OGŁOSZENIE O NABORZE UCZESTNIKÓW DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
„Edukacja dorosłych na rzecz rynku pracy w powiecie sępoleńskim, świeckim i tucholskim”
POWIAT SĘPOLEŃSKI przyjmuje zapisy na kursy kwalifikacyjne, w ramach projektu „Edukacja dorosłych na rzecz rynku pracy w powiecie sępoleńskim, świeckim i tucholskim” o numerze RPKP.10.04.02-04-129/17 realizowanego w latach 2018-2020 przez Powiat Sępoleński, Oś Priorytetowa 10 „Innowacyjna Edukacja", Działanie 10.4 „Edukacja dorosłych", Poddziałanie 10.4.2 „Edukacja dorosłych na rzecz rynku pracy."
Kursy zaplanowane do realizacji w roku 2020:
- OPERATOR WÓZKÓW JEZDNIOWYCH WRAZ Z WYMIANĄ BUTLI
- OPERATOR KOPARKO-ŁADOWARKI
- OPERATOR SUWNIC
- PRAWO JAZDY KAT. C, CE, D
- KURS DIAGNOSTY SAMOCHODOWEGO
MIEJSCE ZAPISÓW:
Zapisy przyjmowane są w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim, ul. T. Kościuszki 11, Wydział Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji, I piętro, biuro nr 28, na formularzu zgłoszeniowym (do pobrania w miejscu zapisów lub na stronie www.powiat-sepolno.pl). Osoby do kontaktu: A. Juhnke, L. Sokulska-Tłok, tel. 52/ 388 13 32.
DO PROJEKTU MOGĄ PRZYSTĄPIĆ OSOBY ZGODNIE Z § 2 REGULAMINU REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE, gdzie określona została GRUPA DOCELOWA:
Projekt jest skierowany bezpośrednio do następującej grupy odbiorców:
Osoby dorosłe w wieku 18-651 lat:
z wyłączeniem osób prowadzących działalność gospodarczą, które z własnej inicjatywy w ramach w ramach pozaszkolnych form kształcenia4, chcą nabywać, podnosić lub uzupełniać posiadane kompetencje, kwalifikacje i umiejętności.
1) Do wsparcia kwalifikują się również osoby w wieku powyżej 65 roku życia, które z własnej inicjatywy chcą nabywać, podnosić lub uzupełniać posiadane kompetencje i umiejętności, i jednocześnie zadeklarują gotowość do podjęcia zatrudnienia po zakończeniu udziału w projekcie.
2) Osoby o niskich kwalifikacjach to osoby posiadające wykształcenie na poziomie do ISCED 3 włącznie tj. wykształcenie ponadgimnazjalne (liceum profilowane, liceum ogólnokształcące i uzupełniające liceum ogólnokształcące, technikum, technikum uzupełniające, zasadnicza szkoła zawodowa). W przypadku, gdy uczestnik posiada np. wykształcenie policealne (szkoły policealne), tj. ISCED 4, nie wpisuje się w definicję osób o niskich kwalifikacjach. Stopień uzyskanego wykształcenia jest określany w dniu rozpoczęcia uczestnictwa w projekcie. Osoby przystępujące do projektu należy wykazać raz uwzględniając najwyższy ukończony poziom ISCED. Przykład: za osobę o niskich kwalifikacjach można uznać osobę studiującą spełniającą kryterium wieku, która jest jeszcze w trakcie uzyskiwania kwalifikacji na studiach pierwszego stopnia, a ostatnią ukończoną przez nią szkołą było liceum ogólnokształcące.
3) Osoby z niepełnosprawnościami – w świetle przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 511 ze zm.), a także ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2017 r. poz. 882 ze zm.).
4) Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 poz. 622).
Powiat Sępoleński w partnerstwie realizuje projekt
„Edukacja dorosłych na rzecz rynku pracy
w powiecie sępoleńskim, świeckim i tucholskim”
Zapraszamy na bezpłatne szkolenia, które pozwolą na zdobycie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych.
Dla kogo:
W szkoleniach mogą wziąć udział osoby mieszkające, pracujące lub uczące się na terenie powiatów sępoleńskiego, świeckiego lub tucholskiego, nieprowadzące działalności gospodarczej, które spełniają co najmniej jeden z poniższych warunków:
• osoby w wieku 18-65 lat, posiadające wykształcenie co najwyżej średnie (z wyłączeniem wykształcenia policealnego),
• osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności,
• osoby powyżej 50 roku życia, bez względu na poziom wykształcenia.
Okres realizacji projektu:
Szkolenia organizowane będą od maja 2018r. do grudnia 2020 r.
Korzyści z przystąpienia do projektu:
• samodzielnie wybierasz kursy i szkolenia, które Cię interesują,
• zwiększasz szanse na znalezienie pracy lub lepsze zarobki,
• współpracujemy z pracodawcami,
• zwracamy koszty dojazdu na kursy/szkolenia.
Przykłady oferowanych kursów i szkoleń:
spawanie MIG, MAG, TIG, diagnosta samochodowy, operator koparko – ładowarek, operator suwnic, kierowca kat. B, C, C+E, operator obrabiarek numerycznych CNC, wizaż i stylistyka paznokci, kelner, barman, barista, pilarz/drwal, kucharz oraz inne kursy, na które będzie zapotrzebowanie!
-------------------------------------------------------------------------------------
Całkowita wartość projektu: - 5.232.478,15 zł
Kwota dofinansowania: - 4.709.191,15 zł
(w tym 4.447.606,42 zł z UE)
Wkład własny niepieniężny: - 523.287,00 zł
Celem projektu jest uzyskanie kwalifikacji zawodowych przez 437 osób dorosłych oraz zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji przez 245 osób dorosłych do 31 grudnia 2020 roku.
W efekcie realizacji projektu planuje się osiągnięcie następujących wskaźników:
- liczba osób uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia w programie: 973 osoby (K 389, M 584)
- liczba osób, które uzyskały kwalifikacje w ramach pozaszkolnych form kształcenia: 437 osób (K175, M 262)
- liczba osób, które zdobyły wiedzę, umiejętności lub kompetencji w ramach pozaszkolnych form kształcenia: 245 osób (K 98, M 147)
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10 „Innowacyjna Edukacja”, Działanie 10.4 „Edukacja dorosłych”, Poddziałanie 10.4.2 „Edukacja dorosłych na rzecz rynku pracy”.