Powiat Sępoleński

Treść Główna

Można zgłaszać kandydatów do Nagrody Marszałka 2017

Trwa siedemnasta edycja Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Wnioski o przyznanie nagrody można składać do 21 kwietnia. Formularz wniosku do pobrania na stronie www.kujawsko-pomorskie.pl w zakładce Nagrody, Patronaty i Medale Marszałka.

- Nasze doroczne wyróżnienia przyznaje najlepszym z najlepszych – osobom, które swoją aktywnością, zaangażowaniem i codzienną pracą służą rozwojowi naszego regionu w różnych obszarach. Promujemy w ten sposób twórcze, często nowatorskie, przedsięwzięcia warte naśladowania w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym – mówi marszałek Piotr Całbecki.
 
O najważniejsze doroczne wyróżnienia w regionie tradycyjnie mogą się ubiegać wybitne postaci i zespoły reprezentujące trzynaście dziedzin:
gospodarka,
fundusze unijne,
rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich,
innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich,
nauka, badania naukowe i postęp techniczny,
edukacja,
kultura,
ochrona zdrowia,
sport,
ochrona środowiska naturalnego,
działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka,
budowa społeczeństwa obywatelskiego,
promocja województwa.
 
Wnioski o przyznanie nagrody można składać do 21 kwietnia. Rozstrzygnięcie i gala jak zwykle w czerwcu, podczas obchodów Święta Województwa.
 
 
Wśród ubiegłorocznych laureatów Nagród Marszałka znalazły się między innymi: firmy NEUCA S.A. i SoftBlue S.A., Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, trzy regionalne związki pszczelarzy z Bydgoszczy, Torunia i Włocławka; dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku ksiądz Paweł Nowogórski; zespół organizatorów festiwalu Tofifest; rzeźbiarz Aleksander Dętkoś oraz profesor Mariusz Dubiel. Doceniono też samorządy Bydgoszczy, Torunia, Solca Kujawskiego i gminy Wielka Nieszawka oraz spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe za stworzenie spójnego systemu kolei metropolitalnej Bit City. Nagrodę za całokształt dokonań otrzymała prof. Katarzyna Popowa-Zydroń. Więcej o ubiegłorocznej edycji Nagród Marszałka.
 

  • autor: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego, data: 2017-03-17

« wstecz

Linki

  • Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
  • ul. Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie,
    tel. +48 52 388 13 00, fax +48 52 388 13 03, e-mail: sepolnopow@pro.onet.pl
  • Kliknij aby aktywować mapę dojazdu!