Powiat Sępoleński

Treść Główna

Zapraszamy mieszkańców do potwierdzenia swojego profilu zaufanego!

Wszystkich chętnych zapraszamy do potwierdzenia swojego profilu zaufanego!

Co to oznacza dla mieszkańców naszego powiatu?

Dzięki powstaniu Centrum Aktywności Cyfrowej a w nim punkt potwierdzania profili zaufanych na ePUAP, każdy obywatel, np. przy okazji załatwiania sprawy w urzędzie, może potwierdzić swój profil zaufany.

Po co ten profil?

Raz potwierdzony profil na ePUAP ważny przez okres 3 lat, pozwala załatwiać większość spraw urzędowych przez Internet, bez wychodzenia z domu. Gwarantuje to w dłuższej perspektywie oszczędność czasu i pieniędzy każdego z nas.

Gdzie jest Punkt Potwierdzania Profli?

Punkt mieści się w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim, I piętro - biuro 40a i działa od 04 stycznia br.

(zaraz przy sekretariacie i Biurze Obsługi Klientów Starostwa).

Punkt obsługuje dwóch przeszkolonych w tym zakresie pracowników Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich - Kamila Jabłońska oraz Wojciech Bilski

Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy, że aby skutecznie potwierdzić profli należy najpierw zarejestrować konto na ePUAP-ie i złożyć na w/w portalu wniosek o utworzenie profilu zaufanego.

Do punktu potwierdzającego profil należy udać się z ważnym dowodem osobistym lub paszportem.

 

 

  • autor: Kamila Jabłońska, data: 2016-01-11
  • autor: Kamila Jabłońska, data: 2015-12-31

Projekt „Potwierdź swój profil” – zajął 16 miejsce w kraju i jako jedyny został w tym konkursie skierowany do realizacji w Województwie Kujawsko – Pomorskim!

Miło nam poinformować, że projekt przygotowany przez Wydział Organizacyjny i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego dotyczący powstania Centrum Aktywności Cyfrowej uzyskał dofinansowanie z Ministra  Cyfryzacji i zajął 16 miejsce w kraju (jedyny w województwie).

Udzielone zostało wsparcie na utworzenie Centrów Aktywności Cyfrowej a w nim punktu potwierdzającego profile zaufane w ramach konkursu na dofinansowanie przedsięwzięcia wspierającego rozwój społeczeństwa informacyjnego.

Na zakup dwóch laptopów, oprogramowania, certyfikatów, szkolenie oraz materiały informacyjno – promocyjne przyznano starostwu dotacje w kwocie: 8.960,00 zł. Cała wartość projektu 11.200,00 zł.

Wszystkie zakupy już zrealizowano.

Punkt rozpoczyna działanie od 04 stycznia 2016 roku.

Co to oznacza dla mieszkańców naszego powiatu?

Dzięki powstaniu Centrum Aktywności Cyfrowej a w nim punkt potwierdzania profili zaufanych na ePUAP, każdy obywatel, np. przy okazji załatwiania sprawy w urzędzie, będzie miał możliwość potwierdzenia swojego profilu zaufanego.

Po co ten profil?

Raz potwierdzony profil na ePUAP ważny przez okres 3 lat, pozwala załatwiać większość spraw urzędowych przez Internet, bez wychodzenia z domu. Gwarantuje to w dłuższej perspektywie oszczędność czasu i pieniędzy naszych mieszkańców.

Gdzie powstanie Centrum?

Centrum Aktywności Cyfrowej powstanie w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim, I piętro - biuro 40a (zaraz przy sekretariacie i Biurze Obsługi Klientów Starostwa) i będzie obsługiwane przez dwóch przeszkolonych w tym zakresie pracowników Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich. Punkt obsługują Kamila Jabłońska i Krystian Pyrc.

Serdecznie Zapraszamy!

  • autor: Kamila Jabłońska, data: 2016-01-04

drukuj całą stronę

Linki

  • Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
  • ul. Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie,
    tel. +48 52 388 13 00, fax +48 52 388 13 03, e-mail: sepolnopow@pro.onet.pl
  • Kliknij aby aktywować mapę dojazdu!