Informacja
Starosta Sępoleński informuje, że w dniu 9 lutego 2018 roku w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej w lokalu przy ul. Przemysłowej 7A w Sępólnie Krajeńskim dyżur pełnić będzie w ramach zastępstwa Radca Prawny Pan Grzegorz Szlezer.
Za utrudnienia przepraszamy
- autor: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, data: 2018-02-08
Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert
Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert
na powierzenie prowadzenia
„Punktu nieodpłatnej pomocy prawnej powiatu sępoleńskiego w 2018 roku”
Zarząd Powiatu w Sępólnie Krajeńskim informuje o rozstrzygnięciu w dniu 30 listopada 2017 r. otwartego konkursu ofert na powierzenie prowadzenia „Punktu nieodpłatnej pomocy prawnej powiatu sępoleńskiego w 2018 roku”. W odpowiedzi na ogłoszony konkurs wpłynęło 5 ofert. Do oceny ofert powołana została Komisja Konkursowa, która dokonała oceny ofert pod względem formalnym i merytorycznym (1 oferta nie spełniła warunków formalnych, pozostałe 4 oferty zostały poddane dalszej ocenie pod względem merytorycznym).
W wyniku przeprowadzonego otwartego konkursu ofert Zarząd Powiatu dokonał wyboru oferty Fundacji Civitas, której powierzy realizację zadania p.n.: prowadzenie „Punktu nieodpłatnej pomocy prawnej powiatu sępoleńskiego w 2018 roku”. Zadanie finansowane będzie, z dotacji celowej przekazanej z budżetu państwa z części będącej w dyspozycji Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Z w/w podmiotem zostanie zawarta umowa określająca zakres i warunki realizacji zadania zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomoc prawnej oraz edukacji prawnej.
Dziękujemy za złożenie ofert i wzięcie udziału w konkursie.
- autor: Zarząd Powiatu w Sępólnie Krajeńskim, data: 2017-11-30
Ogłoszenie o naborze na członków komisji konkursowej
OGŁOSZENIE
o naborze na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na powierzenie prowadzenia „Punktu nieodpłatnej pomocy prawnej powiatu sępoleńskiego w 2018 roku”
Starosta Sępoleński zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 239 ze zm.) do udziału w pracach komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na prowadzenie „Punktu nieodpłatnej pomocy prawnej powiatu sępoleńskiego w 2018 roku”.
W skład komisji konkursowej opiniującej nie mogą wchodzić przedstawiciele organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie biorących udział w konkursie.
Osoby zainteresowane udziałem w pracach komisji proszone są o wypełnienie stosownego formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim, ul. Kościuszki 11, 89-40 Sępólno Krajeńskie, w terminie do dnia 15 listopada 2017 r. drogą pocztową lub złożenie w Sekretariacie Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim. Formularz zgłoszeniowy musi być podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania organizacji pozarządowej lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, z ramienia których kandydat występuje.
W przypadku zgłoszenia się więcej niż dwóch kandydatów, wyboru przedstawicieli organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie dokona Zarząd Powiatu w Sępólnie Krajeńskim.
Otwarty konkurs ofert na powierzenie prowadzenia „Punktu nieodpłatnej pomocy prawnej powiatu sępoleńskiego w 2018 roku”
- Uchwała Zarządu Powiatu(dodano: 2017-11-08 10:51)
- Ogłoszenie o konkursie(dodano: 2017-11-08 10:51)
- autor: Zarząd Powiatu Sępoleńskiego w osobach: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, Wicestarosta - Andrzej Marach, Danuta Zalewska, Katarzyna Kolasa, Kazimierz Fiałkowski, data: 2017-11-07
Ogłoszenie Starosty Sępoleńskiego w sprawie wyznaczenia punktów, w których udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna w roku 2018
- Zarządzenie Starosty Sępoleńskiego(dodano: 2017-11-08 10:46)
Ogłoszenie Starosty Sępoleńskiego w sprawie wyznaczenia punktów, w których udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna
Starosta Sępoleński informuje, że Powiat Sępoleński w porozumieniu z Gminami otwiera Filie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w Sośnie i w Kamieniu Krajeńskim. Zmiany w funkcjonowaniu punktów nastąpią od dnia 1 marca 2016 roku.
Radcy Prawni oraz Adwokaci udzielają nieodpłatnej pomocy prawnej w lokalu przy ul. Przemysłowej 7A w Sępólnie Krajeńskim, zgodnie z harmonogramem:
Poniedziałek: 14:00 - 18:00
Wtorek: 14:00 - 18:00 pierwszy wtorek miesiąca NIECZYNNE
Środa: 14:00 - 18:00
Czwartek: 14:00 - 18:00
Piątek: 14:00 - 18:00
Filia w Kamieniu Krajeńskim
Porady udzielane są w pierwszy wtorek miesiąca w Filii Punktu w Kamieniu Krajeńskim w lokalu przy ul. Plac Odrodzenia 3, zgodnie z harmonogramem:
Wtorek: od godz. 14:00 do godz. 18:00
W razie dni ustawowo wolnych od pracy (w tym świąt państwowych) Punkt nie będzie czynny.
Organizacja pozarządowa– Fundacja „CIVITAS” z siedzibą w Nakle nad Notecią zadania z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej realizuje w lokalu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Więcborku przy ul. Mickiewicza 22a, zgodnie z harmonogramem:
Poniedziałek: 14:00 - 18:00
Wtorek: 14:00 - 18:00 pierwszy wtorek miesiąca NIECZYNNE
Środa 13:00 - 17:00
Czwartek: 8:00 - 12:00
Piątek: 14:00 - 18:00
Filia w Sośnie
Porady udzielane są w pierwszy wtorek miesiąca w Filii Punktu w Sośnie w lokalu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośnie przy ul. Parkowej 4, zgodnie z harmonogramem:
Wtorek od godz. 14:00 do godz. 18:00
W razie dni ustawowo wolnych od pracy (w tym świąt państwowych) Punkt nie będzie czynny.
Ustawa zakłada, że darmową pomoc prawną (na etapie przedsądowym) otrzymają:
- młodzież do 26. roku życia,
- osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej i wobec której w tym okresie nie wydano decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia lub która posiada ważną Kartę Dużej Rodziny,
- osoby, które ukończyły 65. lat,
- osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny,
- kombatanci,
- weterani,
- zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną,
- kobiety w ciąży.
Potrzebne dokumenty:
- oryginał albo odpis decyzji o przyznaniu świadczenia z pomocy społecznej lub zaświadczenie o udzieleniu świadczenia, o którym mowa w art. 106 ust. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
- Karta Dużej Rodziny, o której mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny,
- zaświadczenie, o którym mowa w ustawie z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego,
- legitymacja weterana albo legitymacja weterana poszkodowanego, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o weteranach działań poza granicami państwa,
- dokument potwierdzający tożsamość i nieukończenie 26 lat albo ukończenie 65 lat,
- pisemne oświadczenie, od osoby której przyznane zostało świadczenie z pomocy społecznej, że nie wydano wobec niej decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia,
- pisemne oświadczenie, o którym mowa w art. 4 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (dot. osób zagrożonych lub poszkodowanych katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną),
- dokument potwierdzający ciążę.
- autor: Krystian Pyrc, data: 2016-02-23
Wzory oświadczeń
Otwarty konkurs ofert
Zarząd Powiatu w Sępólnie Krajeńskim
ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie prowadzenia
„Punktu nieodpłatnej pomocy prawnej powiatu sępoleńskiego” w 2017 roku
Załączniki do pobrania:
OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO
SPRAWOZDANIE Z WYKONANIA ZADANIA PUBLICZNEGO
Zobacz też:
Wyniki otwartego konkursu ofert – nieodpłatna pomoc prawna
Zarząd Powiatu w Sępólnie Krajeńskim na posiedzeniu 25 listopada 2016 r. podjął uchwałę Nr 54/127/2016 w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w 2017 roku w Powiecie Sępoleńskim. Zarząd Powiatu po zapoznaniu się z dokumentacją konkursową i rekomendacją Komisji Konkursowej wybrał ofertę Fundacji „Civitas” z siedzibą w Nakle nad Notecią, która otrzyma dotację w wysokości 60.725,88 zł.
W odpowiedzi na konkurs wpłynęło 5 ofert od organizacji pozarządowych. Z powodów formalnych została odrzucona 1 oferta. Z organizacją pozarządową, której Zarząd Powiatu przyznał dotację, zostanie zawarta umowa na realizację zadania publicznego z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej.
Oferty niewymienione powyżej nie otrzymały dofinansowania.
UWAGA! Podmiot który otrzymał dotację prosi się o pilny kontakt z Wydziałem Organizacyjnym i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w celu zawarcia stosownej umowy.
Dziękujemy za złożenie ofert i wzięcie udziału w konkursie.
- autor: Wojciech Bilski, data: 2016-11-25
Ruszyły Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Sępólnie i Więcborku
W poniedziałek 4 stycznia br. w Sępólnie Krajeńskim oraz w Więcborku ruszyły punkty nieodpłatnej pomocy prawnej.
W Sępólnie Krajeńskim punkt nieodpłatnej pomocy prawnej funkcjonuje w budynku Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Przemysłowej 7A i obsługuje go Okręgowa Rada Radców Prawnych z Bydgoszczy. Wczoraj uroczystego otwarcia punktu dokonali: Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego - Waldemar Stupałkowski oraz Radca Prawny - Grzegorz Szlezer.
Natomiast w Więcborku punkt obsługuje Fundacja Civitas, która wygrała otwarty konkurs ofert. Punkt prowadzony jest przez organizację pozarządową, z którą Starostwo podpisło stosowną umowę i funkcjonuje przy ul. Mickiewicza 22a w Więcborku (budynek MOPS)".
W Więcborku uroczystego otwarcia punktu dokonali: Wicestarosta Sępoleński - Andrzej Marach, Burmistrz Więcborka - Waldemar Kuszewski oraz Radca Prawny - Jerzy Podmokły.
- autor: Krystian Pyrc, data: 2016-01-05
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA W POWIECIE SĘPOLEŃSKIM - ZMIANA ADRESU
Zgodnie z uchwaloną dnia 5 sierpnia 2015 r. ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz.U. z 2015 r. poz. 1255), od dnia 1 stycznia na terenie powiatu sępoleńskiego powstaną dwa punkty, które świadczyć będą nieodpłatną pomoc prawną w lokalach udostępnionych przez gminy.
Na terenie powiatu sępoleńskiego funkcjonować będą 2 punkty świadczące nieodpłatną pomoc prawną:
w Sępólnie Krajeńskim nie w budynku Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Jeziornej 6 (poziom O biuro nr 5) nowy adres: w budynku Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Przemysłowej 7A zgodnie z harmonogramem:
Poniedziałek od godz. 14.00 do 18.00
Wtorek od godz. 14.00 do 18.00
Środa od godz. 14.00 do 18.00
Czwartek od godz. 14.00 do 18.00
Piątek od godz. 14.00 do 18.00
w Więcborku, przy ul. Mickiewicza 22a zgodnie z harmonogramem:
Poniedziałek: od godz.14.00 do 18.00
Wtorek: od godz.14.00 do 18.00
Środa: od godz. 13.00 do 17.00
Czwartek: od godz. 8.00 do 12.00
Piątek: od godz. 14.00 do 18.00
Dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej zostanie zapewniony od stycznia 2016 r.
Spoty informacyjne
Spot informacyjny nr 1 (kliknij, aby obejrzeć).
Spot informacyjny nr 2 (kliknij, aby obejrzeć).
Spot informacyjny nr 3 (kliknij, aby obejrzeć).
Dla kogo?
Ustawa zakłada, że darmową pomoc prawną (na etapie przedsądowym) otrzymają:
- młodzież do 26. roku życia,
- osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej i wobec której w tym okresie nie wydano decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia lub która posiada ważną Kartę Dużej Rodziny,
- osoby, które ukończyły 65. lat,
- osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny,
- kombatanci,
- weterani,
- zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną,
- kobiety w ciąży.
Co obejmuje?
Pomoc prawna będzie polegała na:
- poinformowaniu osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach;
- wskazaniu osobie uprawnionej sposobu rozwiązania dotyczącego jej problemu prawnego;
- pomocy w sporządzeniu wymagającego wiedzy prawniczej projektu pisma w zakresie niezbędnym do udzielenia pomocy, z wyłączeniem pism procesowych w postępowaniach przygotowawczym lub sądowym i pism w postępowaniu sądowo-administracyjnym;
- sporządzeniu projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub o ustanowienie pełnomocnika z urzędu.
Jakiego zakresu prawa dotyczyć będzie nieodpłatna pomoc prawna?
Uprawnieni będą mogli uzyskać informacje w zakresie:
- prawa pracy,
- przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej,
- prawa cywilnego,
- spraw karnych,
- spraw administracyjnych,
- ubezpieczenia społecznego,
- spraw rodzinnych,
- prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej,
- związanym z ciążą i urodzeniem dziecka, w szczególności praw rodzicielskich i uprawnień pracowniczych.
Pomoc nie będzie natomiast obejmowała spraw z zakresu prawa celnego, dewizowego, handlowego i działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowywania do jej rozpoczęcia
Jakie dokumenty należy przedłożyć w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej?
Udając się po pomoc należy przygotować:
- dokument stwierdzający tożsamość;
- w przypadku osób fizycznych, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej i wobec której w tym okresie nie wydano decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia lub która posiada ważną Kartę Dużej Rodziny oryginał albo odpis decyzji o przyznaniu świadczenia z pomocy społecznej lub zaświadczenia o udzieleniu świadczenia, o którym mowa w art. 106 ust. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, ważną Kartę Dużej Rodziny;
- zaświadczenia, o którym mowa w ustawie z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego;
- ważną legitymację weterana albo legitymację weterana poszkodowanego, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o weteranach działań poza granicami państwa;
- dokument potwierdzający ciążę.
Osoba uprawniona, przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej składa pisemne oświadczenie, że nie wydano wobec niej decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia.
Osoba, chcąca skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej zostanie poproszona o złożenie jednego lub kilku oświadczeń.