Powiat Sępoleński

Treść Główna

XXI Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

Niepokojące zmiany i tryb legislacyjny, zapowiedzi ważnych reform, o których samorządowcy dowiadują się z doniesień medialnych oraz powszechna niewiedza o przyszłości powiatów skłoniły Zarząd Związku Powiatów Polskich do zwołania Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego.

Spotkanie odbyło się 6 marca w Klasztorze OO. Paulinów na Jasnej Górze w sali O. Augustyna Kordeckiego. Było to pierwsze spotkanie zorganizowane przez Związek Powiatów Polskich w jasnogórskim sanktuarium.

Wzięli w nim udział delegaci na Zgromadzenie Ogólne ZPP, przewodniczący rad powiatów oraz rad miast na prawach powiatu – członków ZPP.

Zaproszono wielu gości, w tym przedstawicieli rządu oraz partii politycznych. Posiedzenie poprzedziła msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

W trakcie posiedzenia Zgromadzenie podjęło siedem stanowisk w sprawie: dochodów JST, funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia, publicznego transportu zbiorowego, a także roli powiatów w realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zgromadzeni starostowie wyrazili także swoje stanowiska w sprawie systemu ochrony zdrowia oraz dotyczące XX-lecia Konstytucji RP.

Władze samorządowe Powiatu Sępoleńskiego reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu Marek Chart oraz Wicestarosta Sępoleński Andrzej Marach.

Więcej informacji na > > > Stronie < < < 

  • autor: www.zpp.pl, data: 2017-03-06

« wstecz

Linki

  • Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
  • ul. Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie,
    tel. +48 52 388 13 00, fax +48 52 388 13 03, e-mail: sepolnopow@pro.onet.pl
  • Kliknij aby aktywować mapę dojazdu!