Powiat Sępoleński

Kolaż zdjęć

Wyszukiwanie

Przejdź do: strona główna
Opcje wyszukiwania

BIP

Ścieżka nawigacyjna

Zobacz więcej! / Powiatowy Rzecznik Konsumentów / Serwis Ochrony Konsumenta /

Ikony społecznościowe

Treść strony

Nowe usługi Krajowego Rejestru Długów dla konsumentów

W związku z wejściem w życie Ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, konsumenci będą mieli prawo do umieszczania danych swoich dłużników w Krajowym Rejestrze Długów - Biurze Informacji Gospodarczej.

Dzięki takiemu rozwiazaniu osoby prywatne zyskają nową broń w walce z firmami nieszanującymi praw konsumenckich.  Umieszcanie dłużnika w Krajowym Rejestrze Długów jest bowiem dla niego sporą dolegliwością i bardzo często skłania takiego przedsiębiorcę do szybkiego uregulowania zaległych płatności.

Rzecznicy Konsumentów często spotykają się w problemami osób oszukanych np. przez sklep internetowy, dewelopera czy biuro podróży. Od 14 czerwca 2010 roku będzie można wpisać nieuczciwego przedsiebiorcę do Krajowego Rejestru Długów. Stworzono specjalny Serwis Ochrony Konsumenta - www.konsument.krd.pl za pośrednictwem którego osoby prywatne będą mogły umieszczać dane nierzetelnych przedsiębiorców w rejestrze, pod warunkiem posiadania tytułu wykonawczego (np. wyroku sądu czy nakazu zapłaty z klauzulą wykonalności).

Dopisanie nieuczciwego przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Długów pozbawi go wiarygodności, a przez to utrudni dostęp do usług finansowych, telekomunikacycjnych, wynajmu biur i wielu innych, a ponadto pozwoli na ostrzeżenie innych przed nawiązywaniem współpracy z taką firmą.

Więcej informacji:

 

 

  • autor: Anna Deja-Dobrowolska, data: 2010-06-08

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA

W dzisiejszych czasach, gdy na każdym kroku słyszymy o oszustwach, wyłudzeniach i bankructwach kluczową rolę odgrywa szybki dostęp do rzetelnych informacji.

Dzięki Serwisowi Ochrony Konsumenta Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA możesz:
  • sprawdzić siebie w największej w Polsce bazie dłużników,
  • sprawdzić rejestr zapytań i uzyskać informację kto pobierał dane na Twój temat,
  • dopisać dłużnika do bazy KRD a dzięki temu odzyskać swoje pieniądze,
  • sprawdzić, czy firma, której płacisz z góry za towar lub usługę, jest notowana w bazie KRD.
Dopisanie dłużnika czy pobranie dowolnego raportu przez internet to najszybszy i najwygodniejszysposób przekazania i pozyskania informacji z bazy danych Krajowego Rejestru Długów. Dostęp do usług wymaga jedynie założenia konta w Serwisie Ochrony Konsumenta.
  • autor: Anna Deja-Dobrowolska, data: 2010-06-14
Ułatwienia dostępu       
zamknij
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.