Powiat Sępoleński

Treść Główna

Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego - 10 km

W minioną niedzielę 30 września 2018r. w ramach XVII Edycji Biegów Ulicznych im. Kajetana Bągorskiego odbył się 5 Bieg Uliczny na dystansie 10 km. Zmagania ukończyło 115 uczestników. Biegaczom sprzyjała świetna pogoda. Uczestników wystartował tradycyjnie Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski. Zgromadzonych gości oraz zawodników przywitał Przewodniczący Rady Powiatu, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim Marek Chart. Podczas otwarcia biegu obecni byli: Starosta Sępoleński Jarosław Tadych, Zastępca Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Marek Zieńko, Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Więcborku Tomasz Dobrowolski. Honorowym uczestnikiem biegu był Ryszard Kałaczyński - maratończyk z Wituni.

Walka o końcowe zwycięstwo była bardzo wyrównana. Ostatecznie zwyciężył Bartosz Kotłowski z Ostromecka wyprzedzając o 8 sekund ubiegłorocznego zwycięzcę Dawida Klaybora z Żagania. Trzecie miejsce zajął Łukasz Wirkus z Lipnicy. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Antonina Wirkus ze Szczecinka, która o niespełna minutę poprawiła swój ubiegłoroczny wynik (2 miejsce). Drugie miejsce zajęła Barbara Łącka z Chojnic, a trzecie Marlena Pawłowska z Człuchowa.