Firma ZUE Grabinski oraz KAAD zostały laureatem Nagrody Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” w 2024 roku. Uroczyste wręczenie Nagrody nastąpiło w trakcie LXVI Sesji Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim, w dniu 23 lutego 2024 roku. Nagrodę z ramienia firmy ZUE Grabinski odebrał Włodzimierz Grabinski oraz Szymon Grabiński. Natomiast nagrodę w imieniu Firmy KAAD odebrała właścicielka firmy Pani Kamila Adamczak wraz z mężem Arturem Adamczakiem.
Nagroda „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” została ustanowiona w 2014 roku. Kapitułę przyznającą Nagrodę Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” tworzą:
Zgłoszenia kandydatur do Nagrody mają charakter otwarty – mogą być dokonywane przez instytucje, organizacje gospodarcze i zawodowe, stowarzyszenia,władze samorządowe gmin powiatu sępoleńskiego, radnych i zarząd powiatu sępoleńskiego, oraz grupy mieszkańców powiatu (co najmniej 10 osób).
Firma ZUE Grabinski od 35 lat projektuje, wykonuje i utrzymuje instalacje elektryczne wraz z pomiarami, a od ponad 20 lat dodatkowo wykonuje usługi związane z szeroko rozumianą teleinformatyką, w tym montaż okablowania strukturalnego sieci wraz z certyfikacją, systemy sygnalizacji włamania i napadu wraz z telewizją dozorową, systemy sygnalizacji pożaru, sprzedaż i kompleksową obsługę informatyczną firm, systemów łączności - centrale telefoniczne i domofonowe.
Firma KAAD jest obecna na rynku wyrobów kutych, nierdzewnych oraz aluminium od 15 lat. W tym czasie zrealizowała setki zleceń i zdobyła grono zadowolonych Klientów. Stabilną pozycję zawdzięcza pełnemu zaangażowaniu, profesjonalizmowi oraz elastycznemu podejściu do potrzeb Kontrahentów, których zawsze stawia na pierwszym miejscu. Dotychczasowe realizacje można spotkać na terenie całego kraju oraz w Niemczech, Francji i Szwecji. Firma F.P.H.U. "KAAD" Kamila Adamczak powstała 02.09.2009 roku. Od początku działalności związana była z produkcją elementów metalowych wykonywanych zgodnie z dokumentacją powierzoną przez Klientów. Dzięki najwyższej jakości oferowanych produktów, terminowości dostaw oraz atrakcyjnej cenie pozyskała nowych Klientów związanych z rynkiem motoryzacyjnym. Obecnie większość produkcji firmy tego zakresu znajduje swoich Klientów w Niemczech, Francji i Holandii.
Nagroda ma charakter honorowy i została przyznana za wybitne osiągnięcia na polu działalności gospodarczej w powiecie sępoleńskim. Celem Nagrody jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu sępoleńskiego, promowanie aktywności przedsiębiorców na rynku gospodarczym, inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i dokonań innowacyjnych, upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki oraz promocja usług rynku pracy.
W ocenie Kapituły Konkursu na uznanie zasługuje dynamiczny rozwój tych Firm postępy związane z ich funkcjonowaniem oraz bazą i produkcją. Kapituła Nagrody doceniła osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości, innowacyjności i zdobywania nowych rynków, a także współpracę z lokalną społecznością oraz działalność na rzecz rozwoju i promocji Powiatu.
Firma HESZ została laureatem Nagrody Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” w 2023 roku. Uroczyste wręczenie Nagrody nastąpiło w trakcie LIV Sesji Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim, w dniu 24 lutego 2023 roku. Nagrodę odebrała właścicielka firmy, pani Janina Szliep z synami Łukaszem i Krzysztofem.
Przedsiębiorstwo działa na rynku od 2003 roku i specjalizuje się w projektowaniu i produkcji boksów dla koni oraz wyposażenia stajni. Firma świadczy swoje usługi dla klientów z całej Polski i zagranicy, między innymi z Norwegii, Niemiec, Francji, Austrii czy Wielkiej Brytanii. Właściciele firmy ciągle rozwijają swoją działalność i udoskonalają proces produkcyjny, dostosowując się do wymagań rynku.
Nagroda ma charakter honorowy i została przyznana za wybitne osiągnięcia na polu działalności gospodarczej w powiecie sępoleńskim. Celem Nagrody jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu sępoleńskiego, promowanie aktywności przedsiębiorców na rynku gospodarczym, inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i dokonań innowacyjnych, upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki oraz promocja usług rynku pracy.
W ocenie Kapituły Konkursu na uznanie zasługuje dynamiczny rozwój Firmy postępy związane z jej funkcjonowaniem, bazą i produkcją. Kapituła Nagrody doceniła osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości, innowacyjności i zdobywania nowych rynków, a także współpracę z lokalną społecznością oraz działalność na rzecz rozwoju i promocji Powiatu.
Firma SBN laureatem Nagrody Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” w 2022 roku. Uroczyste wręczenie Nagrody nastąpiło podczas sesji Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim w dniu 25 marca 2022 roku. Nagroda ma charakter honorowy i została przyznana za wybitne osiągnięcia na polu działalności gospodarczej w powiecie sępoleńskim. Celem Nagrody jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu sępoleńskiego, promowanie aktywności przedsiębiorców na rynku gospodarczym, inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i dokonań innowacyjnych, upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki oraz promocja usług rynku pracy. W ocenie Kapituły Konkursu na uznanie zasługuje dynamiczny rozwój Spółki, postępy związane z jej funkcjonowaniem, bazą i produkcją. Kapituła Nagrody doceniła osiągnięcia Spółki „SBN RUNOWO” w dziedzinie przedsiębiorczości, innowacyjności i zdobywania nowych rynków, a także współpracę z lokalną społecznością oraz działalność na rzecz rozwoju i promocji naszego Powiatu.
SBN RUNOWO Sp. z o.o. jest pierwszym przedsiębiorstwem produkcyjnym na północy Polski oferującym firmom budowlanym i przedsiębiorstwom prefabrykacji betonów, szeroki asortyment stali:
Spółka dysponuje nowoczesnymi urządzeniami produkcyjnymi, właściwą technologią i wykwalifikowanym personelem.
„SBN RUNOWO” do oceny zgodności produkcji posiada własne laboratorium wytrzymałościowe, a ocenę zakładowej kontroli produkcji przeprowadzili i nadzorują Ośrodek Badań i Certyfikacji „SIMPTESTCERT” Katowice oraz Zakłady Badań i Atestacji „ZETOM” Katowice, wg krajowego systemu oceny 1+ zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 17 listopada 2016 r. w sprawie sposobów deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym (Dz. U. z 2016 r., poz. 1966, z późn. zm.) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. (Dz. U. UE L 88 z 04.04.2011 r., str. 5, z późn. zm.).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
SPICA meble Dariusz Spica laureatem Nagrody Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” w 2021 roku. Uroczyste wręczenie Nagrody nastąpiło podczas sesji Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim w dniu 28 maja 2021 roku. Nagroda ma charakter honorowy i została przyznana za wybitne osiągnięcia na polu działalności gospodarczej w powiecie sępoleńskim.
SPICA meble Dariusz Spica zajmuje się kompleksowym wyposażeniem wnętrz. Produkuje m.in. meble kuchenne, garderoby, biblioteki, sypialnie, balustrady i schody. Wyroby firmy cechuje unikalny styl i elegancja. SPICA meble - to meble tworzone ze smakiem, doskonały produkt dla osób, które poszukują wyjątkowych produktów. Klienci firmy mogą liczyć na profesjonalną wizualizację komputerową, projekt techniczny przyłączy oraz poradę specjalistów w zakresie projektowania wnętrz. Firma od wielu lat współpracuje z biurami projektowymi w kraju i za granicą, kieruje się ideą tworzenia niezwykłych miejsc, wyróżniających się wysoką funkcjonalnością i niepowtarzalnym klimatem.
SPICA meble wybrało strategię produkcji opartej na kontraktach długoterminowych. Pan Dariusz Spica posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej i realizacji projektów innowacyjnych. Firma w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 zrealizowała projekt pn. „Realizacja zadań strategii rozwoju klastra Grupa Meblowa HORECA”. SPICA meble stawia na innowacyjność, rozwój nowych technologii oraz eko-innowacyjność, która umożliwia efektywne wykorzystanie surowców i redukcję kosztów. Firma od lat wspiera lokalne kluby sportowe, organizacje pozarządowe, szkoły oraz podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim. Współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w zakresie tworzenia nowych miejsc pracy i aktywizacji osób bezrobotnych. Nagroda wypełnia misję wspierania, rozwoju i promocji najbardziej wartościowych firm działających na terenie powiatu sępoleńskiego. „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” jest świadectwem, potencjału gospodarczego jaki jest w naszym powiecie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nagroda Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” została ustanowiona w 2014 roku. Celem Nagrody jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu sępoleńskiego, promowanie aktywności przedsiębiorców na rynku gospodarczym, postaw proinwestycyjnych i innowacyjnych, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki oraz promocja usług rynku pracy. Nagroda ma charakter honorowy jest przyznawana przedsiębiorcom działającym na terenie powiatu sępoleńskiego za wybitne osiągnięcia na polu działalności gospodarczej. Ma wyłonić te firmy, które wyróżniają się jakością usług i produktów oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Jej celem jest uhonorowanie firm, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarki, osiągają znaczące sukcesy biznesowe oraz działają na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej w naszym powiecie.
Kapitułę przyznającą Nagrodę Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” tworzą:
1) Jarosław Tadych - Starosta Sępoleński - Przewodniczący,
2) Waldemar Stupałkowski - Burmistrz Sępólna Krajeńskiego,
3) Wojciech Głomski - Burmistrz Kamienia Krajeńskiego,
4) Waldemar Kuszewski - Burmistrz Więcborka,
5) Leszek Stroiński - Wójt Gminy Sośno,
6) Artur Żychski - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy
Laureaci nagrody to firmy innowacyjne pod względem zarządzania, linii technologicznych – stawiające na jakość produktów. Znane i cenione nie tylko na lokalnym rynku, ale także na rynkach krajowych i międzynarodowych.
W roku 2020 - w roku obchodów 100-lecia powstania Powiatu Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” otrzymała Eggersmann Polska Spółka z o.o. Nagrodę z rak Starosty Sępoleńskiego odebrali: Pan Waldemar Witkowski, Członek Zarządu Spółki oraz Pan Krzysztof Fiedler, Dyrektor Zakładu w Sępólnie Krajeńskim.
Eggersmann Polska Sp. z o.o. zajmuje się produkcją maszyn mobilnych i stacjonarnych do recyklingu oraz projektowaniem i budową instalacji do obróbki mechanicznej i biologicznej odpadów komunalnych. Grupa Eggersmann, którą założono w 1951 roku oznacza dzisiaj zgrupowanie samodzielnych przedsiębiorstw zaangażowanych w segmencie budownictwa i architektury oraz rozwoju i realizacji nowych technologii sprzyjających ochronie środowiska na rzecz międzynarodowego grona odbiorców.
Spółka w minionych latach zrealizowała szereg inwestycji związanych z rozbudową Zakładu Produkcyjnego m.in. dostosowano Zakład do produkcji maszyn i urządzeń, zmodernizowano hale produkcyjne, zakupiono nowe maszyny i urządzenia, wybudowano halę do obróbki skrawaniem, magazyn wysokiego składowania, zmodernizowano lakiernię, wybudowano halę magazynową i montażu końcowego. Spółka wdraża nowe technologie w zakresie pracy z laserem oraz obróbki skrawaniem.
Ze Spółką od 2018 roku współpracuje Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim. Współpraca dotyczy działalności dydaktycznej oraz rozwojowo-innowacyjnej. Szczególny nacisk położono na kształcenie młodzieży i pracowników młodocianych w zawodach mechatronik, ślusarz, technik mechatronik. Szkoła wspólnie ze Spółką opracowuje plany i programy nauczania oraz organizuje praktyki i egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Szkoła realizuje we współpracy z Firmą Eggersmann projekt pn. „Mój start w życie zawodowe IV”. Uczniowie zdobywają uprawnienia operatorów wózków jezdniowych, spawacza, a także uczestniczą w kursach przygotowujących do egzaminów zawodowych kwalifikacji M.20. Ważnym elementem współpracy szkoły i firmy Eggersmann jest udział młodzieży technikum mechatronicznego w części zajęć organizowanych z wykorzystaniem bazy zakładu w Sępólnie Krajeńskim, co wpływa korzystnie na rozwój i wiedzę praktyczną uczniów technikum.
Nagroda wypełnia misję wspierania, rozwoju i promocji najbardziej wartościowych firm działających na terenie powiatu sępoleńskiego. „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” jest świadectwem, potencjału gospodarczego jaki jest w naszym powiecie.
Gratulujemy.
Nagroda Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” została ustanowiona w 2014 roku. Celem Nagrody jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu sępoleńskiego, promowanie aktywności przedsiębiorców na rynku gospodarczym, postaw proinwestycyjnych i innowacyjnych, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki oraz promocja usług rynku pracy. Nagroda ma charakter honorowy jest przyznawana przedsiębiorcom działającym na terenie powiatu sępoleńskiego za wybitne osiągnięcia na polu działalności gospodarczej. Jej celem jest uhonorowanie firm, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarki, osiągają znaczące sukcesy biznesowe oraz działają na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej w naszym powiecie. Nagroda wypełnia misję wspierania, rozwoju i promocji najbardziej wartościowych firm działających na terenie powiatu sępoleńskiego.
Kapitułę przyznającą Nagrodę Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” tworzą:
Laureaci nagrody to firmy innowacyjne pod względem zarządzania, linii technologicznych – stawiające na jakość produktów. Znane i cenione nie tylko na lokalnym rynku, ale także na rynkach krajowych i międzynarodowych
W roku 2019 „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” otrzymała Spółka Gabi-Bis, której Prezesem jest Pan Jacek Jerczyński. Wniosek o przyznanie nagrody Spółce Gabi-Bis złożył Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski. Gabi-Bis jest prężnie i dynamicznie rozwijającą się firmą. Historia firmy sięga 1991 roku, kiedy to powstała pierwsza fabryka mebli tapicerowanych w Piaskach. W 2000 roku Gabi-Bis rozpoczęło produkcję w miejscu Chojnickich Fabryk Mebli w Więcborku. W 2006 roku otwarto halę produkcyjną w nowej lokalizacji w Runowie Krajeńskim, gdzie obecnie zatrudnienie znajduje ok. 800 osób. Głównym źródłem przychodów firmy jest produkcja mebli tapicerowanych. Spółka angażuje się w działania mające na celu rozwój lokalnej społeczności poprzez udział w licznych projektach takich jak: „Edukacja dorosłych na rzecz rynku pracy w powiecie sępoleńskim, świeckim i tucholskim”, realizację cyklicznych zajęć nauki zawodu logistyk dla uczniów CKZiU w Więcborku, pomoc rzeczową i finansową dla szkół, kół sportowych oraz mieszkańców powiatu poszkodowanym przez nawałnicę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dnia 23 lutego br. na sesji Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim Władze Samorządowe Powiatu Sępoleńskiego wręczyły firmie DUKO „Złoty Klucz Przedsiębiorczości”. Mówiąc o Nagrodzie Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości”, nie sposób nie wspomnieć o genezie i początkach powstania tego wyróżnienia.
Została ona ustanowiona uchwałą nr 113/287/2014 Zarządu Powiatu w Sępólnie Krajeńskim z dnia 9 września 2014 r. Jednym z jej załączników jest Regulamin Przyznawania Nagrody. Zawarte są w nim m. in. założenia, warunki kandydowania, tryb wyłaniania kandydatów. Niniejszy Regulamin określa również skład Kapituły do oceny wniosków o przyznanie Nagrody, w który wchodzą: Burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Burmistrz Kamienia Krajeńskiego, Burmistrz Więcborka, Wójt Gminy Sośno, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sępólnie Krajeńskim oraz Starosta Sępoleński, jako jej Przewodniczący.
- W roku 2015 Nagroda ta została przyznana po raz pierwszy. Decyzją Kapituły przyznano wtedy dwie równorzędne Nagrody, które otrzymały: Spółka RONET z Więcborka – Prezes Bogumił Zach oraz GoodMills Polska Sp. z o.o. – Zakład Produkcyjny Młyn Kamionka z Dużej Cerkwicy.
- W roku 2016 Nagrodę przyznano Fabryce Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. – Dyrektor Generalny Marcin Remus
- W roku 2017 Laureatami zostali: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BEMIX” – Prezes Benedykt Mieszczak oraz „Hodowla Ziemniaka Zamarte” Sp. z o.o. – Grupa IHAR.
Nagrodę tę ustanawia się za „wybitne osiągnięcia na polu działalności gospodarczej w powiecie sępoleńskim”. Za takie właśnie osiągnięcia Kapituła Nagrody uznała dokonania gospodarcze Laureatów roku 2015, 2016 i 2017.
Kapituła do oceny formalnej wniosku o przyznanie Nagrody Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” obradująca 17 stycznia br., rozpatrzyła pozytywnie wniosek Burmistrza Sępólna Krajeńskiego złożony 10 stycznia br. o przyznanie tej Nagrody dla właścicieli Spółki DUKO Pana Tadeusza Dudka i Pana Andrzeja Kozłowskiego.
Firma DUKO powstała w 2004 roku z inicjatywy dwóch wspólników: Pana Tadeusza Dudka i Pana Andrzeja Kozłowskiego. Specjalizuje się w produkcji poduch do łodzi, poduch na meble ogrodowe, poduch do wnętrz, poszyć na meble tapicerowane oraz produkcją mebli tapicerowanych. Dzięki doświadczeniu wykwalifikowanej kadry oraz bogatemu zapleczu technicznemu i mechanicznemu, a także inwestowaniu w ciągły rozwój i doskonalenie jakości, DUKO jest w stanie wyprodukować niemal każdy produkt na życzenie klienta. Na podstawie trzech ostatnich lat zauważa się wzrost zatrudnienia, nieustanne inwestycje w celu poprawy warunków produkcyjnych, socjalnych i administracyjnych. Wprowadzane są innowacyjne rozwiązania produkcyjne, wdrażane nowe technologie prowadząc do ułatwiania procesów produkcyjnych. Są to miedzy innymi:
1. Wdrożenie nowoczesnych systemów przygotowania produkcji wraz z oprogramowaniem i nowoczesnymi liniami do rozkroju tkanin, włóknin i pianki.
2. Wdrożenie oprogramowania MTM „Made to Measure” (tzw. szycie na miarę) – umożliwia tworzenie modeli, szablonów, parametrycznych konstrukcji, katalogowanie zamówień.
3. Wdrożenie oprogramowania MGS „Marker Generation” (interaktywne tworzenie zoptymalizowanych układów rozkroju).
4. Wdrożenie oprogramowania PDS-IPD „Pattern Desing” (projektowanie z wykorzystaniem technologii cyfrowej).
Firma ta jest Laureatem wielu wcześniej przyznanych wyróżnień, tj.:
1. „Krajeński Anioł” za rok 2005 w kategorii Przedsiębiorcy – Nagroda Starosty Sępoleńskiego,
2. Tytuł „Przedsiębiorca roku 2013 w Gminie Sępólno Krajeńskie”,
3. Wyróżnienie w konkursie Powiatowej Inspekcji Pracy w roku 2016 „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”,
4. Zdobycie tytułu „Gazeli biznesu 2017”
5. Zdobycie tytułu „Gepard biznesu 2017”
Firma aktywnie współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w Sępólnie Krajeńskim. Pozyskuje dofinansowania do nowych miejsc pracy, organizuje staże i prace interwencyjne, dając tym samym realną perspektywę zatrudnienia na kolejne lata. Właściciele firmy nie są obojętni na potrzeby lokalnej społeczności. Wspierają wiele inicjatyw społecznych, współorganizują wiele sportowych i szkolnych wydarzeń, wspierają Kościół Rzymsko-Katolicki, aktywnie włączają się w potrzeby jednostek organizacyjnych zarówno gmin, jak i powiatu: Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicze Straże Pożarne, Biblioteki. Wykazali się dużą empatią wspierając Mieszkańców Powiatu Sępoleńskiego poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy, za co otrzymali podziękowanie od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz od Samorządu Powiatu Sępoleńskiego.
Wszystkie powyższe informacje potwierdzają, że tegoroczny Laureat Nagrody - Spółka DUKO prowadzona przez Pana Tadeusza Dudka i Pana Andrzeja Kozłowskiego, to firma innowacyjna pod względem zarządzania, linii technologicznych – stawiająca na jakość produktów, znana i ceniona nie tylko na lokalnym rynku, ale także na rynkach krajowych i międzynarodowych.
Należy dodać, że Spółka DUKO prezentuje pozytywny wizerunek oraz potencjał gospodarczy powiatu sępoleńskiego, promuje aktywność przedsiębiorców na rynku gospodarczym, postawy proinwestycyjne i innowacyjne, a przede wszystkim upowszechnia pozytywne wzorce, buduje prestiż i wiarygodność lokalnej gospodarki.
Kapituła wyłoniła zatem firmę, która wyróżnia się jakością usług i produktów oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, przyczyniając się do rozwoju regionu. Dołączyła do grona wcześniejszych Laureatów, utwierdzając nas w przekonaniu, że przyznane „Złote Klucze Przedsiębiorczości” są pewnym świadectwem potencjału gospodarczego jaki jest w powiecie sępoleńskim.
Dnia 24 lutego 2017roku podczas XXIX sesji Rady Powiatu dokonano wręczenia Nagrody Starosty Sępoleńskiego "Złoty Klucz Przedsiębiorczości".
W roku 2017 nagrodę przyznano Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu „BEMIX”, którego właścicielem jest Pan Benedykt Mieszczak oraz „HODOWLI ZIEMNIAKA ZAMARTE” Sp. z o.o. – Grupa IHAR.
Są to firmy innowacyjne pod względem zarządzania, linii technologicznych – stawiające na jakość produktów. Znane i cenione nie tylko na lokalnym rynku, ale także na rynkach krajowych i międzynarodowych.
Nagroda Starosty Sępoleńskiego została ustanowiona w 2014 roku. Celem Nagrody jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu sępoleńskiego, promowanie aktywności przedsiębiorców na rynku gospodarczym, postaw proinwestycyjnych i innowacyjnych, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki oraz promocja usług rynku pracy.
Nagroda ma charakter honorowy jest przyznawana przedsiębiorcom działającym na terenie powiatu sępoleńskiego za wybitne osiągnięcia na polu działalności gospodarczej. Ma wyłonić te firmy, które wyróżniają się jakością usług i produktów oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Nagroda stanowi formę promowania przedsiębiorców działających na terenie powiatu sępoleńskiego, którzy przyczyniają się do rozwoju regionu.
„Złoty Klucz Przedsiębiorczości” jest świadectwem, potencjału gospodarczego jaki jest w naszym powiecie.
Dnia 29 stycznia 2016 roku podczas XVI sesji Rady Powiatu dokonano wręczenia Nagrody Starosty Sępoleńskiego "Złoty Klucz Przedsiębiorczości" za 2015 rok.
Decyzją Kapituły Nagrody z dnia 13 stycznia br. Nagrodę Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” przyznano Fabryce Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o., reprezentowanej przez Prezesa Zarządu - Michała Dąbrowskiego oraz Kierownika Utrzymania Ruchu - Leszka Piekarza. Zgłaszającym wniosek był Burmistrz Sępólna Krajeńskiego - Waldemar Stupałkowski.
Nagroda Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” została ustanowiona Uchwałą Zarządu Powiatu Sępoleńskiego Nr 113/287/2014 z dnia 9 września 2014 roku.
Celem Nagrody jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu sępoleńskiego, promowanie aktywności przedsiębiorców na rynku gospodarczym, postaw proinwestycyjnych i innowacyjnych, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki oraz promocja usług rynku pracy.
Kapitułę nagrody tworzą:
Zgłoszenia kandydatur do Nagrody mogą zgłaszać:
Przypomnijmy, że w roku 2015 Nagroda została przyznana po raz pierwszy, a wyróżnienia otrzymali: Ronet Sp. z o.o z Więcborka oraz GoodMills Polska Sp. z o.o z Dużej Cerkwicy.
Dnia 24 kwietnia 2015 roku podczas sesji Rady Powiatu miało miejsce wręczenie nagrody Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości”.
Przypomnimy, że nagroda Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” została ustanowiona Uchwalą Zarządu Powiatu w Sępólnie Krajeńskim Nr 113/287/2014 dnia 9 września 2014 roku.
Celem Nagrody jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu sępoleńskiego, promowanie aktywności przedsiębiorców na rynku gospodarczym, postaw proinwestycyjnych i innowacyjnych, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki oraz promocja usług rynku pracy.
Kapitułę nagrody tworzą:
Nagroda ma charakter honorowy i jest przyznawana przedsiębiorcom działającym na terenie powiatu sępoleńskiego za wybitne osiągnięcia na polu działalności gospodarczej. Ma wyłonić te firmy, które wyróżniają się jakością usług i produktów oraz nowoczesnymi rozwiązaniami. Nagroda stanowi formę promowania przedsiębiorców działających na terenie powiatu sępoleńskiego, którzy przyczyniają się do rozwoju regionu.
W naszym powiecie jest wielu przedsiębiorców, a samorząd powiatowy poprzez tę Nagrodę chce docenić ich aktywność. W roku 2015 Nagroda została przyznana po raz pierwszy.
Decyzją Kapituły Nagrody z dnia 9 marca 2015 roku przyznano dwie równorzędne nagrody. Z wielką przyjemnością informujemy, że Nagrody „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” 2015 otrzymali:
Nagroda Starosty Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” została ustanowiona Uchwalą Zarządu Powiatu w Sępólnie Krajeńskim Nr 113/287/2014 dnia 9 września 2014 roku.
Celem Nagrody jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu sępoleńskiego, promowanie aktywności przedsiębiorców na rynku gospodarczym, postaw proinwestycyjnych i innowacyjnych, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki oraz promocja usług rynku pracy.
Zgłoszenia kandydatur do Nagrody mogą zgłaszać:
Wnioski można składać do 10 stycznia każdego roku w sekretariacie Starostwa Powiatowego, ul. Kościuszki 11 (pokój nr 38)