych relacji ( więcej na blogu: https://naszaeuroszansa.wordpress.com)

2 marca o godzinie 11:00 wyruszyliśmy autobusem w drogę do Warszawy na lotnisko w Modlinie, z którego mieliśmy samolot prosto do Malagii… (Oliwia Błocińska)

Na miejscu czekały na nas rodziny które przyjęły nas serdecznie i zaprowadziły do miejsca noclegu i tutaj się rozdzieliliśmy. Moja Pani się okazała bardzo miła i rozumiała angielski wow!!! Bardzo łatwo się z nią dogadaliśmy wszystko nam dokładnie pokazała i wspomniała trochę o kulturze Hiszpańskiej, super… (Jakub Jankowski)

O poranku czekało na nas typowe Hiszpańskie śniadanie. Było ono bardzo słodkie, skwitowane sokiem i kawą. Po śniadaniu integrowaliśmy się z rodziną, aby później udać się do Tribeki na poznanie zasad dotyczących praktyk… (Dariusz Cieślik)

Czuję się tutaj jak w jakimś  filmie. Na każdym kroku widać palmy i inne rośliny, które nie są spotykane w Polsce. Jest tutaj również  wiecznie zielono. Dzisiaj przywitała nas wspaniała pogoda: słońce i 22°C… (Agnieszka Pankanin)

Zostaliśmy zaprowadzeni do szatni, gdzie ubraliśmy się w stroje gastronomiczne. Potem zostały nam przydzielone zajęcia. Najpierw kroiliśmy warzywa, potem Jose (szef kuchni) kazał mi obierać krewetki, pokazał mi jak to zrobić. Nie miałam pojęcia jak to robić, pierwszy raz miałam w rękach prawdziwą całą krewetkę , dlatego szło mi z początku opornie, jednak weszłam w wprawę, po dwóch godzinach robiłam to już niemal idealnie... (Gosia Ściesińska)

Gdy już przekroczyłam próg budynku zostałam ciepło przyjęta przez Juana i resztę pracowników. Zaczynamy powoli, od administracji. Każdy z pracowników dzielących z nami pomieszczenie zaoferował swoją pomoc przy pracy, gdy coś będzie dla nas niezrozumiałe... (Agnieszka Drobjewska)

Ostatecznie moje nogi poniosły mnie nad Morze Śródziemne. Usiadłam się na plaży podziwiając przy tym widoki, o jakich nie marzyłam nawet w najśmielszych snach. Szum fal uspokajał mnie, pozwalając przenieść się przy tym w krainę mojej wyobraźni. Zatraciłam się w swoim świecie spędzając w tym miejscu kolejne dobre kilka minut. Zdążyłam także odezwać się do moich bliskich… (Agnieszka Pankanin)

Kolejne dni pracy w Astrid Tapas. Atmosfera w lokalu jest bardzo przyjemna, wszyscy się ze sobą dogadujemy. Kucharze starają się pokazać nowe rzeczy, wytłumaczyć oraz po prostu rozmawiać. Często pytają o nasz kraj oraz z przyjemnością próbują uczuć się polskich słówek!...(Natalia Dudek)

Po powrocie do domu zaczęłyśmy robić farsz i ciasto na pierogi. Farsz był troszkę inny niż oryginalny, ale był równie smaczny. Dolałyśmy troszkę octu winnego i soku z cytryny, by go zakwasić. Santi i Andre cały czas się nam przyglądali i pomagali w przyrządzeniu…(Gosia Ściesińska)

Początek dnia rozpoczął się bardzo sympatycznie, ponieważ rano przy śniadaniu Ana przedstawiła nam naszą współlokatorkę, której wcześniej nie widzieliśmy. Okazało się, że ma na imię Shakira i pochodzi z Ameryki!... (Natalia Marciniak )

Cordoba była cieplejszym miejscem od Malagi jednak moim zdaniem mniej urokliwym. Po powrocie udaliśmy się posmakować chuross w najstarszej kawiarni w centrum . Następnie graliśmy w koszykówkę i wróciliśmy na obiadokolacje… (Klaudiusz Stachnik)

Z Cordoby powróciliśmy około godziny 17, razem z Gosią poszedłem do muzeum muzyki, w którym można było samemu grać na instrumentach… (Jakub Oleksiński)

Nauczyliśmy się nawet paru kroków popularnego tańca Flamenco! Niezwykłe było to, że w niektórych miejscach kamienie na ziemi były poukładane w różne wzory. Dopełniało to charakter tego miejsca… (Agnieszka Pawlisz)

 • autor: Anna Gumińska-Bejfus, data: 2019-03-12
 • img_20190306_1145193026305872626744912
 • IMG_20190310_115001
 • IMG_20190310_121345
 • 20190302_162322
 • IMG_20190302_185341
 • IMG_20190303_124547
 • IMG_20190303_124618_BURST002
 • IMG_20190303_130221
 • IMG_20190303_141600
 • IMG_20190303_142839
 • IMG_20190304_110929
 • img_20190306_112149
 • autor: Nadesłane - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku, data: 2019-03-12

 

Konferencja upowszechniająca zagraniczne staże zawodowe w CKZiU w Więcborku

W dniu 14 grudnia 2018 roku w auli CKZiU w Więcborku odbyła się konferencja upowszechniająca zagraniczne staże zawodowe w ramach Erasmus+ i PO WER. Uczestniczyli w niej gimnazjaliści z klas trzecich oraz uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z Więcborka, Sępólna Krajeńskiego, Wałdowa i Lutowa. Gospodarzami konferencji byli uczniowie klas trzecich Technikum w Więcborku kształcący się w zawodach: technik logistyk, technik informatyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. 25 –osobowa grupa młodzieży z tych branż to beneficjenci projektu „Zawodowe spotkanie z Europą”, którzy swój 4-tygodniowy zagraniczny staż zawodowy odbywali w Irlandii na przełomie maja i czerwca 2018 roku.

Konferencja była doskonałą okazją do przedstawienia działań „Ekonomika” w zakresie realizacji staży zawodowych w krajach Unii Europejskiej. Młodzież goszcząca na konferencji usłyszała relacje z przebiegu staży oraz mogła zapoznać się z korzyściami płynącymi z udziału w tego typu projektach unijnych. A było o czym opowiadać bo uczniowie CKZiU, w tym roku szkolnym, już po raz piąty wyjadą na praktyki zawodowe za granicę. Dotychczas staże realizowane były dwukrotnie w Niemczech i dwukrotnie w Irlandii. W marcu 2019 roku, w ramach projektu „Nasza Euro-szansa”, 20 uczniów wyjedzie na staż zawodowy do Hiszpanii, a w październiku – kolejnych 20 uczniów wyjedzie do Włoch. W ramach spotkania zorganizowano także konkurs z nagrodami dla gości. Na zakończenie konferencji każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji. Liczymy na dalszą współpracę z lokalnymi Gimnazjami i Szkołami Podstawowymi.

Dziękujemy także p. N. Mazur i D. Głyżewskiej-Fijas, które nadzorowały przygotowanie poczęstunku dla gości. Słodkie przekąski przygotowali beneficjenci projektu „Zawodowe spotkanie z Europą”.

 • autor: Renata Zalewska-Czeszewska, data: 2019-01-07
 • fundusze
 • 01-DSC_0255
 • 03-DSC_0259
 • 04-DSC_0261
 • 06-DSC_0268
 • 08-DSC_0271
 • 09-DSC_0273
 • 11-DSC_0280
 • 12-DSC_0282
 • 13-DSC_0284
 • 14-DSC_0285
 • 15-DSC_0287
 • 16-DSC_0289
 • 17-DSC_0292
 • 18-DSC_0295
 • 19-DSC_0297
 • 20-DSC_0300
 • 21-DSC_0301
 • 22-DSC_0302
 • 23-DSC_0303
 • autor: Michał Grochowski, data: 2018-12-14

 

Próba pobicia rekordu Polski

W przededniu Święta Narodowego 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, blisko 1000 mieszkańców powiatu sępoleńskiego zatańczyło poloneza. Była to kolejna próba pobicia rekordu Polski, która odbyła się na stadionie miejskim w Sępólnie Krajeńskim. Koordynowana była przez choreografa Wojciecha Chylewskiego.

 • IMG_9192
 • IMG_9194
 • IMG_9204

 

Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski

Uczniowie Powiatu Sępoleńskiego  uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla całego kraju dzień. W szkołach w uroczystościach wzięli udział uczniowie wraz z nauczycielami oraz zaproszeni goście. 9 listopada o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkół odśpiewali hymn państwowy włączając się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.

Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim  zorganizował liczne uroczystości szkolne w ramach obchodów 100 – lecia Niepodległości Polski. Uroczystości rozpoczęły się dnia 7. IX. 2018 r. wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych z okazji „Dnia z Pieśnią Patriotyczną”. Zorganizowana była: impreza plenerowa pod nazwą „W Imię Niepodległej” (10. X. 2018 r.), wycieczka rowerowa uczniów pod hasłem „Najpiękniejsza jest nasza Mała Ojczyzna”  –  szlakiem lokalnych atrakcji przyrodniczych (18. X. 2018 r.), inscenizacja „Droga do wolności” na Krajeńskich Integracyjnych Spotkaniach Twórczych w Kamieniu Krajeńskim (25. X. 2018 r.), konkurs plastyczny i wystawa prac w „szkolnej galerii” pod hasłem „Wielcy Polacy – Sławni Patrioci” (od 5. XI. 2018 r.), „Harcerski bieg patriotyczny” (20. XI. 2018 r.)  oraz akademia szkolna i konkurs recytatorski poezji patriotycznej (8. XI. 2018 r.). Dnia 9. X. 2018 r. delegacja Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim złożyła wiązankę z okazji Święta Niepodległości Polski
na grobach poległych żołnierzy przy kościele parafialnym.

Na obchodach z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Liceum Ogólnokształcącym w Więcborku, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski, uczniowie klas mundurowych złożyli uroczyste ślubowanie oraz odebrali szkolne stopnie: młodszego kadeta, kadeta i starszego kadeta. Uwieńczeniem uroczystości była GRA MIEJSKA pod hasłem: "Symbole Niepodległości", do której zaproszono uczniów klasy VII SP im. Polskich Noblistów w Więcborku i III gimnazjum. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim.

Młodzież i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim w dniu 9 listopada o godzinie 900 zebrali się w holu głównym szkoły na uroczystym apelu. Przewodnicząca samorządu szkolnego wygłosiła prelekcję z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, zostały odśpiewane pieśni patriotyczne. W drodze na stadion CSiR, uczniowie złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów pod pomnikiem Chrystusa Króla, na stadionie razem z młodzieżą szkół sępoleńskich i mieszkańcami Sępólna tańczyli poloneza. 11 listopada grupa młodzieży z sępoleńskiego LO uczestniczyła w uroczystym przemarszu ulicami miasta tworząc zaszczytny poczet flagowy, który niósł flagę państwową na czele manifestacji.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim uczcili 100-lecie Odzyskania Niepodległości cyklem imprez okolicznościowych kształtujących postawy patriotyczne uczniów. Z tej okazji zorganizowano wycieczkę do Gdańska (Muzeum II Wojny Światowej,  Plac Solidarności, Brama Stoczni Gdańskiej, Pomnik Poległych Stoczniowców 1970) oraz wyjście do kina – film Dywizjon 303. Okazją dla społeczności szkolnej do złożenia hołdu pokoleniom Polaków dążących do przywrócenia Polski na mapę świata i walczących o jej wolność było: złożenie  kwiatów i zapalenie zniczy na grobach żołnierzy znajdujących się na sępoleńskich cmentarzach, opracowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych, wykonanie kotylionów, zapoznanie z prezentacją IPN „Ojcowie Niepodległości”, wykonanie okolicznościowych gazetek, plakatów oraz zorganizowanie uroczystego apelu , na którym  wspólnie odśpiewano cztery zwrotki hymnu, recytowano wiersze i śpiewano pieśni patriotyczne. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim zaangażował się również w inicjatywę Centrum Kultury i Sztuki  tańcząc poloneza na stadionie miejskim. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w przemarszu oraz złożeniu kwiatów przed Pomnikiem Wdzięczności ku Czci Chrystusa Króla.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku uczciło setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości podczas uroczystego apelu szkolnego. W trakcie uroczystości o godz. 11.11 w całej szkole został odśpiewany Hymn Polski, włączając się tym samym w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Na zakończenie uroczystości wręczono nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w konkursach historycznym i matematycznym zorganizowanych z okazji jubileuszu.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku

 • IMG_2114
 • IMG_2141
 • IMG_2153
 • IMG_2155
 • IMG_2165
 • IMG_2195

Liceum Ogólnokształcące w Sępólnie Krajeńskim

 • 46040796_2203068253047781_5590128419414212608_o
 • 46232968_2203068669714406_6007381468563636224_o
 • 46271115_2204205866267353_1108360892493332480_o
 • IMG_0954
 • IMG_0973
 • IMG_1015

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim

 • ZSP (4)
 • ZSP (5)
 • ZSP (8)
 • ZSP (9)
 • ZSP (11)
 • ZSP

Liceum Ogólnokształcącym w Więcborku

 • DSC00361
 • DSC00490
 • DSC00515
 • DSC00531
 • DSC00570
 • DSC00577
 • DSC00717
 • DSC00744

 

Dzień Edukacji Narodowej

 „Nauczyciel to ten, który nie wtłacza, a wyzwala
nie ciągnie, a wznosi,
nie ugniata, a kształtuje,
nie dyktuje, a uczy,
nie żąda, a zapytuje”

                                               Jan Legowicz

Słowami wybitnego polskiego filozofa, Starosta Sępoleński Jarosław Tadych, rozpoczął spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które odbyło się we wtorek, 16 października, w lokalu „Bar Zacisze” w Sępólnie Krajeńskim.  W czasie uroczystości wręczone zostały tegoroczne Nagrody Starosty Sępoleńskiego. Wyróżnionymi nauczycielami zostali: Grażyna Fröhlke (Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim), Mariola Czapiewska (Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku), Emilia Kubera i Mirosława Radomska (Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim), Renata Zalewska-Czeszewska  oraz Sławomir Kulpinski  (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku) Robert Skaza (Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Sępólnie Krajeńskim), Eugeniusz Szwochert i Michał Humerski (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim). Oprócz nagrodzonych, w spotkaniu uczestniczyli:  Wicestarosta Sępoleński- Andrzej Marach, Przewodniczący Rady Powiatu- Marek Chart, dyrektorowie szkół i placówek oświatowych dla których Powiat Sępoleński jest organem prowadzącym, prezes ZNP o. Sępólno- Anna Niemczyk, prezes ZNP o. Więcbork- Ewa Pirzgalska, dyrektor Wydziału Edukacji (…)- Gabriela Malczewska, główna księgowa Biura ds. Wspólnej Obsługi Finansowej Placówek Oświatowych Powiatu Sępoleńskiego- Lucyna Rach.

 • autor: Artur Juhnke, data: 2018-10-16
 • IMG_8491
 • IMG_8493
 • IMG_8496
 • IMG_8500
 • IMG_8502
 • IMG_8509
 • IMG_8517
 • IMG_8524
 • IMG_8535
 • IMG_8548
 • IMG_8558
 • IMG_8566
 • autor: Artur Juhnke, data: 2018-10-16

 

Gimnazjalisto!

 • Plakat promocyjny
 • Wyniki maturalne 2018 - zestawienie

Linki