Dnia 19 grudnia 2023r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Więcborku dokonano oficjalnego otwarcia EKOpracowni "Zielone Serce Szkoły" w otwarciu powiat Sępoleński reprezentował Wicestarosta - Andrzej Marach
W dniu 19 września, zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły, odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Dziewięćdziesięcioro ośmioro pierwszoklasistów złożyło przysięgę na sztandar szkoły w obecności rodziców, grona pedagogicznego i zaproszonych gości, wśród których byli:
- Posłanka na Sejm RP pani Ewa Kozanecka,
- Starosta Sępoleński pan Jarosław Tadych,
- Przewodniczący Rady Powiatu pan Marek Chart,
- Przewodnicząca Rady Rodziców pani Milena Skłodowska Onchul.
Podczas tego wydarzenia, tradycyjnie Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna wyróżniła uczniów i absolwentkę szkoły listami gratulacyjnymi i nagrodami za osiągnięcie najlepszych wyników w nauce i egzaminie maturalnym w roku szkolnym 2022/23. W gronie wyróżnionych są:
- Jakub Kiedrowicz – najlepszy uczeń w klasie pierwszej,
- Karolina Turzyńska – najlepsza uczennica w klasie drugiej,
- Magdalena Szumińska – najlepsza uczennica w klasie trzeciej,
- Antonina Dobrowolska – najlepsza uczennica kończąca szkołę i najlepsza maturzystka.
Wyróżnionym uczennicom i uczniowi składamy gratulacje wraz z życzeniami dalszych sukcesów edukacyjnych. Pierwszoklasistom również życzymy samych piątek i satysfakcji z wyboru Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim.
4 września br. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Pierwszy dzień szkoły oraz towarzyszący mu pierwszy dzwonek radośnie powitało blisko 1500 uczniów naszych szkół. Placówki oświatowe tego dnia odwiedzili samorządowcy Powiatu Sępoleńskiego.
Uczniom w nadchodzącym roku szkolnym życzymy satysfakcjonujących wyników i zapału do nauki. Nauczycielom wytrwałości i konsekwencji w wychowywaniu i wspieraniu młodego pokolenia.
Władze samorządowe Powiatu Sępoleńskiego reprezenowali:
W Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kotarbińskiego
Starosta Sępoleński Jarosław Tadych
Przewodniczący Rady Powiatu Marek Chart
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim:
Sekretarz Powiatu Anna Deja-Dobrowolska
W Liceum Ogólnokształcącącym im. Janusza Korczaka w Więcborku orac Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku
Wicestarosta Sępoleński Andrzej Marach
7 grudnia 2022 roku w sali Konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2022/2023. Dyplomy odebrały uczennice ze szkół prowadzonych przez Powiat Sępoleński reprezentujące: Liceum Ogólnokształcące w Sępólnie Krajeńskim, Liceum Ogólnokształcące w Więcborku oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Radosław Kempiński oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.
Wicewojewoda Radosław Kempiński pogratulował zarówno uczniom jak i nauczycielom dotychczasowych sukcesów życząc pomyślności w dalszych osiągnięciach.
Myślę, że to nie tylko wyróżnienie finansowe, ale wyraz wszelkiego uznania dla waszej pracy. To wasza systematyczność i ciekawość wiedzy sprawiły, że znaleźliście się w tym miejscu. Można powiedzieć, że jesteście najlepsi z najlepszych. Gratuluję wyróżnienia i życzę, aby w Waszym dalszym życiu szkolnym, a następnie studenckim i zawodowym, towarzyszyło poczucie dobrze spełnionego obowiązku - powiedział.
Kurator Marek Gralik podkreślił, że sukces uczniów jest sumą wysiłku zarówno różnych instytucji jak i osób zabiegających o dobre warunki do pozyskiwania wiedzy.
Drodzy stypendyści, z całą pewnością to, że tutaj dzisiaj jesteście jest wynikiem waszej pracy, waszych talentów i uzdolnień - to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Oczywiście zdajemy też sobie sprawę z tego, że za waszym sukcesem stoją też inni. Tym osobom także należą się podziękowania. Są to nauczyciele, dyrektorzy szkoły, którzy nieustannie was wspierają - wyjaśnił.
Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymały:
Adrianna Oczkowska uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku, Ariadna Kabattek uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Więcborku, Antonina Dobrowolska uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim.
Wszystkim naszym wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby zdobyta wiedza i umiejętności zaowocowały kolejnymi doniosłymi sukcesami w dalszym procesie edukacyjnym.
13 października 2022 roku, w Liceum Ogólnokształcącym w Sępólnie Krajeńskim odbyły się zajęcia z zakresu techniki kryminalistyki. Funkcjonariusze Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, komisarz Marcin Piasecki i aspirant Łukasz Bilski podzielili się wiedzą z kadetami klas I i II z zakresu prac laboratorium oraz stosowanych metod pracy, które pozwalają na gromadzenie dowodów winy sprawcy, jego wykrycia i osądzenia.
Uczniowie poznali techniki działań z zakresu zabezpieczenia pozostawionych przez sprawcę śladów, sporządzania szkiców, metod fotografowania i filmowania miejsca zdarzenia, analizy dowodów w zaciszu laboratoriów. Należy wspomnieć, że to tylko część pracy mistrzów drugiego planu, jak często nazywa się techników kryminalistyki.
Warto podkreślić, że aspirat Łukasz Bilski jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim.
W dniach 9-16 października 2021 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim wraz z nauczycielami Panią Karoliną Pliszka oraz Panią Joanną Wojtania uczestniczyli w wymianie krótkoterminowej w ramach programu Erasmus+ w Estonii. Po pierwszej online mobilności w Turcji uczniowie sępoleńskiego ogólniaka spotkali się z europejskimi partnerami z Estonii, Turcji, Grecji i Rumunii.
Pierwszym celem podróży stała się stolica Estonii – Tallinn. Następnie udali się do Gümnaasium - szkoły partnerskiej znajdującej się w małej miejscowości, w Tamsalu. Uczniowie wzięli udział w cyklu aktywności, wykładów i warsztatów, których przewodnim tematem było hasło „From School to Life”. Warsztaty związane były nie tylko z przedmiotami wykładanymi w szkole - matematyką, fizyką, językiem angielskim czy sztuką, ale nawiązywały również do ekologii oraz odnawialnych źródeł energii, przewodniego tematu projektu. Podczas zajęć oraz wieczorami w czasie wolnym, uczniowie mieli okazję zaprzyjaźnić się z rówieśnikami z Turcji, Rumunii, Grecji i oczywiście Estonii.
Uczestnicy projektu poza nauką w Tamsalu, brali udział w licznych wycieczkach zorganizowanych przez koordynatora projektu z Estonii. Zwiedzili m.in.: Estońskie Muzeum Górnictwa, elektrownię Iru Power Plant w Tallinnie oraz Porkuni – Muzeum Wapienia. Podczas tych wypraw poznawali historię, zwyczaje oraz język estoński. Dodatkowo uczestniczyli w licznych spacerach oraz przejażdżkach z przewodnikiem, dzięki którym dowiedzieli się więcej o przyrodzie i klimacie Estonii. W drodze powrotnej licealiści zwiedzili Rygę, stolicę Łotwy.
Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Jego celem jest m.in. wspieranie uczniów i nauczycieli, w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Kolejne spotkanie w ramach projektu odbędzie się w Rumunii w 2022 roku.
Tej jesieni, jak co roku w naszej placówce odbył się konkurs pt. „Jesienne cudaki”. Uczniowie bardzo się zaangażowali i dostarczyli niesamowicie ciekawe, kreatywne, pomysłowe wręcz niebanalne prace. Wykorzystali wiele różnorodnych darów jesieni min. Warzywa, owoce, kasztany, żołędzie, kolorowe liście, szyszki, orzechy, z których powstały wyjątkowe „cudaki”.
Konkurs ten jest organizowany w naszej szkole od wielu lat i zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem, lecz tym razem ilość prac przerosła oczekiwania organizatorów. Komisja oceniająca miała niezwykle niełatwe zadanie. Wyłonienie zwycięzcy było naprawdę trudne.
Oto wyniki obrad komisji:
I miejsce – Bartosz Gierszewski
II miejsce – Marta Lange
III miejsce – zespół klasowy III – IV ZET;
- Jonatan Wyka
- wychowankowie internatu
Wyróżnienia - zespół klasowy VI-VII-VIII ZET
- zespół klasowy I-II-III SPdP
Prosimy zobaczcie sami, z czym zmagało się jury. Z pewnością przyznacie, że łatwo nie było…
1 września br. w Centrum Kultury i Sztuki w Sepólnie Krajeńskim społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim zainaugurowała rok szkolny 2021/2022. Po słowie wstępnym przewodniczącego szkoły Eryka Juhnke, głos zabrał dyrektor szkoły Pan Tomasz Cyganek, życząc wszystkim wytrwałości i sukcesów. Ponadto uczniowie klas I odebrali z rąk dyrektora legitymacje szkolne. Pani Poseł Ewa Kozanecka oraz Pan Starosta Jarosław Tadych pogratulowali pierwszoklasistom oraz ich rodzicom bardzo dobrego wyboru szkoły oraz zapewnili o wsparciu w dalszym rozwoju liceum. Wykład inauguracyjny wygłosił Komendant KPP w Sępólnie Krajeńskim, inspektor Paweł Zawada. W ramach upamiętnienia 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej, uczeń klasy 3b Sergiusz Aniśko przypominał o tragicznych wydarzeniach lat 1939-1945. Po uroczystości młodzież udała się na spotkanie z wychowawcami klas, a następnie pod pomnik Chrystusa Króla gdzie złożyła kwiaty ku czci ofiar II wojny światowej.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:
Pani Poseł Ewa Kozanecka,
Starosta Sepoleński Jarosław Tadych,
Przewodniczący Rady Powiatu Pan Marek Chart,
Komendant KPP inspektor Paweł Zawada,
Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Lidia Sokulska-Tłok.